Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpoukitsa είπε:

Αααα αλήθεια??? Καλε και εγώ ηπειρωτισσα από Γιάννενα!! Εντάξει πόσα κοινά??? Λοιπόν προτείνω φέτος διακοπές όλες μας στης Ραφαελας το ξενοδοχείο!! Της τρελής θα γίνει με τόσα νινακια!!! Και θα γνωριστουμε και μεταξύ μας!! 

Κοριτσια κι εδω Ηπειρωτισσα!! Απο Θεσπρωτια! Τους πιασαμε ολους τους νομους! @asda @Rafaelatarzan

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa είπε:

Αααα αλήθεια??? Καλε και εγώ ηπειρωτισσα από Γιάννενα!! Εντάξει πόσα κοινά??? Λοιπόν προτείνω φέτος διακοπές όλες μας στης Ραφαελας το ξενοδοχείο!! Της τρελής θα γίνει με τόσα νινακια!!! Και θα γνωριστουμε και μεταξύ μας!! 

Καλά φαντάζεσαι;; της τρελής πραγματικά! Του χρόνου καλοκαίρι που θα ψιλοπερπατανε κιόλας. Αλλά με τους άντρες μας μαζί. Να κυνηγανε αυτοί τα μωρά και εμείς να πίνουμε κοκτέιλ αραχτες!! Btw Γιάννενα είχαμε πάει μετά την πρωτοχρονιά!

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια κι εδω Ηπειρωτισσα!! Απο Θεσπρωτια! Τους πιασαμε ολους τους νομους! @asda @Rafaelatarzan

Χαχαχα έλα Ήπειρος δύναμη!!! Χαχαχα το ξερά ότι είχαμε πολλά κοινά οι 2 μας..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

 Κοριτσια καλημερα κ απο μενα! Καταρχην τις ευχες μ (αν κ καθυστερημενα) για καθε ευτυχια στη νεονυμφη @Pennymav κ στα νεοφωτιατα μωρακια σας @KNecky κ @asda! Να σας ζησουν να ειναι γερα κ τυχερα!Μπαινω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω τελευταια!

Αλλαξε αρκετα ο μικρος, ισως να ειναι το αλμα; Μου κλαιει στο θηλασμο, ξυπναει πιο συχνα τη νυχτα για να θηλασει κ μονο μισοκοιμισμενος καθεται οπως πρωτα να θηλασει ηρεμα οπως πρωτα. Αφου οταν νυσταζει τον βουταω για να θηλασει. Ενω οταν ειναι ξυπνιος το πιανει το αφηνει κ κλαιει! Ενω εχω νομιζω γαλα! Κ μετα τον κανω βολτες κ μπορει μετα απο 5-10 λεπτα να θηλασει μπορει κ οχι! Γενικα ανησυχω οτι τπτ πλεον δεν παει καλα, οτι δεν εχω γαλα, οτι δε βαζει βαρος...Πηρα κ ζυγαρια γιατι ο παιδιατρος λειπει κ τον ζυγισα. 190 γρ. σε 13 ημερες! Δεν ξερω αν ειναι λιγα η οχι, εγω παντως με πηρε απο κατω γιατι με αυτο το ρυθμο θα πεσει κ αλλο πιο κατω απο την τελευταια καμπυλη! Ο παιδιατρος προσπαθησε να με καθησυχασει γιατι μονο π δεν εκλαιγα στο τηλ οτι μονο στη δικη τ ζυγαρια θα ξερουμε σιγουρα. Κ συμπληρωμα να χρειαζεται ομως, το μπιμπερο δεν το θελει με τπτ. Φοβαμαι οτι δε θα αναπτυχθει σωστα το μωρο μου κ ανυπομονω να παμε στον παιδιατρο.

Αχ κ γω σκεφτομουν πως ημουν περσυ κ μπαινω κ διαβαζω οτι το σκεφτεστε κ σεις! Χαχα εγω η φοβικη κ υποχονδρια  ουτε διακοπες δεν πηγα μολις εμαθα οτι ημουν εγκυος! Μολις μετα αρχισαν οι αναγουλες γυρνουσα ολα τα καφε γιατι μονο με παρεα δεν τις αισθανομουν τοσο εντονες! Κ μολις εμπαινα σπιτι ξαναρχιζαν χαχα! Ποιος θα περιμενε να θυμαμαι το τοτε κ να γελαω ενω τοτε αισθανομουν κομματια!

