Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

Μανουλες Φεβρουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια. @pennymom Πέννυ μου 3100 σούπερ! Μια χαρά..  Αααντε με το καλό ή μπεμπουλα σου !!!! 

Εμας είναι λίγακι μινιόν το ζουζούνι στα 2800. Όσο γρήγορα πέρασε όλη η εγκυμοσύνη τόσο ατελείωτος μου φαίνεται ο 9ος από την ανυπομονησία και την ανησυχία να βάλει λίγο βάρος. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 400
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@pennymom Τίποτα ακόμη, δεν λέει να βγεί η μικρή :-D.. 

Πήγα εχθές απο το γιατρό να μας δεί, σήμερα κλείνουμε επίσημα τις 40 εβδομάδες.. Είπαμε να περιμένουμε σήμερα κ αύριο μήπως αποφασίσει απο μόνη της να κάνει την μεγάλη έξοδο.. Αν δεν το πάρει απόφαση θα μπω την Παρασκευή στην κλινική για πρόκληση μου είπε για να μην παρει κ πολύ βάρος κ ζοριστώ.. :x 

Τι να κάνω κ εγώ περιμένω..:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@pennymom Τίποτα ακόμη, δεν λέει να βγεί η μικρή :-D.. 

Πήγα εχθές απο το γιατρό να μας δεί, σήμερα κλείνουμε επίσημα τις 40 εβδομάδες.. Είπαμε να περιμένουμε σήμερα κ αύριο μήπως αποφασίσει απο μόνη της να κάνει την μεγάλη έξοδο.. Αν δεν το πάρει απόφαση θα μπω την Παρασκευή στην κλινική για πρόκληση μου είπε για να μην παρει κ πολύ βάρος κ ζοριστώ.. :x 

Τι να κάνω κ εγώ περιμένω..:-D

Μαρθα μου η μικρη μαλλον εχει βολευτεί :wub: μακάρι να το πάρει απόφαση αλλά ακόμη κι αν δεν ... με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια την Παρασκευή! 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Μαρθα μου η μικρη μαλλον εχει βολευτεί :wub: μακάρι να το πάρει απόφαση αλλά ακόμη κι αν δεν ... με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια την Παρασκευή! 

Σε ευχαριστώ πολύ.. Με το καλό όλα τα μωράκια μας :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!

Ο μπεμπης μου στις 03/02, μια νερα πριν την κανονισμενη προκληση, αποφασισε να μου σπασει τα νερα στις 2 τη νυχτα.

Αναμεναμε ως τις 10.30 για φτ αλλα καταληξαμε σε καισαρική. Ειχε 3πλη περιτυλιξη στον λαιμο και για αυτο δεν κατεβαινε. Όλα πηγαν καλα, 3550γραμ 52εκατ, τον αγαπω και προσπαθουμε να βρουμε ρυθμους!

Με το καλο να ερθουν και τα μωρακια σας :-)

Κορίτσια μου επίσης πουλάω ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θήλαστρο να ξέρετε. Το πουλαω σε τιμή ενοικίασης.

Εμενα ο θηλασμος δεν ευδοκίμησε...είχα θεμα με το στηθος το οποίο τελικά δεν κατάφερα να διαχειριστώ :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annie4 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

Ο μπεμπης μου στις 03/02, μια νερα πριν την κανονισμενη προκληση, αποφασισε να μου σπασει τα νερα στις 2 τη νυχτα.

Αναμεναμε ως τις 10.30 για φτ αλλα καταληξαμε σε καισαρική. Ειχε 3πλη περιτυλιξη στον λαιμο και για αυτο δεν κατεβαινε. Όλα πηγαν καλα, 3550γραμ 52εκατ, τον αγαπω και προσπαθουμε να βρουμε ρυθμους!

Με το καλο να ερθουν και τα μωρακια σας :-)

Κορίτσια μου επίσης πουλάω ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θήλαστρο να ξέρετε. Το πουλαω σε τιμή ενοικίασης.

Εμενα ο θηλασμος δεν ευδοκίμησε...είχα θεμα με το στηθος το οποίο τελικά δεν κατάφερα να διαχειριστώ :-(

@Annie4 να σου ζήσει το αντράκι σου !!!!!!!! Σας την έκανε την πιο όμορφη έκπληξη ο μικρούλης μερικές ώρες πριν ?! Πανέμορφο! Πώς είσαι με την ανάρρωση της καισαρικής? 3550 τέλειος ο μπεμπακος σου! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

@Annie4 να σου ζήσει το αντράκι σου !!!!!!!! Σας την έκανε την πιο όμορφη έκπληξη ο μικρούλης μερικές ώρες πριν ?! Πανέμορφο! Πώς είσαι με την ανάρρωση της καισαρικής? 3550 τέλειος ο μπεμπακος σου! 

