Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

8 hours ago, Polly1 said:

Έμαθα σημερα ότι αν και έχω ασφαλιστική ικανότητα ως 29/2/20, θα επεκταθεί για ακομη 1 χρονο λόγω του αριθμού των ενσήμων μου! Το εμαθα σημερα απο το ΙΚΑ 

Α, ωραία! Εμένα δε μου απάντησαν ακόμα. Τους δίνω διορία μέχρι αύριο και μετά θα τους πάρω τηλ. :P

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, μιας κι αναφερθήκαμε στο θέμα σεχ...:-P Και βλέπω ότι είμαστε αρκετές που για λόγους ιατρικούς ή ψυχολογικούς, το έχουμε αφήσει το άθλημα...πώς την παλεύουν οι σύζυγοι;; Εγώ υποθέτω ότι το βρίσκουν....μόνοι τους με τον γνωστό τρόπο, όταν δεν είμαστε κι εμείς τριγύρω.. Αλλά γενικά το έχετε συζητήσει μαζί τους;;;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κορίτσια, μιας κι αναφερθήκαμε στο θέμα σεχ...:-P Και βλέπω ότι είμαστε αρκετές που για λόγους ιατρικούς ή ψυχολογικούς, το έχουμε αφήσει το άθλημα...πώς την παλεύουν οι σύζυγοι;; Εγώ υποθέτω ότι το βρίσκουν....μόνοι τους με τον γνωστό τρόπο, όταν δεν είμαστε κι εμείς τριγύρω.. Αλλά γενικά το έχετε συζητήσει μαζί τους;;;

Αχ, πονεμένο θέμα άνοιξες...! Εμείς δεν το έχουμε εγκαταλείψει τελείως το σπορ, κάτι κάνουμε, όμως όχι πολύ συχνά, ας πούμε μια φορά την εβδομάδα. Για τις άλλες μέρες, δεν θέλω να ξέρω. Του πετάω κάτι σπόντες και γελάμε αλλά εκείνος μου λέει ότι δεν....καλύτερα όμως να μην ξέρω! Τι να κάνουν κι αυτοί, πρέπει κάπου κάπου να .... ξεφορτώνουν :D. Εξ ανάγκης, το παίζω Κινέζος δασοφύλακας!

  • Χαχα 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω τον άντρα μου με 39 πυρετό!! Φοβάμαι μην κολλήσω κι εγώ!Έχει αρρωστήσει ποτέ καμία σας με πυρετο; Τι αντιπυρετικά επιτρέπεται να παίρνουμε;

Το άλλο που συζητάτε έχω ξεχάσει πώς γίνεται από αρχές Νοέμβρη που είδαμε το θέμα με τον τράχηλο!! Δηλαδή 3 μήνες σχεδόν ...!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω τον άντρα μου με 39 πυρετό!! Φοβάμαι μην κολλήσω κι εγώ!Έχει αρρωστήσει ποτέ καμία σας με πυρετο; Τι αντιπυρετικά επιτρέπεται να παίρνουμε;

Το άλλο που συζητάτε έχω ξεχάσει πώς γίνεται από αρχές Νοέμβρη που είδαμε το θέμα με τον τράχηλο!! Δηλαδή 3 μήνες σχεδόν ...!

Αν ανεβάσεις πάνω από 37,5 παίρνεις ντεπόν που είναι το πιο ακίνδυνο. Γενικά δεν θέλουμε στην εγκυμοσύνη να ανεβάζουμε παραπάνω πυρετό. Θα σου πρότεινα να φοράτε μάσκες, να κοιμάστε σε διαφορετικά κρεβάτια και γενικά να μην χρησιμοποιειτε ίδια σκεύη και κάθε τόσο να πλένετε χέρια ή να βάζετε αντισηπτικό. Λογικά δεν θα κολλήσεις έτσι. Το εφάρμοσα όταν είχε ο άντρας μου γαστρεντερίτιδα και τη γλίτωσα. Εμβόλιο για τη γρίπη έχεις κάνει, σωστά;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω τον άντρα μου με 39 πυρετό!! Φοβάμαι μην κολλήσω κι εγώ!Έχει αρρωστήσει ποτέ καμία σας με πυρετο; Τι αντιπυρετικά επιτρέπεται να παίρνουμε;

Το άλλο που συζητάτε έχω ξεχάσει πώς γίνεται από αρχές Νοέμβρη που είδαμε το θέμα με τον τράχηλο!! Δηλαδή 3 μήνες σχεδόν ...!

