Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?Είμαι στην 23η κ δεν τα νιώθω όλη μέρα.Πιο πολύ το πρωί κ το βράδυ.Η μαία λέει από 28η αρχίζουμε να μετράμε κ να ανησυχούμε αν δεν τα ακούμε.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Ματίλντα20 said:

Καλησπέρα!!

Μυρτώ, μου είπε πως στην ουσία κόβουν το "κομμάτι" που χωρίζει την μήτρα και μετά ενώνουν τον "χώρο". Λογικά κάνουν πλαστική δηλαδή... Εμένα μου γράφει στα αποτελέσματα "ατελές διάφραγμα". Σου επιτρέπει το περπάτημα ή συνιστά ξεκούραση και ξάπλα;

Ηλιάνα κι εγώ την περισσότερη ώρα είμαι ξάπλα. Δεν βγήκα καθόλου στις γιορτές. Ο γιατρός σου είναι κατά της κορτιζόνης ή θέλει να την κάνετε αργότερα; Παίρνεις προγεστερόνη και μαγνήσιο;

Σχετικά με τα εμβόλια, έχω κάνει το αντιγριπικό στον 5ο μήνα και η γιατρός που μου έκανε το εμβόλιο μου είπε πως 2 μήνες πριν την ΠΗΤ πρέπει να κάνω για την διφθερίτιδα, για να περάσουν τα αντισώματα στο έμβρυο. Ο γιατρός μου όμως είπε πως δεν χρειάζεται. Θα πάρω και τρίτη γνώμη... 

Αυτές τις μέρες είμαι χάλια. Έχω διάρροια κι ενώ τρώω μόνο λαπά, δεν υποχωρεί. Δεν κάνω εμετό, ούτε πυρετό. Έκοψα και τα συμπληρώματα, μήπως και με ενοχλεί κάποιο... Απογοήτευση...  :/ :(

Περαστικα βρε κοπελα μου! Ειπες στον γιατρο σου οτι αρρωστησες ετσι?? Μηπως είναι θεμα εγκυμοσυνης?

Just now, Pagotoula said:

Πωωω... πολλά περαστικά ρε κορίτσι μου... Μπορεί να είναι και γαστρεντεριτιδα... Κυκλοφορεί πολύ αυτή την περίοδο...

Εγώ τα έχω βρει λίγο σκούρα με τις μετρήσεις του σακχάρου.... :(  Μπορεί να χαλάσω δυο και τρεις βελόνες-ταινίες κάθε φορά... Δεν ξέρω τι κάνω λάθος... Όλο δεν φτάνει το αίμα που βγάζω και βγαίνει άκυρη η μέτρηση.. Και ξανά μανά... Ίσως φταίει κι ότι με ανατριχιάζει απίστευτα... Έχω κάνει τις αμέτρητες ενέσεις και συνεχίζω...αλλά αυτό με το αίμα είναι το χειρότερό μου μακράν... Δεν ξέρω τι να κάνω, το έχω πάρει από φόβο. Το μόνο θετικό είναι ότι βγαίνουν πολύ καλές οι μετρήσεις. Τελικά η διατροφή κάνει θαύματα κορίτσια, είναι το α και το ω.... Κατά τα άλλα έχω χάσει 1 κιλό και κάτι από τα 4 που είχα και είμαι πλέον στον 7ο +ούτε 3 κιλά... @KNecky έγκυο με βλέπω να φαίνομαι στον 9ο... Αγχώθηκα λίγο που είμαι πολύ χαμηλά στα κιλά, αλλά οι γιατροί μου λένε πως η διατροφή μου είναι 100% θρεπτικές ουσίες πλέον και το μωρό θα είναι μια χαρά. Αμήν Παναγία μου... Έχω πολύ άγχος πάντως με το σάκχαρο με όσα διαβάζω... :unsure:

καλά εεε...το πινακάκι έχει γίνει πάπυρος λέμε.... :P

Καμμια ανησυχια αφού είναι καλα το νινι κ ας μην φανει η κοιλιτσα καθολου καλη μου! ^_^ Να σου την αληθεια παιζει με την γεννα να βγεις κ αλλα μειον κιλα..γυρω στα 7 εχασα εγω μετα τον τοκετο μεχρι ν βγω απτο μαιευτηριο. Απλα να νιωθεις καλα κ υγειης αρκει!

