Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ονόματα για μωρακι ταμενο στην Παναγία


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Blonde είπε:

Α εσύ είσαι τυχερή!! Εμείς έχουμε το "αν δεν μπει το δικό μου όνομα στην εκκλησία δεν έρχομαι" :shock: ποιος σε κάλεσε πήγα να πω αλλά κρατήθηκα από την πολύ μου ευγένια :-P κ φυσικά μιλάμε για ένα μωρό που δεν έχει γεννηθεί ακομη!! Αυτό που λες έχει σημασία μόνο το μωρό να είναι καλά το όνομα είναι πραγματικά κάτι ανούσιο!! 

Καλε πείτε το μωρο όπως θέλετε πρώτα ο Θεός να γεννηθεί . Αυτά δεν τα μπορώ καθόλου. Και αν δεν της αρέσει το ονομα που θα αποφασίσετε να μην έρθει . Δεν θα πουν κατι για σενα για την πεθερά σου θα πούνε που δεν ηρθε για αυτο το λόγο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/12/2019 at 2:05 ΠΜ, Polly1 είπε:

Καλησπέρα!!! Μυρσινη λένε την κολλητή μου!! Ολοι όταν το ακούνε της λένε πόσο όμορφο και σπάνιο όνομα που εχει! 

Δεν έχουν πάει Λέσβο...εκεί φωνάζεις Μυρσίνη κ γυρίζει το μισό νησί χαχα

4 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Καλημέρα σε όλους. Οπως μπορεί να θυμάστε ειχα πει οτι έχω τάξει το μωρό μου στην Παναγία. Ρο εκανα λογω χρονιου ιατρικού προβλήματος που εχω. Βέβαια δεν ειμαι σίγουρη κατα ποσο το τάμα το εκανα σωστά. Το μωράκι μου γεννήθηκε και εχει σαραντήσει τώρα. Ηθελα να ρωτήσω κάτι. Λογω ιατρικού προβλήματος που εχω. Το πρόβλημα ειναι πως ο άντρας μου έχει αντιρρήσεις με αυτο το θέμα και δεν συμφωνεί γιατι δεν τον ειχα ρωτήσει οταν έταξα το παιδί. Θεωρεί οτι το τάμα μπορεί να εκπληρωθεί και αλλιώς δλδ να βαφτίσουμε το παιδι σε μια εκκλησία της Παναγίας. Δεν θελω να καταλήξουμε να μαλώσουμε για αυτο το θέμα. Αν συνεχίσουμε να διαφωνούμε λεμε να βγάλουμε το παιδί ενα άσχετο με τους γονείς μας όνομα. Του ανέφερα κάποια ονόματα που μου αρέσουν και ειπε πως θα το σκεφτεί αλλα και πως θα σκεφτεί  και ποια αλλα άσχετα ονόματα του αρέσουν σε περίπτωση που αποφασίσουμε να μπει άσχετο όνομα. Η αλήθεια είναι πως προκειμένου να τσακωνόμαστε προτιμώ την τελευταία λύση. Τι λέτε εσείς τι πρέπει να κάνω . Την συζήτηση αυτη την έχουμε κανει 3 φορές και δεν καταλήγουμε να συμφωνούμε κάπου. 

Το τάμα λύνεται σε μοναστήρι..Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα δεχτηκαμε κ οι δύο το τάμα που μάλιστα κάναμε από κοινού..ο σύζυγός μου όμως ήθελε να βάλουμε κ το όνομα της δικής μου μαμάς για κάποιους λίγους..απευθύνθηκα με στο μοναστήρι μας είπαν ναι κ βάλαμε δύο ονόματα...οι Άγιοι δεν περιμένουν να βάλουμε τα ονόματά τους...θα κοινωνίας το παιδί σου στο όνομα της Παναγίας στις γιορτές της κ μιλώντας με έναν πνευματικό θα σου πει τι πρέπει να κάνεις! Να σου ζήσει το μωρο

Μόνο η δική μου πεθερά μου είπε να βάλω το όνομα της μαμάς μου; Απορώ...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Δεν έχουν πάει Λέσβο...εκεί φωνάζεις Μυρσίνη κ γυρίζει το μισό νησί χαχα

Το τάμα λύνεται σε μοναστήρι..Εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα δεχτηκαμε κ οι δύο το τάμα που μάλιστα κάναμε από κοινού..ο σύζυγός μου όμως ήθελε να βάλουμε κ το όνομα της δικής μου μαμάς για κάποιους λίγους..απευθύνθηκα με στο μοναστήρι μας είπαν ναι κ βάλαμε δύο ονόματα...οι Άγιοι δεν περιμένουν να βάλουμε τα ονόματά τους...θα κοινωνίας το παιδί σου στο όνομα της Παναγίας στις γιορτές της κ μιλώντας με έναν πνευματικό θα σου πει τι πρέπει να κάνεις! Να σου ζήσει το μωρο

Μόνο η δική μου πεθερά μου είπε να βάλω το όνομα της μαμάς μου; Απορώ...

Σήμερα θα παω στον πνευματικό μου για να μου πει τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως . Και η δική μου πεθερά ειπε πως δεν θέλει να μπει το όνομα της και με παραξένεψε να σου πω την αλήθεια.  Τι να σου πω εισαι τυχερή εχεις καλη πεθερά :-D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...