Σε ευχαριστώ κοπελίτσα μου :-)

Ναι, μας την εκανε ο μπεμπούλης κι ετσι γλιτωσαμε τους τεχνητους πονους. Η καισαρικη σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα, μετα την πρωτη μερα που περασε η επισκληριδιος ηταν δυσκολα ομολογω, δε θελω να λεω ψεματα. Αλλα ειλικρινα απο την 3η μερα κι υστερα ημουν ΠΟΛΥ καλυτερα. Τωρα πλεον ειμαι εντελως καλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελίτσα μου :-)

Ναι, μας την εκανε ο μπεμπούλης κι ετσι γλιτωσαμε τους τεχνητους πονους. Η καισαρικη σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα, μετα την πρωτη μερα που περασε η επισκληριδιος ηταν δυσκολα ομολογω, δε θελω να λεω ψεματα. Αλλα ειλικρινα απο την 3η μερα κι υστερα ημουν ΠΟΛΥ καλυτερα. Τωρα πλεον ειμαι εντελως καλα.

Η πιο ωραία έκπληξη!!!! 

Ενθαρρυντικά τα λόγια σου λοιπόν. Σε ευχαριστώ πολύ! Μια ακόμα ερωτησουλα (καθώς αρχαρια-1η μου γεννα θα είναι) όταν σπάνε τα νερά έχεις πόνους? Επίσης νιώθεις το μωρό να κινείται όταν σπάσουν τα νερά και μετά? 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, BabyGirl_A είπε:

Η πιο ωραία έκπληξη!!!! 

Ενθαρρυντικά τα λόγια σου λοιπόν. Σε ευχαριστώ πολύ! Μια ακόμα ερωτησουλα (καθώς αρχαρια-1η μου γεννα θα είναι) όταν σπάνε τα νερά έχεις πόνους? Επίσης νιώθεις το μωρό να κινείται όταν σπάσουν τα νερά και μετά? 

Όταν μου εσπασαν τα νερα ενιωσα ΜΟΥΣΚΕΜΑ στον υπνο μου και τα υγρα ζεστα. Πονους δεν ενιωσα. Αφού ειχα παει στο μαιευτηριο, μετα απο κανα 2ωρο αρχισαν πονακια σαν περιοδου, δεν ειναι απαραιτητο να σε πιασουν πονοι ομως επειδη σπανε τα νερα, ειναι ανεξαρτητο. Το μωρο το ενιωσα να κινειται στις επομενες ωρες αλλα οχι εκεινη τη στιγμη.

Ρώτα με ο,τι θες. Κι εμενα η πρωτη μου γεννα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Όταν μου εσπασαν τα νερα ενιωσα ΜΟΥΣΚΕΜΑ στον υπνο μου και τα υγρα ζεστα. Πονους δεν ενιωσα. Όταν πηγα στο μαιευτηριο, μετα απο κανα 2ωρο αρχισαν πονακια σαν περιοδου, δεν ειναι απαραιτητο να σε πιασουν πονοι ομως επειδη σπανε τα νερα, ειναι ανεξαρτητο. Το μωρο το ενιωσα να κινειται στις επομενες ωρες αλλα οχι εκεινη τη στιγμη.

Ρώτα με ο,τι θες. Κι εμενα η πρωτη μου γεννα ήταν.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! Ήσουν κατατοπιστικοτατη  :) προς το παρόν μου λύθηκαν όλες οι απορίες.. Θα επανέλθω όμως αν έχω νέες. Σε ευχαριστώ και πάλι!!!! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, BabyGirl_A είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! Ήσουν κατατοπιστικοτατη  :) προς το παρόν μου λύθηκαν όλες οι απορίες.. Θα επανέλθω όμως αν έχω νέες. Σε ευχαριστώ και πάλι!!!! 

Τίποτα γλυκιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

Ο μπεμπης μου στις 03/02, μια μερα πριν την κανονισμενη προκληση, αποφασισε να μου σπασει τα νερα στις 2 τη νυχτα.

Αναμεναμε ως τις 10.30 για φτ αλλα καταληξαμε σε καισαρική. Ειχε 3πλη περιτυλιξη στον λαιμο και για αυτο δεν κατεβαινε. Όλα πηγαν καλα, 3550γραμ 52εκατ, τον αγαπω και προσπαθουμε να βρουμε ρυθμους!

