Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Αλλα πολυ σημαντικο ν σεβαστεις το φυσικο ρολοι του πιστεύω κ να κάνεις αρκετη υπομονη ν ρυθμιστεί..γτ με πιεση μονο εσυ θα καταλήξεις ν κουραστεις ψυχολογικα..οποτε θεωρω προσπαθεις χωρις άγχος κ οταν πετυχει καλως..

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν υπάρχει φυσικό ρολόι!! Τη μια θα κοιμηθεί στις 10 και την άλλη στις 12 ανάλογα με τον υπνο της μεσα στην ημέρα!! Πάντως θα προσπαθήσω να μην είμαστε έξω πέρα από τις 9 γιατί σίγουρα είναι σε υπερένταση μετά  όπως είπες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όσο για τα φαγητά που συζητάτε,  δεν έχω και εμπειρία,  το πρώτο μου είναι...λίγα πράγματα ξέρω βλέποντας τα ανίψια μου...πορτοκαλί ξέρω ότι δεν δίνουν σε τόσο μικρά γιατί είναι όξινο και τα πειράζει στο στομάχι...Και γενικά όποιο φρούτο έχει κουκούτσια και σποράκια...Όπως και κοκκινιστό λόγω ντομάτας...

Γιαούρτι έχω δει που δίνουν ένα συγκεκριμένο (με την κουκουβαγια) δεν ξερω αν κανεξ να πω εταιρια, και αυτό αφού έχουν μπει οι κρέμες και τα φαγητά...

Εμενα ο γιατρος μου ειπε σε κανα 15νθημερο να ξεκινήσω κρεμα βανίλια...να δούμε μήπως καλυτερέψει με την παλινδρόμηση και κόψουμε το φάρμακο εντελώς,  τώρα το έχουμε ελαττώσει μέρα παρά μέρα...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Εμας το προγραμμα εχει βολτα μεχρι τις 8μισι περιπου το απογευμα, μπανιο γυρω στις 9 και υπνο γυρω στις 10παρα. Τις τελευταιες μερες βεβαια με το που την κανουμε μπανιο αντι να ηρεμει, να θηλαζει και εν τελει να χαλαρωνει και να κοιμαται, αρχιζει να κλαιει με ληγμους, να μη μπορουμε με τιποτα να την ηρεμησουμε, να μην τρωει... στο τελος εξαντλειται, βαζει αντιχειρα στο στομα και υπνο... καθε μερα και κατι καινουριο... τι να πω, να κουραζεται απο τη βολτα τοσο πολυ... οσο για το θεμα ησυχιας στον υπνο, την ημερα δεν κανω κατι ιδιαιτερο, το βραδυ χαμηλα φωτα και ησυχια. Βεβαια σε σεμιναριο απο μαια θηλασμου που παρακολουθησα προσφατα ελεγε πως και την ημερα καλο ειναι τα μωρα να εχουν ηρεμια οταν κοομουνται και να τα βαζουμε στον χωρο τους. Και οτι υπαρχουν αλλοι τροποι να καταλαβει μερα και νυχτα και οχι να ταλαιπωρουνται. Γιατι οπως κι εμεις θελουμε ηρεμια για να κοιμηθουμε, ετσι κι αυτα.. εγω δε το πολυεφαρμοζω βεβαια τη μερα να σας πω την αληθεια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Polly1 said:

Γιαούρτι δε δίνει τα παιδικά αλλα τα προβεια με την πέτσα από πανω!! Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο να ξεκινήσει με πορτοκάλι!! Και φαντάσου όλοι οι γονείς να μου τονίζουν πόσο καλές διατροφικές συνήθειες έχει εδραιώσει στα παιδιά τους! Γι αυτό τη διάλεξα άλλωστε! Δεν ξέρω! Θα δω! Εχω 1 μήνα ακομη να αποφασίσω αν θα την ακολουθήσω ή όχι!Αλλα πώς να της πω ότι θα κάνω τα δικά μου;; Μήπως παρεξηγηθει;; Αν της λέω ότι ακολουθώ το πρόγραμμα της και κάνω αλλα; Πόση απόσταση έχει η εισαγωγή μιας τροφης απο την αλλη;; Πχ σημερα δίνω πορτοκάλι, μετά από πόσες μέρες μπορώ να δώσω κάτι αλλο;;

Μια χαρα είστε!! Εγώ  να δεις χιλιόμετρα!! Ευτυχώς ειναι πιο ελαφριά απ τη δική σου ακομη!!Τη μέρα τωρα τελευταία κοιμάται καμιά ωρίτσα αλλα δεν είναι συγκεκριμένη!! Όποτε και αν της έρθει!!!

