Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια. Αδερφάκι θέλω να κάνω και σκέφτομαι λίγο διαφορετικά εγώ. Τα πρότυπα που είχα από τη δική μου οικογένεια μάλλον με επηρέασαν. Η αδερφή μου πχ είναι η μόνη πραγματική κολλητή μου. Θα ήθελα να έχει και το μωρό έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή του. Και καλύτερα 3 μήνες χωρίς εμένα αλλά και πάλι σε ένα περιβάλλον όπου το λατρεύουν, παρά μετά μια ζωή μόνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια. Αδερφάκι θέλω να κάνω και σκέφτομαι λίγο διαφορετικά εγώ. Τα πρότυπα που είχα από τη δική μου οικογένεια μάλλον με επηρέασαν. Η αδερφή μου πχ είναι η μόνη πραγματική κολλητή μου. Θα ήθελα να έχει και το μωρό έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή του. Και καλύτερα 3 μήνες χωρίς εμένα αλλά και πάλι σε ένα περιβάλλον όπου το λατρεύουν, παρά μετά μια ζωή μόνο. 

η ζωή  μονη ειναι πολυ όμορφη πολλες φορες ....καλη σ επυτιχια σε οτι κ αν αποφασίσεις.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KNecky είπε:

Ξενη μου καλα αποτελεσματα κ μακαρι ν πανε ολα καλα!! Πώς ειναι η μικρη γενικα?? Ζοριζεται πολυ η καρδουλα μωρε?? Στελνω θετικη ενέργεια κ τ σημαντικο ειναι ν βρειτε τροπο ν την βοηθησετε!!

Η παιδίατρος μας είπε ότι περνάει μια ίωση γιατί ο λαιμός της είναι κατακοκκινος, δεν έχει όμως τίποτα άλλο, ούτε γκρίνια, ούτε πυρετό,  μόνο που δεν τρώει...θα περιμένουμε 2-3 μέρες και θα της περάσει μας είπε...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Η παιδίατρος μας είπε ότι περνάει μια ίωση γιατί ο λαιμός της είναι κατακοκκινος, δεν έχει όμως τίποτα άλλο, ούτε γκρίνια, ούτε πυρετό,  μόνο που δεν τρώει...θα περιμένουμε 2-3 μέρες και θα της περάσει μας είπε...

Παλι καλα Ξενη μου!! Περαστικουλια της!! Μακαρι ν περασει συντομα!! Μήπως ν δωσετε ντεπονακι μηπως φαει τ καημενο ή ειπε ο γιατρος οχι??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Η παιδίατρος μας είπε ότι περνάει μια ίωση γιατί ο λαιμός της είναι κατακοκκινος, δεν έχει όμως τίποτα άλλο, ούτε γκρίνια, ούτε πυρετό,  μόνο που δεν τρώει...θα περιμένουμε 2-3 μέρες και θα της περάσει μας είπε...

περαστικα της Ξενη μου. τουλαχιστον δεν ειναι κατι σοβαρο... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Η παιδίατρος μας είπε ότι περνάει μια ίωση γιατί ο λαιμός της είναι κατακοκκινος, δεν έχει όμως τίποτα άλλο, ούτε γκρίνια, ούτε πυρετό,  μόνο που δεν τρώει...θα περιμένουμε 2-3 μέρες και θα της περάσει μας είπε...

Περαστικά κορίτσι μου !!ποσο γαλα πρέπει ν πίνει ημερησίως γ ν είναι οκ ;σ χει πει ο παιδίατρος ;σίγουρα τ 300 είναι πολύ λίγο αλλα ποσο πρέπει γ ν είναι ενταξει ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Η παιδίατρος μας είπε ότι περνάει μια ίωση γιατί ο λαιμός της είναι κατακοκκινος, δεν έχει όμως τίποτα άλλο, ούτε γκρίνια, ούτε πυρετό,  μόνο που δεν τρώει...θα περιμένουμε 2-3 μέρες και θα της περάσει μας είπε...

Μακάρι να της περάσει γρήγορα και να πάρει τα πάνω της σιγά σιγά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Παλι καλα Ξενη μου!! Περαστικουλια της!! Μακαρι ν περασει συντομα!! Μήπως ν δωσετε ντεπονακι μηπως φαει τ καημενο ή ειπε ο γιατρος οχι??