Αρχισα ν κουραζομαι ευκολοτερα πλεον που γυρισα στη δουλεια κ δεν τηρησα απολυτα την διατροφη αυτες τις μερες κιολας. Κατι μπουκιτσες τσίμπησα απτα γλυκα του ανδρα μου. Τωρα που έρχεται η αδεια κ θ μαι σπίτι θελει ακομα πιο πολυ πειθαρχία ουφ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Ματίλντα20 είπε:

Καλησπέρα!!

Μυρτώ, μου είπε πως στην ουσία κόβουν το "κομμάτι" που χωρίζει την μήτρα και μετά ενώνουν τον "χώρο". Λογικά κάνουν πλαστική δηλαδή... Εμένα μου γράφει στα αποτελέσματα "ατελές διάφραγμα". Σου επιτρέπει το περπάτημα ή συνιστά ξεκούραση και ξάπλα;

Ηλιάνα κι εγώ την περισσότερη ώρα είμαι ξάπλα. Δεν βγήκα καθόλου στις γιορτές. Ο γιατρός σου είναι κατά της κορτιζόνης ή θέλει να την κάνετε αργότερα; Παίρνεις προγεστερόνη και μαγνήσιο;

Σχετικά με τα εμβόλια, έχω κάνει το αντιγριπικό στον 5ο μήνα και η γιατρός που μου έκανε το εμβόλιο μου είπε πως 2 μήνες πριν την ΠΗΤ πρέπει να κάνω για την διφθερίτιδα, για να περάσουν τα αντισώματα στο έμβρυο. Ο γιατρός μου όμως είπε πως δεν χρειάζεται. Θα πάρω και τρίτη γνώμη... 

Αυτές τις μέρες είμαι χάλια. Έχω διάρροια κι ενώ τρώω μόνο λαπά, δεν υποχωρεί. Δεν κάνω εμετό, ούτε πυρετό. Έκοψα και τα συμπληρώματα, μήπως και με ενοχλεί κάποιο... Απογοήτευση...  :/ :(

Λογικα θα την κάνουμε αργότερα :) έχω να βγω από το σπιτι από τον Οκτώβρη και ούτε αφηνει επισκέψεις, μήπως με κολλήσουν τιποτα . Μόνο οι γονείς μου ερχονται σπιτι και ο αντρας μου που εμβολιάστηκαν μαζι μου :)δραμα. Είχα διαρροια 2 βδομαδες , δεν ξερω τι με είχε πειραξει. Έτρωγα μόνο λαπά , ψωμί και τσαυ για 5 μέρες και σταμάτησε. Παιρνω ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ, μαγνήσιο, τοκολυτικα από 4 μηνα για πρόωρες συσπάσεις χωρίς τις βιταμίνες και τις αντιπηκτικές και για το εντερο 18 χαπια την μερα :)

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Μια χαρα!πιστευω δεν θα έχουμε προβλημα με την περιδεση .απλα ξερω ότι απο δω και πέρα οταν ξανάμεινε έγκυος θα πρέπει να την ξανακάνω .

Ούτε κ εγω το εχω κανει .κ εγω κυρίως μεσα στο σπιτι ειμαι!αλλα έχουμε και κατι ανηψακια δίπλα που πάνε σχολείο .θελω καν πιστευω ότι δεν θα εχω θεμα.