Σουζανα καλημερα! 193γρ σε 13 μερες, ειναι τελεια. Σκεψου οτι πλεον θελουμε γυρω στα 80 με 100 ανα βδομαδα. Οσο για αυτα που περιγραφεις....μια απο τα ιδια περναμε κι εμεις. Γινεται μαχη στο στηθος, ειδικα το απογευμα προς βραδυ που κατεβαινει πιο αργα το γαλα..Τσιριζει, κλαιει κι ολο το αφηνει...παλιοτερα ειχε υπομονη και ρουφουσε ωσπου να κατεβει. Τωρα ειναι στην τσιτα. Περιμενω κι εγω να νυσταξει, να γλαρωσει για να κατσει πιο ηρεμα.. Ή την βαζω στο στηθος κι αρχιζω και κοβω βολτες για να ξεχνιεται... Το βραδυ ξυπναει πλεον ανα 1 με 2 ωρες. Τρωει 5-10λεπτα και κοιμαται πανω μου και οταν την αφηνω, ξυπναει και κλαιει και θελει παλι αγκαλια.. Για να μην πω για τα χερια ολη μερα στο στομα, απο τα πρησμενα σκληρα ουλα που της φερνουν εκνευρισμο ολη μερα. Γενικα θελει μονο αγκαλια κι ορθια.. Δεν κοιμαται ολη μερα.. Γκρινιαζει, κλαιει... πολυ δυσκολα...με εχει ξετιναξει. Δυστυχως αυτο το αλμα θεωρειται απο τα χειροτερα...και δυστυχως διαρκει και 4βδομαδες... Υπομονη ομως, σε πολλα μωρα οπως βλεπεις συμβαινουν τα ιδια...δεν ειναι ενδειξη οτι συμβαινει κατι κακο. Επισης εφοσον δεν παιρνει μπιμπερο, δοκιμασε ή συριγγα ή κουταλακι. κι εμενα δηλαδη που δεν δεχεται μπιμπερο, αυτα μου χουν προτεινει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια κι εδω Ηπειρωτισσα!! Απο Θεσπρωτια! Τους πιασαμε ολους τους νομους! @asda @Rafaelatarzan

Αααα είμαστε πολλές τελικά!! 

 

Just now, asda είπε:

Καλά φαντάζεσαι;; της τρελής πραγματικά! Του χρόνου καλοκαίρι που θα ψιλοπερπατανε κιόλας. Αλλά με τους άντρες μας μαζί. Να κυνηγανε αυτοί τα μωρά και εμείς να πίνουμε κοκτέιλ αραχτες!! Btw Γιάννενα είχαμε πάει μετά την πρωτοχρονιά!

Χαχαχα έλα Ήπειρος δύναμη!!! Χαχαχα το ξερά ότι είχαμε πολλά κοινά οι 2 μας..

Εννοείται με τους άντρες μας!! Εμείς θα χαλαρώνουμε.. το έχουμε ανάγκη άλλωστε!! Αχ εμείς πριν γεννήσω πηγαίναμε συχνά! Τώρα δύσκολο με το μωρό! Δεν πειράζει θα γίνει κάποια στιγμή και αυτό!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

με μεγαλη μ χαρα να σας δω...πολυ κοντς είμαστε 

Ααα αληθεια?! Ξενοδοχείο έχετε? Νόμιζα εστιατόριο ή καφετέρια...τέλεια!! Μέτρα ποσες είμαστε κ κανόνισε αντίστοιχα δωμάτια! Αν μπορουσαμε όντως να το κανονίσουμε του χρόνου θα ταν πολυ ωραια.. Να μάθουμε τα αληθινά ονόματα κ προσωπα πισω απ'τα ψευδώνυμα.. Εγώ δε σας κρυβω έχω μια εικόνα για την καθεμία έτσι όπως μου βγαίνει με βάση το ψευδώνυμο κ όσα έχω καταλάβει για το χαρακτήρα μέσα από όσα γράφει.. Εσένα πχ @Rafaelatarzan σε εχω στο μυαλό μου σαν ξανθιά μεχρι τους ωμους μαλλιά, μετρίου αναστήματος που μιλάει συνέχεια κάνοντας συνεχώς κοφτες κινήσεις με τα χέρια.. Χαχαχα.. Κοίτα σν έρθω βάψε μαλλί, μη μου χαλάσεις την εικόνα που έφτιαξα χαχαχα

Εγώ κορίτσια ειμαι απο Λακωνία αλλά παντρευτηκα κ μενω Πάτρα.. Δυτική Ελλάδα κ γω λοιπόν.. Οποτε η απόσταση για παργα δν είναι απαγορευτική