Ντεπόν Ναι μου είπε να δίνω πριν από κάθε γεύμα...έδωσα αλλά δεν είδα διαφορά...Σήμερα όλη μέρα ήπιε 360μλ..

Just now, Pennymav είπε:

Περαστικά κορίτσι μου !!ποσο γαλα πρέπει ν πίνει ημερησίως γ ν είναι οκ ;σ χει πει ο παιδίατρος ;σίγουρα τ 300 είναι πολύ λίγο αλλα ποσο πρέπει γ ν είναι ενταξει ;

Η παιδίατρος που πήγαμε σήμερα,  γιατί λείπουμε και πήγαμε σε άλλη,  μας είπε ότι εφόσον τρώει 2 φορές κρέμα την ημέρα να κάνει αλλα 4 γεύματα με γάλα κοντά στα 150μλ..Και νερό μετά την κρέμα,  ενώ ο δικός μου παιδίατρος δεν μου είχε πει για νερό αλλά για γάλα μετά το ρυζαλευρο...τι να πω, βλέπω ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του μπούσουλα...Και εγώ είμαι κατά του νερού..προτιμώ να της δώσω να πιει λίγο γάλα...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ντεπόν Ναι μου είπε να δίνω πριν από κάθε γεύμα...έδωσα αλλά δεν είδα διαφορά...Σήμερα όλη μέρα ήπιε 360μλ..

Η παιδίατρος που πήγαμε σήμερα,  γιατί λείπουμε και πήγαμε σε άλλη,  μας είπε ότι εφόσον τρώει 2 φορές κρέμα την ημέρα να κάνει αλλα 4 γεύματα με γάλα κοντά στα 150μλ..Και νερό μετά την κρέμα,  ενώ ο δικός μου παιδίατρος δεν μου είχε πει για νερό αλλά για γάλα μετά το ρυζαλευρο...τι να πω, βλέπω ο κάθε γιατρός έχει τον δικό του μπούσουλα...Και εγώ είμαι κατά του νερού..προτιμώ να της δώσω να πιει λίγο γάλα...

Αα τρώει κ κρέμα .ευρυχως .νομιζα ότι έπινε μόνο γαλα όλη τ μέρα .δες τ κ αύριο ρ κορίτσι μ πως θα ναι .μπορει ν χρειαστεί κ αντιβίωση δλδ αν είναι ιωσουλα.αρκει ν γίνει καλά τ μωράκι .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Αα τρώει κ κρέμα .ευρυχως .νομιζα ότι έπινε μόνο γαλα όλη τ μέρα .δες τ κ αύριο ρ κορίτσι μ πως θα ναι .μπορει ν χρειαστεί κ αντιβίωση δλδ αν είναι ιωσουλα.αρκει ν γίνει καλά τ μωράκι .

Σε ευχαριστώ...θα την δω και αύριο και αν δεν τρώει και αύριο, θα ζητήσω να δώσουν αντιβίωση,  δεν τρώει και δεν κάνει και τσισα,  σήμερα 2 πάνες με το ζόρι έγινε μπλε η γραμμή. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Anna-Vangelis είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια. Αδερφάκι θέλω να κάνω και σκέφτομαι λίγο διαφορετικά εγώ. Τα πρότυπα που είχα από τη δική μου οικογένεια μάλλον με επηρέασαν. Η αδερφή μου πχ είναι η μόνη πραγματική κολλητή μου. Θα ήθελα να έχει και το μωρό έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή του. Και καλύτερα 3 μήνες χωρίς εμένα αλλά και πάλι σε ένα περιβάλλον όπου το λατρεύουν, παρά μετά μια ζωή μόνο. 

Εκτός από το τρίμηνο του καλοκαιριού που το περνούσαμε με γιαγια και παππού τα περισσότερα καλοκαίρια της παιδικής μου ηλικίας μακριά από γονείς, μέχρι να πάω σχολείο πήγαινα στο χωριό από Πάσχα μέχρι και όλο τον Αύγουστο! Τους γονείς μου τους έβλεπα μόνο 2 βδομαδες που έρχονταν διακοπες στο χωριό! Θυμαμαι ελάχιστα βεβαια γιατι ήμουν πολύ μικρή, όμως η γενική αίσθηση είναι κάτι παραπάνω από θετική καθώς λάτρευα τους παππούδες μου όπως και τους γονείς μου!! Σε άλλους φαίνεται αδιανόητο αυτο που περιγράφεις σε άλλους οικείο. Όλα είναι πολύ σχετικά εξαλλου στις ανθρώπινες σχέσεις!! Κάνε αυτό που έχεις αποφασίσει!!

