Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

On 7/4/2020 at 4:02 PM, KNecky said:

Μιλα με παιδιάτρο μήπως εχει καποια ιδεα..εγω κ την φωλια την φοβαμαι μην αναποδογυρισει μαζι κ γενικα πολλοι γιατροι ειναι κατα. Τον κοιμιζεις στο πλαι μήπως?? Αν ναι ισως ειναι καλυτερα ανασκελα μήπως δεν μπορεί ν γυρισει ετσι?

Αχ αυτή η φωλιά ήταν η τελευταία μου ελπίδα. Όχι, πλάι δεν κοιμάται, από ανάσκελα γυρίζει μπρούμητα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4 Ιουλίου 2020 at 5:49 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

Για πες σάιτ ή κατάστημα.. 

Για την ποδια θηλασμου εγω στην τυχη επελεξα το eidi xorou γιατι μ αρεσαν τα σχεσια...αλλα απο οτι ειδα εχει κ αλλα σαιτ με ποδιες με τσεπακια κτλ...

 Κι εμενα ο αντρας μ μια απο τα ιδια....δεν εχει υπομονη με το μωρο με αποτελεσματην κυρια φροντιδα τ ολη εγω την εχω...κ ειναι καποιες στιγμες π αισθανομαι πολυ κουρασμενη! 

Γυμναστικη κ γω θα ηθελα, για να πεσει η κοιλια κ τα κιλα, τωρα π θα ξαναξεκινησει ο αντρας μ το γυμναστηριο θα τ πω κυριε μια χαρα εσυ πας, ανελαβε για μια ωρα εσυ να κανω κ γω! Κοριτσια εσας π δεν παιρνει μπιμπερο (πλεον εμενα ουτε να το δει, τοσες φορες π το διναμε μετα το θηλασμο, απηυδησε το παιδι κ χτυπιεται) τι κανετε αν λειψετε;;;;

Α ρε Ραφαελα χαχα καλα εκανες κ το ξενυχτησες! Ντουρασελ σε βρισκω! Κ μπραβο για την υιοθεσια π το βαζεις στο προγραμμα!

 

Οσο για την αγκαλια κοριτσια οτι τα εχουμε κακομαθει κ γω καθε φορα τις ακουω τις μπηχτες...αν δεν ηταν το ιντερμετ να ενημερωθω η εδω το φορουμ π λετε κ σεις για τα μωρακια σας οτι θελουν ολο αγκαλια, θα με εκαναν να πιστευω οτι το αναθρεφω λαθος κ να εχω ολο ενοχες! Πω ρε γμτ ερχονται να βοηθησουν κ να σου οι ατακες 'α δεν κοιμαται μονο τ στην κουνια, αφου ετσι εμαθε' 'α δεν παιρνει πια το μπιμπερο, εμαθε να ΨΕΥΤΟτρωει απο το στηθος κ μενει νηστικο'!!!Απανταω μεχρι στιγμης πολυ συγκρατημενα κ ψυχραιμα αλλα ποτε θα εκκραγω δεν ξερω! Ειναι π ειμαι κ ηρεμος ανθρωπος κ γενικα καταπινω πολλα, λαθος!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !παντρευτηκα κ εγώ λοιπόν !!ολα ήταν τέλεια !περασαμε πολύ ωραία !!παει κ αυτό !!τωρα ηρεμουμε κ χαλαρώνουμε !! :)

Καλημέρα!!! Καλώς τη νιόπαντρη!! Να ζήσετε ευτυχισμενοι κ αγαπημένοι κ να χαίρεστε το μπουμπουκι σας..πως ήταν ο γάμος? Πως περασατε?! Αλήθεια με το μωρό τι κάνατε τη μέρα του γάμου?? 

Ο μοναδικός γάμος στην ομάδα πρεπει να'ναι ο δικός σου.. Εεεεε κοριτσια?! Εκκρεμεί να παντρεψουμε καμια άλλη??! Γτ μετά θα αρχίσουμε τις βαφτίσεις... :razz:

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Για την ποδια θηλασμου εγω στην τυχη επελεξα το eidi xorou γιατι μ αρεσαν τα σχεσια...αλλα απο οτι ειδα εχει κ αλλα σαιτ με ποδιες με τσεπακια κτλ...