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Ααα αληθεια?! Ξενοδοχείο έχετε? Νόμιζα εστιατόριο ή καφετέρια...τέλεια!! Μέτρα ποσες είμαστε κ κανόνισε αντίστοιχα δωμάτια! Αν μπορουσαμε όντως να το κανονίσουμε του χρόνου θα ταν πολυ ωραια.. Να μάθουμε τα αληθινά ονόματα κ προσωπα πισω απ'τα ψευδώνυμα.. Εγώ δε σας κρυβω έχω μια εικόνα για την καθεμία έτσι όπως μου βγαίνει με βάση το ψευδώνυμο κ όσα έχω καταλάβει για το χαρακτήρα μέσα από όσα γράφει.. Εσένα πχ @Rafaelatarzan σε εχω στο μυαλό μου σαν ξανθιά μεχρι τους ωμους μαλλιά, μετρίου αναστήματος που μιλάει συνέχεια κάνοντας συνεχώς κοφτες κινήσεις με τα χέρια.. Χαχαχα.. Κοίτα σν έρθω βάψε μαλλί, μη μου χαλάσεις την εικόνα που έφτιαξα χαχαχα

Εγώ κορίτσια ειμαι απο Λακωνία αλλά παντρευτηκα κ μενω Πάτρα.. Δυτική Ελλάδα κ γω λοιπόν.. Οποτε η απόσταση για παργα φν είναι απαγορευτική

ετσι είμαι...αχαχαχχαχαχα καναμε ομαδαε καοιες κοπελες αν θες στείλε  μ το φβ σ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Τπτ παιδι μου.. Μόνο Viber έχω... Χαχαχα.. Τόσο προχωρημενη ειμαι!!! 

αααααααααα μην μας κάνεις να κάνουμε  κ βαιμπερ τωρα ...λατσε να ρωτησω τα κορίτσια  αν εχουν ..μισο να μπεις κ συ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

αααααααααα μην μας κάνεις να κάνουμε  κ βαιμπερ τωρα ...λατσε να ρωτησω τα κορίτσια  αν εχουν ..μισο να μπεις κ συ...

Δεν πειραζει ρε κορίτσι μου.. Όταν μπορέσω με το μωρό θα δοκιμάσω για messenger.. Αλλά κ εδώ τα λέμε μια χαρά.. Μετά κάποιες θα τα λένε στο messenger άλλες εδώ κ θα χαθουμε τλκ


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Δεν πειραζει ρε κορίτσι μου.. Όταν μπορέσω με το μωρό θα δοκιμάσω για messenger.. Αλλά κ εδώ τα λέμε μια χαρά.. Μετά κάποιες θα τα λένε στο messenger άλλες εδώ κ θα χαθουμε τλκ

θα σας μασω όλες εγω  μην σκατε

..αχαχχαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται όλη μέρα η μικρή ενώ θέλει να κοιμηθεί,  δεν μπορεί με τίποτα να είναι ξύπνια, τρίβει τα μάτια της,χτυπιέται,  κοκκινίζουν από κάτω τα μάτια της, οπότε την παίρνω στα χέρια και περπάτημα μέσα στο σπίτι,  κοιμάται στα χέρια μου, την βάζω κάτω, είτε είναι καλαθουνα, είτε είναι στην κούνια της, είτε στο κρεβάτι μαζί μου....ξυπνάει στο 20λεπτο. Όλη μέρα αυτό γίνεται, ξυπνάει,  την ταιζω,  την παίζω λίγο, για κάνα 10λεπτο,  μέχρι να γκρινιαξει και μετά με το που γκρινιάζει αγκαλιά και πέρα δοθε...Έχω φτιάξει γαμπα και μπρατσα....το βράδυ όπως θέλω να μου εξηγήσετε πως γίνεται να πέφτει ξερή και να μην νιώθει τίποτα...Ότι και να γίνει δεν θα ξυπνήσει...Ενώ την μέρα,  καρφίτσα να πέσει θα ξυπνήσει. Τώρα π.χ. την είχα στο κρεβάτι με το δικό της μαξιλάρι,  παλινδρόμησης, ξύπνησε στο 10 λεπτο,  την πήρα αγκαλιά,  την έφερα μια βόλτα μέσα στο δωμάτιο ξανά ξερή,  την βάζω στο δικό μου μαξιλάρι, ξύπνησε ξανά,  την φέρνω ξανά βόλτα,  κοιμάται και τώρα την κρατάω στην αγκαλιά μου και κοιμάται ξερή....αν την βάλω κάτω Θα ξυπνήσει.  Ενώ πριν λίγο καιρό κοιμόταν 3ωρα χωρίς να κάνει κιχ,  να γκρεμιζαν πολυκατοικία δίπλα της δεν καταλαβαινε τιποτα...να κανω εγω κατι λάθος..???δεν παίρνει και πιπιλα ρε γαμωτο...την αηδιάζει...ολο την μπουνιά της χώνει στο στόμα.. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Ξένη είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται όλη μέρα η μικρή ενώ θέλει να κοιμηθεί,  δεν μπορεί με τίποτα να είναι ξύπνια, τρίβει τα μάτια της,χτυπιέται,  κοκκινίζουν από κάτω τα μάτια της, οπότε την παίρνω στα χέρια και περπάτημα μέσα στο σπίτι,  κοιμάται στα χέρια μου, την βάζω κάτω, είτε είναι καλαθουνα, είτε είναι στην κούνια της, είτε στο κρεβάτι μαζί μου....ξυπνάει στο 20λεπτο. Όλη μέρα αυτό γίνεται, ξυπνάει,  την ταιζω,  την παίζω λίγο, για κάνα 10λεπτο,  μέχρι να γκρινιαξει και μετά με το που γκρινιάζει αγκαλιά και πέρα δοθε...Έχω φτιάξει γαμπα και μπρατσα....το βράδυ όπως θέλω να μου εξηγήσετε πως γίνεται να πέφτει ξερή και να μην νιώθει τίποτα...Ότι και να γίνει δεν θα ξυπνήσει...Ενώ την μέρα,  καρφίτσα να πέσει θα ξυπνήσει. Τώρα π.χ. την είχα στο κρεβάτι με το δικό της μαξιλάρι,  παλινδρόμησης, ξύπνησε στο 10 λεπτο,  την πήρα αγκαλιά,  την έφερα μια βόλτα μέσα στο δωμάτιο ξανά ξερή,  την βάζω στο δικό μου μαξιλάρι, ξύπνησε ξανά,  την φέρνω ξανά βόλτα,  κοιμάται και τώρα την κρατάω στην αγκαλιά μου και κοιμάται ξερή....αν την βάλω κάτω Θα ξυπνήσει.  Ενώ πριν λίγο καιρό κοιμόταν 3ωρα χωρίς να κάνει κιχ,  να γκρεμιζαν πολυκατοικία δίπλα της δεν καταλαβαινε τιποτα...να κανω εγω κατι λάθος..???δεν παίρνει και πιπιλα ρε γαμωτο...την αηδιάζει...ολο την μπουνιά της χώνει στο στόμα.. 