Θα σου ελεγα μην την αμφισβητησεις αλλα να της ζητήσεις τεκμηρίωση για να αποφασίσεις εσυ τι θα κανεις!! Ειναι το πιο σγρ..οσο γ τις υγειηνες συνήθειες στα παιδια..ακομα κ σ διδυμα μ ακριβώς ίδιες αρχες στο ταισμα εχω δει το ένα ν τρωει σωστα κ τ αλλπ ν προτιμα μονο υδατάνθρακες οποτε μονο καθοδήγηση σ δίνει ο γιατρος κ μετα απο μια ηλικια θελει πλ λεπτο χειρισμό κ καθολου πιεση..

4 hours ago, Ξένη said:

Κορίτσια να σας πω πως κοιμάται και η δικιά μου η μπεμπουλα....εμένα δεν παίρνει καθόλου πιπίλα,  σήμερα ειδικά μου πνίγηκε τόσο που την πέταξα και την σιχτιρισα...λέω δεν ξαναδινω...εμένα γενικά είναι πολύ του ύπνου,  δεν μένει πολλές ώρες ξύπνια,  δεν έχει πρόγραμμα στον βραδινό ύπνο,  δεν κοιμάται συγκεκριμένη ώρα, αλλά μέχρι τις 10.30 έχει κοιμηθεί,  βέβαια και πριν τις 10.30 κοιμάται....Γενικά κοιμάται....ξυπνάει το πρωί στις 09.30 συνήθως τρωει κατά τις 10.00 την κρατάω λίγη ωρίτσα μέχρι να μαγειρέψω κάτι στα γρήγορα και μετά την κοιμιζω,  το μόνο κακό είναι ότι δεν κοιμάται με τίποτα κούνια η καλαθουνα( τις πρωινές ωρες),  ακόμα δλδ την κρατάω χέρια...όσες φορές και να το προσπάθησα να την βάλω κάτω στο δευτερόλεπτο είχε ξυπνήσει...Δεν ξέρω τι θα κάνω,  πότε θα αλλάξει,...με κουράζει και εμένα...Έτσι πάμε μέχρι το απόγευμα...τι την πιάνει το απόγευμα και κοιμάται είτε στο καρότσι γιατί την πάω βόλτα μέχρι τις 9 είτε στο κρεβάτι μαζί...Μετά γυρίζουμε κάνουμε το μπάνιο μας και μετά νάνι πάλι ξερή σεκος όπως λέει και η φίλη μου η Ραφαέλα μέχρι τις 4.30 που ξανατρωμε, όπου να ναι όμως κοιμάται το βράδυ....η την έχω στον καναπέ και βλέπουμε ταινία εμείς και η μπεμπα κοιμάται,  είτε στην καλαθουνα,  είτε την βάζω στην κούνια....Έχει τύχει να την αλλάξω και ρούχα στον υπνο της και να είναι κοιμισμένη....Δεν μπορώ να καταλάβω όμως τα πρωινά γιατί με το περπάτημα της γάτας ξυπνάει...???Μου λέει η μάνα μου πόσο να κοιμηθεί το παιδί??μα δεν την κοιμιζω επειδή έτσι μου ήρθε αλλά επειδή νυστάζει και γκρινιάζει αν δεν κοιμηθεί...Όταν λέω κοιμιζω μόνο ένας τρόπος υπάρχει για να κοιμηθεί....χέρια ξαπλωτή και γρήγορο βάδην μέσα στο σπίτι...Έχω ρίξει τα χλμ....Και νανούρισμα της τραγουδάω ένα τραγούδι που έχω βγάλει...Έπισης οι καρποί μου στα χέρια κοντεύουν να διαλυθούν...Δεν αντέχουν άλλο,  η μπεμπα πρέπει να είναι 6700 τώρα...

Νομίζω πως οφειλεται η γοπ σ μεγαλο βαθμο γ την συμπεριφορα της π δν κοιμαται αλλου εκτος απο πανω σου..η γοπ τ βράδυ ειναι σ πλ καλυτερη κατάσταση κ μπορει ν ηρεμησεθ τ μωρακι. Ενω την μερα βασανίζεται αν ειναι ξαπλα κ μπορει κ ν φοβαται κ ν θελει παρηγοριά την αγκαλια σου..γνκ τ αλλεργικα μωρακια ειναι ετσι..Αν οντως ειναι λογω αυτού πιστευω οταν ξεκινήσετε στέρεες θ βοηθησει γτ η γοπ μειωνεται πλ!!

