Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλε καλα εισαι λεπτη....τοσο ξεκινησα τημ εγκυμοσυνη μ...τωρα ειμαι 53 κιλα....πετρες θελω στις τσεπες μ...

οσο πιο πολυ μπορείς να μεινεις τοσο το καλητερο....καίει τα παντα....εγω μονο αυτο κανω κ τιποτες αλλο....την σιχαίνομαι την γυμαστικη.. πριν την σανίδα θα πινει 1 λ.νερο κ αλλο τοσο μετα....να γινεις μούσκεμα στον ιδρωτα....χανεις απο παντού...μ το χει πει η κολλητη μ που ναο γυμναστήρια...

Ναι αλλά αυτα τα 2-3 που θέλω να χάσω φαίνονται για 23! Δεν ξερω Γιατί!! Λοιπόν, βάζω βιντεάκι να δω πώς γίνεται η σανίδα γιατι πιο πανασχετη από μένα στη γυμναστική δεν υπάρχει!!! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Ναι αλλά αυτα τα 2-3 που θέλω να χάσω φαίνονται για 23! Δεν ξερω Γιατί!! Λοιπόν, βάζω βιντεάκι να δω πώς γίνεται η σανίδα γιατι πιο πανασχετη από μένα στη γυμναστική δεν υπάρχει!!! Ευχαριστώ!!!

νςι λες κ εγω ήξερα νομιζεις...αλλη ασχετη κ εγω....βαλε βαλε δωσε πονο φίλη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, KNecky said:

Με γυμναστικη κ διατροφη θα είσαι κομπλε κ θα στρώσεις ενα μην απαλα θελει κ μετα ν συνεχίσεις. Μετα επιστρεφεις δουλεια??

Μετά επιστρέφω σπίτι και δε θα έχω κάποιον να κρατήσει το μωρό για να γυμναστώ! :-P Τώρα είμαι στους γονείς μου και έχω την πολυτέλεια του χρόνου να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. 

Κορίτσια, σήμερα τι το ήθελα, έδωσα μισό μπισκότο στο μωρό. Έγραφε ότι είναι για βρέφη 4-6 μηνών και το τί κλάμα έριξε.. δε θέλω να ξαναδώσω ποτέ κάτι συσκευασμένο, καλά το είχα 10 μέρες με τις σουπίτσες μας..  Δεν ξέρω βέβαια αν έφταιγε όντως το μπισκότο, αλλά δεν άλλαξα κάτι άλλο στη ρουτίνα μας. Στα συστατικά που είδα μετά, έγραφε ζάχαρη, φυτικά έλαια κλπ και φρίκαρα. Εν τω μεταξύ, και οι πουρέδες μήλο/αχλάδι/ροδάκινα κλπ είναι της Νεστλέ και γράφει οτι είναι από 4 μηνών. Στην Ελλάδα να πω την αλήθεια ενώ έψαξα δεν είχα βρει κάτι για κάτω των 6 μηνών. Ίσως να μην είχαν τα σουπερμάρκετ που κοίταξα, αλλά μάλλον δεν κάνουν εισαγωγές γενικότερα για την 1η βρεφική ηλικία πέρα από τα γάλατα. Δεν τα προτιμάω εννοείται, αλλά επειδή θα είμαι μισό μήνα ολομόναχη με το μωρό δεν ξέρω αν θα προλαβαίνω πάντα να του μαγειρεύω και θα ήθελα καλού-κακού να υπάρχει κάτι stand by. Αν παρατηρήσετε κάτι άλλο στις υπεραγορές, πείτε πού το βρήκατε να ξέρω από που μπορώ να προμηθευτώ.. 

Κατα τα άλλα, και καλά άρχισα διατροφή. Κάθε μέρα υποδεχόμαστε κόσμο που έρχεται να δει το μωρό και φέρνουν τούρτες, γλυκά, αλμυρά.. φτιάχνω καφέ και κάθομαι μαζί τους και τσιμπολογάω. Αναπολώ τις ημέρες της καραντίνας που μπορεί να μην αδυνάτιζα, αλλά ούτε κινδύνευα να φαρδύνω περαιτέρω  όπως συμβαίνει τώρα :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Μετά επιστρέφω σπίτι και δε θα έχω κάποιον να κρατήσει το μωρό για να γυμναστώ! :-P Τώρα είμαι στους γονείς μου και έχω την πολυτέλεια του χρόνου να ασχοληθώ με τον εαυτό μου. 