Ναι, θα ξανακάνουμε περιδεση αλλα έχω ακούσει ότι αν γίνει σε μικρότερη εβδομάδα είναι πιο χαλαρά μετά τα πράγματα!! Εγώ σκέφτομαι πώς θα Ναι η περιδεση μ ένα ακόμη νήπιο! Θα πρέπει κάποιος να το φροντίζει!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ναι, θα ξανακάνουμε περιδεση αλλα έχω ακούσει ότι αν γίνει σε μικρότερη εβδομάδα είναι πιο χαλαρά μετά τα πράγματα!! Εγώ σκέφτομαι πώς θα Ναι η περιδεση μ ένα ακόμη νήπιο! Θα πρέπει κάποιος να το φροντίζει!

Αυτο ειναι οντως ενα θεμα γιατί σιγουρα δεν θα πρέπει να σηκώνεις και βάρη ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , KNecky είπε:

Περαστικα βρε κοπελα μου! Ειπες στον γιατρο σου οτι αρρωστησες ετσι?? Μηπως είναι θεμα εγκυμοσυνης?

Καμμια ανησυχια αφού είναι καλα το νινι κ ας μην φανει η κοιλιτσα καθολου καλη μου! ^_^ Να σου την αληθεια παιζει με την γεννα να βγεις κ αλλα μειον κιλα..γυρω στα 7 εχασα εγω μετα τον τοκετο μεχρι ν βγω απτο μαιευτηριο. Απλα να νιωθεις καλα κ υγειης αρκει!

Αρχισα ν κουραζομαι ευκολοτερα πλεον που γυρισα στη δουλεια κ δεν τηρησα απολυτα την διατροφη αυτες τις μερες κιολας. Κατι μπουκιτσες τσίμπησα απτα γλυκα του ανδρα μου. Τωρα που έρχεται η αδεια κ θ μαι σπίτι θελει ακομα πιο πολυ πειθαρχία ουφ...

Ισχύει... Στο σπίτι δεν θα απασχολείσαι κι είναι πιο εύκολο να ενδώσεις σε πειρασμούς. Εγώ προσπαθώ κάθε φορά που πάω να λυγίσω, να σκέφτομαι το μωράκι και να παίρνω δύναμη, γιατί δεν το κάνω για μένα, αλλά για αυτό. Εσύ με την διατροφή παίρνεις βάρος ή είσαι στάσιμη;

1 hour ago, Anna-Vangelis είπε:

Σε ποια πόλη είσαι; Είμαι Θεσσαλονίκη, εδώ μαζί με το κάθισμα για το αυτοκίνητο δώσαμε 600, αλλά το κάθισμα μπορείς να πάρεις κάποιο άλλο. Πιστεύω κάνεις απόσβεση πάντως γιατί γλιτώνεις από το καρότσι-μπαστούνι που θα χρειαστείς μετά τα 2 χρόνια. Στα αρνητικά του είναι ότι ό,τι εξάρτημα χρειάζεσαι είναι επι έξτρα πληρωμή, πχ ο ποδόσακος που ρωτούσα χτες. Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό, αλλά να πας να το δεις από κοντά αν σου κάνει. Ίσως το βρεις πιο φτηνά τώρα που θα έχουμε κι εκπτώσεις. 

Αθήνα μένω. Περιμένω κι εγώ τις εκπτώσεις, μπας και βρω καμιά προσφορά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, Pagotoula said:

Ισχύει... Στο σπίτι δεν θα απασχολείσαι κι είναι πιο εύκολο να ενδώσεις σε πειρασμούς. Εγώ προσπαθώ κάθε φορά που πάω να λυγίσω, να σκέφτομαι το μωράκι και να παίρνω δύναμη, γιατί δεν το κάνω για μένα, αλλά για αυτό. Εσύ με την διατροφή παίρνεις βάρος ή είσαι στάσιμη;

Αθήνα μένω. Περιμένω κι εγώ τις εκπτώσεις, μπας και βρω καμιά προσφορά.

