Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλή συνέχεια σε όλες μας.... εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ με τον κοντό τράχηλο και για να βγάλω τον 8ο θα παραμείνω ξαπλα! Κάποια είπε περνάνε γρήγορα οι μερες , εμένα δεν μου φαίνεται... περνάνε αργά και βασανιστικά μέσα στο σπίτι στον καναπέ και στο κρεβάτι! Να μην γκρινιάζω υπάρχουν και χειρότερα αλλά προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για την Μπέμπα είμαστε από τον Οκτώβριο που ζούμε σε μια αβεβαιότητα με τον τράχηλο και τα νοσοκομεία. Τώρα ας ελπίσουμε να περάσει αυτός ο μήνας να μπω στον μήνα μου και να έρθει όποτε θέλει η μπουμπου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλή συνέχεια σε όλες μας.... εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ με τον κοντό τράχηλο και για να βγάλω τον 8ο θα παραμείνω ξαπλα! Κάποια είπε περνάνε γρήγορα οι μερες , εμένα δεν μου φαίνεται... περνάνε αργά και βασανιστικά μέσα στο σπίτι στον καναπέ και στο κρεβάτι! Να μην γκρινιάζω υπάρχουν και χειρότερα αλλά προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για την Μπέμπα είμαστε από τον Οκτώβριο που ζούμε σε μια αβεβαιότητα με τον τράχηλο και τα νοσοκομεία. Τώρα ας ελπίσουμε να περάσει αυτός ο μήνας να μπω στον μήνα μου και να έρθει όποτε θέλει η μπουμπου 

Υπομονή Σοφάκι!!! Θύμισες μου πόσο είναι ο τράχηλος σου;; Από πότε σου είπε να κάθεσαι ξαπλα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Υπομονή Σοφάκι!!! Θύμισες μου πόσο είναι ο τράχηλος σου;; Από πότε σου είπε να κάθεσαι ξαπλα;;

Τον Οκτώβριο ήταν 2,2 και τώρα 1,7 στο νοσοκομείο 

στον γιατρό μου 3,8 και τώρα 2,2 

ειμαι ξαπλα από τον Οκτώβριο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofaki00 είπε:

Τον Οκτώβριο ήταν 2,2 και τώρα 1,7 στο νοσοκομείο 

στον γιατρό μου 3,8 και τώρα 2,2 

ειμαι ξαπλα από τον Οκτώβριο 

Αυτή η τεράστια διαφορά ποσο με μπερδεύει!!! Πώς σου το εξήγησε ο γιατρος;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αυτή η τεράστια διαφορά ποσο με μπερδεύει!!! Πώς σου το εξήγησε ο γιατρος;;

Εμένα να δεις ποσό μέ μπερδεύει ακόμα και τώρα. Έχει σχέση με την ανατομία του σώματος μου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofaki00 είπε:

Εμένα να δεις ποσό μέ μπερδεύει ακόμα και τώρα. Έχει σχέση με την ανατομία του σώματος μου!!! 

Εμένα μου είπε ότι η διαφορά στη μέτρηση έχει να κάνει με τη θέση του παιδιού εκεινη την Ωρα!! Εμένα είχε διαφορα κατά 0,6cm σε 2 βδομάδες! Θα κάνουμε κορτιζόνη 1 δόση για τα πνευμόνια! Είχα 2,7 Και τώρα 3,3. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@solena73 το μωράκι σου μεγαλώνει και αυτό έίναι ο,τι καλύτερο. Λυπάμαι για αυτο που συμβαίνει, σας προσθέτει άγχος και είναι κρίμα. Μιλήστε ξανά με κάποιον ανώτερο, κυνηγήστε το, ειναι κριμα να προχωραει η μικρουλα αλλα αυτοι να μην κανουν το καλυτερο.