Τωρα τ γιαουρτι είναι τυπου παιδικο κ γω θ τ απεφευγα οπως κ την κρεμα βανίλια γτ ειναι πλ επεξςργασμενες τροφες γ μωράκια κ δν ξεεω αν στη γοπ θ οφελησει..απο κει κ περα οπως νιώθεις κ οπως σ πει ο γιατρος σου!!

Just now, IrenP said:

Καλημερα κοριτσια! Εμας το προγραμμα εχει βολτα μεχρι τις 8μισι περιπου το απογευμα, μπανιο γυρω στις 9 και υπνο γυρω στις 10παρα. Τις τελευταιες μερες βεβαια με το που την κανουμε μπανιο αντι να ηρεμει, να θηλαζει και εν τελει να χαλαρωνει και να κοιμαται, αρχιζει να κλαιει με ληγμους, να μη μπορουμε με τιποτα να την ηρεμησουμε, να μην τρωει... στο τελος εξαντλειται, βαζει αντιχειρα στο στομα και υπνο... καθε μερα και κατι καινουριο... τι να πω, να κουραζεται απο τη βολτα τοσο πολυ... οσο για το θεμα ησυχιας στον υπνο, την ημερα δεν κανω κατι ιδιαιτερο, το βραδυ χαμηλα φωτα και ησυχια. Βεβαια σε σεμιναριο απο μαια θηλασμου που παρακολουθησα προσφατα ελεγε πως και την ημερα καλο ειναι τα μωρα να εχουν ηρεμια οταν κοομουνται και να τα βαζουμε στον χωρο τους. Και οτι υπαρχουν αλλοι τροποι να καταλαβει μερα και νυχτα και οχι να ταλαιπωρουνται. Γιατι οπως κι εμεις θελουμε ηρεμια για να κοιμηθουμε, ετσι κι αυτα.. εγω δε το πολυεφαρμοζω βεβαια τη μερα να σας πω την αληθεια..

Δεν ξέρω μ σγρια αλλα μερικες φορές υπερφορτιζονται απο τις βολτες τ μωρα κ μετα τ βγαζουν σ γκρινια, απο τ πολλα ερεθισματα.. ίσως ειανι αυτο ισως την ενοχλει κτ αλλο.. παντως τν αντίχειρα καλο θ ναι ν μην τον συνηθίσει μακροχρόνια γτ κοβεται δυσκολα αλλα δν ειανι απόλυτο αυτο π σ λεω μην ανησυχεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Θα σου ελεγα μην την αμφισβητησεις αλλα να της ζητήσεις τεκμηρίωση για να αποφασίσεις εσυ τι θα κανεις!! Ειναι το πιο σγρ..οσο γ τις υγειηνες συνήθειες στα παιδια..ακομα κ σ διδυμα μ ακριβώς ίδιες αρχες στο ταισμα εχω δει το ένα ν τρωει σωστα κ τ αλλπ ν προτιμα μονο υδατάνθρακες οποτε μονο καθοδήγηση σ δίνει ο γιατρος κ μετα απο μια ηλικια θελει πλ λεπτο χειρισμό κ καθολου πιεση..

Νομίζω πως οφειλεται η γοπ σ μεγαλο βαθμο γ την συμπεριφορα της π δν κοιμαται αλλου εκτος απο πανω σου..η γοπ τ βράδυ ειναι σ πλ καλυτερη κατάσταση κ μπορει ν ηρεμησεθ τ μωρακι. Ενω την μερα βασανίζεται αν ειναι ξαπλα κ μπορει κ ν φοβαται κ ν θελει παρηγοριά την αγκαλια σου..γνκ τ αλλεργικα μωρακια ειναι ετσι..Αν οντως ειναι λογω αυτού πιστευω οταν ξεκινήσετε στέρεες θ βοηθησει γτ η γοπ μειωνεται πλ!!

Τωρα τ γιαουρτι είναι τυπου παιδικο κ γω θ τ απεφευγα οπως κ την κρεμα βανίλια γτ ειναι πλ επεξςργασμενες τροφες γ μωράκια κ δν ξεεω αν στη γοπ θ οφελησει..απο κει κ περα οπως νιώθεις κ οπως σ πει ο γιατρος σου!!