Καλημερα! Εχεις δικιο πρεπει να θυμαμαι το μωρακι κ ολα ειναι πιο ευκολα τοτε! Συνολικα ειμαι στα +6, τωρα με τις γιορτες πηρα 1.5 γρηγορα κ ελπιζω ν εχω καλες εξετασεις. Εχω κ ενα αγχος μεγαλο μεχρι την επομενη εξεταση για να δουμε πως παει η κυστουλα της μικρης κ φοβαμαι αρκετα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

Περιμένω τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά να πάμε να πάρω νυχτικιές και ρόμπα για το μαιευτήριο.. και μπουφαν εξόδου για το μωράκι :wub:

Δουλειές σπιτιού κάνετε; Εμένα με πεθαίνει η μέση μου και δεν μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να πλύνω λίγα πιάτα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα κορίτσια! :)

Περιμένω τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά να πάμε να πάρω νυχτικιές και ρόμπα για το μαιευτήριο.. και μπουφαν εξόδου για το μωράκι :wub:

Δουλειές σπιτιού κάνετε; Εμένα με πεθαίνει η μέση μου και δεν μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να πλύνω λίγα πιάτα..

Καλημέρα κουκλίτσα. Εμένα λόγω επιχείλιου πλακούντα, μου τις απαγόρευσε ο γιατρός από τον 3ο-4ο μήνα... Κάπου εκεί... Εδώ ούτε σεξάκι δεν κάνω... :P Οπότε, πήραμε γυναίκα για βοήθεια. Έρχεται κάθε 15 μέρες και κάνει όλες τις βαριές δουλειές και τη γενική του σπιτιού και στο μεσοδιάστημα, εγώ κι ο άντρας μου κάνουμε τα πολυυυύ βασικά, μπάνιο, κουζίνα, κάνα σκούπισμα. Κι εγώ ήμουν επιφυλακτική στην αρχή, αλλά μου λύθηκαν τα χέρια. Αφού και μετά την γέννα, έχουμε αποφασίσει να την κρατήσουμε μόνιμα (όσο μπορούμε κι οικονομικά τουλάχιστον)... 

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Εχεις δικιο πρεπει να θυμαμαι το μωρακι κ ολα ειναι πιο ευκολα τοτε! Συνολικα ειμαι στα +6, τωρα με τις γιορτες πηρα 1.5 γρηγορα κ ελπιζω ν εχω καλες εξετασεις. Εχω κ ενα αγχος μεγαλο μεχρι την επομενη εξεταση για να δουμε πως παει η κυστουλα της μικρης κ φοβαμαι αρκετα..

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου!! Να σκέφτεσαι ότι τον φάγαμε το γάιδαρο. Τα μωράκια πλέον είναι πολύ δυνατά. Να είσαι θετική, θα δεις ότι θα είναι μια χαρά η μπουμπούκα σου. Εμένα όταν με είδε από κοντά η ενδοκρινολόγος μου και με ζύγισε κι είδε ότι έχασα, μου αύξησε τις θερμίδες από 1800 σε 2000. Αλλά μου είπε ότι με τέτοιου είδους διατροφή, μόνο μυικό ιστό χτίζω κι εγώ και το μωρό. Δεν ξέρει αν θα πάρω επιπλέον βάρος, πέραν του μωρού που τώρα πλέον στο 3ο τρίμηνο θα αρχίσει να παίρνει  αλλά επειδή είμαι ελλιποβαρής (δηλαδή ακόμα και μη έγκυος, θα έπρεπε να είμαι περισσότερα κιλά από αυτά που είμαι τώρα), ίσως με τις επιπλέον θερμίδες, τονωθώ κι εγώ λίγο. Είδωμεν. Πάντως τις τελευταίες 4 μέρες δεν νιώθω αδυναμία και το βλέπω σαν καλό σημάδι. Εσύ που προσέχεις τόσο καιρό, πώς είσαι από θέμα δυνάμεων; Νιώθεις καλά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Καλή χρονια!!! Από όσο ξέρω 27η-30η είναι ο 7ος

σε ευχαριστώ πολύ. 

