Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Ανακάλυψα ένα χρήσιμο εργαλείο χτες για όσες κάνατε ήδη εισαγωγή φρούτων. Είναι σαν πιπίλα μεγάλη που στο σημείο όπου είναι η θηλή έχει δίχτυ. Όπως κατάλαβα, βάζεις το κομμάτι φρούτου που θες μέσα, πχ μήλο, και το μωρό το πιπλά/δαγκώνει χωρίς να κινδυνεύει να πνιγεί από κάποιο κομματάκι. 

Αυτά για όσες γίνατε πρώτη φορά μανούλες και ανακαλύπτετε τον υπέροχο μπεμπεδοκόσμο τώρα :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλέ ναι.... Εγώ που να τον αφήσω στην κούνια?? Θα κάτσει 5-10 λεπτά μαξ θα χαζεύει τα παιχνίδια του και μετά θα αρχίσει την γκρίνια να πάω κοντά του και φυσικά δεν αρκείται σε αυτό. Θέλει αγκαλιά και βόλτα... Αχ ας λένε ότι θελουνε... Εγώ δεν θα παρουσιάσω την ζωή μου διαφορετικη από ότι είναι! Δεν εθελοτυφλω.. και όχι δεν θα αφήσω το παιδί μου να πλανταξει στο κλαμα!! Θα πάω να το πάρω αγκαλιά αφού αυτό έχει ανάγκη!! Και ας είναι γκρινιάρης.. έχει χαρακτήρα χαχα έτσι λέω!! Δεν είναι λούτρινα μωρέ να κάθονται όπου τα αφήσεις!! Και ας μένω αλουστη και μέσα στον ιδρώτα όλη μερα.. ντουζ θα κάνω το βράδυ που θα κοιμηθεί! 

Μια απο τα ιδια μπουκιτσα μου κι εγω...και να προσθεσω και την πιτζαμα ππυ ως το βραδυ εχει γεμισει γαλατα...χαχαχα ειλικρινα ειναι στιγμες που απο την γκρινια της δεν μπορω να την αφησω ουτε να παω τουαλετα γιατι ξερω οτι θα σπαραξει...κι εγω εχω μια τσαουσαααα!! τι να κανουμε;; λιγους μηνες απο τη ζωη μας, μας εχουν τοσο αναγκη...πασχισα τοσα χρονια να την αποκτησω...αυτοι οι μηνες δεν με χαλανε καθολου...κι ας μη ζω σε διαφημιση.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα !!! Κοιτάμε για διακοπές και πήραμετηλ σε ξενοδοχείο και μας είπαν ότι παρέχουν και παρκοκρεβατο για να κοιμάται το μωρό. Να το εμπιστευτώ λέτε με δικά μου σεντόνια ή να πάρω το δικό μου;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Δικό σου θα έλεγα! Αν δε θες να κουβαλάς σεντόνια, πάρε βαμβακερά πανάκια, τα έχω σαν σεντονάκια αν πάμε κάπου ώστε να μην ακουμπάω πουθενά το μωρό. Είμαι υποχόνδρια  σιχασιάρα όμως και το ξέρω :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα !!! Κοιτάμε για διακοπές και πήραμετηλ σε ξενοδοχείο και μας είπαν ότι παρέχουν και παρκοκρεβατο για να κοιμάται το μωρό. Να το εμπιστευτώ λέτε με δικά μου σεντόνια ή να πάρω το δικό μου;;

εγω θα το εμπιστευομουν παντως. πιστευω κι αυτους τους συμφερει ν τα διατηρουν καθαρα, ειδικα αν προκειται για καλο ξενοδοχειο. και μπορεις να παρεις κι υπισεντονο για κατω απο τα σεντονια σας. που θα πατε; εννοω σε ποια περιοχη/νησι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, asda είπε:

Κολλητή μου έπρεπε να εισαι! Έτσι είναι.. Δεν έκανε άλλη παιδί μόνο η Μαριώ το Γιάννη που λένε.. μέσα σε αυτές βάλε και τον άντρα μου!! Χαχαχα καμία φορα λέω με τρολαρει τώρα Ή τα πιστεύει;; 

@Ξένη μου μην μπαίνεις σε τέτοιες διαδικασίες έχεις να δεις και να ακούσεις πολλά ακόμα! Γερή να είναι μόνο και θα βρει το δρόμο της όπως όλα τα παιδάκια! Έτσι κι αλλιώς τι πιο σημαντικό και πιο γλυκό από το χαμόγελο ενός μωρου;

Καλημέρα @Rafaelatarzan!!! 