Κορίτσια, σήμερα τι το ήθελα, έδωσα μισό μπισκότο στο μωρό. Έγραφε ότι είναι για βρέφη 4-6 μηνών και το τί κλάμα έριξε.. δε θέλω να ξαναδώσω ποτέ κάτι συσκευασμένο, καλά το είχα 10 μέρες με τις σουπίτσες μας..  Δεν ξέρω βέβαια αν έφταιγε όντως το μπισκότο, αλλά δεν άλλαξα κάτι άλλο στη ρουτίνα μας. Στα συστατικά που είδα μετά, έγραφε ζάχαρη, φυτικά έλαια κλπ και φρίκαρα. Εν τω μεταξύ, και οι πουρέδες μήλο/αχλάδι/ροδάκινα κλπ είναι της Νεστλέ και γράφει οτι είναι από 4 μηνών. Στην Ελλάδα να πω την αλήθεια ενώ έψαξα δεν είχα βρει κάτι για κάτω των 6 μηνών. Ίσως να μην είχαν τα σουπερμάρκετ που κοίταξα, αλλά μάλλον δεν κάνουν εισαγωγές γενικότερα για την 1η βρεφική ηλικία πέρα από τα γάλατα. Δεν τα προτιμάω εννοείται, αλλά επειδή θα είμαι μισό μήνα ολομόναχη με το μωρό δεν ξέρω αν θα προλαβαίνω πάντα να του μαγειρεύω και θα ήθελα καλού-κακού να υπάρχει κάτι stand by. Αν παρατηρήσετε κάτι άλλο στις υπεραγορές, πείτε πού το βρήκατε να ξέρω από που μπορώ να προμηθευτώ.. 

Κατα τα άλλα, και καλά άρχισα διατροφή. Κάθε μέρα υποδεχόμαστε κόσμο που έρχεται να δει το μωρό και φέρνουν τούρτες, γλυκά, αλμυρά.. φτιάχνω καφέ και κάθομαι μαζί τους και τσιμπολογάω. Αναπολώ τις ημέρες της καραντίνας που μπορεί να μην αδυνάτιζα, αλλά ούτε κινδύνευα να φαρδύνω περαιτέρω  όπως συμβαίνει τώρα :lol:

Οσα εχω δει συνηθως τα πουλανε στα φαρμακεια εδω αλλα εχουν ζαχαρη κ αλλα γλυκαντικα αστα. Εναλλακτικη καλη ειναι τ φρουτάκια κ αργοτερα γιαουρτακι ίσως. Δεν θελουν μαγειρεμα εννοω. Καποια δημητριακα πχ βρωμη π απλα βραζεις με νερο ή γαλα κ κανεις ενα ωραιοτατο ποριτζ υγειηνο..μπανανα , φρουτοκρεμα μ κανονικα φρουτα κ χυμο πορτοκαλι..αν μ ερθουν κ αλλα θ σ πω..

Αα επιζης κυκλοφορουν συνταγες γ μωρά με φυσικα γλυκαντικα πχ μπανανα αν θες ν δωσεις κτ πιο γλυκό. Το φτιαχνεις μπανανοψωμο κ τ δινεις αλλη μέρα γτ κραταει αρκετα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 said:

Ραφαέλα, 5 δευτερόλεπτα εννοούσες ε;;;; χαχ αχαχ!!!