 Κι εμενα ο αντρας μ μια απο τα ιδια....δεν εχει υπομονη με το μωρο με αποτελεσματην κυρια φροντιδα τ ολη εγω την εχω...κ ειναι καποιες στιγμες π αισθανομαι πολυ κουρασμενη! 

Γυμναστικη κ γω θα ηθελα, για να πεσει η κοιλια κ τα κιλα, τωρα π θα ξαναξεκινησει ο αντρας μ το γυμναστηριο θα τ πω κυριε μια χαρα εσυ πας, ανελαβε για μια ωρα εσυ να κανω κ γω! Κοριτσια εσας π δεν παιρνει μπιμπερο (πλεον εμενα ουτε να το δει, τοσες φορες π το διναμε μετα το θηλασμο, απηυδησε το παιδι κ χτυπιεται) τι κανετε αν λειψετε;;;;

Α ρε Ραφαελα χαχα καλα εκανες κ το ξενυχτησες! Ντουρασελ σε βρισκω! Κ μπραβο για την υιοθεσια π το βαζεις στο προγραμμα!

 

Οσο για την αγκαλια κοριτσια οτι τα εχουμε κακομαθει κ γω καθε φορα τις ακουω τις μπηχτες...αν δεν ηταν το ιντερμετ να ενημερωθω η εδω το φορουμ π λετε κ σεις για τα μωρακια σας οτι θελουν ολο αγκαλια, θα με εκαναν να πιστευω οτι το αναθρεφω λαθος κ να εχω ολο ενοχες! Πω ρε γμτ ερχονται να βοηθησουν κ να σου οι ατακες 'α δεν κοιμαται μονο τ στην κουνια, αφου ετσι εμαθε' 'α δεν παιρνει πια το μπιμπερο, εμαθε να ΨΕΥΤΟτρωει απο το στηθος κ μενει νηστικο'!!!Απανταω μεχρι στιγμης πολυ συγκρατημενα κ ψυχραιμα αλλα ποτε θα εκκραγω δεν ξερω! Ειναι π ειμαι κ ηρεμος ανθρωπος κ γενικα καταπινω πολλα, λαθος!

καλημερα αγαπη...αν θες απανταω εγω γιαυτους..εγω δεν χαριζω πλεον ...απανταω κ μαλιστα κ με ειρωνια πλέον...σιγα  μην τους αφησω .....που περασα απο την μαυρη θαλασσα 11 χρονια να κανω παιδί κ δεν θα το παρω Αγκαλια..τι μας λες...στο σβερκο πανω μ θα την δεσω ετσι για να το βλεπουν καλητερα...αι σιχτιρ πρωι πρωι .....

Just now, Pennymav είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !παντρευτηκα κ εγώ λοιπόν !!ολα ήταν τέλεια !περασαμε πολύ ωραία !!παει κ αυτό !!τωρα ηρεμουμε κ χαλαρώνουμε !! :)

Κλαημερα αγάπη...να εχετς μια ζωη γεμάτη αγαπη κ υγεια με το παιδι σας...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, souzanna7 said:

Για την ποδια θηλασμου εγω στην τυχη επελεξα το eidi xorou γιατι μ αρεσαν τα σχεσια...αλλα απο οτι ειδα εχει κ αλλα σαιτ με ποδιες με τσεπακια κτλ...

 Κι εμενα ο αντρας μ μια απο τα ιδια....δεν εχει υπομονη με το μωρο με αποτελεσματην κυρια φροντιδα τ ολη εγω την εχω...κ ειναι καποιες στιγμες π αισθανομαι πολυ κουρασμενη! 

