Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      σαν να ειχα δει οτι εχεις

      μπορει να υπαρχει καποιο μικρο θεματακι,κ απλα να ησασταν πιο τυχεροι στο πρωτο

      συζητησε το με τον γιατρο σου,μετα απο δυο βιοχημικες δ ειναι κακο να κανετε καποιους βασικους ελεγχους.εφοσον το θελετε κ εσεις

      ενα σπερμοδιαγραμμα αρχικα. καποιες ορμονικες εσυ

      τα ουτρο ειναι για προγεστερονη.οποτε κ να ειχες θεμα λογικα θα το καλυψαν

      ευχομαι ολα να πανε καλα!

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

Αποκόλληση πλακουντα


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσια μου καλά κ όμορφα ποια ξέρει για αποκόλληση πλακούντα να την ρωτήσω κάτι; 

Πες μας ειχα μεγαλη αποκοληση απο την εκτη εβδομαδα

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Πες μας ειχα μεγαλη αποκοληση απο την εκτη εβδομαδα

Κορίτσι μου όμορφο. Διανύω την 15η εβδομάδα κύησης. Στην αρχή αυτής της εβδομάδας το πρωί είδα σκούρα καφέ υγρά περιόδου. Πήρα τον γιατρό μου, πήγα, με είδε, το έμβρυο μας είναι πολύ καλά με 154 χτύπους αλλά έχω μια κεντρική μικρή αποκόλληση πλακούντα. Καθολη την διάρκεια της ημέρας είχα πολύ λίγα καφέ κ αυτό σαν βλεννες. Δεν ξανά είδα καφέ όμως εδώ κ 3 μέρες. Μόνο κάθε πρωί που σηκωνομουν λίγο ροζ ίσα ίσα. Κ από σήμερα δεν έχω καθόλου. Τίποτα. Ούτε τα ροζ το πρωί. Μου είπε ξάπλα στο κρεβάτι μέχρι να πάω για β επιπέδου δηλαδή 4 Σεπτέμβρη. Εφόσον δεν βλέπω αίμα κλπ τι σημαίνει; ότι έχει ξανακολλησει ο πλακούντας; ότι προσπαθεί να κολλήσει; δεν γνωρίζω καθολου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Κορίτσι μου όμορφο. Διανύω την 15η εβδομάδα κύησης. Στην αρχή αυτής της εβδομάδας το πρωί είδα σκούρα καφέ υγρά περιόδου. Πήρα τον γιατρό μου, πήγα, με είδε, το έμβρυο μας είναι πολύ καλά με 154 χτύπους αλλά έχω μια κεντρική μικρή αποκόλληση πλακούντα. Καθολη την διάρκεια της ημέρας είχα πολύ λίγα καφέ κ αυτό σαν βλεννες. Δεν ξανά είδα καφέ όμως εδώ κ 3 μέρες. Μόνο κάθε πρωί που σηκωνομουν λίγο ροζ ίσα ίσα. Κ από σήμερα δεν έχω καθόλου. Τίποτα. Ούτε τα ροζ το πρωί. Μου είπε ξάπλα στο κρεβάτι μέχρι να πάω για β επιπέδου δηλαδή 4 Σεπτέμβρη. Εφόσον δεν βλέπω αίμα κλπ τι σημαίνει; ότι έχει ξανακολλησει ο πλακούντας; ότι προσπαθεί να κολλήσει; δεν γνωρίζω καθολου

Με το καλο το μωρακι σου.Αφου δε βλεπεις αιμα μπορει να εχει κλείσει η αποκοληση μπορει να ξαναδεις αιμα ομως μη τρομαξεις απλα να ενημερωσεις το γιατρο σου το καλο εινσι οτι ειδες καφε ειναι το παλιο αιμα που φευγει γενικα οσο μεγαλωνει ο σακος κλεινει κ η αποκοληση τουλαχιστον ετσι μου ειχε πει εμενα κανε οτι σου λεει κ ολα θα πανε καλα μη παρεις θαρρος κ σηκωνεσαι επειδη δε βλεπεις αίμα προσοχη σε οτι σου λέει κ υπομονη ευχομαι μεχρι τη β νσ εχει εξαφανιστει τελειως.

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Με το καλο το μωρακι σου.Αφου δε βλεπεις αιμα μπορει να εχει κλείσει η αποκοληση μπορει να ξαναδεις αιμα ομως μη τρομαξεις απλα να ενημερωσεις το γιατρο σου το καλο εινσι οτι ειδες καφε ειναι το παλιο αιμα που φευγει γενικα οσο μεγαλωνει ο σακος κλεινει κ η αποκοληση τουλαχιστον ετσι μου ειχε πει εμενα κανε οτι σου λεει κ ολα θα πανε καλα μη παρεις θαρρος κ σηκωνεσαι επειδη δε βλεπεις αίμα προσοχη σε οτι σου λέει κ υπομονη ευχομαι μεχρι τη β νσ εχει εξαφανιστει τελειως.

