Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Ονόματα για μωρακι ταμενο στην Παναγία


Recommended Posts

Καλησπέρα . Ειμαι έγκυος στο πρώτο παιδάκι μου και το έχω τάξει στη Παναγιά. Αν με το καλο βγει αγορι εχουμε αποφασίσει να το βγαλουμε Παναγιωτη . Το πρόβλημα μου ειναι τι όνομα να το βγαλουμε αν με το καλο μας πει η γιατρός οτι είναι κορίτσι. Παναγιώτα δεν γίνεται γιατι ετσι λενε εμένα . Σκέφτηκα το Μυρτω, Δέσποινα, Ευαγγελία που ειναι πιο γνωστα . Μαρια εχει μπει ηδη στα ανιψια μου ειναι της μαμας μου. Ξερετε να μου πειτε κανενα αλλο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα Γιώτα!

μπορείς να το googlάρεις, πάντως θα σου πω ότι γιορτάζει την 24 Σεπτεμβρίου, (την ίδια ημέρα με τη Μυρτώ δηλαδή) που είναι η ημέρα που γιορτάζει η Παναγία η Μυρτιδιώτισσα.

ελπίζω να σε κάλυψα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ το ίδιο ψάχνω για το κοριτσάκι μου. Έχω βρει το Κρυσταλλία και το Ηλιοστάλακτη που είναι θεοτοκονύμια, το Ζωή που γιορτάζει της ζωοδόχου πηγης αλλά και το Μαρία όπως αναγράφεται στα κείμενά των γραφών Μαριάμ και Μύριαμ. Το Μυρσίνη γιορτάζει την ίδια μέρα με το Μυρτώ.


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα Γιώτα!

μπορείς να το googlάρεις, πάντως θα σου πω ότι γιορτάζει την 24 Σεπτεμβρίου, (την ίδια ημέρα με τη Μυρτώ δηλαδή) που είναι η ημέρα που γιορτάζει η Παναγία η Μυρτιδιώτισσα.

ελπίζω να σε κάλυψα!

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2019 at 5:28 PM, FRAULA said:
12 hours ago, FRAULA said:

μπορείς να το googlάρεις, πάντως θα σου πω ότι γιορτάζει την 24 Σεπτεμβρίου, (την ίδια ημέρα με τη Μυρτώ δηλαδή) που είναι η ημέρα που γιορτάζει η Παναγία η Μυρτιδιώτισσα.

Ναι το εψαξα και ειδα ποτε γιορταζει. Το ονομα μου το προτεινε βασικα η αδερφή μου και μου αρεσε πολυ ειναι ασυνήθιστο. Δοκιμασα να βρω βαφτιστικα ονοματα με βαση την Παναγία αλλα δεν βρισκω καποια σελίδα που να τα λέει .Μονο τα θεοτοκονυμια, πως τη φωνάζουν σε διάφορα μερη και τις γιορτές της λεέι . 

20 hours ago, ΧρυσαΜ said:

Ευτυχώς υπάρχουν πολλά προσωνυμία, μπορείς να τα γκουγκλάρεις και θα βρεις αυτό που σού αρέσει 

 

Το γνωριζω αυτο και καποια ειναι πολυ ομορφα αλλα δυστυχώς δεν υπάρχει γιορτή ή δεν μπορείς να βγαλεις υποκοριστικό. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

 

γιατί δεν απευθύνεσαι τότε στον πνευματικό σου να σου λύσει την απορία (αν είναι θεοτοκονύμια ορισμένα ονόματα που σου αρέσουν; Μόνο τότε θα είσαι σίγουρη νομίζω!)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα σας. Εχω ενα προβλημα που προέκυψε σήμερα. Έχω το μωράκι μου ταμενο στην Παναγία. Επειδή είναι το πρώτο μου και επειδή εχω ενα προβλημα υγείας το πρώτο που σκέφτηκα ειναι οτι το μωρο θα το τάξω στην Παναγία . Το ειχα πει και στον άντρα μου και δεν διαφώνησε . Σε μια συζήτηση που ειχαμε σήμερα μου ειπε πως δεν το θυμάται και τον πείραξε επειδή ειπε θελει να δωσει στο μωρό το όνομα της αδερφής του που εχει πεθάνει . Προσωπικά δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το όνομα απλα το θεωρω γρουσουζιά να δώσεις ονομα πεθαμένου που αυτοκτόνησε. Ειχαμε πει πως αν έβγαινε αγόρι θα έμπαινε του πατέρα του ,αν κορίτσι καποιο της Παναγίας αλλά όχι  Μαρία ή Παναγιώτα επειδη το Μαρία έχει μπει και Παναγιώτα λένε εμένα . Η πεθερά μου δεν θελει να μπει το ονομα της. Βρε κορίτσια  δε μου αρέσουν τα διπλά ονόματα , ποτε δε μου αρεσαν και δε θελω να μαλώσουμε για κατι τόσο ανόητο οσο το όνομα ενος παιδιού . Σας έχει τύχει κατι παρόμοιο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σας. Εχω ενα προβλημα που προέκυψε σήμερα. Έχω το μωράκι μου ταμενο στην Παναγία. Επειδή είναι το πρώτο μου και επειδή εχω ενα προβλημα υγείας το πρώτο που σκέφτηκα ειναι οτι το μωρο θα το τάξω στην Παναγία . Το ειχα πει και στον άντρα μου και δεν διαφώνησε . Σε μια συζήτηση που ειχαμε σήμερα μου ειπε πως δεν το θυμάται και τον πείραξε επειδή ειπε θελει να δωσει στο μωρό το όνομα της αδερφής του που εχει πεθάνει . Προσωπικά δεν είναι ότι δεν μου αρέσει το όνομα απλα το θεωρω γρουσουζιά να δώσεις ονομα πεθαμένου που αυτοκτόνησε. Ειχαμε πει πως αν έβγαινε αγόρι θα έμπαινε του πατέρα του ,αν κορίτσι καποιο της Παναγίας αλλά όχι  Μαρία ή Παναγιώτα επειδη το Μαρία έχει μπει και Παναγιώτα λένε εμένα . Η πεθερά μου δεν θελει να μπει το ονομα της. Βρε κορίτσια  δε μου αρέσουν τα διπλά ονόματα , ποτε δε μου αρεσαν και δε θελω να μαλώσουμε για κατι τόσο ανόητο οσο το όνομα ενος παιδιού . Σας έχει τύχει κατι παρόμοιο

Όχι δεν μ έχει τύχει....εγώ εταξα το παιδάκι μ στην παναγια κ έτσι θα παραμείνει..το τάμα είναι τάμα κ γω προσωπικά δεν το αλλάζω...

Όσο για την πεθαμένη αδερφή δεν θα με πείραζε προσωπικά εμένα να βάλω ένα τέτοιο όνομα...η κάποιου άλλου τέλος πάντως....αν δεν είχες το τάμα...

μιλά με τον άντρα σ η στην τελική ας σε βοηθήσει η πεθερά σ μιας κ δεν θέλει το όνομα της ...καλε που την βρήκες τέτοια πεθερά???? πρώτη φορά το ακούω....αχχαχαχαχ 

με το καλο το παιδάκι σ να έχει πάντα υγεία κ συ επίσης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...