Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

 

Αννα εφοσον σε ασφαλίζει ο ανδρας σου εισαι εμμεσα ασφαλισμενη κ οσο εχει εκεινος ικα ασφαλιση εισαι κ εσυ ασφαλισμενη μαζι του κανονικα. Ρωτα για σιγουρα αλλα εμενα ανανεωθηκε αυτοματα την τελευταια φορα 31/1/19 κ εχω τωρα ως τον Φεβρουάριο του 21 κ ο γιος μου που τον ασφαλιζω εχει κανονικα τις ιδιες ημερομηνιες. Δεν χρειαστηκε να κανω κατι απλα μπηκα στο σαιτ κ το ειδα τελη Ιανουαρίου πέρσυ.

Πολλυ για ανεγους δυστυχως δεν ξερω καλα τις προυποθεσεις ουτε τις βρηκα στο ιντερνετ οσο εψαξα, αλλα θα σου πουν στο ικα πιστευω.

Τι τραβαμε με ολα τα γραφειοκρατικα βρε παιδι μου..δεν μπορουν να εχουν καπου τις πληροφοριες στο ιντερενετ, δεν απαντανε στα τηλεφωνο κ πρεπει ν πας εκεί..πφφφ.. :(

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω. Το χαρτί που δείχνει τα ένσημα που το βρίσκουμε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μ καλησπέρα...με το καλο τα μωράκια σας σε όλες σας...ειναι κ γω μανουλα Απριλίου κανονικά...αλλα λογο ιστορικού ο γιατρος μ δίνει πιθανή ημερομηνία 14 με 20 Μάρτη...

εγω μπαινω στον μηνα μ 7 Μάρτη...ειμαι τωρα 26 βδομαδες...

θα ηθελα νσ ρωτήσω τα χαρτιά για το επίδομα του ΙΚΑ οσες ειμαστε ασφαλισμένες τα εχετε κάνει??? θέλει πολύ δουλειά??? γιατι εγω δεν μετακινούμε δεν με αφηνει ο ντοκ μ κ θακανω εξουσιοδότηση στον αντρα μ...μπορει καποια να με βοηθήσει σε αυτό??? 

συγνωμη που μπηκα ετσι ανάμεσα σας.οπια μπορεί μα με βοηθησει θα τ εκτιμούσα..

με το καλο τα μωράκια μας σε ολρς μας...παντα υγεια κ ευτυχια τα σπίτια σας.κ με περισσια αγαοη...

να ζήσουν κ να ζουν υγεια κ τα μωρα που έχουν ειδη μανουλες απο δω.. 

σας ευχαριστω κ πάλι...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω. Το χαρτί που δείχνει τα ένσημα που το βρίσκουμε; 

Παμε στο ΙΚΑ και μας το βγάζουν εκει επιτόπου λέγοντας το διάστημα που θελουμε

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια μ καλησπέρα...με το καλο τα μωράκια σας σε όλες σας...ειναι κ γω μανουλα Απριλίου κανονικά...αλλα λογο ιστορικού ο γιατρος μ δίνει πιθανή ημερομηνία 14 με 20 Μάρτη...

εγω μπαινω στον μηνα μ 7 Μάρτη...ειμαι τωρα 26 βδομαδες...

θα ηθελα νσ ρωτήσω τα χαρτιά για το επίδομα του ΙΚΑ οσες ειμαστε ασφαλισμένες τα εχετε κάνει??? θέλει πολύ δουλειά??? γιατι εγω δεν μετακινούμε δεν με αφηνει ο ντοκ μ κ θακανω εξουσιοδότηση στον αντρα μ...μπορει καποια να με βοηθήσει σε αυτό??? 

συγνωμη που μπηκα ετσι ανάμεσα σας.οπια μπορεί μα με βοηθησει θα τ εκτιμούσα..

με το καλο τα μωράκια μας σε ολρς μας...παντα υγεια κ ευτυχια τα σπίτια σας.κ με περισσια αγαοη...