Δεν ξέρω μ σγρια αλλα μερικες φορές υπερφορτιζονται απο τις βολτες τ μωρα κ μετα τ βγαζουν σ γκρινια, απο τ πολλα ερεθισματα.. ίσως ειανι αυτο ισως την ενοχλει κτ αλλο.. παντως τν αντίχειρα καλο θ ναι ν μην τον συνηθίσει μακροχρόνια γτ κοβεται δυσκολα αλλα δν ειανι απόλυτο αυτο π σ λεω μην ανησυχεις!!

Αχ το ξερω.. προσπαθω να της δωσω πιπιλα.. αλλα δεν.. τη μασαει, δεν την πιπιλιζει, κλαιει και τη φτυνει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και καλο ΣΚ! Οσο για τη ρουτινα υπνου που λετε, εμεις κανουμε μπανακι μερα παρα μερα και κατα τις 9 ξεκιναμε θηλασμο που διαρκει 2 ωρες τουλαχιστον, με καποια διαλειμματα ενδιαμεσα για ρεψιμο, αγκαλια, νανουρισμα. Αν δω οτι δεν νυσταζει μπορει να την κανω κ καμια βολτα με το καροτσι μες στο σπιτι κανα 10λεπτο. Γενικα ομως εχει αναγκη πολλη επαφη εκεινη την ωρα και τρωει επισης πολυ. Αφου κοιμηθει λογω γοπ την κραταω κανα 40λεπτο κ μετα στην κουνια της στο δωματιο της απο την 1η μερα. Εγω προσωπικα ειμαι υπερ της αποψης να μην εφαρμοζω νεκρικη σιγη, σκοταδι κλπ, γιατι απλουστατα ειναι μια κατασταση που δεν μας αντιπροσωπευει γενικα σαν οικιγενεια. Και τηλεοραση μπορει να ακουγεται και φως να υπαρχει και στο τηλ να μιλαει ο αντρας μου στη δουλεια κ το σκυλι να γαυγιζει κι απ ολα... Οσο για μες στη μερα κοιμαται η πανω μου η μαζι στο κρεβατι μου. εκει χωρις καμια ησυχια...δηλ πχ μπορει να μιλαω κ στο τηλ.ενω κοιμαται πανω μ.

 

@Polly1 οσον αφορα την εισαγωγη στερεων, ο δικος μας γιατρος ξεκιναει με βραστα λαχανικα και φρουτα η βραστο κρεας. γιαουρτι δινει προς το τελος και μου ειπε οτι το καθυστερει και για λογους αλλεργιας. οσο για πορτοκαλι επισης λογω οξυτητας το συστηνει πιο αργα και μονο ως χυμο αναμιγμενο με αλλο φρουτακι πιο ηπιο. δεν ειναι κακο να ζητας τεκμηριωση για οσα σου λεει, οπως κι επισης να λαβεις μια δευτερη γνωμη για να κρινεις καλυτερα.

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, IrenP said:

Αχ το ξερω.. προσπαθω να της δωσω πιπιλα.. αλλα δεν.. τη μασαει, δεν την πιπιλιζει, κλαιει και τη φτυνει.. 

Μερικα παιδια δν δεχονται ποτε την πιπιλα κ ουτε αυτο ειανι κακο γτ κ αυτη γινεται εθισμός..απο την αλλη θ δειξει..δοκιμασε κ τπτ σ μασητικο μηπως την ηρεμήσει εκεινη την ωρα ισως..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σάς; Εμείς φτάσαμε 67 εκ. και 7.600 στους 4,5 μήνες. Δόξα τω Θεώ πάμε καλά και είμαστε καλά και ήσυχα παιδάκια.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, κοντεύει η βάπτιση του γιού μου και μου έχει μείνει ακόμα κοιλίτσα, ειδικά πάνω από την καισαρική σαν σκεμπες είναι. Πριν λίγους μήνες λέγατε για ένα λαστεξ που σας βοήθησε κάποιες κοπέλες, ποιο είναι; Αγόρασα κορσέ πολύ γνωστού site και είναι άβολο, δεν το φοράω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Θα σου ελεγα μην την αμφισβητησεις αλλα να της ζητήσεις τεκμηρίωση για να αποφασίσεις εσυ τι θα κανεις!! Ειναι το πιο σγρ..οσο γ τις υγειηνες συνήθειες στα παιδια..ακομα κ σ διδυμα μ ακριβώς ίδιες αρχες στο ταισμα εχω δει το ένα ν τρωει σωστα κ τ αλλπ ν προτιμα μονο υδατάνθρακες οποτε μονο καθοδήγηση σ δίνει ο γιατρος κ μετα απο μια ηλικια θελει πλ λεπτο χειρισμό κ καθολου πιεση..