Με το καλο να ερθουν και τα μωρακια σας :-)

Κορίτσια μου επίσης πουλάω ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ θήλαστρο να ξέρετε. Το πουλαω σε τιμή ενοικίασης.

Εμενα ο θηλασμος δεν ευδοκίμησε...είχα θεμα με το στηθος το οποίο τελικά δεν κατάφερα να διαχειριστώ :-(

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, στις 14/02 γεννήθηκε η ερωτιάρα μπέμπα μας, το 1ο μας παιδάκι.. :x

Όλα πήγαν πολύ καλά, αν κ πηγα με ραντεβού με το γιατρό μου για πρόκληση κτλ γιατι είχα περάσει τις 40 εβδομαδες, η μικρή ηρθε φυσιολογικά απο μονη της.. :grin: πάλι καλά που ήμουν εκεί γιατί θα τα περνούσα στο σπίτι :grin:

Εφτασα στην κλινική το βράδυ της Πέμπτης κ τελικά είχα ήδη διαστολή 2 κ συσπάσεις 100αρες χωρίς να σας πω την αλήθεια ιδιαίτερο πόνο.. Μετα 2 ώρες μου έσπασαν απο μόνα τους τα νερά με διαστολή 4 κ ζήτησα επισκληρίδιο γιατι δεν ήξερα αν θα ερθει ξαφνικά πιο αισθητός πόνος κ ήθελα να προλλαβω (δεδομένου ότι συνέχεια με ρωτούσαν κ εγώ ελεγα ειμαι οκ, και τους φαίνοταν περιεργο)

Για να μή σας λεω πολλά, με το που κάνω την επισκληρίδιο κ πιάνει, δεν παιρνάει 1 ώρα κ τις φωνάζω ότι αισθάνομαι σαν πονάκια περιόδου.. Μου βάζουν συμπληρωματική δόση, με ελέγχουν κ η διαστολή είχε φτάσει ήδη στο 10 κ το μωρό σχεδόν είχε κατέβει προς την εξοδο..:grin: 

Μέσα σε ούτε 5 λεπτά βγήκε το κορίτσι μου.. 3400kg και 51εκ.. :x

Όλα γίναν σχετικά γρήγορα..:grin:

Πήρε κατευθείαν το στήθος, πιπιλάει κ κοιμαται..προσπαθούμε να το βρούμε λίγο κ οι δύο :grin:

Αφού ξεκουράστικα λίγο, σηκώθηκα κατευθείαν, με ενοχλούν λίγο τα ράμματα απο κάτω αλλά αντέχετε..

Θα βγώ τη Δευτέρα το πρωί κ ανυπομονώ να την επεξεργαστώ κ να την ζουζουνίσω με την ησυχία μου :grin:

Με το καλό κ σε σας τα μωράκια σας.. Όσες είναι το 1ος σας δεν θέλει άγχος, να είστε θετικές, χαρούμενες, διατηρίστε το χιούμορ σας κ μη ντρέπεστε να ρωτάτε τις μαιες-νοσοκόμες για τις απορίες σας και όλα θα πάνε μια χαρά :grin:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, στις 14/02 γεννήθηκε η ερωτιάρα μπέμπα μας, το 1ο μας παιδάκι.. :x

Όλα πήγαν πολύ καλά, αν κ πηγα με ραντεβού με το γιατρό μου για πρόκληση κτλ γιατι είχα περάσει τις 40 εβδομαδες, η μικρή ηρθε φυσιολογικά απο μονη της.. :grin: πάλι καλά που ήμουν εκεί γιατί θα τα περνούσα στο σπίτι :grin:

Εφτασα στην κλινική το βράδυ της Πέμπτης κ τελικά είχα ήδη διαστολή 2 κ συσπάσεις 100αρες χωρίς να σας πω την αλήθεια ιδιαίτερο πόνο.. Μετα 2 ώρες μου έσπασαν απο μόνα τους τα νερά με διαστολή 4 κ ζήτησα επισκληρίδιο γιατι δεν ήξερα αν θα ερθει ξαφνικά πιο αισθητός πόνος κ ήθελα να προλλαβω (δεδομένου ότι συνέχεια με ρωτούσαν κ εγώ ελεγα ειμαι οκ, και τους φαίνοταν περιεργο)

Για να μή σας λεω πολλά, με το που κάνω την επισκληρίδιο κ πιάνει, δεν παιρνάει 1 ώρα κ τις φωνάζω ότι αισθάνομαι σαν πονάκια περιόδου.. Μου βάζουν συμπληρωματική δόση, με ελέγχουν κ η διαστολή είχε φτάσει ήδη στο 10 κ το μωρό σχεδόν είχε κατέβει προς την εξοδο..:grin: 

Μέσα σε ούτε 5 λεπτά βγήκε το κορίτσι μου.. 3400kg και 51εκ.. :x

Όλα γίναν σχετικά γρήγορα..:grin:

Πήρε κατευθείαν το στήθος, πιπιλάει κ κοιμαται..προσπαθούμε να το βρούμε λίγο κ οι δύο :grin:

Αφού ξεκουράστικα λίγο, σηκώθηκα κατευθείαν, με ενοχλούν λίγο τα ράμματα απο κάτω αλλά αντέχετε..