Γυμναστικη κ γω θα ηθελα, για να πεσει η κοιλια κ τα κιλα, τωρα π θα ξαναξεκινησει ο αντρας μ το γυμναστηριο θα τ πω κυριε μια χαρα εσυ πας, ανελαβε για μια ωρα εσυ να κανω κ γω! Κοριτσια εσας π δεν παιρνει μπιμπερο (πλεον εμενα ουτε να το δει, τοσες φορες π το διναμε μετα το θηλασμο, απηυδησε το παιδι κ χτυπιεται) τι κανετε αν λειψετε;;;;

Α ρε Ραφαελα χαχα καλα εκανες κ το ξενυχτησες! Ντουρασελ σε βρισκω! Κ μπραβο για την υιοθεσια π το βαζεις στο προγραμμα!

 

Οσο για την αγκαλια κοριτσια οτι τα εχουμε κακομαθει κ γω καθε φορα τις ακουω τις μπηχτες...αν δεν ηταν το ιντερμετ να ενημερωθω η εδω το φορουμ π λετε κ σεις για τα μωρακια σας οτι θελουν ολο αγκαλια, θα με εκαναν να πιστευω οτι το αναθρεφω λαθος κ να εχω ολο ενοχες! Πω ρε γμτ ερχονται να βοηθησουν κ να σου οι ατακες 'α δεν κοιμαται μονο τ στην κουνια, αφου ετσι εμαθε' 'α δεν παιρνει πια το μπιμπερο, εμαθε να ΨΕΥΤΟτρωει απο το στηθος κ μενει νηστικο'!!!Απανταω μεχρι στιγμης πολυ συγκρατημενα κ ψυχραιμα αλλα ποτε θα εκκραγω δεν ξερω! Ειναι π ειμαι κ ηρεμος ανθρωπος κ γενικα καταπινω πολλα, λαθος!

Καλημερα! Αυτα τα λενε οι παλιοι που τους λεγαν τα αντιθετα να κανουν..κακες οδηγιες περι θηλασμου κακές οδηγιες περι αγκαλιας κ ανατροφης..κ τωρα ενα σωρο ενηλικες που εχουν αναμνησεις να μην τους παιρνει αγκαλια η μανα τους αν ειναι δυνατόν δλδ!! Ξέρω πολλές περιπτώσεις τέτοιες.. μιλα ευγενικα, με επιχειρηματα κ αστους..γτ να χαλαμε τις καρδιες μας ενω ξερουμε πως ζουν σε μια αγνοια τόσα χρόνια?? Ειδικα τον μυθο του ψευτοτρωει απο το στηθος τον εφτιαξαν γ ν προωθήσουν το σκονογαλα.. δεν λεω κ γω μπουρλότο γινομαι αλλα καπου τους βλεπω σαν θυματα μιας παλιας νοοτροπίας κ το ξεπερνάω..

Εγω αν πρεπει να βγω επειδη δεν παιρνει μπουκάλι κ δεν θελω κ γω να δωσω μπουκάλι αν δεν τύχει κατι απολυτα επειγον, φροντιζω να λειψω μαξ ενα δυωρο..οχι παραπάνω..η μικρη τρωει ανα 1-2 ωρες την μερα οποτε ξέρω οτι το μαξ που μπορει να αντεξει χωρις εμενα ειναι τοσο κ ας βρουν τροπο να την απασχολησουν. Κατα τ αλλα την εχω παντου μαζί μου συνηθως..οφθαλμιατρο με τον γιο κ την ειχα μαζι, οδοντιατρο εγω κ την ειχα μαζί..ο λογος είναι απλός, οταν ειναι μαζι μου ακομα κ στο καρεκλακι αυτοκινητου εκει διπλα ειναι ηρεμη κ γω το ιδιο, ενώ με αλλα ατομα αφου φυγω σκίζει τον κοσμο κ αγχώνομαι κ γω. Ειναι πολυ μικρά ακόμα κ αν φευγουμε δεν αντιλαμβάνονται πως ειμαστε αλλου, νομιζουν πως η μαμα εξαφανιστηκε! :P

Just now, Pennymav said:

Κορίτσια μου καλημέρα !παντρευτηκα κ εγώ λοιπόν !!ολα ήταν τέλεια !περασαμε πολύ ωραία !!παει κ αυτό !!τωρα ηρεμουμε κ χαλαρώνουμε !! :)

Ωω να ζησετε!!! Παντα ευτυχισμενοι, γεματοι αγαπη κ καθε τι ομορφο για τους δυο σας κ ο νινακι σας!! ^_^

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Για την ποδια θηλασμου εγω στην τυχη επελεξα το eidi xorou γιατι μ αρεσαν τα σχεσια...αλλα απο οτι ειδα εχει κ αλλα σαιτ με ποδιες με τσεπακια κτλ...