Just now, Ξένη είπε:

Η παιδίατρος μας είπε ότι περνάει μια ίωση γιατί ο λαιμός της είναι κατακοκκινος, δεν έχει όμως τίποτα άλλο, ούτε γκρίνια, ούτε πυρετό,  μόνο που δεν τρώει...θα περιμένουμε 2-3 μέρες και θα της περάσει μας είπε...

Περαστικά της!! Δε δείχνει να την ενοχλεί ο λαιμός της όταν τρώει;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Polly1 είπε:

Εκτός από το τρίμηνο του καλοκαιριού που το περνούσαμε με γιαγια και παππού τα περισσότερα καλοκαίρια της παιδικής μου ηλικίας μακριά από γονείς, μέχρι να πάω σχολείο πήγαινα στο χωριό από Πάσχα μέχρι και όλο τον Αύγουστο! Τους γονείς μου τους έβλεπα μόνο 2 βδομαδες που έρχονταν διακοπες στο χωριό! Θυμαμαι ελάχιστα βεβαια γιατι ήμουν πολύ μικρή, όμως η γενική αίσθηση είναι κάτι παραπάνω από θετική καθώς λάτρευα τους παππούδες μου όπως και τους γονείς μου!! Σε άλλους φαίνεται αδιανόητο αυτο που περιγράφεις σε άλλους οικείο. Όλα είναι πολύ σχετικά εξαλλου στις ανθρώπινες σχέσεις!! Κάνε αυτό που έχεις αποφασίσει!!

Περαστικά της!! Δε δείχνει να την ενοχλεί ο λαιμός της όταν τρώει;; 

Ευχαριστώ....Όταν ειναι ξύπνια δεν βάζει καν το μπιμπερό στο στόμα,  στον υπνο της που την ταιζω δεν δυσανασχετεί. Ούτε γκρίνια έχει,  να φαίνεται άρρωστη...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Ευχαριστώ....Όταν ειναι ξύπνια δεν βάζει καν το μπιμπερό στο στόμα,  στον υπνο της που την ταιζω δεν δυσανασχετεί. Ούτε γκρίνια έχει,  να φαίνεται άρρωστη...

Περαστικα της κοριτσι μου! Αν και εγω νομιζω οτι δεν εχει τιποτα και απλα εχει αναστατωθει απο την αλλαγη περιβαλλοντος αφου ειπες οτι ειστε διακοπες. Το λεω γιατι εμεις φιλοξενουσαμε την ξαδερφη μου την προηγουμενη εβδομαδα και η μικρη μου επειδη ολη μερα επαιζε και ακουγε φωνες και φασαρια δεν κοιμοταν καλα και δεν εκανε και κακα οκτω μερες. Νομιζω ειχε αναστατωθει γιαυτο. Οταν γυρισετε θα βρει τους ρυθμους της! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ...θα την δω και αύριο και αν δεν τρώει και αύριο, θα ζητήσω να δώσουν αντιβίωση,  δεν τρώει και δεν κάνει και τσισα,  σήμερα 2 πάνες με το ζόρι έγινε μπλε η γραμμή. 

Ξένη μου περνάω ακριβώς τα ίδια. Δεν τρώει. Δηλαδή ξεκινάει να φάει και στα 50μλ βγάζει το μπιμπερο από το στόμα. Με το ζόρι να πιει 100 και αυτό με πολύ επιμονή και υπομονή. Δεν κάνει τσισα όπως λες και εσένα. Ελάχιστες πάνες! Εμάς η γιατρός σκέφτεται οισοφαγίτιδα και πίνει φάρμακο και περιμένουμε να πιάσει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Ξένη μου περνάω ακριβώς τα ίδια. Δεν τρώει. Δηλαδή ξεκινάει να φάει και στα 50μλ βγάζει το μπιμπερο από το στόμα. Με το ζόρι να πιει 100 και αυτό με πολύ επιμονή και υπομονή. Δεν κάνει τσισα όπως λες και εσένα. Ελάχιστες πάνες! Εμάς η γιατρός σκέφτεται οισοφαγίτιδα και πίνει φάρμακο και περιμένουμε να πιάσει. 

Κλαίει κ εσενα αγάπη στο τάισμα ;η απλα δν πίνει κ σφραγίζει στόμα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...