Καλησπέρα! Εγώ το πέρασα αυτό την προηγούμενη εβδομάδα, είχα πυρετό μέχρι 39.5 ευτυχώς μόνο για μια μέρα. Ο γιατρός μου είπε να παίρνω Ντεπόν άφοβα, και φισιομερ για το μπούκωμα. Προσεξε γιατί υπάρχει ειδικό για τις εγκύους που είναι πορτοκαλί απ' έξω. Ελπίζω να μην σου χρειαστεί τίποτα από όλα αυτά και να την γλυτώσεις!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχω τον άντρα μου με 39 πυρετό!! Φοβάμαι μην κολλήσω κι εγώ!Έχει αρρωστήσει ποτέ καμία σας με πυρετο; Τι αντιπυρετικά επιτρέπεται να παίρνουμε;

Το άλλο που συζητάτε έχω ξεχάσει πώς γίνεται από αρχές Νοέμβρη που είδαμε το θέμα με τον τράχηλο!! Δηλαδή 3 μήνες σχεδόν ...!

Εγώ το Σάββατο 38 πυρετό δεν έπεφτε πήγα πρώτες βοήθειες. Μου βάλανε όρο και αντοπυρετικο. Μόνο panadol μου επέτρεψε 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Αν ανεβάσεις πάνω από 37,5 παίρνεις ντεπόν που είναι το πιο ακίνδυνο. Γενικά δεν θέλουμε στην εγκυμοσύνη να ανεβάζουμε παραπάνω πυρετό. Θα σου πρότεινα να φοράτε μάσκες, να κοιμάστε σε διαφορετικά κρεβάτια και γενικά να μην χρησιμοποιειτε ίδια σκεύη και κάθε τόσο να πλένετε χέρια ή να βάζετε αντισηπτικό. Λογικά δεν θα κολλήσεις έτσι. Το εφάρμοσα όταν είχε ο άντρας μου γαστρεντερίτιδα και τη γλίτωσα. Εμβόλιο για τη γρίπη έχεις κάνει, σωστά;;;

 

6 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ το πέρασα αυτό την προηγούμενη εβδομάδα, είχα πυρετό μέχρι 39.5 ευτυχώς μόνο για μια μέρα. Ο γιατρός μου είπε να παίρνω Ντεπόν άφοβα, και φισιομερ για το μπούκωμα. Προσεξε γιατί υπάρχει ειδικό για τις εγκύους που είναι πορτοκαλί απ' έξω. Ελπίζω να μην σου χρειαστεί τίποτα από όλα αυτά και να την γλυτώσεις!!

 

6 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Εγώ το Σάββατο 38 πυρετό δεν έπεφτε πήγα πρώτες βοήθειες. Μου βάλανε όρο και αντοπυρετικο. Μόνο panadol μου επέτρεψε 

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολυ!! Ναι, τον εξορισα στο άλλο δωμάτιο, πλένω Καλά χέρια και με αντισηπτικό! Θα βάλω και μάσκα! Αυτό μου έλειπε τωρα να αρρωστήσω!! Όλος ο κόσμος άρρωστος, καπου την άρπαξε! Έχουμε κάνει και οι 2 εμβόλιο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 said:

 

 

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολυ!! Ναι, τον εξορισα στο άλλο δωμάτιο, πλένω Καλά χέρια και με αντισηπτικό! Θα βάλω και μάσκα! Αυτό μου έλειπε τωρα να αρρωστήσω!! Όλος ο κόσμος άρρωστος, καπου την άρπαξε! Έχουμε κάνει και οι 2 εμβόλιο! 

Καλημερα! Περαστικα του! Κ γω οταν περασα 39 πυρετο μεσα Αυγούστου που ημουν στον γιο μου εγκυος με εβαλε σε προγραμμα ο γιατρος με ντεπον καθε καποιες ωρες πολλα υγρα κ τ αλλα κλασικα..αν δεν πεφτει πας νοσοκομειο. Panadol κ depon σημειωτεον ειναι η ιδια ουσια φαρμακευτικα, παρακεταμολη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Polly1 είπε:

 

 

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολυ!! Ναι, τον εξορισα στο άλλο δωμάτιο, πλένω Καλά χέρια και με αντισηπτικό! Θα βάλω και μάσκα! Αυτό μου έλειπε τωρα να αρρωστήσω!! Όλος ο κόσμος άρρωστος, καπου την άρπαξε! Έχουμε κάνει και οι 2 εμβόλιο! 

Καλημερα!περαστικα ευχομαι!! Υπαρχει περιπτωση να μπορει καποιος αλλος να τον φροντισει?? Σιγουρα μασκα χωριστα υπνοδωματια κ τα αντισηπτικα βοηθουν..ομως οσο να κανει κινηστε σε καποιους κοινους χωρους πχ μπανιο..η αληθεια εινσι οτι τωρσ κατι κυκλοφορει γτ πολλοι ειναι αρρωστοι κ γω αρρωστησα το σκ με δεκατα κ 3 φορες εφτασα 37,8 ευτυχως το ντεπον τον εριχνε αμεσως τον πυρετο..εκανε τον κυκλο του 3 μερες κ απο την 4η ειχα φυσιολ.θερμοκρασια..οποτε δε χρειαστηκα κ αντιβιωση..ο αντρας μου με φροντιζε κ ο παθολογος ειπε οτι ειναι αναποφευκτο οτι θα κολλησει..για να δουμε, ακομα ειναι οκ κ ελπιζω να μην κολλησε..