 Κι εμενα ο αντρας μ μια απο τα ιδια....δεν εχει υπομονη με το μωρο με αποτελεσματην κυρια φροντιδα τ ολη εγω την εχω...κ ειναι καποιες στιγμες π αισθανομαι πολυ κουρασμενη! 

Γυμναστικη κ γω θα ηθελα, για να πεσει η κοιλια κ τα κιλα, τωρα π θα ξαναξεκινησει ο αντρας μ το γυμναστηριο θα τ πω κυριε μια χαρα εσυ πας, ανελαβε για μια ωρα εσυ να κανω κ γω! Κοριτσια εσας π δεν παιρνει μπιμπερο (πλεον εμενα ουτε να το δει, τοσες φορες π το διναμε μετα το θηλασμο, απηυδησε το παιδι κ χτυπιεται) τι κανετε αν λειψετε;;;;

Α ρε Ραφαελα χαχα καλα εκανες κ το ξενυχτησες! Ντουρασελ σε βρισκω! Κ μπραβο για την υιοθεσια π το βαζεις στο προγραμμα!

 

Οσο για την αγκαλια κοριτσια οτι τα εχουμε κακομαθει κ γω καθε φορα τις ακουω τις μπηχτες...αν δεν ηταν το ιντερμετ να ενημερωθω η εδω το φορουμ π λετε κ σεις για τα μωρακια σας οτι θελουν ολο αγκαλια, θα με εκαναν να πιστευω οτι το αναθρεφω λαθος κ να εχω ολο ενοχες! Πω ρε γμτ ερχονται να βοηθησουν κ να σου οι ατακες 'α δεν κοιμαται μονο τ στην κουνια, αφου ετσι εμαθε' 'α δεν παιρνει πια το μπιμπερο, εμαθε να ΨΕΥΤΟτρωει απο το στηθος κ μενει νηστικο'!!!Απανταω μεχρι στιγμης πολυ συγκρατημενα κ ψυχραιμα αλλα ποτε θα εκκραγω δεν ξερω! Ειναι π ειμαι κ ηρεμος ανθρωπος κ γενικα καταπινω πολλα, λαθος!

Καλημερα. θα συμφωνησω με την @knecky κι εμενα που δεν παιρνει μπιμπερο, την παιρνω μαζι οπου παω, πχ βολτα για περπατημα, φαγητο εξω που χουμε βγει 2 3 φορες, γιατρο που εχει τυχει να παω.Διαφορετικα λειπω μαξ 1-1μιση ωρα. Που και παλι ο κακος χαμος γινεται...γι αυτο καλυτερα οπου μπορεις μαζι. Μια φορα που πηγα για καμπυλη σακχαρου και δεν μπορουσα να την παρω στο μικροβιολογικο κι ελειψα πανω απο 2 ωρες, πραγματικα ξεσηκωθηκε η γειτονια. απορω πως δεν ηρθε και το χαμογελο του παιδιου.. δεν ειναι μονο οτι πεινανε, ειναι γενικα οτι εχουν αναγκη την παρουσια μας, ειδικα εμεις που θηλαζουμε κι εχουν μες στη μερα συνεχη επαφη με το σωμα μας, εχουν μαθει ετσι, να μας αγγιζουν, να μας μυριζουν, να νιωθουν στο στηθος παρηγορια, νανουρισμα, ζεστασια... ειναι δυσκολο να μενουν μονα ακομα...