@Anna-Vangelis εγώ εχω παραγγείλει τα πράγματα από αρχές Νοέμβρη και περιμένω να τα παραλάβω μεσα στις επόμενες ημέρες, ανυπομονώ

@Sofaki00 κανε κουραγιο κοπέλα μου, έμεινε λίγο. Λιώσε στην tv, διαβασε βιβλία....θα περασει που θα παει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki00 Κάνε υπομονή και αν μπορείς να το απολαύσεις..κάνε το χωρίς τύψεις.. Και κοιμήσου όσο μπορείς αν μπορείς..Θα έρθει η μέρα που θα λες "δεν το χάρηκα όσο μπορούσα".χαχα..Πέρα από την πλάκα πάντως ξεκουράσου και θα περάσει ο καιρός..
@Polly1 κι εσύ θέμα με τον τράχηλο; Όντως επηρεάζεται από την ανατομία της γυναίκας ακόμα κ από τη στιγμή της μέτρησης..και την εμπειρια του γιατρού. Στην 1η μου εγκυμοσύνη με τρέλανε ο γιατρός στη Β επιπέδου ότι πάω για πρόωρο τοκετό με πολύ κοντό τράχηλο κτλ..Πάω στο γιατρό μου και φυσικά όλα καλά..μέρα με τη νύχτα η μέτρηση !
@Anna-Vangelis εμείς δεν είχαμε και πολλά να κάνουμε..Ξαναστήσαμε την κούνια της κόρης μας και το λίκνο..Αγόρασα και τις πρώτες πάνες..πλύναμε και μερικά ρουχαλάκια και πήρα κ λίγα καινούργια..και είμαστε Οκ !
@Annie4 Εσύ πως τα πας;
Κορίτσια εγώ από το Σάββατο έχω ενοχλήσεις χαμηλά από κάτω..σαν μυικό είναι..Όχι αν κάθομαι ή ξαπλώνω, αλλά όταν σηκώνομαι, γυρνάω πλευρό κτλ..και σκύβω..
Ελπίζω πως θα περάσει σε 1-2 μέρες..Θα προσπαθήσω να ξεκουραστώ λίγο αν γίνεται..Γιατί δεν ξαπλώνω σχεδόν καθόλου..μόνο για ύπνο 11.30μμ-6.30πμ περίπου !

 

 

  • Μου αρέσει 2

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@pennymom και εμένα αυτό παίζει με τον τράχηλο αλλά εμπιστεύομαι τον γιατρό μου ο οποίος με παρακολουθεί χρόνια τώρα! Η αλήθεια είναι ότι θέλω να κοιμηθώ και όταν ξυπνήσω να έχω μπει στον μήνα μου!! Ξεκουράσου κοπέλα μου όσο μπορείς και πρόσεχε τον εαυτό σου και το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, pennymom είπε:

@Sofaki00 Κάνε υπομονή και αν μπορείς να το απολαύσεις..κάνε το χωρίς τύψεις.. Και κοιμήσου όσο μπορείς αν μπορείς..Θα έρθει η μέρα που θα λες "δεν το χάρηκα όσο μπορούσα".χαχα..Πέρα από την πλάκα πάντως ξεκουράσου και θα περάσει ο καιρός..
@Polly1 κι εσύ θέμα με τον τράχηλο; Όντως επηρεάζεται από την ανατομία της γυναίκας ακόμα κ από τη στιγμή της μέτρησης..και την εμπειρια του γιατρού. Στην 1η μου εγκυμοσύνη με τρέλανε ο γιατρός στη Β επιπέδου ότι πάω για πρόωρο τοκετό με πολύ κοντό τράχηλο κτλ..Πάω στο γιατρό μου και φυσικά όλα καλά..μέρα με τη νύχτα η μέτρηση !
@Anna-Vangelis εμείς δεν είχαμε και πολλά να κάνουμε..Ξαναστήσαμε την κούνια της κόρης μας και το λίκνο..Αγόρασα και τις πρώτες πάνες..πλύναμε και μερικά ρουχαλάκια και πήρα κ λίγα καινούργια..και είμαστε Οκ !
@Annie4 Εσύ πως τα πας;
Κορίτσια εγώ από το Σάββατο έχω ενοχλήσεις χαμηλά από κάτω..σαν μυικό είναι..Όχι αν κάθομαι ή ξαπλώνω, αλλά όταν σηκώνομαι, γυρνάω πλευρό κτλ..και σκύβω..
Ελπίζω πως θα περάσει σε 1-2 μέρες..Θα προσπαθήσω να ξεκουραστώ λίγο αν γίνεται..Γιατί δεν ξαπλώνω σχεδόν καθόλου..μόνο για ύπνο 11.30μμ-6.30πμ περίπου !

 

 

Καλα ειμαι Πενυ μου. Καναμε το ντοπλερ σημερα, ολα καλα. 32βδομ 1960γραμ ο μπεμπης, ολα μια χαρα!

