Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, teta2 είπε:

Ωχ ναι; Εγώ του δίνω και καταλαβαίνει, και κάθε φορά κλαίει η μπέμπα, λες να της κάνω κακό;

χτυπαει πισω στα αυτακια κ μπορει να παθει ωτίτιδα μ πε ο ντοκ...οποτε χαλαρα κανε το αφου πρωτα προηγηθεί ορος κ τον αφήσεις για να 2 3λ να μαλακωσουν οι μυξουλες κ ρουφάς...οχι κακο δεν παθαίνει μην φοβάσαι αλλα πιο μαλακα ομως...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

πολύ το εχω κ εγω αυτο κ μ πε ο ντοκ να ρο χρησιμοποιω αλλα ελαφρα...να μην ρουφαω δυνατα δεν κάνει καλο

Δεν έχει κατώτατο όριο ηλικίας ε;; Ψάχνω στις οδηγίες, δε λέει κάτι!!Τι ελαφρά και βαριά εγώ φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω Γενικά!! Περιμένω τον άντρα μου να ναι κ αυτος μπροστα!! Τώρα δεν ακούω και αυτό το μπούκωμα που άκουγα!! Μήπως να μην της το έκανα καθολου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Δεν έχει κατώτατο όριο ηλικίας ε;; Ψάχνω στις οδηγίες, δε λέει κάτι!!Τι ελαφρά και βαριά εγώ φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω Γενικά!! Περιμένω τον άντρα μου να ναι κ αυτος μπροστα!! Τώρα δεν ακούω και αυτό το μπούκωμα που άκουγα!! Μήπως να μην της το έκανα καθολου; 

να μην φοβασαι δεν παθαίνει κατι το μωρο γιαυτό υπαρχει άλλωστε....οχι δεν εχει κατώτατο οριο μπορείς να το κανεις κ σε νεογεννητο ακομα αλλα σιγα οπωςσ ειπα.μην ρουφήξεις δυνατά απλως...ειναι πανεύκολο σ λεω...αν δεν το ακους άστο. αν τ ξανακούσεις βαλε την μικρη ξαπλα τελιως ροξε παραπανω ορο απο ρο κανονινο που βαζεις ασρην για λιγο ετσι λ μετα σηκώσετην ορθια τελείως για να ρο ρευτει...θα ακουσεις ισως εναν λαρυγγισμο απο ορο κ μιξα μαζι...μην τρομαξεις ειναι νορμάλ κ μεσα σε 5λ το πολυ θα το καταπιει κ θα φυγει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

να μην φοβασαι δεν παθαίνει κατι το μωρο γιαυτό υπαρχει άλλωστε....οχι δεν εχει κατώτατο οριο μπορείς να το κανεις κ σε νεογεννητο ακομα αλλα σιγα οπωςσ ειπα.μην ρουφήξεις δυνατά απλως...ειναι πανεύκολο σ λεω...αν δεν το ακους άστο. αν τ ξανακούσεις βαλε την μικρη ξαπλα τελιως ροξε παραπανω ορο απο ρο κανονινο που βαζεις ασρην για λιγο ετσι λ μετα σηκώσετην ορθια τελείως για να ρο ρευτει...θα ακουσεις ισως εναν λαρυγγισμο απο ορο κ μιξα μαζι...μην τρομαξεις ειναι νορμάλ κ μεσα σε 5λ το πολυ θα το καταπιει κ θα φυγει 

Ναι όρο της Βάζω συχνά, φτερνθζεται και βγαίνουν οι μύξες μόνες τους! Τώρα όμως απλα τις ακούγα και δεν τις έβλεπα και λέω τι γίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Ναι όρο της Βάζω συχνά, φτερνθζεται και βγαίνουν οι μύξες μόνες τους! Τώρα όμως απλα τις ακούγα και δεν τις έβλεπα και λέω τι γίνεται!!