Υπαρχει εφαρμογη στο κινητο με πλανκς π σ λεει πως να ξεκινησεις σταδιακα. Σκεψου καπου στα 20δευτερα αρχικα κ σταδιακα φτανεις στο λεπτο. Εγω εχω το μεγαλο ζουζουνι κ οοποτε ειπα ν δοκιμασω ερχεταθ κ μπαινει απο κατω απο την γεφυρα της μαμάς χαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια ρι κανετε;;; να σας ρωτήσω. έχει βγάλει ο μικρός κάτι σπυρακια στον λαιμό στις δίπλες.  λέτε να είναι από την ζεστη;

Λογικά Ναι! Εμένα μου κοκκινίζουν πολυ οι δίπλες, της βάζω αμυγδαλελαιο και εξαφανίζονται 

Just now, KNecky είπε:

Υπαρχει εφαρμογη στο κινητο με πλανκς π σ λεει πως να ξεκινησεις σταδιακα. Σκεψου καπου στα 20δευτερα αρχικα κ σταδιακα φτανεις στο λεπτο. Εγω εχω το μεγαλο ζουζουνι κ οοποτε ειπα ν δοκιμασω ερχεταθ κ μπαινει απο κατω απο την γεφυρα της μαμάς χαχαχα

Χαχα!!! Μου φαίνεται πολυ δυσκολο! Εμένα η δική μου η γέφυρα γκρεμίζεται στο δευτερόλεπτο!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα..υπαρχει περίπτωση από τη στενοχώρια να μου μειωθεί ή να κοπεί το γάλα?? Ο πεθερος μου είναι πολυ χάλια στην υγεία του, ίσως ζει τις τελευταίες μέρες ή βδομάδες.. Ίσως κ λιγο παραπανω δεν ξέρω.. Οι γιατροί δε μπορουν να κάνουν τπτ οπότε όσο τα καταφέρει να ζήσει μόνος του.. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι η κατάσταση στο σπίτι μας είναι δυσκολη, ο άντρας μου χάλια κ φυσικά κ εγώ επηρεαζομαι κ στενοχωριέμαι που βλέπω έναν άνθρωπο να υποφέρει αλλά κ που βλέπω τον άντρα μου να'ναι ράκος.. Μια γνωστή μου πε ότι η στενοχώρια επηρεάζει το γαλα κ δε σας κρυβω ότι με άγχωσε ακόμη περισσότερο μέσα σε όλη τη δυσκολη φάση που περνάμε


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ραφαέλα, 5 δευτερόλεπτα εννοούσες ε;;;; χαχ αχαχ!!!

δεν μπορεις παραπανω ε???? ετσι κ εγω στην αρχη ήμουν κ το ανέβαζα σιγα σιγα .....1λ 3λ...4..5λ....κ φτασα τα 15λ....παραπςνω δεν μπορω .. αχαχχαχαχαχχαχαχ καντο ετσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kathrin17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα..υπαρχει περίπτωση από τη στενοχώρια να μου μειωθεί ή να κοπεί το γάλα?? Ο πεθερος μου είναι πολυ χάλια στην υγεία του, ίσως ζει τις τελευταίες μέρες ή βδομάδες.. Ίσως κ λιγο παραπανω δεν ξέρω.. Οι γιατροί δε μπορουν να κάνουν τπτ οπότε όσο τα καταφέρει να ζήσει μόνος του.. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι η κατάσταση στο σπίτι μας είναι δυσκολη, ο άντρας μου χάλια κ φυσικά κ εγώ επηρεαζομαι κ στενοχωριέμαι που βλέπω έναν άνθρωπο να υποφέρει αλλά κ που βλέπω τον άντρα μου να'ναι ράκος.. Μια γνωστή μου πε ότι η στενοχώρια επηρεάζει το γαλα κ δε σας κρυβω ότι με άγχωσε ακόμη περισσότερο μέσα σε όλη τη δυσκολη φάση που περνάμε

