Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Έγινα μανούλα στο Ελενα Βενιζελου 2019


Recommended Posts

Κορίτσια 

Εμένα με παρακολουθούσε ένας γυναικολόγος στο ΡΕΑ. Ειχαμε μια οικονομική δυσκολία και αποφασίσαμε να δούμε ένα γυναικολόγο σε δημόσιο Νοσοκομείο περίπου στον 6 μήνα. Εγώ ήμουν διστακτική γιατί είχα μάθει με ένα συγκεκριμένο τρόπο.

Μια φίλη μου που γέννησε στον ίδιο γυναικολόγο στο Ελενα μου σύστησε τον Κυριακόπουλο Νικόλαο Γυναικολόγο Διευθυντή στο Νοσοκομείο  Ελενα Βενιζελου, ήταν καταπληκτικός πραγματικος επιςτημονας ,γεννήσαμε μαζί μια όμορφη μπεμπούλα και τον ευχαριστω. Αυτο που με εντυπωσίασε είναι ότι είναι κυριος  ήρεμος με το χαμόγελο λιγότερο απο 50 ετών  ευπαρουσιαστος με διαφορά απο αυτους που είδα στο Νοσοκομείο και έχει συμπεριφορά ιδιώτη αυτό που ήθελα  έγινα πραγματικά ευτυχισμένη είχα αυτό που ήθελα καλύτερα απο ιδιώτη γιατρό

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Χαίρομαι που βρήκες καλό γιατρό στο δημόσιο, αλλά έχω μια απορία, φακελάκι δεν σου ζήτησε?Ρωτάω γιατί τελικά νομίζω ότι όλοι οι γυναικολόγοι είτε ιδιωτικοί είτε δημόσιοι,  οικονομικά, το ίδιο κόστος είναι.Για το 'Ελενα' πάντως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γενικά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , sunshine83 είπε:

Καλησπέρα!Χαίρομαι που βρήκες καλό γιατρό στο δημόσιο, αλλά έχω μια απορία, φακελάκι δεν σου ζήτησε?Ρωτάω γιατί τελικά νομίζω ότι όλοι οι γυναικολόγοι είτε ιδιωτικοί είτε δημόσιοι,  οικονομικά, το ίδιο κόστος είναι.Για το 'Ελενα' πάντως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια γενικά.

Οπως καταλαβαίνεις τώρα θηλάζω και θέλω να σού πω το εξής :

Ηθελα να πάω σε ιδιώτη στο ΡΕΑ  όμως βρήκα αυτό που ζητούσα σε αυτόν το γιατρό στο Ελενα . Δηλαδη ήθελα προσοχή και συμπεριφορά ότι είχα δηλαδη  και οι συνθηκες δεν μου το επέτρεψαν Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν . Δεν είμαι άπορη μια ατυχία μου έτοιχε και μου πήγαν πίσω λίγο τα πράγματα  !! δεν μπορώ να έχω κάτι καλό .  Όμως και το δεύτερο εκεί θα το κάνω  γιατί για εμένα είναι φανταστικός . 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας έχω μια απορία γεννησατε φυσιολογικά; Επειδη με παρακολουθούσε και κάθε φορά όλο μου έλεγε αν κάτι πάει στραβά καισαρική. Ώσπου με το που μπήκα στην 37η εβδομάδα μου λέει χάνουμε το μωρό δεν κουνιέται έλα να κάνουμε καισαρική όσες γεννάνε φυσιολογικά παθαίνουν πρόπτωση μήτρας μετά από χρόνια. Υπέγραψα έφυγα πήγα στο Αλεξάνδρα όπου διαπιστώσαμε πως το μωρό ήταν μια χαρά και τελικά γέννησα 39+3 φυσιολογικά και όλα μια χαρά... Υποψιάζομαι ότι επειδή η ΠΗΤ μου ήταν μέσα στις γιορτές ήθελε να ξεμπερδευει...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, με ενδιαφέρει και εμένα το Έλενα. Περιμένω το δεύτερο μου παιδί το Μάιο και για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι για δημόσιο. Έκανα κάποια πρωινα ραντεβού, στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει και κάποια απογευματινά, δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη από αυτούς που είδα. Έχετε να μου συστήσετε κάποιον για απογευματινό ραντεβού; Θα ήθελα νέο σχετικά συνεννοησιμο και να μπορώ να το βρω στο τηλ. Να έχει εμπειρία με καισαρικές γιατί λόγω συγκεκριμένου ιστοικου πάω για προγραμματισμένη καισαρική . Επίσης να αναλαμβάνει στον 6ο μήνα προς 7ο... ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, RubberSoul είπε:

Καλησπέρα σας, με ενδιαφέρει και εμένα το Έλενα. Περιμένω το δεύτερο μου παιδί το Μάιο και για οικονομικούς λόγους το σκέφτομαι για δημόσιο. Έκανα κάποια πρωινα ραντεβού, στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κάνει και κάποια απογευματινά, δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη από αυτούς που είδα. Έχετε να μου συστήσετε κάποιον για απογευματινό ραντεβού; Θα ήθελα νέο σχετικά συνεννοησιμο και να μπορώ να το βρω στο τηλ. Να έχει εμπειρία με καισαρικές γιατί λόγω συγκεκριμένου ιστοικου πάω για προγραμματισμένη καισαρική . Επίσης να αναλαμβάνει στον 6ο μήνα προς 7ο... ευχαριστώ..

Καλησπέρα κι εγώ είχα κοιτάξει στο Έλενα αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη.. άλλαξα γιατρό στη 35η εβδομάδα.εξαιρετικος γιατρός στο Αλεξάνδρα δεύτερος καλύτερος στην Ελλάδα για κυήσεις υψηλού κινδύνου... Δασκαλάκης Γεώργιος λέγεται. Δε λέει πολλά άλλα είσαι σίγουρη στα χέρια του 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tyxeroula said:

. Δασκαλάκης Γεώργιος λέγεται. Δε λέει πολλά άλλα είσαι σίγουρη στα χέρια του 

Μου έχουν πει καλά λόγια για αυτόν από την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Αλλά μου έχουν πει κιόλας ότι είναι κάπως λιγομίλητος και αυστηρός κι εγω δεν τους μπορώ τέτοιους τύπους. Δεδομένου κιόλας ότι δόξα τω Θεό ως τώρα δεν είχα κύηση υψηλού κινδύνου δεν ψάχνω κάποιον κορυφαίο, κάποιον απλά να είναι άνθρωπος και να μπορώ να συνεννοηθώ. Το Έλενα το προτιμώ κιόλας σαν περιβάλλον, νομίζω είναι και πιο εύκολο να βρεις διαθέσιμο μονοκλινο σε σχέση με το Αλεξάνδρα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι αυτό με το μονοκλινο ισχύει... Στο Αλεξάνδρα έχει μόνο 3 μονοκλινα..αλλά συνήθως όταν πάρεις τη μαία του γιατρού σου βρίσκουν.. εγώ για κάποιες ώρες έκατσα σε δίκλινο και μετά με πήγαν σε μονοκλινο που άδειασε..αλλά έτσι η αλλιώς αν γεννουσαμε σε ιδιοτικο θα παίρναμε μονοκλινο; Και σιγουρα όταν πας με γιατρό δε σε βάζουν με τσιγγάνους κλπ... μπαίνεις σε καλή πτέρυγα με ανθρώπους σαν κι εσένα....τα έχουν ξεχωρισει...τώρα για το περιβάλλον επειδή έχω μπει και στα δύο νοσοκομεία στις αίθουσες τοκετού και χειρουργείου καμία σχέση το Έλενα είναι πολύ παραμελημένο..πολλά χρόνια πίσω πολύ κλειστοφοβικο...μόνο στο θέμα προώθησης θηλασμού είναι καλύτερο το Έλενα αλλά εγώ πχ φευγοντας από το Αλεξάνδρα πήγα στο Έλενα και με εξυπηρέτησαν ...όσον αφορά το λιγομίλητος είναι έτσι στα ραντεβού του γιατί έχει δει τόσα που όταν τα βλέπει όλα καλά δεν έχει να σου πει κάτι..αυστηρός όχι καθόλου ουτε αγενης η κάτι τέτοιο όπως ίσως έχετε στο μυαλό σας κάποιους γιατρούς του δημοσίου που νιώθεις ότι σε προσβάλουν η δεν ενδιαφέρονται...απλά αυτό ότι πας κάνεις τον υπέρηχο και αν τα δει όλα καλά σου λέει ολα καλά και τέλος δεν έχει κάτι παραπάνω να πει... αυστηρός όχι καθόλου ουτε αγενης η κάτι τέτοιο όπως ίσως έχετε στο μυαλό σας κάποιους γιατρούς του δημοσίου που νιώθεις ότι σε προσβάλουν η δεν ενδιαφέρονται...απλά αυτό ότι πας κάνεις τον υπέρηχο και αν τα δει όλα καλά σου λέει ολα καλά και τέλος δεν έχει κάτι παραπάνω να πει... βέβαια ότι ερώτηση του κάνεις εννοείται σου απαντάει τον βρίσκεις πάντα στο τηλ κλπ...ούτε εγώ είχα κύηση υψηλού κινδύνου αλλά επειδή ήταν το πρώτο μου και φοβόμουν πολύ ένιωθα ασφαλείας...στον τοκετό βέβαια καμία σχέση σου κάνει αστεία κλπ άλλος άνθρωπος εκείνη την ώρα και τις επόμενες μέρες που έρχεται στο δωμάτιο να σε δει... τώρα βέβαια αυτά είναι και προσωπικά αν θέλετε καποιον που και στα ραντεβού να αφιερώνει πόλη ώρα κλπ όπως νιώθει άνετα ο καθένας...πάντως προσωπικά τον έχω για τον κορυφαίο γιατρό...και το Αλεξάνδρα είναι σίγουρα κορυφαίο νοσοκομείο... Ότι στραβωσει σε περιστατικά και από το Έλενα και από το αττικό το πάνε εκεί... εύχομαι το καλύτερο για σας και το μωράκι σας!!