οταν τις ακούς τοτε ροξε λιγο ακόμα...κ τσουπ θα φευγουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Ναι όρο της Βάζω συχνά, φτερνθζεται και βγαίνουν οι μύξες μόνες τους! Τώρα όμως απλα τις ακούγα και δεν τις έβλεπα και λέω τι γίνεται!!

Η μπεμπα μου έχει φουλ μυξα από τότε που γεννήθηκε,  λόγω παλινδρόμησης μου είπε ο γιατρός...Κάθε μέρα μια φορά το κάνω,  Ρίχνω ορό,  την έχω σε στάση όμως την ταιζω,  Ρίχνω ορό και στα δύο ρουφουνια,  σταγονιτσες,  ρουφαω,  ξανά Ρίχνω σταγονιτσες,  ξανά ρουφαω, μέχρι να τελειώσει το μπουκαλάκι που χωράει 5μλ νομίζω....Έγω εχω της physiomer είναι πολύ μαλακό μπροστά και δεν υπάρχει περίπτωση να τραυματισεις μυτούλα...Μην φοβάσαι καθόλου....Είναι τόσο απλό.....μα τόσο.....Εγώ στην αρχή έτρεμα και ήθελα 10 άτομα από πάνω μου, τώρα το κάνω και μες στα μαύρα μεσάνυχτα αν δω ότι γουρουνιζει...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Η μπεμπα μου έχει φουλ μυξα από τότε που γεννήθηκε,  λόγω παλινδρόμησης μου είπε ο γιατρός...Κάθε μέρα μια φορά το κάνω,  Ρίχνω ορό,  την έχω σε στάση όμως την ταιζω,  Ρίχνω ορό και στα δύο ρουφουνια,  σταγονιτσες,  ρουφαω,  ξανά Ρίχνω σταγονιτσες,  ξανά ρουφαω, μέχρι να τελειώσει το μπουκαλάκι που χωράει 5μλ νομίζω....Έγω εχω της physiomer είναι πολύ μαλακό μπροστά και δεν υπάρχει περίπτωση να τραυματισεις μυτούλα...Μην φοβάσαι καθόλου....Είναι τόσο απλό.....μα τόσο.....Εγώ στην αρχή έτρεμα και ήθελα 10 άτομα από πάνω μου, τώρα το κάνω και μες στα μαύρα μεσάνυχτα αν δω ότι γουρουνιζει...

Μπράβο Ξενη μου!! Χαιρομαι πολυ π τα καταφερνεις κ χωρις φοβο πια!! ^_^

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Εσάς κοιμούνται για μεσημερι; Και πόση ωρα;; Είναι συγκεκριμένη ώρα και διαρκεις κάθε μερα; Έμενα κοιμηθηκε σημερα και χθες 1.5 ωρα!!!!!!!!! Αλλα ήταν τελείως διαφορετική ωρα μεσημεριού (13:00&16:00) και έλεγα μήπως θα μπορουσα να ελπιζω σε κατι πιο μόνιμο! Θα δειξει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας!!! Εσάς κοιμούνται για μεσημερι; Και πόση ωρα;; Είναι συγκεκριμένη ώρα και διαρκεις κάθε μερα; Έμενα κοιμηθηκε σημερα και χθες 1.5 ωρα!!!!!!!!! Αλλα ήταν τελείως διαφορετική ωρα μεσημεριού (13:00&16:00) και έλεγα μήπως θα μπορουσα να ελπιζω σε κατι πιο μόνιμο! Θα δειξει!