Αυτους τους πονους τους εχω κι εγω απο τον 6ο μηνα κι ακομα τους εχω, μαλιστα τα 2 τελευταια βραδια σχεδον δακρυζω οταν αλλαζω πλευρο. Ο γιατρος λεει ειναι μυικα απο συνδεσμους μητρας κι απο βαρος. Μαλιστα εμενα η πλαγια θεση στον υπνο μου το επιδεινωνει ενω αν κοιμαμαι ανασκελα δεν ποναω τοσο οταν παω να σηκωθω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Καλα ειμαι Πενυ μου. Καναμε το ντοπλερ σημερα, ολα καλα. 32βδομ 1960γραμ ο μπεμπης, ολα μια χαρα!

Αυτους τους πονους τους εχω κι εγω απο τον 6ο μηνα κι ακομα τους εχω, μαλιστα τα 2 τελευταια βραδια σχεδον δακρυζω οταν αλλαζω πλευρο. Ο γιατρος λεει ειναι μυικα απο συνδεσμους μητρας κι απο βαρος. Μαλιστα εμενα η πλαγια θεση στον υπνο μου το επιδεινωνει ενω αν κοιμαμαι ανασκελα δεν ποναω τοσο οταν παω να σηκωθω.

Συγχαρητήρια για το ντόμπλερ σας !!!!!! Και στα δικά μας !! Τώρα είσαι πια πολύ ήσυχη να ξέρεις..Ο μπέμπης είναι καλά..είναι μεγάλος..μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλα !!! χαχα
Αχ αυτοί οι πόνοι..Κι εγώ όταν γυρίζω πλευρό..κλαίω πια..καμιά φορά με βολεύει το πλάι, καμιά φορά ανάσκελα..αλλά σίγουρα δεν κοιμάμαι καλά..Με ενοχλεί και η οδήγηση..αλλά πρέπει να πηγαίνω δουλειά κ να παίρνω κ το παιδί..τι να κάνω;;
Τώρα περιμένω πως και πως να πάει 22-23 ο μηνας να κλείσουν τα σχολεία..να πάει διακοπές στη μαμά μου η μικρή..εγώ δουλεύω και 24 και 31..αλλά παίρνω άδεια 1-6 Γενάρη..Αχ πως τις περιμένω αυτές τις μέρες..Θα έχω μπει και 8ο τότε και μόλις γυρίσω εκεί 7-10 Γενάρη έχω ντόμπλερ ! Αν όλα είναι καλά μέχρι τότε..θα έχει μεγαλώσει κι εμένα η μπέμπα και θα ηρεμήσω αρκετά..!!

  • Μου αρέσει 2

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, pennymom είπε:

Συγχαρητήρια για το ντόμπλερ σας !!!!!! Και στα δικά μας !! Τώρα είσαι πια πολύ ήσυχη να ξέρεις..Ο μπέμπης είναι καλά..είναι μεγάλος..μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλα !!! χαχα
Αχ αυτοί οι πόνοι..Κι εγώ όταν γυρίζω πλευρό..κλαίω πια..καμιά φορά με βολεύει το πλάι, καμιά φορά ανάσκελα..αλλά σίγουρα δεν κοιμάμαι καλά..Με ενοχλεί και η οδήγηση..αλλά πρέπει να πηγαίνω δουλειά κ να παίρνω κ το παιδί..τι να κάνω;;
Τώρα περιμένω πως και πως να πάει 22-23 ο μηνας να κλείσουν τα σχολεία..να πάει διακοπές στη μαμά μου η μικρή..εγώ δουλεύω και 24 και 31..αλλά παίρνω άδεια 1-6 Γενάρη..Αχ πως τις περιμένω αυτές τις μέρες..Θα έχω μπει και 8ο τότε και μόλις γυρίσω εκεί 7-10 Γενάρη έχω ντόμπλερ ! Αν όλα είναι καλά μέχρι τότε..θα έχει μεγαλώσει κι εμένα η μπέμπα και θα ηρεμήσω αρκετά..!!

Ναι, όσο παίρνει βαρος και περναει ο καιρος ειναι κέρδος! Κοντεύουν οι γιορτούλες, θα ξεκουραστείς. Κι όλα καλά θα πάνε μέχρι τότε κι ούτε που θα καταλάβεις πως θα περασουν οι μερες, ειδικα τωρα που θα εισαι πιο χαλαρη απο παιδι και απο δουλειά! Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Ναι, όσο παίρνει βαρος και περναει ο καιρος ειναι κέρδος! Κοντεύουν οι γιορτούλες, θα ξεκουραστείς. Κι όλα καλά θα πάνε μέχρι τότε κι ούτε που θα καταλάβεις πως θα περασουν οι μερες, ειδικα τωρα που θα εισαι πιο χαλαρη απο παιδι και απο δουλειά! Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα;

28η μπήκα σήμερα !

