Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

Πιθανότητα εγκυμοσύνης - ωορρηξία


Recommended Posts

On 11/7/2019 at 5:29 ΜΜ, Diana8 είπε:

Αχχ μακάρι κορίτσι μου να συμβεί Κ σε μένα αυτό ....μακάρι ... αλλιώς από δω Κ πέρα προσοχή με βάση τα καινούργια δεδομένα .... τι να πω ας είμαι τυχερή να μη χρειαστεί ξανά όλο αυτό 

Τελικά μάλλον είναι από 28-32 πφφφ χθες είχα μια επαφή μακάρι να γίνει το θαύμα ... τόσο καιρό υπολόγιζα λάθος 28 μέρες ... και ενώ είχα άλλες μέρες γόνιμες εγώ επειδή πήγαινα με το 28 μέρες κύκλου έκανα άλλες μέρες....πάλι καλά που το κατάλαβα. ... αν θες δες τ αλλά σχόλια που εξηγώ πως το κατάλαβα ....ευχαριστώ αν μπορείς απαντήσε μου ... 

Έλα κορίτσι. Οπότε έχεις έναν κύκλο μέχρι 32 αυτό σημαίνει ότι από την 12 μέχρι την 20 παίζει χονδρικά η ωορρηξία σου. Επειδή δεν χρησιμοποιείς τέστ ωορρηξίας η κάνεις παρακολούθηση με υπέρηχο για εσένα θα έχεις στο μυαλό σου ότι όλες οι μέρες σε αυτό το εύρος είναι πιθανες μέρες ωορρηξίας και οι μέρες που προηγούνται είναι οι φουλ γόνιμες. Άρα από την 8η 9η θα πιάνεις δουλειά και θα φορτσαρεις εκεί γύρω στην 13η με 18η. Το πρόγραμμα που έχεις λειτουργεί μεν με τα δεδομένα που του δίνεις αλλά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να προβλέψει με 100% σιγουριά την μέρα ωορρηξίας και φυσικά τις γόνιμες μέρες τις οποίες ουσιαστικά καθορίζει το σπέρμα. Με ένα καλό σπέρμα και 3 4 μέρες πριν την ωορρηξία μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με ένα μέτριο μειώνονται οι μέρες και με ένα όχι τόσο καλό παίζεις ουσιαστικά σε μια μέρα. Οπότε έχε σαν ημερολόγιο πιο πολύ το πρόγραμμα τύπου σήμερα είμαι 15η μέρα για να μη μετράς και έχε τις επαφές σου στο δεκαήμερο 8ης 9ης με 18η μέρα. Μη τρελαθείς κάθε μέρα δεν μας πειράζει το μέρα παρά μέρα. Μη ξεχνάς ότι σε κάθε κύκλο έχουμε ένα 20% 25% πιθανότητα εγκυμοσύνης οπότε μην αγχωθείς σε καμία περίπτωση αν αδιαθετείς. Με σταθερές ελεύθερες χωρίς 'πρεπει' επαφές αλλά με κέφι και όρεξη θα πετύχετε σύντομα. Ότι άλλο θέλεις με ρωτάς! 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έλα κορίτσι. Οπότε έχεις έναν κύκλο μέχρι 32 αυτό σημαίνει ότι από την 12 μέχρι την 20 παίζει χονδρικά η ωορρηξία σου. Επειδή δεν χρησιμοποιείς τέστ ωορρηξίας η κάνεις παρακολούθηση με υπέρηχο για εσένα θα έχεις στο μυαλό σου ότι όλες οι μέρες σε αυτό το εύρος είναι πιθανες μέρες ωορρηξίας και οι μέρες που προηγούνται είναι οι φουλ γόνιμες. Άρα από την 8η 9η θα πιάνεις δουλειά και θα φορτσαρεις εκεί γύρω στην 13η με 18η. Το πρόγραμμα που έχεις λειτουργεί μεν με τα δεδομένα που του δίνεις αλλά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να προβλέψει με 100% σιγουριά την μέρα ωορρηξίας και φυσικά τις γόνιμες μέρες τις οποίες ουσιαστικά καθορίζει το σπέρμα. Με ένα καλό σπέρμα και 3 4 μέρες πριν την ωορρηξία μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με ένα μέτριο μειώνονται οι μέρες και με ένα όχι τόσο καλό παίζεις ουσιαστικά σε μια μέρα. Οπότε έχε σαν ημερολόγιο πιο πολύ το πρόγραμμα τύπου σήμερα είμαι 15η μέρα για να μη μετράς και έχε τις επαφές σου στο δεκαήμερο 8ης 9ης με 18η μέρα. Μη τρελαθείς κάθε μέρα δεν μας πειράζει το μέρα παρά μέρα. Μη ξεχνάς ότι σε κάθε κύκλο έχουμε ένα 20% 25% πιθανότητα εγκυμοσύνης οπότε μην αγχωθείς σε καμία περίπτωση αν αδιαθετείς. Με σταθερές ελεύθερες χωρίς 'πρεπει' επαφές αλλά με κέφι και όρεξη θα πετύχετε σύντομα. Ότι άλλο θέλεις με ρωτάς! 