Αυτό δεν ήξερα, κολλάει ο πλακούντας; κ αν ναι; πως το ξέρουμε; δεν τα γνωρίζω καλά γιατί τον ρωτούσα κ μου είπε πως κάνε αυτά που σου λέω κ όλα θα πάνε καλά. Με αποτέλεσμα να έχω απορίες κ να μην ξέρω. 

Α παίρνω κ Ουτροζεσταν. 1 πρωί 1 βράδυ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Αυτό δεν ήξερα, κολλάει ο πλακούντας; κ αν ναι; πως το ξέρουμε; δεν τα γνωρίζω καλά γιατί τον ρωτούσα κ μου είπε πως κάνε αυτά που σου λέω κ όλα θα πάνε καλά. Με αποτέλεσμα να έχω απορίες κ να μην ξέρω. 

Α παίρνω κ Ουτροζεσταν. 1 πρωί 1 βράδυ. 

Το πως ειναι θα το δειτε στον επομενο υπερηχο γι αυτό μεχρι τοτε προσοχη οπως φαίνεται η αποκοληση ποση ειναι ετσι φαίνεται κ μετα που αρχιζει κ κλεινει κολλαει κατα καποιο τροπο εγω σκεψου ειχα μεγαλη αποκοληση απο την 6η εβδομαδα κ έκλεισε στην 16η με συνεχομενη αιμοραγια κ οχι καφε κατακοκκινο ημουν ξαπλα μονιμα τα ουτρο στα εδωσε γιατι ειναι προγεστερονη κ βοηθαει πολυ εγω εκανα κ ενεσιμη φαντασου δυο φορες τη βδομάδα. Αν κανεις αυτα που σου λεει ολα θα πανε καλα!κ αν ξαναδεις αιμα τον παιρνεις τηλ.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasoth. είπε:

Το πως ειναι θα το δειτε στον επομενο υπερηχο γι αυτό μεχρι τοτε προσοχη οπως φαίνεται η αποκοληση ποση ειναι ετσι φαίνεται κ μετα που αρχιζει κ κλεινει κολλαει κατα καποιο τροπο εγω σκεψου ειχα μεγαλη αποκοληση απο την 6η εβδομαδα κ έκλεισε στην 16η με συνεχομενη αιμοραγια κ οχι καφε κατακοκκινο ημουν ξαπλα μονιμα τα ουτρο στα εδωσε γιατι ειναι προγεστερονη κ βοηθαει πολυ εγω εκανα κ ενεσιμη φαντασου δυο φορες τη βδομάδα. Αν κανεις αυτα που σου λεει ολα θα πανε καλα!κ αν ξαναδεις αιμα τον παιρνεις τηλ.

Πω πω εσύ ήσουν σε χειρότερη φάση ρε συ. Τώρα είναι όλα καλά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Πω πω εσύ ήσουν σε χειρότερη φάση ρε συ. Τώρα είναι όλα καλά; 

Ναι ειχα οτι αρνητικο εχει μια εγκυμοσυνη δεν ηταν κ η καλυτερη περιοδος της ζωης μου οπως λενε  τελοςπαντων γεννησα προωρα τελικα απο αλλη αιτια το νοεμβρη.

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η πίεση είναι μια χαρά, δεν την έχω μετρήσει να σου πω αλλά δεν αισθάνομαι κάτι. Ναι, στο κεντρο μου είπε ότι έχει γίνει η αποκόλληση. Γιατί λέει αν ήταν άκρη δεν θα ταν τόσο σοβαρό. Αλλά εγώ αίμα δεν έχω. Ούτε πόνους. Κ πάνω το χαρτί γράφει μικρή αποκόλληση. 

Just now, Vasoth. είπε:

Ναι ειχα οτι αρνητικο εχει μια εγκυμοσυνη δεν ηταν κ η καλυτερη περιοδος της ζωης μου οπως λενε  τελοςπαντων γεννησα προωρα τελικα απο αλλη αιτια το νοεμβρη.