  • Μου αρέσει 1

fUx9p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2019 at 7:20 ΜΜ, Sofaki00 είπε:

Κορίτσια καλή συνέχεια σε όλες μας.... εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ με τον κοντό τράχηλο και για να βγάλω τον 8ο θα παραμείνω ξαπλα! Κάποια είπε περνάνε γρήγορα οι μερες , εμένα δεν μου φαίνεται... περνάνε αργά και βασανιστικά μέσα στο σπίτι στον καναπέ και στο κρεβάτι! Να μην γκρινιάζω υπάρχουν και χειρότερα αλλά προσπαθώ να κάνω το καλύτερο για την Μπέμπα είμαστε από τον Οκτώβριο που ζούμε σε μια αβεβαιότητα με τον τράχηλο και τα νοσοκομεία. Τώρα ας ελπίσουμε να περάσει αυτός ο μήνας να μπω στον μήνα μου και να έρθει όποτε θέλει η μπουμπου 

Σου στέλνω φουλ θετικά βαιμπς και εύχομαι να σου πανε ολα καλα!!

Γειά σας κορίτσια!! Ειχα καιρο να μπω τρεχαμε με μαστορεματα, και τωρα διαβαζω μαζεμένα τα νέα σας!!!! 31 εβδομαδων με μπεμπακι ενάμιση κιλο εν αναμονή ντομπλερ μετα τα Χριστούγεννα!! Εμείς τωρα ξεκιναμε αφου φτιαχτηκαν οι ζημιές να ετοιμάζουμε τα βασικά  της μικρής στο σπίτι, ρουχαλακια κλπ! Σας στελνω τα φιλιά μου και μπολικη θετικη ενέργεια!! 

On 7/12/2019 at 1:04 ΜΜ, solena73 είπε:

Δεν θέλω, δεν θέλω να μην πηγαίνω το γάλα στο μωρό !!!!! έχω σχεδόν ένα μήνα που μαζεύω σταγόνες, πήγαινα μπουκαλάκια με 2-3 ή 6 ml, τώρα πάω και δεκάρια. Στην αρχή νόμιζα ότι δεν το δίνανε γιατί ήταν πολύ λίγο μέσα στο μπουκάλι, τώρα που πάω 10-11 όσο τρώει το μωρό, αλλά δεν καλύπτω όλα τα γεύματα της πάλι δεν το δίνουν. Εντωμεταξύ, έχω μιλήσει κ μ άλλες μαμάδες που είχαν μπόλικο γάλα κ καλύπταν όλα τα γεύματα, πάλι δεν δίνανε κάθε φορά το δικό τους γάλα, αλλά της τράπεζας. Δεν έχω γενικά πρόβλημα με το προσωπικό. Βλέπω τους γιατρούς να παλεύουν, οι νοσηλεύτριες το ίδιο. Αλλά δεν ξέρω πόσες είναι οι μαλακισμένες εκεί μέσα, είναι δύο που είδα με τα μάτια μου, είναι 3, είναι παραπάνω;;;; 

 

Κοριτσι μου μαυτα που διαβάζω είσαι ηρωίδα, σου βγαζω το καπέλο!! Υπομονή και δύναμη σου εύχομαι και θα πανε ολα καλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου, πως είστε.. Εγώ πολύ καλά.. Κουράζομαι λίγο πιο εύκολα όσο περνάνε οι μέρες κ περιμένω πως κ πως να σταματήσω τη δουλειά.. Άλλη μια εβδομάδα έχω, ευτυχώς είναι κουτσή :-D Τη Βαλιτσούλα μου την έχω ετοιμάσει ήδη, τα πρωτα ρουχαλάκια πλυμενά σιδερωμένα έτοιμα στη ντουλάπα.. Μονο το κρεβατάκι περιμένω να μου φέρουν μέσα Ιανουαρίου κ πιστεύω τελείωσα..

Είμαι 32 εβδομάδων και 4 ημέρων, έκανα και την εξέταση ντόπλερ.. Η μπέμπα μεγαλώνει πολύ καλά.. Είναι 2100kg κ 35εκ.. Μεγαλούτσικη :grin::grin:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...