Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 minutes ago, Blue Velvet said:

      Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο,ίσως ελάχιστα πιο πρησμένο.Η κοιλιά μου πονούσε το βράδυ,ήθελα να πάρω παναντολ,αλλά έκανα υπομονή.Σημερα έχω πονακια στην κοιλιά,στους συνδέσμους της μήτρας κ λίγο στη μέση.Λογικο να αγχώνεσαι,απλά να ξέρεις ότι είναι φυσιολογικό να μην έχεις κανένα σύμπτωμα και να είσαι έγκυος. Σήμερα είμαι ακριβώς μια εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά,εσύ σε ποια μερα είσαι?

      Κ εμένα μόνο η ουρα με ενοχλεί ελάχιστα … κοιλιά όχι ιδιαίτερα … είμαι 4η ημέρα σήμερα ….. δεν τολμάω καν να κάνω τεστ νωρίτερα δ ξέρω … βλέπω βίντεο που τους δείχνουν πολύ νωρίς τα τεστ δ ξέρω πως γίνεται αυτό … τι να πω καλή μας  επιτυχία ..να είναι ευλογημένο .

Θα αφήνετε το παιδί στους παππούδες για 6 μηνες;


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Προσπαθώ να μη το βλέπω ως εγκατάλειψη αλλά ως μια περίοδο προσαρμογής για όλους μας.Κανεις μας δε ξέρει τι μπορεί να έχει περάσει μια οικογένεια και πόσο δύσκολες έχει ακόμα.να αντιμετωπίσει. 

Για να το πάω λίγο πιο πέρα όταν οι κάποιοι γονείς δουλεύουν καθημερινά από το πρωί ως το βράδυ και βλέπουν το παιδί μόνο 2 ώρες πριν τον ύπνο αυτό θεωρείται φυσιολογική οικογένεια μόνο και μόνο γιατί το παιδί ζει στην ίδια στεγη;Στην ουσία αυτό το παιδί μεγαλώνει με τον εκαστοτε φροντιστή και όχι με τους γονείς.

Δε τα λέω αυτά για να δικαιολογήσω τον εαυτό μου αλλά πιστεύω ότι κάποιες φορές υπάρχουν περίοδοι στη ζωή μας που δεν όλα μέλι γάλα και πρέπει να προσαρμόζοντας στις εκάστοτε συνθήκες με οποιοδήποτε κόστος.

Τώρα για να επανέλθω πιο συγκεκριμένα στο θέμα διαβάζοντας κάποιες πιθανές επιλογές,έχω να πω πως το πτυχίο μου σταματάει αν σταματήσω τη δουλειά γιατί όπως είπα στην αρχή επιδοτείται μέσω εε(αρα δεν πληρώνω τιποτα)και γίνεται στο χώρο εργασίας μου καθως ερχεται η καθηγητρια στη δουλειά μου για να με επιτήρησει πάνω στον τομεα μου και να μου δώσει εργασιες.Οποτε αν φύγω χάνω τη δουλειά μου και διακόπτεται το πτυχίο μου οριστικά. Επίσης επειδή ειμαι πολύ κοντα στο να συμπληρώσω τα απαιτούμενα χρόνια για υπηκοότητα ,αν φυγω τώρα δεν την παίρνω και θα πρέπει να κατσω εδω αλλα 5 χρονια για να εχω ξανα αυτο το δικαιωμα.Σημειωτεον ότι αν τελικά πάρω υπηκοότητα παίρνει και το παιδί αγγλική υπηκοότητα αυτόματα οπότε θεωρώ ότι έτσι επωφελείται και το παιδί μου

 

Κοριτσι μου με το θεμα της υπηκοουητας το χεις ψαξει καλα?Στη χωρα που μενω εγω πρεπει να χεις 5 χρονια συνεχομενης εργασιας,να μην εχεις παρει κανενα επιδομα αυτα τα 5 χρονια για να παρεις υπηκοοτητα.Φανταζομαι το χεις ψαξει ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , marian84 είπε:

Κοριτσι μου με το θεμα της υπηκοουητας το χεις ψαξει καλα?Στη χωρα που μενω εγω πρεπει να χεις 5 χρονια συνεχομενης εργασιας,να μην εχεις παρει κανενα επιδομα αυτα τα 5 χρονια για να παρεις υπηκοοτητα.Φανταζομαι το χεις ψαξει ε?

Ναι μένω και δουλεύω εδώ τα τελευταία 6 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...