Καλησπέρα! Εμένα Ναι. Κανει και πρωινό ύπνο και μεσημεριανό. Πολλές φορές κάνει και απογευματινό. Ο πρωινός γίνεται 2-3 ώρες αφού ξυπνησει το πρωί και διαρκεί από 20 λεπτά έως μια ώρα. Ο μεσημεριανός της είναι σίγουρα μια ώρα και πολλές φορές αρκετά παραπάνω. Και το απόγευμα κοιμάται κάνα μισάωρο στη βόλτα στο καροτσι. Αν δεν βγούμε βόλτα μπορεί και να μην κοιμηθεί οπότε δεν είναι στάνταρ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας!!! Εσάς κοιμούνται για μεσημερι; Και πόση ωρα;; Είναι συγκεκριμένη ώρα και διαρκεις κάθε μερα; Έμενα κοιμηθηκε σημερα και χθες 1.5 ωρα!!!!!!!!! Αλλα ήταν τελείως διαφορετική ωρα μεσημεριού (13:00&16:00) και έλεγα μήπως θα μπορουσα να ελπιζω σε κατι πιο μόνιμο! Θα δειξει!

μπα κ μενα ολη μερα δεν εχει στάνταρ ορι γουσταρει κανει...μονο το βράδυ ειναο σταθερή 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

Καλησπέρα! Εμένα Ναι. Κανει και πρωινό ύπνο και μεσημεριανό. Πολλές φορές κάνει και απογευματινό. Ο πρωινός γίνεται 2-3 ώρες αφού ξυπνησει το πρωί και διαρκεί από 20 λεπτά έως μια ώρα. Ο μεσημεριανός της είναι σίγουρα μια ώρα και πολλές φορές αρκετά παραπάνω. Και το απόγευμα κοιμάται κάνα μισάωρο στη βόλτα στο καροτσι. Αν δεν βγούμε βόλτα μπορεί και να μην κοιμηθεί οπότε δεν είναι στάνταρ.

Το μεσημέρι θα κοιμηθεί σταθερά πχ γυρω στις 3;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας!!! Εσάς κοιμούνται για μεσημερι; Και πόση ωρα;; Είναι συγκεκριμένη ώρα και διαρκεις κάθε μερα; Έμενα κοιμηθηκε σημερα και χθες 1.5 ωρα!!!!!!!!! Αλλα ήταν τελείως διαφορετική ωρα μεσημεριού (13:00&16:00) και έλεγα μήπως θα μπορουσα να ελπιζω σε κατι πιο μόνιμο! Θα δειξει!

Καλησπέρα, συνήθως κοιμάται ένα δίωρο το μεσημέρι συνεχές ή διακεκομμένο, σίγουρα δύο ώρες το πρωί αφού φάει και ένα δυο μισάωρα μαζεμένα τις υπόλοιπες ώρες που είναι κυρίως ξύπνια.

  • Μου αρέσει 2

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Γεια σας!!! Εσάς κοιμούνται για μεσημερι; Και πόση ωρα;; Είναι συγκεκριμένη ώρα και διαρκεις κάθε μερα; Έμενα κοιμηθηκε σημερα και χθες 1.5 ωρα!!!!!!!!! Αλλα ήταν τελείως διαφορετική ωρα μεσημεριού (13:00&16:00) και έλεγα μήπως θα μπορουσα να ελπιζω σε κατι πιο μόνιμο! Θα δειξει!

Κ μενα οτι να ναι μες τη μερα..μπορει κ 3ωρο μπορει κ καθολου..συνηθως καθολου ή κανα 20λεπτο πανω μου μονο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Το μεσημέρι θα κοιμηθεί σταθερά πχ γυρω στις 3;

Όχι. Όλα θα εξαρτηθούν από το τι ώρα σηκώνεται το πρωί. Τίποτα Δεν ειναι στάνταρ εκτός του ότι κάνει τουλάχιστον 2 υπνους μεσα στη μερα. Πρωι και μεσημερι. Μεγαλωνοντας και οταν μπαινουν και πι στέρεες μπορούμε να μιλάμε για προγραμμα τπνου αλλιως νομιζβ τωρα ειναι νωρις ακομα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα απ όταν ξεκίνησε να κοιμάται όλο το βράδυ έκοψε τους ύπνους μες τη μερα.. τωρα εχει καμία βδομάδα που ανακάλυψε το μπρούμυτα κ κοιμάται έτσι... τουλάχιστον ένα δίωρο μες τη μερα.. κ μ φαίνεται σαν όνειρο! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...