Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Sweet_child said:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Όταν έχετε πετρώματα, μαζεύεται η κοιλιά απο τη μια μεριά και είναι εντελώς σκληρή; 

Εννοεις ενα καρουμπαλακι απο την μια μερια που ειναι σκληρο?? Ειναι το μωρακι που εχει λουφαξει στην μια πλευρα της κοιλιας! ^_^

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Όταν έχετε πετρώματα, μαζεύεται η κοιλιά απο τη μια μεριά και είναι εντελώς σκληρή; 

Μια φίλη μου μαία μπόρεσε να μου δώσει να καταλάβω τι είναι η σύσπαση! Μου είπε ότι είναι σαν να κάποιος να σου πιανει και να σου σφίγγει ελαφρως την κοιλιά συνεχόμενα για κάποια δευτερόλεπτα εξού και το πέτρωμα. Οι κινήσεις του μωρού είναι πιο αστραπιαιες,πολλές φορές έχει τύχει να έχω ακουμπισμένο το χέρι μου πανω στην κοιλιά και να νιώσω το κεφάλι τη στιγμή που κάνει τούμπα, ή να κλωτσάει ταυτόχρονα σε 2 σημεία. Συνεχόμενο πέτρωμα για κάποια λεπτά μπορεί να συμβεί όταν θέλουμε να πάμε τουαλέτα και ειδικά στις βδομάδες μας αυτο είναι πιο έντονο, όταν είμαστε κουρασμένες και όρθιες. Φουσκωμα και δυσκοιλιότητα, επίσης συμπτώματα, δημιουργούν αυτή την αίσθηση  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κανετε; Εγώ μάλλον ξεμπέρδεψα με τον πυρετό. Να σας ρωτησω τα βράδια ιδρωνετε; Εγώ πάρα πολυ εδω κι ένα μηνα, πίστευα ήταν από τη θέρμανση αλλα τελικα δεν! Χθες κοιμήθηκα χωρίς καμία θέρμανση και πάλι ίδρωσα!! Διαβάζω ότι είναι λόγω ορμονων

εγω ιδρώνω στα καλά καθούμενα εκει που κάθομαι...ειτε εχω ζέστη ειτε όχι....φουλ κιολας παθαονω φούντωση σ λεω χαμος...ρο βράδυ κοιμάμαι με τον κωλο εξω παντα ...αχχαχαχα με βρακί ετσι...δεν μπορώ τίποτα...πιος εγω που παγωμα...ειναι αρμονικό αγαπη .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εγω ιδρώνω στα καλά καθούμενα εκει που κάθομαι...ειτε εχω ζέστη ειτε όχι....φουλ κιολας παθαονω φούντωση σ λεω χαμος...ρο βράδυ κοιμάμαι με τον κωλο εξω παντα ...αχχαχαχα με βρακί ετσι...δεν μπορώ τίποτα...πιος εγω που παγωμα...ειναι αρμονικό αγαπη .

Άσε, είναι εκνευριστικό! Ξυπνάω Σήμερα, είχε ιδρώσει μέχρι και το πρόσωπο μου, επειδή ακουμπούσε λιγο το σκέπασμα πανω

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 11:29 ΜΜ, iliana88 είπε:

 

Κοριτσια καλησπέρα !!ηθελα να σας ρωτησω αν εσείς έχετε παρατηρήσει καθολου στα κολπικά υγρά κατι κομματάκια σαν μυξα κίτρινη (συγνωμη για την περιγραφή ) .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Ξέρει κάποια κοπέλα μέχρι πόσο είναι φυσιολογική η πίεση μας και πόσο συχνά χρειάζεται να την παίρνουμε;;;

εχω ρην εντύπωση χωρίς μα ρο παίξω γαιτρος από 14 κ πανω τον παίρνεις τηλ...εχεις πίεση αγάπη μ...εμένα ρην μετράει ο ντοκ μ κάθε 15 που με βλέπει 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ξέρει κάποια κοπέλα μέχρι πόσο είναι φυσιολογική η πίεση μας και πόσο συχνά χρειάζεται να την παίρνουμε;;;

Εμενα απο τοτε που ειδε τις αντιστάσεις μου ειπε να την παιρνω 2 φορές τη βδομάδα.εγω επειδή εχω πιεσόμετρο την παιρνω κάθε μερα κ επειδή μεχρι τωρα ειμαι υποτασικη το μεγαλύτερο που εχει παει η μεγάλη ειναι στο 11,5 κ 7 η μικρή .αν γενικά έχεις χαμηλή πίεση και δεις ξαφνικά να ανεβαίνει πανω απο 13 τοτε ίσως πρέπει να τον ενημερώσεις .οχι ότι ειναι επικίνδυνη αυτη η πίεση .απλα αν δεις ότι ανεβαίνει σε σχέση με πριν πες του το ..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ξέρει κάποια κοπέλα μέχρι πόσο είναι φυσιολογική η πίεση μας και πόσο συχνά χρειάζεται να την παίρνουμε;;;

Καλύτερα ρώτα το γιατρό σου αλλά νομίζω από 14 και πάνω είναι ανησυχητική. 

Κορίτσια παίρνω σχεδόν κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ ένα gaviscon προληπτικά, ιδίως εάν φάω κάτι μετά τις 20.00. Ας πούμε σήμερα έφαγα γιαούρτι στις 20.00 και μόλις πήρα ένα gaviscon. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι σύμφωνος αλλά θέλω και τη γνώμη σας. Μήπως είναι υπερβολή;

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Απλά μου είπε να την παίρνω 2-3 φορές τη βδομάδα πλέον. Παρατηρώ ότι ενώ γενικά όσες φορές μου την έπαιρνε ως τώρα στο ιατρείο, είχα χαμηλή (9 με 5) και δεν μου είχε πει κάτι, τώρα που την ελέγχω σπίτι φτάνει 11-11,5 με 6-6,5. Γι αυτό αναρωτιόμουν αν πρέπει να τον ενημερώσω ή είναι φυσιολογική.