ξέρετε αν κάνει να χρησιμοποιούμε τψρα στην εγκυμοσυνη βικς ευκαλυπτο; με ποναει πολύ η μεση και η πλάτη..έκανα υπομονή αλλά δεν αντέχετε άλλο.

Επίσης εσείς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη στον 7ο τι συμπτώματα έχετε;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

σε ευχαριστώ πολύ. 

ξέρετε αν κάνει να χρησιμοποιούμε τψρα στην εγκυμοσυνη βικς ευκαλυπτο; με ποναει πολύ η μεση και η πλάτη..έκανα υπομονή αλλά δεν αντέχετε άλλο.

Επίσης εσείς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη στον 7ο τι συμπτώματα έχετε;

Εμενα ξεκίνησε λιγο να με πονάει κάποιες φορές η μέση μου.ισως δυσκολεύεσαι λιγο στν αναπνοή οταν εισαι ανάσκελα .μπορει να ξεκινήσουν κάποιες συσπάσεις .εμενα με ποναγε κ το στήθος μου ενώ είχε σταματήσει για το προηγούμενο διάστημα .

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Anna-Vangelis said:

Καλημέρα κορίτσια! :)

Περιμένω τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά να πάμε να πάρω νυχτικιές και ρόμπα για το μαιευτήριο.. και μπουφαν εξόδου για το μωράκι :wub:

Δουλειές σπιτιού κάνετε; Εμένα με πεθαίνει η μέση μου και δεν μπορώ να κάνω κάτι πέρα από το να πλύνω λίγα πιάτα..

Εχει αναλαβει ο ανδρας μου τα βαρια οποτε εγω κανω τα υπολοιπα κ καθαρισμα κουζινας. Η μεση ακομα είναι νορμαλ, κ πονάει την νυχτα που μενω σε μια σταση για ωρα πιο πολυ.

7 hours ago, Pagotoula said:

Καλημέρα κουκλίτσα. Εμένα λόγω επιχείλιου πλακούντα, μου τις απαγόρευσε ο γιατρός από τον 3ο-4ο μήνα... Κάπου εκεί... Εδώ ούτε σεξάκι δεν κάνω... :P Οπότε, πήραμε γυναίκα για βοήθεια. Έρχεται κάθε 15 μέρες και κάνει όλες τις βαριές δουλειές και τη γενική του σπιτιού και στο μεσοδιάστημα, εγώ κι ο άντρας μου κάνουμε τα πολυυυύ βασικά, μπάνιο, κουζίνα, κάνα σκούπισμα. Κι εγώ ήμουν επιφυλακτική στην αρχή, αλλά μου λύθηκαν τα χέρια. Αφού και μετά την γέννα, έχουμε αποφασίσει να την κρατήσουμε μόνιμα (όσο μπορούμε κι οικονομικά τουλάχιστον)... 

Όλα καλά θα πάνε αγάπη μου!! Να σκέφτεσαι ότι τον φάγαμε το γάιδαρο. Τα μωράκια πλέον είναι πολύ δυνατά. Να είσαι θετική, θα δεις ότι θα είναι μια χαρά η μπουμπούκα σου. Εμένα όταν με είδε από κοντά η ενδοκρινολόγος μου και με ζύγισε κι είδε ότι έχασα, μου αύξησε τις θερμίδες από 1800 σε 2000. Αλλά μου είπε ότι με τέτοιου είδους διατροφή, μόνο μυικό ιστό χτίζω κι εγώ και το μωρό. Δεν ξέρει αν θα πάρω επιπλέον βάρος, πέραν του μωρού που τώρα πλέον στο 3ο τρίμηνο θα αρχίσει να παίρνει  αλλά επειδή είμαι ελλιποβαρής (δηλαδή ακόμα και μη έγκυος, θα έπρεπε να είμαι περισσότερα κιλά από αυτά που είμαι τώρα), ίσως με τις επιπλέον θερμίδες, τονωθώ κι εγώ λίγο. Είδωμεν. Πάντως τις τελευταίες 4 μέρες δεν νιώθω αδυναμία και το βλέπω σαν καλό σημάδι. Εσύ που προσέχεις τόσο καιρό, πώς είσαι από θέμα δυνάμεων; Νιώθεις καλά;