Ευχάριστω πολύ ήταν όλα πολύ χρήσιμα  ...θα παρώ από τ επόμενο μήνα τεστ ωορρηξίας :)

Just now, Annoula1 είπε:

Δύο μήνες μπορεί να πήγαινες με λάθος υπολογισμό αλλά ακόμα δεν ξέρεις.. Χαχα μπορεί να το κάνατε το θαυματακι σας.. Εγώ πάντως μπάνια ακόμα δεν έχω κάνει οπότε μόνο η ζέστη αν με έχει επηρεάσει δεν ξέρω.. 

Χλωμό το βλέπω αρχίζω και απογοητεύομαι αλήθεια ... με 2 επαφες μόνο λίγες πιθανότητες !!! Εγώ έκανα 2 μπάνιο και σε 6 μέρες πάω διακοπές .. 

θα περιμένω νέα σου ότι άλλο αλλάξει γράψε μου :)

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Έλα κορίτσι. Οπότε έχεις έναν κύκλο μέχρι 32 αυτό σημαίνει ότι από την 12 μέχρι την 20 παίζει χονδρικά η ωορρηξία σου. Επειδή δεν χρησιμοποιείς τέστ ωορρηξίας η κάνεις παρακολούθηση με υπέρηχο για εσένα θα έχεις στο μυαλό σου ότι όλες οι μέρες σε αυτό το εύρος είναι πιθανες μέρες ωορρηξίας και οι μέρες που προηγούνται είναι οι φουλ γόνιμες. Άρα από την 8η 9η θα πιάνεις δουλειά και θα φορτσαρεις εκεί γύρω στην 13η με 18η. Το πρόγραμμα που έχεις λειτουργεί μεν με τα δεδομένα που του δίνεις αλλά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να προβλέψει με 100% σιγουριά την μέρα ωορρηξίας και φυσικά τις γόνιμες μέρες τις οποίες ουσιαστικά καθορίζει το σπέρμα. Με ένα καλό σπέρμα και 3 4 μέρες πριν την ωορρηξία μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη με ένα μέτριο μειώνονται οι μέρες και με ένα όχι τόσο καλό παίζεις ουσιαστικά σε μια μέρα. Οπότε έχε σαν ημερολόγιο πιο πολύ το πρόγραμμα τύπου σήμερα είμαι 15η μέρα για να μη μετράς και έχε τις επαφές σου στο δεκαήμερο 8ης 9ης με 18η μέρα. Μη τρελαθείς κάθε μέρα δεν μας πειράζει το μέρα παρά μέρα. Μη ξεχνάς ότι σε κάθε κύκλο έχουμε ένα 20% 25% πιθανότητα εγκυμοσύνης οπότε μην αγχωθείς σε καμία περίπτωση αν αδιαθετείς. Με σταθερές ελεύθερες χωρίς 'πρεπει' επαφές αλλά με κέφι και όρεξη θα πετύχετε σύντομα. Ότι άλλο θέλεις με ρωτάς! 

Όλο Αυτο το μήνα είχα επαφες : με βάση τ 28 κύκλο (που νόμιζα εδώ κι 2 μήνες ) ωορρηξία θα έκανα 6-7 Ιουλίου .... με βάση τ 32 κύκλο ωορρηξία γύρω στις 10/7  ...θα πάρω τεστ ωορρηξιας από τ άλλο μήνα να μπορώ να ξεμπέρδεψε την κατάσταση ...ξέρω οι πιθανότητες δεν είναι πολλές Κ οι επαφες λίγες ..:sad:

30/6 

2/7

5/7

10/7

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Diana8 είπε:

Εγώ είχα υγρά απο της 6-7 κάπου εκεί ..με βάση όπως τς υπολόγιζα ..όμως παρατήρησα ότι έκανα άλλες μέρες επαφή που νόμιζα εγώ Ότο ήταν γόνιμες όπως έγινε μάλλον Κ αυτή τ φορά ..γιατί ο κύκλος μου δεν είναι κάθε μήνα 28.. αλλά 32 ..