Just now, Sweet_child είπε:

Καλύτερα ρώτα το γιατρό σου αλλά νομίζω από 14 και πάνω είναι ανησυχητική. 

Κορίτσια παίρνω σχεδόν κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ ένα gaviscon προληπτικά, ιδίως εάν φάω κάτι μετά τις 20.00. Ας πούμε σήμερα έφαγα γιαούρτι στις 20.00 και μόλις πήρα ένα gaviscon. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι σύμφωνος αλλά θέλω και τη γνώμη σας. Μήπως είναι υπερβολή;

Τι είναι το gaviscon??:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Απλά μου είπε να την παίρνω 2-3 φορές τη βδομάδα πλέον. Παρατηρώ ότι ενώ γενικά όσες φορές μου την έπαιρνε ως τώρα στο ιατρείο, είχα χαμηλή (9 με 5) και δεν μου είχε πει κάτι, τώρα που την ελέγχω σπίτι φτάνει 11-11,5 με 6-6,5. Γι αυτό αναρωτιόμουν αν πρέπει να τον ενημερώσω ή είναι φυσιολογική.

Είναι πολυ καλή η πίεση σου και χαμηλή κιολας. Κι εγώ έχω ως το πολυ 12,5.Εμενα παλι οι σφυγμοι μου είναι πολυ υψηλοί. Εχω φτάσει και 120 με αρρυθμία.Εχω κάνει και υπέρηχο καρδιάς στο μωρο, ευτυχώς όλα οκ!Μετράω αρκετά συχνά  την πίεση μου και το ζάχαρο στο σπιτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ηθελα να σας ρωτησω αν εσείς έχετε παρατηρήσει καθολου στα κολπικά υγρά κατι κομματάκια σαν μυξα κίτρινη (συγνωμη για την περιγραφή ) .

Αααα ξέχασα να σου απαντήσω! Κι εμένα το τελευταίο 2 μήνο έχουμ αποκτήσει ένα κιτρινωπό χρώμα. Είχα ανησυχήσει κι εγώ, αλλά οι καλλιέργειες που κάνω κάθε 4 βδομ. μου βγήκαν καθαρές. Γενικά μου λέει ότι είναι φυσιολογικές κι οι πολλές εκκρίσεις και οι παχύρευστες κι οι κιτρινωπές, αυτό που μας ανησυχεί είναι η φαγούρα-τσούξιμο-πόνος-κάψιμο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Αααα ξέχασα να σου απαντήσω! Κι εμένα το τελευταίο 2 μήνο έχουμ αποκτήσει ένα κιτρινωπό χρώμα. Είχα ανησυχήσει κι εγώ, αλλά οι καλλιέργειες που κάνω κάθε 4 βδομ. μου βγήκαν καθαρές. Γενικά μου λέει ότι είναι φυσιολογικές κι οι πολλές εκκρίσεις και οι παχύρευστες κι οι κιτρινωπές, αυτό που μας ανησυχεί είναι η φαγούρα-τσούξιμο-πόνος-κάψιμο.

Ευτυχώς κατι τετοιο δεν εχω .ουτε τσούξιμο ούτε φαγούρα κ ούτε ειναι δύσοσμες !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Είναι πολυ καλή η πίεση σου και χαμηλή κιολας. Κι εγώ έχω ως το πολυ 12,5.Εμενα παλι οι σφυγμοι μου είναι πολυ υψηλοί. Εχω φτάσει και 120 με αρρυθμία.Εχω κάνει και υπέρηχο καρδιάς στο μωρο, ευτυχώς όλα οκ!Μετράω αρκετά συχνά  την πίεση μου και το ζάχαρο στο σπιτι 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κι εγώ έχω ταχυπαλμίες, συνήθως κινούμαι 84 με 90, έχω φτάσει 115 και τελικά είδαμε ότι συνάδουν με τον χαμηλό αιματοκρίτη και την χαμηλή αιμοσφαιρίνη που έχω αποκτήσει δυστυχώς. Και τώρα παίρνω τριπλό σίδηρο μπααας κι ανέβουν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Απλά μου είπε να την παίρνω 2-3 φορές τη βδομάδα πλέον. Παρατηρώ ότι ενώ γενικά όσες φορές μου την έπαιρνε ως τώρα στο ιατρείο, είχα χαμηλή (9 με 5) και δεν μου είχε πει κάτι, τώρα που την ελέγχω σπίτι φτάνει 11-11,5 με 6-6,5. Γι αυτό αναρωτιόμουν αν πρέπει να τον ενημερώσω ή είναι φυσιολογική.

Τι είναι το gaviscon??:P

Μια χαρά είναι η πίεσή σου. Καλά κάνεις όμως και την παρακολουθείς αφού πριν είχες 9 (υπόταση δηλαδή) και τώρα 11. Είναι όμως και κάπως φυσιολογικό να ανέβει λίγο η πίεση το τελευταίο τρίμηνο. Μην ανησυχείς όμως είναι πολύ καλή η πίεσή σου. 

Χαχα, το gaviscon είναι αντιόξινο σαν το maalox το simeco κλπ. 

πρίν από 54 λεπτά , Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ηθελα να σας ρωτησω αν εσείς έχετε παρατηρήσει καθολου στα κολπικά υγρά κατι κομματάκια σαν μυξα κίτρινη (συγνωμη για την περιγραφή ) .

Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι! Να το λες στο γιατρό σου, όποια αλλαγή κι αν βλέπεις. 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...