Ευχαριστω για την υποστηριξη κ απο το στομα σου κ στου Θεου το αυτι γλυκια μου!! :) Πολυ καλο εν τελει που μπηκες σε προγραμμα με την ενδοκρινολογο για να βοηθηθεις γενικοτερα λοιπον! Παιζουν ολα το ρολο τους τελικα στη ζωη. Εγω σε σχεση με τις προηγουμενες εγκυμοσυνες νιωθω πιο δυνατη που προσεχα κ εκανα κ περπατημα καθε μερα, αλλα τώρα που παγωσε ο καιρος κ εκανα αταξιες με τα φαγητα νιωθω καπως πεσμένη γαυτο θελω ν μπω παλι σε προγραμμα εστω διατροφικα μιας κ το περπατημα σκουρο απο δω κ περα να μεινει ιδιο.

4 hours ago, katerinakk said:

σε ευχαριστώ πολύ. 

ξέρετε αν κάνει να χρησιμοποιούμε τψρα στην εγκυμοσυνη βικς ευκαλυπτο; με ποναει πολύ η μεση και η πλάτη..έκανα υπομονή αλλά δεν αντέχετε άλλο.

Επίσης εσείς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη στον 7ο τι συμπτώματα έχετε;

Κοντευω να μπω 8ο πλεον, με συχνοουρια να επιστρεφει, πιο πολυ κουραση κ το βραδυ δυσκολια να βρω μια σταση να ηρεμισω βρε παιδι μου. Κ οταν την βρω μετα πιανεται η μεση μου. Κατα τ αλλα κ μενα ποναει λιγο το στηθος σαν να φουσκωσε παραπανω. Πονος απο καποιες εντονες κινησεις του μωρου στιγμιαια κ οι ανωδυνες συσπασεις εχουν αυξηθει λιγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2020 at 6:44 ΜΜ, Ματίλντα20 είπε:

Καλησπέρα!!

Μυρτώ, μου είπε πως στην ουσία κόβουν το "κομμάτι" που χωρίζει την μήτρα και μετά ενώνουν τον "χώρο". Λογικά κάνουν πλαστική δηλαδή... Εμένα μου γράφει στα αποτελέσματα "ατελές διάφραγμα". Σου επιτρέπει το περπάτημα ή συνιστά ξεκούραση και ξάπλα;

Ηλιάνα κι εγώ την περισσότερη ώρα είμαι ξάπλα. Δεν βγήκα καθόλου στις γιορτές. Ο γιατρός σου είναι κατά της κορτιζόνης ή θέλει να την κάνετε αργότερα; Παίρνεις προγεστερόνη και μαγνήσιο;

Σχετικά με τα εμβόλια, έχω κάνει το αντιγριπικό στον 5ο μήνα και η γιατρός που μου έκανε το εμβόλιο μου είπε πως 2 μήνες πριν την ΠΗΤ πρέπει να κάνω για την διφθερίτιδα, για να περάσουν τα αντισώματα στο έμβρυο. Ο γιατρός μου όμως είπε πως δεν χρειάζεται. Θα πάρω και τρίτη γνώμη... 