 Με Βάση μια εφαρμογή που έχω τώρα λέει ότι έκανα χθες ωορρηξία εγώ χθες είχα Κ τυχαία επαφή ... τι να πω θα δούμε .

Ρε κορίτσια  να σας πω το άγχος μου! Στις 25/6 πήγα γυναικολόγο κ έτυχε κ μου λέει βλέπω ωορηξια! Εγώ είχα ελεύθερες έπαφες 23/6 !  Μέχρι και σήμερα πουθενά περίοδος Εντ μεταξύ κανένα σύμπτωμα! Ούτε κοιλιά ούτε στήθος ΤΙΠΟΤΑ! τελευταία περίοδος 12/6 μετά από μια βιοχημική κυηση!τι να έχω????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Diana8 είπε:

Ευχάριστω πολύ ήταν όλα πολύ χρήσιμα  ...θα παρώ από τ επόμενο μήνα τεστ ωορρηξίας :)

Χλωμό το βλέπω αρχίζω και απογοητεύομαι αλήθεια ... με 2 επαφες μόνο λίγες πιθανότητες !!! Εγώ έκανα 2 μπάνιο και σε 6 μέρες πάω διακοπές .. 

θα περιμένω νέα σου ότι άλλο αλλάξει γράψε μου :)

Όλο Αυτο το μήνα είχα επαφες : με βάση τ 28 κύκλο (που νόμιζα εδώ κι 2 μήνες ) ωορρηξία θα έκανα 6-7 Ιουλίου .... με βάση τ 32 κύκλο ωορρηξία γύρω στις 10/7  ...θα πάρω τεστ ωορρηξιας από τ άλλο μήνα να μπορώ να ξεμπέρδεψε την κατάσταση ...ξέρω οι πιθανότητες δεν είναι πολλές Κ οι επαφες λίγες ..:sad:

30/6 

2/7

5/7

10/7

Μια χαρά είναι πιάνεις όλες τις ημερομηνίες. Αν το σπέρμα είναι οκ υπάρχει στις σάλπιγγες σχεδόν κάθε μέρα! 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Μια χαρά είναι πιάνεις όλες τις ημερομηνίες. Αν το σπέρμα είναι οκ υπάρχει στις σάλπιγγες σχεδόν κάθε μέρα! 

:roll: μακαριιι.!!! Κορίτσια ευχαριστω που περνάμε μαζι ολα αυτα !!!! Προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και πολυ και οτι ειναι να γίνει θα γίνει !!!! 

Just now, Τινατινα είπε:

Ρε κορίτσια  να σας πω το άγχος μου! Στις 25/6 πήγα γυναικολόγο κ έτυχε κ μου λέει βλέπω ωορηξια! Εγώ είχα ελεύθερες έπαφες 23/6 !  Μέχρι και σήμερα πουθενά περίοδος Εντ μεταξύ κανένα σύμπτωμα! Ούτε κοιλιά ούτε στήθος ΤΙΠΟΤΑ! τελευταία περίοδος 12/6 μετά από μια βιοχημική κυηση!τι να έχω????

Γεια σου δυστιχως δεν ξερω για να σε βοηθήσω .. όμως σου ευχομαι να ειναι ολα καλα !!! :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τινατινα είπε:

Ρε κορίτσια  να σας πω το άγχος μου! Στις 25/6 πήγα γυναικολόγο κ έτυχε κ μου λέει βλέπω ωορηξια! Εγώ είχα ελεύθερες έπαφες 23/6 !  Μέχρι και σήμερα πουθενά περίοδος Εντ μεταξύ κανένα σύμπτωμα! Ούτε κοιλιά ούτε στήθος ΤΙΠΟΤΑ! τελευταία περίοδος 12/6 μετά από μια βιοχημική κυηση!τι να έχω????