Νομίζω πως οφειλεται η γοπ σ μεγαλο βαθμο γ την συμπεριφορα της π δν κοιμαται αλλου εκτος απο πανω σου..η γοπ τ βράδυ ειναι σ πλ καλυτερη κατάσταση κ μπορει ν ηρεμησεθ τ μωρακι. Ενω την μερα βασανίζεται αν ειναι ξαπλα κ μπορει κ ν φοβαται κ ν θελει παρηγοριά την αγκαλια σου..γνκ τ αλλεργικα μωρακια ειναι ετσι..Αν οντως ειναι λογω αυτού πιστευω οταν ξεκινήσετε στέρεες θ βοηθησει γτ η γοπ μειωνεται πλ!!

Τωρα τ γιαουρτι είναι τυπου παιδικο κ γω θ τ απεφευγα οπως κ την κρεμα βανίλια γτ ειναι πλ επεξςργασμενες τροφες γ μωράκια κ δν ξεεω αν στη γοπ θ οφελησει..απο κει κ περα οπως νιώθεις κ οπως σ πει ο γιατρος σου!!

Δεν ξέρω μ σγρια αλλα μερικες φορές υπερφορτιζονται απο τις βολτες τ μωρα κ μετα τ βγαζουν σ γκρινια, απο τ πολλα ερεθισματα.. ίσως ειανι αυτο ισως την ενοχλει κτ αλλο.. παντως τν αντίχειρα καλο θ ναι ν μην τον συνηθίσει μακροχρόνια γτ κοβεται δυσκολα αλλα δν ειανι απόλυτο αυτο π σ λεω μην ανησυχεις!!

Τον πρώτο μήνα κάνουν 1 γεύμα με στέρεες;; Πώς πάει συγκεκριμένα;; Θα μου δώσει κάτι σαν λίστα τι να προσθέτω και ανά πόσες μέρες μέσα στον μηνα;;

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σάς; Εμείς φτάσαμε 67 εκ. και 7.600 στους 4,5 μήνες. Δόξα τω Θεώ πάμε καλά και είμαστε καλά και ήσυχα παιδάκια.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, κοντεύει η βάπτιση του γιού μου και μου έχει μείνει ακόμα κοιλίτσα, ειδικά πάνω από την καισαρική σαν σκεμπες είναι. Πριν λίγους μήνες λέγατε για ένα λαστεξ που σας βοήθησε κάποιες κοπέλες, ποιο είναι; Αγόρασα κορσέ πολύ γνωστού site και είναι άβολο, δεν το φοράω. 

Καλησπέρα! Με το καλό ή βάπτιση!!! Σου έστειλα μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin said:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σάς; Εμείς φτάσαμε 67 εκ. και 7.600 στους 4,5 μήνες. Δόξα τω Θεώ πάμε καλά και είμαστε καλά και ήσυχα παιδάκια.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, κοντεύει η βάπτιση του γιού μου και μου έχει μείνει ακόμα κοιλίτσα, ειδικά πάνω από την καισαρική σαν σκεμπες είναι. Πριν λίγους μήνες λέγατε για ένα λαστεξ που σας βοήθησε κάποιες κοπέλες, ποιο είναι; Αγόρασα κορσέ πολύ γνωστού site και είναι άβολο, δεν το φοράω. 

Πωπω μπραβο μπραβο!! Με το καλο η βαπτιση σας!! ^_^

Just now, Polly1 said:

Τον πρώτο μήνα κάνουν 1 γεύμα με στέρεες;; Πώς πάει συγκεκριμένα;; Θα μου δώσει κάτι σαν λίστα τι να προσθέτω και ανά πόσες μέρες μέσα στον μηνα;;

Καλησπέρα! Με το καλό ή βάπτιση!!! Σου έστειλα μήνυμα 

Εξαρταται τν γιατρο τι θ σ δωσει..

Εμεναμ δωσε ενα παραδειγμα (τ Παπαβεντση) χωρις να με περιορισει ομως κ μ πε λογω αλλεργικου μωρου εισαγουμε ανα 3μερες..αν κ γνκ υπαρχουν γιατροι π δν υποστηριζουν την 3ημερη εισαγωγη κ λενε δωσε καθε μερα νεα τροφη..πλ φορτωνεται νομιζω αλλα ειναι κ τ παιδι ποσο δεκτικο είναι!!