να ζήσουν κ να ζουν υγεια κ τα μωρα που έχουν ειδη μανουλες απο δω.. 

σας ευχαριστω κ πάλι...

Με το καλό το μωράκι σου και Καλώς ήρθες!!! Κι εγώ με εξουσιοδότηση τα κάνω Όλα!!

Για το επίδομα κυησης μου ζήτησαν 200 ένσημα 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ, Βεβαίωση γιατρου Εοππυ  για το ποια ειναι η ΠΗΤ ,Βεβαίωση ότι έχω σταματήσει την εργασία μου από εργοδότη ή ΟΑΕΔ, Υπεύθυνη δήλωση ότι δε θα εργαστώ κατά την περίοδο που διαρκεί το επίδομα κυησης και λοχείας και φωτοτυπία το ΙΒΑΝ. 

Και κατι ακομη για το επιδονα κυησης! Πρεπει να Πάμε Όχι νωρίτερα από 56 μέρες πριν τον τοκετο (πχ 60 μέρες πριν την ΠΗΤ) γιατι πολυ απλα θα μας διώξουν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Παμε στο ΙΚΑ και μας το βγάζουν εκει επιτόπου λέγοντας το διάστημα που θελουμε

Με το καλό το μωράκι σου και Καλώς ήρθες!!! Κι εγώ με εξουσιοδότηση τα κάνω Όλα!!

Για το επίδομα κυησης μου ζήτησαν 200 ένσημα 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ, Βεβαίωση γιατρου Εοππυ  για το ποια ειναι η ΠΗΤ ,Βεβαίωση ότι έχω σταματήσει την εργασία μου από εργοδότη ή ΟΑΕΔ, Υπεύθυνη δήλωση ότι δε θα εργαστώ κατά την περίοδο που διαρκεί το επίδομα κυησης και λοχείας και φωτοτυπία το ΙΒΑΝ. 

Και κατι ακομη για το επιδονα κυησης! Πρεπει να Πάμε Όχι νωρίτερα από 56 μέρες πριν τον τοκετο (πχ 60 μέρες πριν την ΠΗΤ) γιατι πολυ απλα θα μας διώξουν!!

Ερώτηση, δηλαδλη όταν πας στο ΙΚΑ να καταθέσεις τα χαρτιά για το επίδομα, μπορείς να πας πριν στο αρμόδιο τμήμα να πάρεις το χαρτί με τα ένσημα; Να γλιτώσεις και χρόνο....; Κι όταν λες βεβαίωση γιατρού Εοπυ, πειράζει να είναι ιδιώτης;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Παμε στο ΙΚΑ και μας το βγάζουν εκει επιτόπου λέγοντας το διάστημα που θελουμε

Με το καλό το μωράκι σου και Καλώς ήρθες!!! Κι εγώ με εξουσιοδότηση τα κάνω Όλα!!

Για το επίδομα κυησης μου ζήτησαν 200 ένσημα 2 χρόνια πριν την ΠΗΤ, Βεβαίωση γιατρου Εοππυ  για το ποια ειναι η ΠΗΤ ,Βεβαίωση ότι έχω σταματήσει την εργασία μου από εργοδότη ή ΟΑΕΔ, Υπεύθυνη δήλωση ότι δε θα εργαστώ κατά την περίοδο που διαρκεί το επίδομα κυησης και λοχείας και φωτοτυπία το ΙΒΑΝ. 

Και κατι ακομη για το επιδονα κυησης! Πρεπει να Πάμε Όχι νωρίτερα από 56 μέρες πριν τον τοκετο (πχ 60 μέρες πριν την ΠΗΤ) γιατι πολυ απλα θα μας διώξουν!!

σε Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μ...τ σημειώνω ολα...αχαχαχχα ο ρε φιλε πολλα θέλεις ελεος.αμαν ποια ...χαθηκε ο κοσμος να τα κάναμε ολα ηλεκτρονικά??? τελεια θα ήταν..

