Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ιδεες για Εμμανουελα παραλλαγη ???


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Baby-baby είπε:

Καλημερα κοριτσια !!!!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας ! Ιδεες για καποια παραλλαγη του Εμμανουελα ??? Εκτος απο τα κλασσικα Εμμυ, Εμμα, Μανια.... Σας ευχαριστω !!!

Καλημερα !! Εμμανου "ελινα"

Εμανουε"λενια"  

Μαλενα

Παντως και το Εμμυ ακουγεται πολυ ωραια,να σου ζησει!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Καλημερα !! Εμμανου "ελινα"

Εμανουε"λενια"  

Μαλενα

Παντως και το Εμμυ ακουγεται πολυ ωραια,να σου ζησει!!

Σ ευχαριστω πολυ !!! Το ειχα σκεφτει κι εγω το Μαλενα αλλα με παραπεμπει στην ταινια με την Μπελουτσι ☺

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby-baby είπε:

Σ ευχαριστω πολυ !!! Το ειχα σκεφτει κι εγω το Μαλενα αλλα με παραπεμπει στην ταινια με την Μπελουτσι ☺

Xαχα ναι και το ολια ακουγεται πολυ ομορφα!δεν το ακους κ συχνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ελπιδακι είπε:

Xαχα ναι και το ολια ακουγεται πολυ ομορφα!δεν το ακους κ συχνα!

Αχ κι εμενα μ αρεσει ! Αλλα ειμαι λιγο συγκρατημενη γιατι δε θυμιζει το Εμμανουελα.... Συγκριτικα με ολα τα υπολοιπα ποιο θα διαλεγες εσυ ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mara@ είπε:

Και Νελυ!

 

Just now, Ασία είπε:

Έλη, Έλια, Μέλια

Ωραιο και το Νελυ ή Νελη και το Έλη ή Ελλη !!! Πως γραφονται αραγε.... Για πειτε απ ολα οσα ειπαμε ποιο προτιματε ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Baby-baby είπε:

Καλημερα κοριτσια !!!!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας ! Ιδεες για καποια παραλλαγη του Εμμανουελα ??? Εκτος απο τα κλασσικα Εμμυ, Εμμα, Μανια.... Σας ευχαριστω !!!

Γτ να την βγαλεις εμμανουελα που ειναι ομορφο κ πρωτοτυπο κ να ψαχνεις για ενα υποκοριστικο το οποιο δ εχει κ τοσο σχεση κ συνηθως ειναι αρκετα συνηθισμενα; 

Προτιμω ολοκληρο το ονομα, αντε χαιδευτικα μερικες φορες εμμα η εμμυ, αλλα σαν ονομα θα χρησιμοποιουσα το βαφτιστικο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Γτ να την βγαλεις εμμανουελα που ειναι ομορφο κ πρωτοτυπο κ να ψαχνεις για ενα υποκοριστικο το οποιο δ εχει κ τοσο σχεση κ συνηθως ειναι αρκετα συνηθισμενα; 

Προτιμω ολοκληρο το ονομα, αντε χαιδευτικα μερικες φορες εμμα η εμμυ, αλλα σαν ονομα θα χρησιμοποιουσα το βαφτιστικο

Συμφωνω απολυτα μαζι σου ! Κι εμενα μ αρεσουν αυτουσια τα ονοματα, απλα το Εμμανουελα παραπεμπει στην πορνοταινια κ εχω ακουσει απο αλλους γονεις οτι δυστυχως συζητιεται... δε θα ηθελα να περασει κατι τετοιο το παιδακι μου. Ωστοσο θελω να τιμησω τον πατερα μου (Μανωλης) κ γι αυτο ψαχνομαι. Θα ηθελα να διαλεξω καποιο υποκοριστικο που να θυμιζει τουλαχιστον Εμμανουελα για γι αυτο ζηταω γνωμες. Εχεις καμμια ιδεα ?????

Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby-baby είπε:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου ! Κι εμενα μ αρεσουν αυτουσια τα ονοματα, απλα το Εμμανουελα παραπεμπει στην πορνοταινια κ εχω ακουσει απο αλλους γονεις οτι δυστυχως συζητιεται... δε θα ηθελα να περασει κατι τετοιο το παιδακι μου. Ωστοσο θελω να τιμησω τον πατερα μου (Μανωλης) κ γι αυτο ψαχνομαι. Θα ηθελα να διαλεξω καποιο υποκοριστικο που να θυμιζει τουλαχιστον Εμμανουελα για γι αυτο ζηταω γνωμες. Εχεις καμμια ιδεα ?????

Ολα τα ονοματα συνηθως κτ μας θυμιζουν, μια ταινια, καποιον που δ συμπαθουμε, χαχα

Πλεον θα το συνδεεις με την κορη σου κ θα το λατρευεις. Τωρα για αυτος που θα το ακουσουν σε παιδακι κ θα τους ερθει η ταινια, δ εχω σχολια

Τουλ σκεψου οτι μεχρι να μεγαλωσει θα εχει ξεχαστει, ειναι αρκετα παλια πλεον η ταινια

Κ αν φοβασαι οτι μπορει να γινει αιτια για πειραγματα, πιστευω δ εχεις λογο. Πιθανον δ θα την εχουν ακουσει οι συμμαθητες της, συν οτι τα παιδια μπορει να κοροιδεψουν για τα παντα

Θα την εβγαζα λοιπον εμμανουελλα, κ θα την φωναζα ετσι. Αλλιως εμμυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Για να τους θυμίζει την ταινία θα πρέπει τώρα που μιλάμε να είναι ηλικιας 35+!! Αν σ αυτή την ηλικία κοροϊδεύουν ένα παιδάκι σαν....πορνοσταρ τι να πω! Χαχα! Οι συμμαθητές της δεν θα έχουν ιδέα για την ταινία παντως, ειναι παλαιολιθική γι αυτούς!! 

Σοβαρά τώρα  είναι πολύ όμορφο όνομα. Στην Κρήτη είναι και παρά πολύ συνηθισμένο, οι μισές γυναίκες έτσι λέγονται. Εγώ θα το κρατούσα ολόκληρο, άντε εμμα για χαϊδευτικό και συντομία κάποιες φορές. Αν όμως δεν σου αρέσει για κάποιο λόγο, καλύτερα να μην το βγάλεις με το ζόρι. Βρες ένα να σου αρέσει περισσότερο. 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2019 at 7:26 ΜΜ, Baby-baby είπε:

 

Ωραιο και το Νελυ ή Νελη και το Έλη ή Ελλη !!! Πως γραφονται αραγε.... Για πειτε απ ολα οσα ειπαμε ποιο προτιματε ? 

Νέλλη γράφεται και Έλλη. Αλλά εσύ αν τα επιλέξεις μπορείς να τα γράφεις με ένα λ μιας κ το Εμμανουέλα έχει ένα λ. να πω την αλήθεια μου εγώ στην θέση σου θα την φώναζα Εμμανουέλα. ωραίο το έμμα αλλά δεν έρχεται στο μυαλό σας το αίμα?ωραίο το Μάνια αλλά έρχεται στο μυαλό μου η μανιά(=γριά).το Έλλη μου αρέσει πολύ όμως δεν παραπέμπει τόσο στο Εμμανουέλα είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...