Σωπα ρε συ. Το μωρό πως είναι τώρα; πως κ γέννησες πρωορα; 

Just now, ZWH είπε:

Σιγουρα σου ειπε κεντρικη αποκολληση πλακουντα; Ειναι κατι παρα πολυ σοβαρο . Παρε οπωσδηποτε δευτερη γνωμη. Η πιεση σου πως παει; 

Η πίεση είναι μια χαρά, δεν την έχω μετρήσει να σου πω αλλά δεν αισθάνομαι κάτι. Ναι, στο κεντρο μου είπε ότι έχει γίνει η αποκόλληση. Γιατί λέει αν ήταν άκρη δεν θα ταν τόσο σοβαρό. Αλλά εγώ αίμα δεν έχω. Ούτε πόνους. Κ πάνω το χαρτί γράφει μικρή αποκόλληση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα σου επαναλαβω οτι η κεντρικη αποκολληση πλακουντα ειναι κατι πολυ σοβαρο. Τι εννοεις οτι δεν μετρας την πιεση επειδη νιωθεις καλα; φυσικα και πρεπει να μετρας πιεση. Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα επειδη το εχεις παρει λιγο αψηφιστα..... στις 33 εβδ απο κεντρικη αποκολληση πλακουντα εχασα ξαφνικα το μωρο μου κ ημουν τυχερη που ειχα ακατασχετη αιμοραγια αλλιως χαμπαρι δεν θα παιρναμε με οτι και αν αυτο συνεπαγεται. Ψαξου λιγο παραπανω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZWH είπε:

Θα σου επαναλαβω οτι η κεντρικη αποκολληση πλακουντα ειναι κατι πολυ σοβαρο. Τι εννοεις οτι δεν μετρας την πιεση επειδη νιωθεις καλα; φυσικα και πρεπει να μετρας πιεση. Δεν θελω να σε τρομαξω αλλα επειδη το εχεις παρει λιγο αψηφιστα..... στις 33 εβδ απο κεντρικη αποκολληση πλακουντα εχασα ξαφνικα το μωρο μου κ ημουν τυχερη που ειχα ακατασχετη αιμοραγια αλλιως χαμπαρι δεν θα παιρναμε με οτι και αν αυτο συνεπαγεται. Ψαξου λιγο παραπανω.

Δεν το έχω πάρει αψηφιστα, ακολουθώ αυτά που μου είπε ο γιατρός. Δεν μου είπε να μετρήσω καμία πίεση. Μου είπε πλήρης κατά κλήση κ Ουτροζεσταν κ αν δω αίμα περιόδου τότε να επικοινωνήσω μαζί του. Λυπάμαι πολύ για το μωράκι σου, πραγματικά. Κ δεύτερη γνώμη πως να πάρω; δεν μπορώ να σηκωθώ καν από το κρεβάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZWH είπε:

Οκ δεν εχω να πω κατι αλλο. Ολα να πανε καλα.

Διακρίνω μια επίθεση κ δεν υπάρχει λόγος. Έκανα μια ερώτηση γιατί εγώ δεν ξέρω. Το ότι ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού είναι κάτι φυσιολογικό. Κ όπως σου είπα δεύτερη γνώμη δεν μπορώ να πάρω για τον λόγο του ότι δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου κ σε ευχαριστώ που μου σχολίασες. Καλή συνέχεια. 

Just now, Vasoth. είπε:

Ναι ειχα οτι αρνητικο εχει μια εγκυμοσυνη δεν ηταν κ η καλυτερη περιοδος της ζωης μου οπως λενε  τελοςπαντων γεννησα προωρα τελικα απο αλλη αιτια το νοεμβρη.

Το μωρό σου πως είναι τώρα; όλα καλά; πρόωρα γιατί γέννησες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Βαλια Ασλαματζιδη είπε:

Διακρίνω μια επίθεση κ δεν υπάρχει λόγος. Έκανα μια ερώτηση γιατί εγώ δεν ξέρω. Το ότι ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού είναι κάτι φυσιολογικό. Κ όπως σου είπα δεύτερη γνώμη δεν μπορώ να πάρω για τον λόγο του ότι δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σου κ σε ευχαριστώ που μου σχολίασες. Καλή συνέχεια. 

Το μωρό σου πως είναι τώρα; όλα καλά; πρόωρα γιατί γέννησες; 

Εσπασαν τα νερα λόγω λοιμωξης στην 25η εβδομαδα εχουμε περασει πολλα αλλα τωρα ειναι καλα μονο λιγο θεμα με τους πνεύμονες εχει κ ακομα δεν την εχω μαζι μου.τελος παντων ασε τα δικα μου ειναι πολλα. Εσυ κανε οτι σου λεει ο γιατρός σου κ ολα θα πανε καλα! Θετικη σκεψη μονο! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...