@Pennymav να ζησετε!!! παντα με υγεια και χαρες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !παντρευτηκα κ εγώ λοιπόν !!ολα ήταν τέλεια !περασαμε πολύ ωραία !!παει κ αυτό !!τωρα ηρεμουμε κ χαλαρώνουμε !! :)

Να ζησετε αγαπημένοι!! Και κάθε ευτυχία σας Εύχομαι!! Πώς ήταν ο γαμος; 

Κορίτσια μιας και πιάσαμε τα μυστήρια, όσες κλείσατε βάφτιση σας είπαν πως θα γινει; πήγε η κουνιαδα μου σε μια βάφτιση και ήταν πολύ αυστηροί ως προς τον αριθμο ατομων εντος της εκκλησίας. Το μυστήριο έγινε τσακ μπαμ και δεν επιτρεπόταν στο ζευγάρι να χαιρετήσει στο τέλος.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Να ζησετε αγαπημένοι!! Και κάθε ευτυχία σας Εύχομαι!! Πώς ήταν ο γαμος; 

Κορίτσια μιας και πιάσαμε τα μυστήρια, όσες κλείσατε βάφτιση σας είπαν πως θα γινει; πήγε η κουνιαδα μου σε μια βάφτιση και ήταν πολύ αυστηροί ως προς τον αριθμο ατομων εντος της εκκλησίας. Το μυστήριο έγινε τσακ μπαμ και δεν επιτρεπόταν στο ζευγάρι να χαιρετήσει στο τέλος.. 

Κι εμας τα ιδια μας ειπαν. Συγκεκριμενο αριθμο εντος της εκκλησιας. Οχι χαιρετουρες. Εμεις δεν θα κανουμε ουτε catering κλπ, ειμαστε γενικα κατα. Κι ευτυχως θα μαστε γυρω στα 15 με 20 ατομα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda said:

Να ζησετε αγαπημένοι!! Και κάθε ευτυχία σας Εύχομαι!! Πώς ήταν ο γαμος; 

Κορίτσια μιας και πιάσαμε τα μυστήρια, όσες κλείσατε βάφτιση σας είπαν πως θα γινει; πήγε η κουνιαδα μου σε μια βάφτιση και ήταν πολύ αυστηροί ως προς τον αριθμο ατομων εντος της εκκλησίας. Το μυστήριο έγινε τσακ μπαμ και δεν επιτρεπόταν στο ζευγάρι να χαιρετήσει στο τέλος.. 

 Λοιπόν εμεις την βαπτισαμε κ δεν μας ειπαν πολυ αυστηρα γτ επιτρεπονται 100 ατομα στην εκκλησια. Δεν ειχαμε τοσα άτομα καλεσμενους οποτε ολοι χωρεσαν κ καποιο εκατσαν απεξω απο επιλογη τους. Οι καρεκλες εχν κορδελες κ ξέρουν ετσι που μπορουν ν κατσουν κ που οχι γ αποστασεις. Χαιρετουρα δν καναμε αλλα οι γενναίοι ήρθαν κ χαιρέτισαν μονοι τους. Δεν ειχαμε μασκες αλλα η εκκλησια ανοιχτα παραθυρα πορτες κλπ. Οι υπολοιποι απο μακρια χαιρετισαν κ νιωθαμε καπως αβολα αλλα κατα τ αλλα ολα καλα! Μονο γλυκακι σε σακουλακι δωσαμε κ μπομπονιερες κ τελος. Οι συγγενης κ οι κουμπαροι φαγαμε μετα μαζι ενα μπουφε π καναμε. Δεν νομίζω πως ηταν τραγικο...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