Κοίτα έτσι είναι και ο δικός μου! Οπότε απλά δεν τον αφήνω κάτω! Αγκαλιά και βόλτες! Απλά όταν τον πάρει ο ύπνος κάθομαι και εγώ! Δεν τον αφήνω όμως γιατί θα ξυπνήσει. Και όχι στο 20λεπτο. Κατευθείαν! Την μέρα έχεις φασαρία σπίτι? Ας πούμε τηλεόραση να παίζει? Να μιλάς εσύ κανονικά και όχι ψυθιριστα? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ξένη said:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση...Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται όλη μέρα η μικρή ενώ θέλει να κοιμηθεί,  δεν μπορεί με τίποτα να είναι ξύπνια, τρίβει τα μάτια της,χτυπιέται,  κοκκινίζουν από κάτω τα μάτια της, οπότε την παίρνω στα χέρια και περπάτημα μέσα στο σπίτι,  κοιμάται στα χέρια μου, την βάζω κάτω, είτε είναι καλαθουνα, είτε είναι στην κούνια της, είτε στο κρεβάτι μαζί μου....ξυπνάει στο 20λεπτο. Όλη μέρα αυτό γίνεται, ξυπνάει,  την ταιζω,  την παίζω λίγο, για κάνα 10λεπτο,  μέχρι να γκρινιαξει και μετά με το που γκρινιάζει αγκαλιά και πέρα δοθε...Έχω φτιάξει γαμπα και μπρατσα....το βράδυ όπως θέλω να μου εξηγήσετε πως γίνεται να πέφτει ξερή και να μην νιώθει τίποτα...Ότι και να γίνει δεν θα ξυπνήσει...Ενώ την μέρα,  καρφίτσα να πέσει θα ξυπνήσει. Τώρα π.χ. την είχα στο κρεβάτι με το δικό της μαξιλάρι,  παλινδρόμησης, ξύπνησε στο 10 λεπτο,  την πήρα αγκαλιά,  την έφερα μια βόλτα μέσα στο δωμάτιο ξανά ξερή,  την βάζω στο δικό μου μαξιλάρι, ξύπνησε ξανά,  την φέρνω ξανά βόλτα,  κοιμάται και τώρα την κρατάω στην αγκαλιά μου και κοιμάται ξερή....αν την βάλω κάτω Θα ξυπνήσει.  Ενώ πριν λίγο καιρό κοιμόταν 3ωρα χωρίς να κάνει κιχ,  να γκρεμιζαν πολυκατοικία δίπλα της δεν καταλαβαινε τιποτα...να κανω εγω κατι λάθος..???δεν παίρνει και πιπιλα ρε γαμωτο...την αηδιάζει...ολο την μπουνιά της χώνει στο στόμα.. 

Τα ίδια ακριβώς και γω Ξενη μου..το πρωί κοιμάται μόνο με κίνηση. . περπάτημα, μάρσιπο... Και μένα η δικιά μ νυστάζει κ δεν μπορεί να κοιμηθεί μόνη της...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...