Εφοσον εχεις κανει το εμβολιο μην ανησυχεις..αν συμβει κατι θα κανεις υπομονη 3-4μερες..σου ευχομαι νασαι "σκληρο καρυδι" κ να μην κολλησεις ;)

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Περαστικα του! Κ γω οταν περασα 39 πυρετο μεσα Αυγούστου που ημουν στον γιο μου εγκυος με εβαλε σε προγραμμα ο γιατρος με ντεπον καθε καποιες ωρες πολλα υγρα κ τ αλλα κλασικα..αν δεν πεφτει πας νοσοκομειο. Panadol κ depon σημειωτεον ειναι η ιδια ουσια φαρμακευτικα, παρακεταμολη.

 

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα!περαστικα ευχομαι!! Υπαρχει περιπτωση να μπορει καποιος αλλος να τον φροντισει?? Σιγουρα μασκα χωριστα υπνοδωματια κ τα αντισηπτικα βοηθουν..ομως οσο να κανει κινηστε σε καποιους κοινους χωρους πχ μπανιο..η αληθεια εινσι οτι τωρσ κατι κυκλοφορει γτ πολλοι ειναι αρρωστοι κ γω αρρωστησα το σκ με δεκατα κ 3 φορες εφτασα 37,8 ευτυχως το ντεπον τον εριχνε αμεσως τον πυρετο..εκανε τον κυκλο του 3 μερες κ απο την 4η ειχα φυσιολ.θερμοκρασια..οποτε δε χρειαστηκα κ αντιβιωση..ο αντρας μου με φροντιζε κ ο παθολογος ειπε οτι ειναι αναποφευκτο οτι θα κολλησει..για να δουμε, ακομα ειναι οκ κ ελπιζω να μην κολλησε..

Εφοσον εχεις κανει το εμβολιο μην ανησυχεις..αν συμβει κατι θα κανεις υπομονη 3-4μερες..σου ευχομαι νασαι "σκληρο καρυδι" κ να μην κολλησεις ;)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια! Θα έρθει η μαμά να μας φροντίσει και τους 2 γιατι εγώ πρέπει έτσι κι αλλιώς να μαι ξαπλα σχεδόν συνέχεια! Αν δεν ήταν η μαμα μου, τα πράγματα θα ήταν τραγικά Γενικά! Μακάρι να μπορεσω να προσφέρω στο παιδι μου εστω και το ελάχιστο απο οσα κανει εκεινη για μας!!  Όσες δεν έχετε βοήθεια είστε ηρωίδες για μενα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

32+2 σήμερα έκανα υπέρηχο είναι 2200 κιλα Κ 2 εβδ πιο μεγάλο..Όλα καλά μ είπε..διάβασα πολλά σχόλια ..οινόπνευμα συστήνεται το ροζ..εχω γεννήσει το πρώτο μου παιδί Ιασώ όλα καλα..2 εγκυμ επιπλοκή Ιασώ ποτέ δεν έμαθα τι παίχτηκε..Πάντα σνομπαρα το δημόσιο για τις γνωστές απόψεις τύπου ελλείψεις καθαριότητα Κ αντιμετώπιση..Ε μου έτυχε 3 Εγκ Κ ψαχτηκα πολύ σε όλα Περί επικίνδυνη κύηση όλοι οι δρόμοι στο Αλεξάνδρας..Ναι μεν είχα πάλι επιπλοκή νοσηλευτικά για 13 μέρες δυστυχώς δεν είχε αισίως τέλος Αλλά έμαθα τι έγινε αντιμετώπιση σε σημείο που Μετάνιωσα τα λεφτά που έδωσα στο ιδιωτικό..τρομερό προσωπικό..Κ ναι ισχύει ότι όλα τα δύσκολα περιστατικά πάμε Αλεξάνδρας. 13 μέρες τότε νοσηλεία είχαν έρθει 2 από Ιασώ,1 από ρεα,1μητέρα κ από Έλενα..οι γιατροί δεν ανέλαβαν στην πορεία λόγο δυσκολίας γνώρισα τις ίδιες τις μανάδες μέχρι κ από το Έλενα που ξ αυτό θεωρείται τοπ..

Το Αλεξάνδρας Πανελλήνια έχει την μεγαλύτερη εμπειρία κ μένν Κ λόγο πληρότητας μετά έχει το παίδων που στέλνουν..Κ είμαι έγκυος για 4 φορα Κ νιώθω ασφάλεια από πλευρά νοσοκομείου..σήμερα στο ιατρείο ήταν κοπέλα π ήταν από ιδιώτη της είπε Έλενα κ μετά από εκεί Αλεξάνδρας..

Η κόρη μου 36 εβ δεν χρειάστηκε μένν ήταν 2850 όλα τέλεια..οι υπέρηχοι έχουν  απόκλιση μου την έδειχνε 2300

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...