καλημερα αγαπη 

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ανακάλυψα ένα χρήσιμο εργαλείο χτες για όσες κάνατε ήδη εισαγωγή φρούτων. Είναι σαν πιπίλα μεγάλη που στο σημείο όπου είναι η θηλή έχει δίχτυ. Όπως κατάλαβα, βάζεις το κομμάτι φρούτου που θες μέσα, πχ μήλο, και το μωρό το πιπλά/δαγκώνει χωρίς να κινδυνεύει να πνιγεί από κάποιο κομματάκι. 

Αυτά για όσες γίνατε πρώτη φορά μανούλες και ανακαλύπτετε τον υπέροχο μπεμπεδοκόσμο τώρα :D

ααααα καλο ακούγεται...γαι στειλε λινγκ φιλη μ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μια απο τα ιδια μπουκιτσα μου κι εγω...και να προσθεσω και την πιτζαμα ππυ ως το βραδυ εχει γεμισει γαλατα...χαχαχα ειλικρινα ειναι στιγμες που απο την γκρινια της δεν μπορω να την αφησω ουτε να παω τουαλετα γιατι ξερω οτι θα σπαραξει...κι εγω εχω μια τσαουσαααα!! τι να κανουμε;; λιγους μηνες απο τη ζωη μας, μας εχουν τοσο αναγκη...πασχισα τοσα χρονια να την αποκτησω...αυτοι οι μηνες δεν με χαλανε καθολου...κι ας μη ζω σε διαφημιση.. 

Χαχα ναι και τα γάλατα εννοείται!! Ακριβώς όπως τα λες!! Την υγεία τους να έχουνε μωρέ και ας "παιδευομαστε" εμείς!! 

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα !!! Κοιτάμε για διακοπές και πήραμετηλ σε ξενοδοχείο και μας είπαν ότι παρέχουν και παρκοκρεβατο για να κοιμάται το μωρό. Να το εμπιστευτώ λέτε με δικά μου σεντόνια ή να πάρω το δικό μου;;

Αχ τι καλά... Να περάσετε όμορφα κοριτσι μου!! Κοίτα αν έχεις δικά σου σεντόνια και εγώ πιστεύω μια χαρά θα είναι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μια απο τα ιδια μπουκιτσα μου κι εγω...και να προσθεσω και την πιτζαμα ππυ ως το βραδυ εχει γεμισει γαλατα...χαχαχα ειλικρινα ειναι στιγμες που απο την γκρινια της δεν μπορω να την αφησω ουτε να παω τουαλετα γιατι ξερω οτι θα σπαραξει...κι εγω εχω μια τσαουσαααα!! τι να κανουμε;; λιγους μηνες απο τη ζωη μας, μας εχουν τοσο αναγκη...πασχισα τοσα χρονια να την αποκτησω...αυτοι οι μηνες δεν με χαλανε καθολου...κι ας μη ζω σε διαφημιση.. 

καλε πιος την θελεο την διαφήμιση???? εγω παντως οχι....θελω να με χεζει να με λερωνει κ ας γκρινιάζω...θελω να μ τραβαει τα μαλλια κ ας ποναω....θελω μα με δαγκώνει κ ας ξαναποναω....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙ ΜΑΜΑ Κ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...

ας ειναι οπως θέλει αρκει να είναι καλα κ με υγεια....δεν θα μπορούσα ποτε να φανταστο τημ ζωη μ χωρις τις τσιριδες τις....ειναι μερος της ζωης μ κ τις γουστάρω τρελα...απορω πως ζούσα τοσα χρονια σε " υσηχια".. ( αλλα ας όψεται  το πραμα μ που δεν ειχε αυγα μη τ χεσω κ αυτουνού...αλλα τπ τακτοποιησα πλεον.) χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχ 

λατρεύω  το παιδι μ γιαυτο που ειναι...τις διαφημίσεις ας τος παρουν οι εξυπνες...

εμεις η χαζες ας κατσουμε με γκρινια...

α μα ποια οοοοοοοοο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

καλημερα αγαπη 

ααααα καλο ακούγεται...γαι στειλε λινγκ φιλη μ...