7 ώρες πρίν, RubberSoul είπε:

Μου έχουν πει καλά λόγια για αυτόν από την προηγούμενη εγκυμοσύνη. Αλλά μου έχουν πει κιόλας ότι είναι κάπως λιγομίλητος και αυστηρός κι εγω δεν τους μπορώ τέτοιους τύπους. Δεδομένου κιόλας ότι δόξα τω Θεό ως τώρα δεν είχα κύηση υψηλού κινδύνου δεν ψάχνω κάποιον κορυφαίο, κάποιον απλά να είναι άνθρωπος και να μπορώ να συνεννοηθώ. Το Έλενα το προτιμώ κιόλας σαν περιβάλλον, νομίζω είναι και πιο εύκολο να βρεις διαθέσιμο μονοκλινο σε σχέση με το Αλεξάνδρα. 

Καλά ναι αυτό με το μονοκλινο ισχύει... Στο Αλεξάνδρα έχει μόνο 3 μονοκλινα..αλλά συνήθως όταν πάρεις τη μαία του γιατρού σου βρίσκουν.. εγώ για κάποιες ώρες έκατσα σε δίκλινο και μετά με πήγαν σε μονοκλινο που άδειασε..αλλά έτσι η αλλιώς αν γεννουσαμε σε ιδιοτικο θα παίρναμε μονοκλινο; Και σιγουρα όταν πας με γιατρό δε σε βάζουν με τσιγγάνους κλπ... μπαίνεις σε καλή πτέρυγα με ανθρώπους σαν κι εσένα....τα έχουν ξεχωρισει...τώρα για το περιβάλλον επειδή έχω μπει και στα δύο νοσοκομεία στις αίθουσες τοκετού και χειρουργείου καμία σχέση το Έλενα είναι πολύ παραμελημένο..πολλά χρόνια πίσω πολύ κλειστοφοβικο...μόνο στο θέμα προώθησης θηλασμού είναι καλύτερο το Έλενα αλλά εγώ πχ φευγοντας από το Αλεξάνδρα πήγα στο Έλενα και με εξυπηρέτησαν ...όσον αφορά το λιγομίλητος είναι έτσι στα ραντεβού του γιατί έχει δει τόσα που όταν τα βλέπει όλα καλά δεν έχει να σου πει κάτι. αυστηρός όχι καθόλου ουτε αγενης η κάτι τέτοιο όπως ίσως έχετε στο μυαλό σας κάποιους γιατρούς του δημοσίου που νιώθεις ότι σε προσβάλουν η δεν ενδιαφέρονται...απλά αυτό ότι πας κάνεις τον υπέρηχο και αν τα δει όλα καλά σου λέει ολα καλά και τέλος δεν έχει κάτι παραπάνω να πει... αυστηρός όχι καθόλου ουτε αγενης η κάτι τέτοιο όπως ίσως έχετε στο μυαλό σας κάποιους γιατρούς του δημοσίου που νιώθεις ότι σε προσβάλουν η δεν ενδιαφέρονται...απλά αυτό ότι πας κάνεις τον υπέρηχο και αν τα δει όλα καλά σου λέει ολα καλά και τέλος δεν έχει κάτι παραπάνω να πει.. .