Με τι κυκλο συνηθως; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Με τι κυκλο συνηθως; 

Σταθερό κύκλο σχετικά....28 29 30 άντε 31...είμαι μπαμ στην περίοδο ! Η μοναδική που καθυστέρησε η προηγούμενη όπου και έκανα βιοχημική!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τινατινα είπε:

Ρε κορίτσια  να σας πω το άγχος μου! Στις 25/6 πήγα γυναικολόγο κ έτυχε κ μου λέει βλέπω ωορηξια! Εγώ είχα ελεύθερες έπαφες 23/6 !  Μέχρι και σήμερα πουθενά περίοδος Εντ μεταξύ κανένα σύμπτωμα! Ούτε κοιλιά ούτε στήθος ΤΙΠΟΤΑ! τελευταία περίοδος 12/6 μετά από μια βιοχημική κυηση!τι να έχω????

Κάνε αύριο μία χοριακη μπορεί να είσαι έγκυος!! :wink: 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Κάνε αύριο μία χοριακη μπορεί να είσαι έγκυος!! :wink: 

Είπα να περιμένω και το σκ.....γιατί με τρεις μέρες καθυστέρηση τον προηγούμενο μήνα το τεστ θετικό αλλά η χοριακη κατεβηκε και απογοητεύτηκα!  Αν άφηνα άλλες λίγες μέρες δεν θα έπαιρνα χαμπάρι και πλέον δν θα είχα είχα άγχος είναι δν είμαι! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μουυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τινατινα είπε:

Ρε κορίτσια  να σας πω το άγχος μου! Στις 25/6 πήγα γυναικολόγο κ έτυχε κ μου λέει βλέπω ωορηξια! Εγώ είχα ελεύθερες έπαφες 23/6 !  Μέχρι και σήμερα πουθενά περίοδος Εντ μεταξύ κανένα σύμπτωμα! Ούτε κοιλιά ούτε στήθος ΤΙΠΟΤΑ! τελευταία περίοδος 12/6 μετά από μια βιοχημική κυηση!τι να έχω????

δεν θελω να σου δωσω ελπιδες , αν και ευχομαι να εισαι !!

ενημερωτικα απλα  στο λεω, στα δυο πρωτα παιδια δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου , ημουν πιο καλα απο ποτε, ουτε πονοκεφαλο , ουτε στηθος ουτε πονους ,ουτε υγρα  τιποτα απολυτως.  ειδικα στο πρωτο , προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου οτι καπου ποναω !. αυτο που λες ακριβως ΤΙΠΟΤΑ !! Αν λοιπον δεν ειναι κυηση, μπορει απλα επειδη ειχες στην βιοχημικη τον προηγουμενο μηνα, ο οργανισμος σου λιγο να αλλαξε , υποθετικα παντα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τινατινα είπε:

Είπα να περιμένω και το σκ.....γιατί με τρεις μέρες καθυστέρηση τον προηγούμενο μήνα το τεστ θετικό αλλά η χοριακη κατεβηκε και απογοητεύτηκα!  Αν άφηνα άλλες λίγες μέρες δεν θα έπαιρνα χαμπάρι και πλέον δν θα είχα είχα άγχος είναι δν είμαι! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μουυυ

Καλύτερα που το έμαθες τουλάχιστον ήξερες ότι έγινε σύλληψη είναι πολύ σημαντικό αυτό επίσης καλύτερα να γνωρίζεις τι γίνεται ίσως να χρειάζεται περισσότερο ψάξιμο εάν επαναληφθεί!!! Σου εύχομαι να είσαι έγκυος και αυτή τη φορά να έρθει για να μείνει το μωράκι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τινατινα είπε:

Μακάρι αυτό το τίποτα να είναι -Κατι-! Το μόνο ίσως που έβγαλα λίγα σπυράκια στο μέτωπο ...σε ευχαριστώ κ μακάρι να είναι έτσι! Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!

Κοντος ψαλμος... Λοιπον!!! Στο ευχομαι ολοψυχα!!!! Σ ευχαριστω πολυ!!!  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Annoula1 @vikib @λουκουμαδακι @linaaΚορίτσια μου δεν ξερω αν ειναι ιδέα μου η οχι διακρίνω υγρασία να υπάρχει δεν μπορω να πω πως εχω υγρά λευκά γιατι δεν τα βλέπω αλλα τα αισθάνομαι .. σας έχει συμβεί κατι παρόμοιο ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...