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα γιατί δεν εγκρίνεται το λινκ και δε θα δημοσιευτεί το μήνυμά μου. Munchkin λέγεται και το πήρα από το Mothercare :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα γιατί δεν εγκρίνεται το λινκ και δε θα δημοσιευτεί το μήνυμά μου. Munchkin λέγεται και το πήρα από το Mothercare :P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλε πιος την θελεο την διαφήμιση???? εγω παντως οχι....θελω να με χεζει να με λερωνει κ ας γκρινιάζω...θελω να μ τραβαει τα μαλλια κ ας ποναω....θελω μα με δαγκώνει κ ας ξαναποναω....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙ ΜΑΜΑ Κ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ...

ας ειναι οπως θέλει αρκει να είναι καλα κ με υγεια....δεν θα μπορούσα ποτε να φανταστο τημ ζωη μ χωρις τις τσιριδες τις....ειναι μερος της ζωης μ κ τις γουστάρω τρελα...απορω πως ζούσα τοσα χρονια σε " υσηχια".. ( αλλα ας όψεται  το πραμα μ που δεν ειχε αυγα μη τ χεσω κ αυτουνού...αλλα τπ τακτοποιησα πλεον.) χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχ 

λατρεύω  το παιδι μ γιαυτο που ειναι...τις διαφημίσεις ας τος παρουν οι εξυπνες...

εμεις η χαζες ας κατσουμε με γκρινια...

α μα ποια οοοοοοοοο

Τι ωραία που τα λες Ραφαέλα μου!! Πόσο συμφωνώ!!! 

Αχ εμένα κορίτσια μου με κάνει και ρεζίλι!! Πήγαμε για βαπτιστικά με την νονά του και ήταν το πιο ήσυχο μωρό καθησαμε καμία ώρα μέχρι να διαλέξουμε και ούτε που ακουστικε ο άτιμος!! Μόνο κοίταζε γύρω γύρω..  και έλεγαν όλοι τι καλό και ήσυχο παιδί!!! Χαχα ελάτε από το σπίτι μια βόλτα να τον δείτε μου ήρθε να τους πω!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα !!! Κοιτάμε για διακοπές και πήραμετηλ σε ξενοδοχείο και μας είπαν ότι παρέχουν και παρκοκρεβατο για να κοιμάται το μωρό. Να το εμπιστευτώ λέτε με δικά μου σεντόνια ή να πάρω το δικό μου;;

οοοοοοοοο διακοπες τι τέλεια..να πατε μα πατε... κ παρκοκρεβατο ε??? συπερ...παρε μόνο τα σεντονια σ κ θα σται συπερ...

μην κουβαλάς κ το δικο σ παρκο ....αν δεν σ κανει στην τελικη στο κρεβάτι μαζι μας.σιγα

Just now, mpoukitsa είπε:

Τι ωραία που τα λες Ραφαέλα μου!! Πόσο συμφωνώ!!! 

Αχ εμένα κορίτσια μου με κάνει και ρεζίλι!! Πήγαμε για βαπτιστικά με την νονά του και ήταν το πιο ήσυχο μωρό καθησαμε καμία ώρα μέχρι να διαλέξουμε και ούτε που ακουστικε ο άτιμος!! Μόνο κοίταζε γύρω γύρω..  και έλεγαν όλοι τι καλό και ήσυχο παιδί!!! Χαχα ελάτε από το σπίτι μια βόλτα να τον δείτε μου ήρθε να τους πω!! 

αχχαχαχαχχα ρε τον ατιμο πονηρος που ειναι    σ λεει ας κτσω εδω καλα κ στο σπιτι θα τις βγάλω το λαδι...  μπουαχαχχαχαχαχα πεθαίνω  με την πονηραδα τους...να τα φαω ολοκληρα θελω....

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Τι ωραία που τα λες Ραφαέλα μου!! Πόσο συμφωνώ!!! 

Αχ εμένα κορίτσια μου με κάνει και ρεζίλι!! Πήγαμε για βαπτιστικά με την νονά του και ήταν το πιο ήσυχο μωρό καθησαμε καμία ώρα μέχρι να διαλέξουμε και ούτε που ακουστικε ο άτιμος!! Μόνο κοίταζε γύρω γύρω..  και έλεγαν όλοι τι καλό και ήσυχο παιδί!!! Χαχα ελάτε από το σπίτι μια βόλτα να τον δείτε μου ήρθε να τους πω!! 