 Λοιπόν εμεις την βαπτισαμε κ δεν μας ειπαν πολυ αυστηρα γτ επιτρεπονται 100 ατομα στην εκκλησια. Δεν ειχαμε τοσα άτομα καλεσμενους οποτε ολοι χωρεσαν κ καποιο εκατσαν απεξω απο επιλογη τους. Οι καρεκλες εχν κορδελες κ ξέρουν ετσι που μπορουν ν κατσουν κ που οχι γ αποστασεις. Χαιρετουρα δν καναμε αλλα οι γενναίοι ήρθαν κ χαιρέτισαν μονοι τους. Δεν ειχαμε μασκες αλλα η εκκλησια ανοιχτα παραθυρα πορτες κλπ. Οι υπολοιποι απο μακρια χαιρετισαν κ νιωθαμε καπως αβολα αλλα κατα τ αλλα ολα καλα! Μονο γλυκακι σε σακουλακι δωσαμε κ μπομπονιερες κ τελος. Οι συγγενης κ οι κουμπαροι φαγαμε μετα μαζι ενα μπουφε π καναμε. Δεν νομίζω πως ηταν τραγικο...

Το βαφτίσατε το κορίτσι?? Πως την ονομασατε??νομιζω άλλη μια μαμά ειχε πει ότι θα βαφτίσουν τον Ιουλιο, αν θυμάμαι καλά...Να σας ζήσει!! Υγεία κ ευτυχία να έχει στη ζωή της!! Να την καμαρώνετε ως τα βαθιά σας γεράματα... 

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημερα. θα συμφωνησω με την @knecky κι εμενα που δεν παιρνει μπιμπερο, την παιρνω μαζι οπου παω, πχ βολτα για περπατημα, φαγητο εξω που χουμε βγει 2 3 φορες, γιατρο που εχει τυχει να παω.Διαφορετικα λειπω μαξ 1-1μιση ωρα. Που και παλι ο κακος χαμος γινεται...γι αυτο καλυτερα οπου μπορεις μαζι. Μια φορα που πηγα για καμπυλη σακχαρου και δεν μπορουσα να την παρω στο μικροβιολογικο κι ελειψα πανω απο 2 ωρες, πραγματικα ξεσηκωθηκε η γειτονια. απορω πως δεν ηρθε και το χαμογελο του παιδιου.. δεν ειναι μονο οτι πεινανε, ειναι γενικα οτι εχουν αναγκη την παρουσια μας, ειδικα εμεις που θηλαζουμε κι εχουν μες στη μερα συνεχη επαφη με το σωμα μας, εχουν μαθει ετσι, να μας αγγιζουν, να μας μυριζουν, να νιωθουν στο στηθος παρηγορια, νανουρισμα, ζεστασια... ειναι δυσκολο να μενουν μονα ακομα...

@Pennymav να ζησετε!!! παντα με υγεια και χαρες!!

Παγωτουλα την δοκίμασες στο μπιμπερό κ δν θέλει?? Μήπως είναι θέμα εκπαίδευσης, δηλ να το μάθει κ να το συνηθίσει σιγά σιγά?? Εγώ θέλω να ξεκινήσω να βγάζω με το θηλαστρο κ να κρατήσω γάλα στην καταψυξη σε περιπτωση που συμβεί κάτι κ πρεπει να λείψω.. Είναι σοβαρά άρρωστος ο πεθερος μου κ δυστυχώς όταν έρθει το μοιραίο θέλω να μαι δίπλα στον άντρα μου αλλά κ το μωρό σπίτι να μπορεί να φαει.. Σκεφτόμουν ότι πρεπει να το δοκιμάσω από πριν να δω τις αντιδράσεις της στο μπιμπερό κ φυσικά στο ότι θα την ταΐσει άλλος.. 

  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 said:

Το βαφτίσατε το κορίτσι?? Πως την ονομασατε??νομιζω άλλη μια μαμά ειχε πει ότι θα βαφτίσουν τον Ιουλιο, αν θυμάμαι καλά...Να σας ζήσει!! Υγεία κ ευτυχία να έχει στη ζωή της!! Να την καμαρώνετε ως τα βαθιά σας γεράματα... 

Ευχαριστούμε πολύ πολύ!! :) Κ στα δικά σας!! Δεν σας γραφω ονομα γτ ειναι πολυ σπανιο.. Νομίζω ειναι κ η Πολλυ που βαπτίζει Ιουλιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Το βαφτίσατε το κορίτσι?? Πως την ονομασατε??νομιζω άλλη μια μαμά ειχε πει ότι θα βαφτίσουν τον Ιουλιο, αν θυμάμαι καλά...Να σας ζήσει!! Υγεία κ ευτυχία να έχει στη ζωή της!! Να την καμαρώνετε ως τα βαθιά σας γεράματα... 