Αυτές τις μέρες είμαι χάλια. Έχω διάρροια κι ενώ τρώω μόνο λαπά, δεν υποχωρεί. Δεν κάνω εμετό, ούτε πυρετό. Έκοψα και τα συμπληρώματα, μήπως και με ενοχλεί κάποιο... Απογοήτευση...  :/ :(

Στις αποκολλησεις ήμουν σε αυστηρή κατάκλιση. Μετά μου είπε δειλά δειλά να σηκώνομαι γιατι κ αυτός είναι κατα στην μόνιμη κατάκλιση (όσο μας παίρνει φυσικά) με προσοχή βέβαια. Εγω να σου πω την αλήθεια έχω ψιλό αναθαρρήσει κ μετά τον 5ο κανονικά όσο μπορώ κάνω τα παντα. Πιο πολύ δουλειές στο σπίτι δηλαδή περπάτημα δεν με πολύ ενδιαφέρει άντε καμία μικρή βόλτα αλλα έτσι κ αλλιώς πλέον κουράζομαι πολύ εύκολα. Καλα επαφές ούτε κατα διάνοια μόνο τα γέλια που δεν έβαλε όταν τον ρώτησα! 

18 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Ισχύει... Στο σπίτι δεν θα απασχολείσαι κι είναι πιο εύκολο να ενδώσεις σε πειρασμούς. Εγώ προσπαθώ κάθε φορά που πάω να λυγίσω, να σκέφτομαι το μωράκι και να παίρνω δύναμη, γιατί δεν το κάνω για μένα, αλλά για αυτό. Εσύ με την διατροφή παίρνεις βάρος ή είσαι στάσιμη;

Αθήνα μένω. Περιμένω κι εγώ τις εκπτώσεις, μπας και βρω καμιά προσφορά.

Εγω θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κ τα kikka boo σαν καρότσια. Επειδή κ εμείς ειμαστε on budget κ γενικά δεν θελω κιόλας να χαλάσω μια περιουσία, έχουμε καταλήξει σε δυο μες τη βδομάδα θα κατασταλαξουμε για να το παραγγείλουμε. 3 σε 1 το trinity που κοστίζει 280 κ το Madrid που κοστίζει 320. Κ απ όσο τα είδαμε απο κοντά φαίνονται καλα ποιοτικά.. όπως κ τα cangaroo μετά έχω δει πολύ προσιτές τιμές 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

σε ευχαριστώ πολύ. 

ξέρετε αν κάνει να χρησιμοποιούμε τψρα στην εγκυμοσυνη βικς ευκαλυπτο; με ποναει πολύ η μεση και η πλάτη..έκανα υπομονή αλλά δεν αντέχετε άλλο.

Επίσης εσείς που είστε σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη στον 7ο τι συμπτώματα έχετε;

Το καινούργιο του 7ου ήταν οι καουρες το βραδυ!! Πολυ άσχημη εμπειρία, δεν είχα ποτέ πριν!Ευτυχως κράτησαν πολυ λίγες μερες! Κατά τ αλλα ο 7ος για μενα προσωπικά ήταν ο μήνας που έκανα την περιδεση, ο μήνας των πολλών ανατροπών δηλαδη

1 ώρα πρίν, Pennymav είπε:

Εμενα ξεκίνησε λιγο να με πονάει κάποιες φορές η μέση μου.ισως δυσκολεύεσαι λιγο στν αναπνοή οταν εισαι ανάσκελα .μπορει να ξεκινήσουν κάποιες συσπάσεις .εμενα με ποναγε κ το στήθος μου ενώ είχε σταματήσει για το προηγούμενο διάστημα .

Κορίτσια εμένα η μέση μου πονούσε από πριν την εγκυμοσυνη και ήδη από 4ο μήνα υπέφερα!! Ομως από τότε που έβαλα μαξιλάρι μακρόστενο και την στήριξα, κοιμάμαι όλη νύχτα (έστω 6 ωρες γιατι έχω αϋπνία) στο αριστερό πλευρό και το πρωί δεν πονάω καθολου!!!Και εδώ και 2 βδομάδες κοιμάμαι με τα πόδια πανω σε ανάκληση 15 εκατοστών λόγω περιδεσης με μαξιλάρι κιολας ανάμεσα στα πόδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...