πολυ ταλαιπωρία είναι...

αρα σε μενα θ πρεπει να παει ο  αντρας μ ποτέ.. αχχαχαχαχα δεν το χω με τα μαθηματικά καθόλου.. μπλιαχ 

με το καλο τπ μωρακι σ αγάπη μ κ εσένα να πανε ολα καλα σε ολες μας...

Just now, Pagotoula είπε:

Ερώτηση, δηλαδλη όταν πας στο ΙΚΑ να καταθέσεις τα χαρτιά για το επίδομα, μπορείς να πας πριν στο αρμόδιο τμήμα να πάρεις το χαρτί με τα ένσημα; Να γλιτώσεις και χρόνο....; Κι όταν λες βεβαίωση γιατρού Εοπυ, πειράζει να είναι ιδιώτης;

αυτο θα ρωταγα κ εγω τώρα...γιατι κ μένα ιδιώτης είναι ο ντοκ μ.αλλα μ πε όμως ορι το κανονίζει αυτος...για τωρα τον δικο ??? εμενα ετσι μ πε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan said:

σε Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μ...τ σημειώνω ολα...αχαχαχχα ο ρε φιλε πολλα θέλεις ελεος.αμαν ποια ...χαθηκε ο κοσμος να τα κάναμε ολα ηλεκτρονικά??? τελεια θα ήταν..

πολυ ταλαιπωρία είναι...

αρα σε μενα θ πρεπει να παει ο  αντρας μ ποτέ.. αχχαχαχαχα δεν το χω με τα μαθηματικά καθόλου.. μπλιαχ 

με το καλο τπ μωρακι σ αγάπη μ κ εσένα να πανε ολα καλα σε ολες μας...

αυτο θα ρωταγα κ εγω τώρα...γιατι κ μένα ιδιώτης είναι ο ντοκ μ.αλλα μ πε όμως ορι το κανονίζει αυτος...για τωρα τον δικο ??? εμενα ετσι μ πε...

 

Just now, Pagotoula said:

Ερώτηση, δηλαδλη όταν πας στο ΙΚΑ να καταθέσεις τα χαρτιά για το επίδομα, μπορείς να πας πριν στο αρμόδιο τμήμα να πάρεις το χαρτί με τα ένσημα; Να γλιτώσεις και χρόνο....; Κι όταν λες βεβαίωση γιατρού Εοπυ, πειράζει να είναι ιδιώτης;

Απο ιδιωτη δεν γινεται κοριτσια εκτος αν είναι συμβεβλημμενος με εοππυ αποσο ξερω εστω. Εγω αναγκαστικα πηγα σε γιατρο του ικα αλλα 5 λεπτα παιρνει. Επισης εγω εκανα λιγο διαφορετικά τα χαρτια κ μου φαινεται περιεργο. Ουσιαστικα το χαρτι του γιατρου που εγκρινει την ΠΗΤ, το χαρτι υπευθυνη δηλωση δικη μου κ του εργοδοτη πως σταματαω δουλεια ταδε του μηνος ειναι σε ενα φυλλο με 3 χωριστα μερη που μου εδωσε ο γιατρος του ικα που το συμπληρωσε. Φωτοτυπια iban κ ενσημα ηταν ιδια κ σ μενα. Επισης ζητησαν τα βιβλιαρια αν κ με τον ΑΜΚΑ ειδανε στο ιντερνετ τις ιδιες πληροφοριες για επιβεβαιωση. Ή το ικα εδω ειναι πισω ή δεν ξερω τι..συγγνωμη αν σας μπερδευω, παραξενευομαιβμε τις διαφορές κ γω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

 