Παγωτουλα την δοκίμασες στο μπιμπερό κ δν θέλει?? Μήπως είναι θέμα εκπαίδευσης, δηλ να το μάθει κ να το συνηθίσει σιγά σιγά?? Εγώ θέλω να ξεκινήσω να βγάζω με το θηλαστρο κ να κρατήσω γάλα στην καταψυξη σε περιπτωση που συμβεί κάτι κ πρεπει να λείψω.. Είναι σοβαρά άρρωστος ο πεθερος μου κ δυστυχώς όταν έρθει το μοιραίο θέλω να μαι δίπλα στον άντρα μου αλλά κ το μωρό σπίτι να μπορεί να φαει.. Σκεφτόμουν ότι πρεπει να το δοκιμάσω από πριν να δω τις αντιδράσεις της στο μπιμπερό κ φυσικά στο ότι θα την ταΐσει άλλος.. 

Ναι κοριτσι το παλευαμε με αντλημενο κοντα 1μηνα καθημερινα τουλαχιστον μια ωρα...και γινοταν ο κακος χαμος...κλαμα..στριγγλιες...πνιξιματα..τσιριδες..ξυλο μας εριχνε.αλλαξα 5 μαρκες μπιμπερο και τιποτα.οποτε την εγκατελειψα την ιδεα..και η συμβουλος μου ειπε με το καλο απο τον 6ο σε ποτηρακι πλεον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι κοριτσι το παλευαμε με αντλημενο κοντα 1μηνα καθημερινα τουλαχιστον μια ωρα...και γινοταν ο κακος χαμος...κλαμα..στριγγλιες...πνιξιματα..τσιριδες..ξυλο μας εριχνε.αλλαξα 5 μαρκες μπιμπερο και τιποτα.οποτε την εγκατελειψα την ιδεα..και η συμβουλος μου ειπε με το καλο απο τον 6ο σε ποτηρακι πλεον.

Κατάλαβα.. Θα το δοκιμάσω κ γω κ βλέπουμε.. Ουτε πιπιλα έχει παρει εσένα?? Εγώ της έχω βάλει κάποιες φορές όταν γκρινιαζει για να ηρεμήσει αλλά ή δν της αρέσει γτ δν μοιάζει με το ζιζακι της μαμάς ή δν εχει καταλάβει τι να κάνει, την σπρωχνει με τη γλώσσα, την βάζει στο πλάι στα ουλα..


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κατάλαβα.. Θα το δοκιμάσω κ γω κ βλέπουμε.. Ουτε πιπιλα έχει παρει εσένα?? Εγώ της έχω βάλει κάποιες φορές όταν γκρινιαζει για να ηρεμήσει αλλά ή δν της αρέσει γτ δν μοιάζει με το ζιζακι της μαμάς ή δν εχει καταλάβει τι να κάνει, την σπρωχνει με τη γλώσσα, την βάζει στο πλάι στα ουλα..

Οχι αγαπη μου και στην πιπιλα κλαιει κ τσιριζει..αλλα τα χω ξαναπει ειναι κ περιπτωση η δικια μου..πολυ τσαουσα...αλλο μωρο δεν ξερω να κανει ετσι με αλλες θηλες..εγω το πηρα αποφαση...παω κατευθειαν για το ποτηρακι..!! και τα μπιμπερο φαντασου τα χαρισα σε φιλη μου που γενναει τον αυγουστο...αυτη με τη σχολη χορου που σας ελεγα...χαχαχα κριμα να πανε χαμενα τοσα λεφτα...το mimijumi μονο εκανε 30 ευρω...και nuk, chicco, dr brown, mam....εχω δωσει ενα σκασμο λεφτα.. τουλαχιστον ας τα χαρει ο αλλος μπεμπακος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...