Μην ακους τετοια κοριτσι μου. Οσο θηλαζεις το παιδι σου παντα θα εχεις γαλα. Υπομονη και κουραγιο με τον πεθερο σου. Κι επισης σε ευχαριστω για το πμ με τις πληροφοριες. Μην αναστατωνεσαι για το γαλα, κατσε στηριξε τον αντρα σου που σιγουρα σε χει μεγαλη αναγκη και το γαλα  σου εκει θα ναι εκει για το μωρο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κορίτσια καλημέρα..υπαρχει περίπτωση από τη στενοχώρια να μου μειωθεί ή να κοπεί το γάλα?? Ο πεθερος μου είναι πολυ χάλια στην υγεία του, ίσως ζει τις τελευταίες μέρες ή βδομάδες.. Ίσως κ λιγο παραπανω δεν ξέρω.. Οι γιατροί δε μπορουν να κάνουν τπτ οπότε όσο τα καταφέρει να ζήσει μόνος του.. Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι η κατάσταση στο σπίτι μας είναι δυσκολη, ο άντρας μου χάλια κ φυσικά κ εγώ επηρεαζομαι κ στενοχωριέμαι που βλέπω έναν άνθρωπο να υποφέρει αλλά κ που βλέπω τον άντρα μου να'ναι ράκος.. Μια γνωστή μου πε ότι η στενοχώρια επηρεάζει το γαλα κ δε σας κρυβω ότι με άγχωσε ακόμη περισσότερο μέσα σε όλη τη δυσκολη φάση που περνάμε

Αυτά του ότι κόβεται το γάλα σε περιόδους στρες πλέον είναι ξεπερασμένα! Θα πρέπει να υποστεί η γυναίκα ένα πολύ ξαφνικό και ισχυρό σοκ και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα επηρεαστεί η ροή. Να σκέφτεσαι ότι ο θηλασμός θα σου δώσει δύναμη σε όλο αυτό καθώς θα σε αποφορτιζει και θα σε δένει με το μωρό σου!! 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

δεν μπορεις παραπανω ε???? ετσι κ εγω στην αρχη ήμουν κ το ανέβαζα σιγα σιγα .....1λ 3λ...4..5λ....κ φτασα τα 15λ....παραπςνω δεν μπορω .. αχαχχαχαχαχχαχαχ καντο ετσι

Μα μ έριξες στα βαθιά κατευθείαν!! Εμενα που βλέπω γυμναστήριο και στρίβω, εμένα που είχα πάρει απαλλαγή απο τη γυμναστικη στο σχολείο !!χαχαχαχα!!

Επεξεργάστηκαν by Polly1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Αυτά του ότι κόβεται το γάλα σε περιόδους στρες πλέον είναι ξεπερασμένα! Θα πρέπει να υποστεί η γυναίκα ένα πολύ ξαφνικό και ισχυρό σοκ και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα επηρεαστεί η ροή. Να σκέφτεσαι ότι ο θηλασμός θα σου δώσει δύναμη σε όλο αυτό καθώς θα σε αποφορτιζει και θα σε δένει με το μωρό σου!! 

Μα μ έριξες στα βαθιά κατευθείαν!! Εμενα που βλέπω γυμναστήριο και στρίβω, εμένα που είχα πάρει απαλλαγή απο τη γυμναστικη στο σχολείο !!χαχαχαχα!!

χαχαχαχαχχαχαχαχα παρεα να παμε μα γραφτούμε τοτε εμεις οι 2.....απαλλαγη λεει.....χαχαχαχαχχαχα είσαι θεα....σανίδα τωρα λεω....αντε αντε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχχαχαχαχα παρεα να παμε μα γραφτούμε τοτε εμεις οι 2.....απαλλαγη λεει.....χαχαχαχαχχαχα είσαι θεα....σανίδα τωρα λεω....αντε αντε 

Θα λέμε ότι πάμε γυμναστήριο και θα πηγαίνουμε για καφε!!! Χαχαχα! Ρε συ τρέμω συγκορμη!!! Χαχαχα!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Θα λέμε ότι πάμε γυμναστήριο και θα πηγαίνουμε για καφε!!! Χαχαχα! Ρε συ τρέμω συγκορμη!!! Χαχαχα!!!

κ ποτα μανα μ .....απ τον καφε τρέμεις .αχαχαχαχα.ελα ευκολη είναι η σανιδα .....μπορεις φιλη μ μπορεις ...ελα πηρο  δημα μ.εσυ....2λ μονο ..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...