Απο ιδιωτη δεν γινεται κοριτσια εκτος αν είναι συμβεβλημμενος με εοππυ αποσο ξερω εστω. Εγω αναγκαστικα πηγα σε γιατρο του ικα αλλα 5 λεπτα παιρνει. Επισης εγω εκανα λιγο διαφορετικά τα χαρτια κ μου φαινεται περιεργο. Ουσιαστικα το χαρτι του γιατρου που εγκρινει την ΠΗΤ, το χαρτι υπευθυνη δηλωση δικη μου κ του εργοδοτη πως σταματαω δουλεια ταδε του μηνος ειναι σε ενα φυλλο με 3 χωριστα μερη που μου εδωσε ο γιατρος του ικα που το συμπληρωσε. Φωτοτυπια iban κ ενσημα ηταν ιδια κ σ μενα. Επισης ζητησαν τα βιβλιαρια αν κ με τον ΑΜΚΑ ειδανε στο ιντερνετ τις ιδιες πληροφοριες για επιβεβαιωση. Ή το ικα εδω ειναι πισω ή δεν ξερω τι..συγγνωμη αν σας μπερδευω, παραξενευομαιβμε τις διαφορές κ γω..

τουρλού μ εκανες εμένα..αχαχαχχαχαχχα πλακα κανω φυσικά....θαπαω αυριο λογίστρια να ρωτήσω κ να πάρω κ τηλ ικα .ελπίζω να βγαλω άκρη....αν κ με μπέρδεψε κ ο ντοκ μ εμένα απο πριν που μ πε Μπόρει ενώ εγω ηξερα από γιατρο δημοσίου. τι να πω ποια μας πέθαναν...δεν μας φτάνουν οι κοιλιές μας κ οι ορμονες μας έχουμε κ αυτούς...ποοοοοο με φούντωσαν παλι..αχαχααχχαα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

 

Απο ιδιωτη δεν γινεται κοριτσια εκτος αν είναι συμβεβλημμενος με εοππυ αποσο ξερω εστω. Εγω αναγκαστικα πηγα σε γιατρο του ικα αλλα 5 λεπτα παιρνει. Επισης εγω εκανα λιγο διαφορετικά τα χαρτια κ μου φαινεται περιεργο. Ουσιαστικα το χαρτι του γιατρου που εγκρινει την ΠΗΤ, το χαρτι υπευθυνη δηλωση δικη μου κ του εργοδοτη πως σταματαω δουλεια ταδε του μηνος ειναι σε ενα φυλλο με 3 χωριστα μερη που μου εδωσε ο γιατρος του ικα που το συμπληρωσε. Φωτοτυπια iban κ ενσημα ηταν ιδια κ σ μενα. Επισης ζητησαν τα βιβλιαρια αν κ με τον ΑΜΚΑ ειδανε στο ιντερνετ τις ιδιες πληροφοριες για επιβεβαιωση. Ή το ικα εδω ειναι πισω ή δεν ξερω τι..συγγνωμη αν σας μπερδευω, παραξενευομαιβμε τις διαφορές κ γω..

Τα ένσημα τα παίρνεις από το Ικα; Μπορείς να τα πάρεις και να πας επιτόπου να τα καταθέσεις με τε υπόλοιπα χαρτιά για το επίδομα;; Ο γιατρός μου είναι συμβεβλημένος με Εοπυ, γι αυτό ρώτησα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Τα ένσημα τα παίρνεις από το Ικα; Μπορείς να τα πάρεις και να πας επιτόπου να τα καταθέσεις με τε υπόλοιπα χαρτιά για το επίδομα;; Ο γιατρός μου είναι συμβεβλημένος με Εοπυ, γι αυτό ρώτησα.