Τωρα γ τ γευματα θεωρειται οτι σταδιακα κ αναλογα τ παιδι προχωρας σ δεύτερο γευμα ως τον 8-9ο κ μετα ως το ετος βαζεις κ τρίτο.. παραμένοντας τ γαλα βασικη τροφη κ τ υπολοιπα αναγνωριστικα..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χτες ο άντρας μου μου πρότεινε να αφήσουμε το μωρό στην αδερφή του και να πάμε καμιά εβδομάδα διακοπές. Η αλήθεια είναι ότι εκτός από τη μαμά μου, δεν εμπιστεύομαι κανέναν :cool: Ακόμα και όταν έπαιρνε να κρατήσει λίγο το μωρό η πεθερά ή οι κουνιάδες, εκείνα τα λίγα λεπτά τις έπαιρνα από πίσω για να έχω οπτική επαφή με το μωρό και να δω μην τυχόν το φιλήσουν, το τσιμπήσουν, του προκαλέσουν γενικά δυσφορία. Λέτε να είμαι υπερβολική; Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, αλλά κουβέντα να γίνεται :P

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Anna-Vangelis said:

Χτες ο άντρας μου μου πρότεινε να αφήσουμε το μωρό στην αδερφή του και να πάμε καμιά εβδομάδα διακοπές. Η αλήθεια είναι ότι εκτός από τη μαμά μου, δεν εμπιστεύομαι κανέναν :cool: Ακόμα και όταν έπαιρνε να κρατήσει λίγο το μωρό η πεθερά ή οι κουνιάδες, εκείνα τα λίγα λεπτά τις έπαιρνα από πίσω για να έχω οπτική επαφή με το μωρό και να δω μην τυχόν το φιλήσουν, το τσιμπήσουν, του προκαλέσουν γενικά δυσφορία. Λέτε να είμαι υπερβολική; Όχι ότι θα αλλάξει κάτι, αλλά κουβέντα να γίνεται :P

Τι να σου πω κ γω ετσι ημουν στο πρωτο χαχαχα τωρα μια βδομαδα τοσο μωρο δν το αφηνα γ κανενα λογο..εχουν αναγκη την μαμα κ η μαμα το μωρο..γνωμη μου πάντα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky said:

Τι να σου πω κ γω ετσι ημουν στο πρωτο χαχαχα τωρα μια βδομαδα τοσο μωρο δν το αφηνα γ κανενα λογο..εχουν αναγκη την μαμα κ η μαμα το μωρο..γνωμη μου πάντα..

Εδώ πετάγομαι κάπου για καμιά ώρα και μου λείπει το μωρό, εννοείται ότι πρέπει να πηγαίνουμε πακέτο με το μωρό :P Αλλά ααααν χρειαστεί, μόνο στη μαμά θα είμαι ήσυχη να μείνει. Μπορεί στο 2ο να αλλάξω κι εγώ λίγο, αλλά τώρα έτσι σκέφτομαι :lol:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει ξεκινήσει κάποια κοπέλα κρεμα στο μωράκι της? Μου είπε ο γιατρός 4,5 μηνών να ξεκινήσουμε κρεμα βανίλια, δεν ρώτησα ποια...θα δούμε σε λίγες μέρες...ξερετε κάποια που να είναι καλή? Θεωρείτε ότι μωρά που έχουν παλινδρόμηση τους κάνει καλό να ξεκινήσουν κρέμες από τόσο νωρίς?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια έχει ξεκινήσει κάποια κοπέλα κρεμα στο μωράκι της? Μου είπε ο γιατρός 4,5 μηνών να ξεκινήσουμε κρεμα βανίλια, δεν ρώτησα ποια...θα δούμε σε λίγες μέρες...ξερετε κάποια που να είναι καλή? Θεωρείτε ότι μωρά που έχουν παλινδρόμηση τους κάνει καλό να ξεκινήσουν κρέμες από τόσο νωρίς?

Ξένη μ δεν τα χουμε πει εμεις έχουμε καιρό...εμείς ξεκινησαμε σηνερα φρέσκα φρούτα....4 μηνών είναι ξες.  2 αχλάδια τα τσάκισε σ λεω .

κρεμες ιχι ακομα μ ειπε 

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...