Θα βγώ τη Δευτέρα το πρωί κ ανυπομονώ να την επεξεργαστώ κ να την ζουζουνίσω με την ησυχία μου :grin:

Με το καλό κ σε σας τα μωράκια σας.. Όσες είναι το 1ος σας δεν θέλει άγχος, να είστε θετικές, χαρούμενες, διατηρίστε το χιούμορ σας κ μη ντρέπεστε να ρωτάτε τις μαιες-νοσοκόμες για τις απορίες σας και όλα θα πάνε μια χαρά :grin:

Μάρθα μου να σου ζήσει η πριγκίπισσα σου !!!!! Το καλύτερο δώρο για του Αγίου Βαλεντίνου. Πολύ ομαλή ακούστηκε η γέννα σου. Μπράβο και στις 2 σας κορίτσι μου! 

Αν επιτρέπεται οταν λες τα ραματα εννοείς περινεοτομη? Αν ναι, είναι υποφερτος ο πόνος? 

Άντε με το καλό να έρθει η Δευτέρα να πάτε σπίτι να την φας με τα χάδια και τις αγκαλιές ανενόχλητη.

Να σας ζήσει κορίτσι μου ! 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, στις 14/02 γεννήθηκε η ερωτιάρα μπέμπα μας, το 1ο μας παιδάκι.. :x

Όλα πήγαν πολύ καλά, αν κ πηγα με ραντεβού με το γιατρό μου για πρόκληση κτλ γιατι είχα περάσει τις 40 εβδομαδες, η μικρή ηρθε φυσιολογικά απο μονη της.. :grin: πάλι καλά που ήμουν εκεί γιατί θα τα περνούσα στο σπίτι :grin:

Εφτασα στην κλινική το βράδυ της Πέμπτης κ τελικά είχα ήδη διαστολή 2 κ συσπάσεις 100αρες χωρίς να σας πω την αλήθεια ιδιαίτερο πόνο.. Μετα 2 ώρες μου έσπασαν απο μόνα τους τα νερά με διαστολή 4 κ ζήτησα επισκληρίδιο γιατι δεν ήξερα αν θα ερθει ξαφνικά πιο αισθητός πόνος κ ήθελα να προλλαβω (δεδομένου ότι συνέχεια με ρωτούσαν κ εγώ ελεγα ειμαι οκ, και τους φαίνοταν περιεργο)

Για να μή σας λεω πολλά, με το που κάνω την επισκληρίδιο κ πιάνει, δεν παιρνάει 1 ώρα κ τις φωνάζω ότι αισθάνομαι σαν πονάκια περιόδου.. Μου βάζουν συμπληρωματική δόση, με ελέγχουν κ η διαστολή είχε φτάσει ήδη στο 10 κ το μωρό σχεδόν είχε κατέβει προς την εξοδο..:grin: 

Μέσα σε ούτε 5 λεπτά βγήκε το κορίτσι μου.. 3400kg και 51εκ.. :x

Όλα γίναν σχετικά γρήγορα..:grin:

Πήρε κατευθείαν το στήθος, πιπιλάει κ κοιμαται..προσπαθούμε να το βρούμε λίγο κ οι δύο :grin:

Αφού ξεκουράστικα λίγο, σηκώθηκα κατευθείαν, με ενοχλούν λίγο τα ράμματα απο κάτω αλλά αντέχετε..

Θα βγώ τη Δευτέρα το πρωί κ ανυπομονώ να την επεξεργαστώ κ να την ζουζουνίσω με την ησυχία μου :grin:

Με το καλό κ σε σας τα μωράκια σας.. Όσες είναι το 1ος σας δεν θέλει άγχος, να είστε θετικές, χαρούμενες, διατηρίστε το χιούμορ σας κ μη ντρέπεστε να ρωτάτε τις μαιες-νοσοκόμες για τις απορίες σας και όλα θα πάνε μια χαρά :grin:

Να σου ζήσει η κοριτσάρα Μάρθα μου!

Υπέροχη γέννα λοιπόν, τί τυχη! Να την χαρείς κοπέλα μου καλή λοχεία :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...