Ναι στα βγαζουν τα ενσημα στο ικα κ πας κατευθειαν κ τα δινεις! Ευτυχως αυτο ολο ακουγεται πολυ αλλα δεν μου πηρε πολλη ωρα.. Τελεια με τον γιατρο σου θα ξεμπλεξεις τοτε ευκολοτερα! ;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι στα βγαζουν τα ενσημα στο ικα κ πας κατευθειαν κ τα δινεις! Ευτυχως αυτο ολο ακουγεται πολυ αλλα δεν μου πηρε πολλη ωρα.. Τελεια με τον γιατρο σου θα ξεμπλεξεις τοτε ευκολοτερα! ;)

Ελπίζω. θα τον ρωτήσω κι αυτόν για σίγουρα. Εγώ θα πάω την παράλλη βδομαδα που σταματαω πρωτα ο Θεός.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Ερώτηση, δηλαδλη όταν πας στο ΙΚΑ να καταθέσεις τα χαρτιά για το επίδομα, μπορείς να πας πριν στο αρμόδιο τμήμα να πάρεις το χαρτί με τα ένσημα; Να γλιτώσεις και χρόνο....; Κι όταν λες βεβαίωση γιατρού Εοπυ, πειράζει να είναι ιδιώτης;

Λογικά μπορείς να τα πάρεις τα ένσημα από πριν! Όχι από ιδιώτη! Εγω πηγα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και του έδειξα την Αυχενική όπου αναγραφόταν η ΠΗΤ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα τρέχω με τα χαρτιά του ΙΚΑ! Ο γιατρός μου δεν είναι συμβεβλημένος και μου έδωσε Πητ 2 εβδομάδες νωρίτερα. Πήγα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ να μου δώσει βεβαίωση και μου έγραψε την Πητ που γράφει η β επιπέδου και όχι του γιατρού μου! Εγώ το είδα μετά αυτό! Εν τω μεταξύ έχω ήδη σταματήσει από τη δουλειά μου και ο εργοδότης έχει δώσει χαρτί σύμφωνα με την Πητ του γιατρού μου. Τρέχω τώρα να βρω άλλον γιατρό συμβεβλημένο να μου γράψει την σωστή  ημερομηνία!! Το θέμα είναι ότι ο πρώτος γιατρός του ΙΚΑ έγραψε την Πητ και στο βιβλιάριο και φοβάμαι ότι αν πάω στο ΙΚΑ με το καινούργιο χαρτί θα δούνε τι γράφει στο βιβλιάριο και θα έχω θέμα.... Μπλέξιμο με λίγα λόγια.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Λογικά μπορείς να τα πάρεις τα ένσημα από πριν! Όχι από ιδιώτη! Εγω πηγα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και του έδειξα την Αυχενική όπου αναγραφόταν η ΠΗΤ. 

Στο ραντεβου που εχω με το γυναικολογο στο Ικα στο κέντρο μανας και παιδιου, για να μου δωσει το χαρτι για την δουλεια για το ποτε πρεπει να σταματησω, δεν μπορω να ζητωσω κι αυτη τη βεβαιωση;;;;;

Just now, teta2 είπε:

Εγώ ακόμα τρέχω με τα χαρτιά του ΙΚΑ! Ο γιατρός μου δεν είναι συμβεβλημένος και μου έδωσε Πητ 2 εβδομάδες νωρίτερα. Πήγα σε γυναικολόγο του ΙΚΑ να μου δώσει βεβαίωση και μου έγραψε την Πητ που γράφει η β επιπέδου και όχι του γιατρού μου! Εγώ το είδα μετά αυτό! Εν τω μεταξύ έχω ήδη σταματήσει από τη δουλειά μου και ο εργοδότης έχει δώσει χαρτί σύμφωνα με την Πητ του γιατρού μου. Τρέχω τώρα να βρω άλλον γιατρό συμβεβλημένο να μου γράψει την σωστή  ημερομηνία!! Το θέμα είναι ότι ο πρώτος γιατρός του ΙΚΑ έγραψε την Πητ και στο βιβλιάριο και φοβάμαι ότι αν πάω στο ΙΚΑ με το καινούργιο χαρτί θα δούνε τι γράφει στο βιβλιάριο και θα έχω θέμα.... Μπλέξιμο με λίγα λόγια.