βέβαια ότι ερώτηση του κάνεις εννοείται σου απαντάει τον βρίσκεις πάντα στο τηλ κλπ...ούτε εγώ είχα κύηση υψηλού κινδύνου αλλά επειδή ήταν το πρώτο μου και φοβόμουν πολύ ένιωθα ασφαλείας...στον τοκετό βέβαια καμία σχέση σου κάνει αστεία κλπ άλλος άνθρωπος εκείνη την ώρα και τις επόμενες μέρες που έρχεται στο δωμάτιο να σε δει... τώρα βέβαια αυτά είναι και προσωπικά αν θέλετε καποιον που και στα ραντεβού να αφιερώνει πόλη ώρα κλπ όπως νιώθει άνετα ο καθένας...πάντως προσωπικά τον έχω για τον κορυφαίο γιατρό...και το Αλεξάνδρα είναι σίγουρα κορυφαίο νοσοκομείο... Ότι στραβωσει σε περιστατικά και από το Έλενα και από το αττικό το πάνε εκεί... εύχομαι το καλύτερο για σας και το μωράκι σας!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα τον έχω στα υπόψιν. Ενδιαφέρουσες και οι πληροφορίες για τις αίθουσες τοκετού και χειρουργεία , δεν το ήξερα, πάντως το Έλενα είναι αλήθεια πως οι χώροι που έχω δει είναι αρκετά παραμελημένοι εκτός από τα μονοκλινα 5ου 6ου. Το θέμα επίσης με τους τσιγγάνους καλά κάνεις και το αναφέρεις γιατί στην περιοχή που μένω έχω δει πολλά και δε θα ήθελα με τίποτα να συμπεσω μαζί τους. Επίσης για τον Κο Θωμάκο Νικόλαο στο Αλεξάνδρα γνωρίζει κανείς κάτι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 6 months later...

Κορίτσια καλησπέρα σας, 

Και εγώ θα ήθελα να μου πρωτεινετε ένα καλό γυνσικολο στο ελενα γιατί την πρώτη φορα εκεί γέννησα αλλά η γυνσικολο μου έφυγε και πειγε ιδιωτικά. Εγώ θέλω να ξαναγενησω στο ελενα γιατί έμεινα πολύ ευχαριστημενη. Εάν μπορείτε να μου πρωτεινετε θα με βοηθά γάτε πολύ! 

Κορίτσια καλησπέρα σας, 

Και εγώ θα ήθελα να μου πρωτεινετε ένα καλό γυνσικολο στο ελενα γιατί την πρώτη φορα εκεί γέννησα αλλά η γυνσικολο μου έφυγε και πειγε ιδιωτικά. Εγώ θέλω να ξαναγενησω στο ελενα γιατί έμεινα πολύ ευχαριστημενη. Εάν μπορείτε να μου πρωτεινετε θα με βοηθά γάτε πολυ

Επεξεργάστηκαν by Τζοβαννα
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...