Χαχα!! Κι εμένα το κάνει αυτό και με βγάζει τρελή!! Σε μένα τα βαφτιστικα και ο σταυρός θα ναι έκπληξη! Δεν έχω δει τίποτα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Χαχα!! Κι εμένα το κάνει αυτό και με βγάζει τρελή!! Σε μένα τα βαφτιστικα και ο σταυρός θα ναι έκπληξη! Δεν έχω δει τίποτα!!

Βρε τα ατιμα... Ναι δεις συνεννοούνται μεταξύ τους!! Αχ τέλεια..έκπληξη!!! Ακόμα καλύτερα! Να σε ρωτήσω ούτε το χρώμα ξέρεις ε? Γιατί δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και τον στολισμό να ταιριάζει με το χρώμα από τα βαπτιστικά η όχι!! Και το θέμα δηλαδή γενικά η δεν έχει σχέση?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Δικό σου θα έλεγα! Αν δε θες να κουβαλάς σεντόνια, πάρε βαμβακερά πανάκια, τα έχω σαν σεντονάκια αν πάμε κάπου ώστε να μην ακουμπάω πουθενά το μωρό. Είμαι υποχόνδρια  σιχασιάρα όμως και το ξέρω :lol:

 

Just now, Pagotoula είπε:

εγω θα το εμπιστευομουν παντως. πιστευω κι αυτους τους συμφερει ν τα διατηρουν καθαρα, ειδικα αν προκειται για καλο ξενοδοχειο. και μπορεις να παρεις κι υπισεντονο για κατω απο τα σεντονια σας. που θα πατε; εννοω σε ποια περιοχη/νησι.

 

Just now, mpoukitsa είπε:

Χαχα ναι και τα γάλατα εννοείται!! Ακριβώς όπως τα λες!! Την υγεία τους να έχουνε μωρέ και ας "παιδευομαστε" εμείς!! 

Αχ τι καλά... Να περάσετε όμορφα κοριτσι μου!! Κοίτα αν έχεις δικά σου σεντόνια και εγώ πιστεύω μια χαρά θα είναι! 

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

οοοοοοοοο διακοπες τι τέλεια..να πατε μα πατε... κ παρκοκρεβατο ε??? συπερ...παρε μόνο τα σεντονια σ κ θα σται συπερ...

μην κουβαλάς κ το δικο σ παρκο ....αν δεν σ κανει στην τελικη στο κρεβάτι μαζι μας.σιγα

αχχαχαχαχχα ρε τον ατιμο πονηρος που ειναι    σ λεει ας κτσω εδω καλα κ στο σπιτι θα τις βγάλω το λαδι...  μπουαχαχχαχαχαχα πεθαίνω  με την πονηραδα τους...να τα φαω ολοκληρα θελω....

Ευχαριστώ πάρα Πολυ!! Ο τι Κοίταμε είναι Πελοπόννησο, θέλουμε να αποφύγουμε το καράβι.All inclusive με θάλασσα από κάτω να πεταγομαστε.Θυμαμαι περσι που είχα μάθει για την εγκυμοσυνη ποσο πολυ ήθελα να τελειώσουν οι διακοπές για να πάμε μα ακούσουμε καρδια και να δω ότι είναι όλα καλά!!!

Just now, mpoukitsa είπε:

Βρε τα ατιμα... Ναι δεις συνεννοούνται μεταξύ τους!! Αχ τέλεια..έκπληξη!!! Ακόμα καλύτερα! Να σε ρωτήσω ούτε το χρώμα ξέρεις ε? Γιατί δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και τον στολισμό να ταιριάζει με το χρώμα από τα βαπτιστικά η όχι!! Και το θέμα δηλαδή γενικά η δεν έχει σχέση?

Είπα σε αυτό να τηρήσω την παράδοση και να είναι λευκά τα βαφτιστικα! Μόνο αυτό είπα στη νονά ως δεδομένο, γιατί το λευκό έχει συμβολισμό στη βάπτιση! Το χρώμα του στολισμου είναι το σάπιο μήλο και μου πε η νονά ότι θα στολίσει τη λαμπάδα με το θέμα της βάπτισης!!Τον στολισμό και το θέμα τα επιλέξαμε εμείς (εγω)!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...