Ελα Παναγια μου τι τραβας κι εσυ τελευταια στιγμη... Κι εγω παντως ξερω οτι για την αδεια, κινουμαστε βασει πητ που γραφει ο β επιπεδου... Δεν παιζουν ρολο αλλοι υπερηχοι ή βεβαιωσεις. Δηλαδη ολες οι κοπελες στη δουλεια που χουν γεννησει, αυτο μου ειπαν. Αλλα πως γινεται ο γιατρος σου να εγραψε αλλη πητ; Κι επισης πως γινεται ο εργοδοτης να σου εδωσε νωριτερα την αδεια;; Αφου απαιτει το χαρτι του γιατρου του Ικα, ο οποίος οπως ειπες βασιστηκε στην β επιπεδου. Αρα εχει την σωστη ημερομηνια...Με μπερδεψες...:-P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Στο ραντεβου που εχω με το γυναικολογο στο Ικα στο κέντρο μανας και παιδιου, για να μου δωσει το χαρτι για την δουλεια για το ποτε πρεπει να σταματησω, δεν μπορω να ζητωσω κι αυτη τη βεβαιωση;;;;;

Ελα Παναγια μου τι τραβας κι εσυ τελευταια στιγμη... Κι εγω παντως ξερω οτι για την αδεια, κινουμαστε βασει πητ που γραφει ο β επιπεδου... Δεν παιζουν ρολο αλλοι υπερηχοι ή βεβαιωσεις. Δηλαδη ολες οι κοπελες στη δουλεια που χουν γεννησει, αυτο μου ειπαν. Αλλα πως γινεται ο γιατρος σου να εγραψε αλλη πητ; Κι επισης πως γινεται ο εργοδοτης να σου εδωσε νωριτερα την αδεια;; Αφου απαιτει το χαρτι του γιατρου του Ικα, ο οποίος οπως ειπες βασιστηκε στην β επιπεδου. Αρα εχει την σωστη ημερομηνια...Με μπερδεψες...:-P

 

 

 

Παγωτουλα από τη στιγμή που είναι γιατρός του δημοσίου, φυσικά και μπορείς! Έχε μαζί σου Αυχενική, ή Β επιπέδου που αναγράφουν την ΠΗΤ κι ας είναι από ιδιωτικό μαιευτήριο όπως εκανα εγω!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Στο ραντεβου που εχω με το γυναικολογο στο Ικα στο κέντρο μανας και παιδιου, για να μου δωσει το χαρτι για την δουλεια για το ποτε πρεπει να σταματησω, δεν μπορω να ζητωσω κι αυτη τη βεβαιωση;;;;;

Ελα Παναγια μου τι τραβας κι εσυ τελευταια στιγμη... Κι εγω παντως ξερω οτι για την αδεια, κινουμαστε βασει πητ που γραφει ο β επιπεδου... Δεν παιζουν ρολο αλλοι υπερηχοι ή βεβαιωσεις. Δηλαδη ολες οι κοπελες στη δουλεια που χουν γεννησει, αυτο μου ειπαν. Αλλα πως γινεται ο γιατρος σου να εγραψε αλλη πητ; Κι επισης πως γινεται ο εργοδοτης να σου εδωσε νωριτερα την αδεια;; Αφου απαιτει το χαρτι του γιατρου του Ικα, ο οποίος οπως ειπες βασιστηκε στην β επιπεδου. Αρα εχει την σωστη ημερομηνια...Με μπερδεψες...:-P

 

 

 

Ο δικός μου εργοδότης που είναι η πρωτοβάθμια (δουλεύω σε σχολείο) δέχεται χαρτί ιδιώτη από φέτος, οπότε πήραν υπόψη τους το χαρτί του γιατρού μου. Μετά στο ΙΚΑ μου ζήτησαν χαρτί από συμβεβλημένο γιατρό και ξεκίνησε η όλη ιστορία. Ο γιατρός μου άλλαξε την Πητ γιατί θέλει να γεννήσω νωρίτερα με καισαρική ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...