Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Κατάλαβα αρα απολυτα αναγκαιο ν μεινει γ ρεψιμο κ ας μην ακουγεται!!

Στο φαγητο υπάρχουν τοσες πολλες σχολες π δν θεωρω αναποδο τ φαγητο πρωτα ν δωθει.. Γερμανία πχ δινουν πατατα. Κατα τ αλλα έτσι πιστεύω γλιτωνεις ν μην ειναι οξινα τ φρούτα καμμια φορα κ την ζορισουν.

Αστη να γινει γιουβαρλακι δεν πειραζει!! Τα μωρα με το περπατημα κ μπουσουλημα αδυνατιζουν πολυ κ ακομα κ στασιμοτητα βάρους μπορεί ν κανει αν παιρνει πολυ καθε μηνα χωρις ν εχει προβλημα!! 

Μακαρι ν παει καλα τ εμβόλιο!!

Έτσι μου είπε και ο γιατρός ότι στο εξωτερικό δίνουν πατάτα, καρότο, κολοκύθι πρώτα...Αυτό μου είπε,  να μην δώσουμε όξινα ακόμα...Ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Σήμερα πήγαμε στο γιατρό κάναμε το τρίτο εμβόλιο,  κλαψαμε λίγο,  ο γιατρός είπε ότι είμαστε χοντρές και αν δεν είχε παλινδρόμηση δεν υπήρχε περίπτωση να έδινε ρυζαλευρο από τώρα,  είναι παχυντικο φουλ...χαχαχα...Μας είπε αν θέλουμε μπορούμε δύο φορές ρυζαλευρο, αν δεν τρώει γάλα...Στις 24 Αυγούστου μπαίνουμε στον 5ο μήνα και ξεκινάμε πατάτα, κολοκύθι, καρότο...του είπα για φρούτα, μου είπε όχι ακόμα,  στον 6ο μήνα...θα τα πάμε λίγο ανάποδα μου είπε, συνήθως πρώτα δίνουν φρούτα και μετά φαγητό,  η μπεμπα όμως πρέπει να τα φάει ανάποδα...

Αν δεν ρευτει μου κάνει ανήσυχο ύπνο και πετάγομαι και εγώ και την σηκώνω...Γουλιές όχι δεν μου κάνει και Ούτε μου έχει κάνει ποτέ,  έχει την κρυφή παλινδρόμηση όπως την λέει ο γιατρός,  της ανεβοκατεβαίνει το γάλα και τα υγρά από το στομάχι της καίνε τον οισοφάγο,  γι αυτό και πίνει φάρμακο από τότε που γεννήθηκε...

Πόσο χοντρές δηλαδη;; Χαχαχαχ λοιπόν κι εμένα πάντως με πατάτα με ξεκίνησε. Της έδωσα προχθές και χθες πατάτα με λίγο γάλα μιας και είχα απόθεμα. Άλλιως σκέτη πατάτα μου είχε πει. Και σήμερα έβαλα και καρότο. Εμείς από γουλιές και εμετουληδες άλλο τπτ. Άλλες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο και μερικές καθόλου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, asda είπε:

Πόσο χοντρές δηλαδη;; Χαχαχαχ λοιπόν κι εμένα πάντως με πατάτα με ξεκίνησε. Της έδωσα προχθές και χθες πατάτα με λίγο γάλα μιας και είχα απόθεμα. Άλλιως σκέτη πατάτα μου είχε πει. Και σήμερα έβαλα και καρότο. Εμείς από γουλιές και εμετουληδες άλλο τπτ. Άλλες μέρες περισσότερο άλλες λιγότερο και μερικές καθόλου.

Εγώ αδύνατη την βλέπω,  που την είδε την χοντρή ο γιατρός,  μάλλον του αρέσουν τα στεγνά μωράκια...7.100 ειναι τώρα και είμαστε 4,5 μηνών...πιστεύω τώρα με φαγητά και κρέμες θα πάνε καλύτερα τα μωρά μας, εμένα μου είπε δύο φορές ρυζαλευρο αν θέλω,  μια δίνω,  θα δώσω δεύτερη μόνο αν δεν πιει το γάλα για να μην μείνει νηστικη...Γιατί μου κάνει κολπάκια με το γάλα..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά καλέ είναι το κορίτσι!! Εμένα 7 κιλά ήταν 3.5 μηνών. Από τότε μέχρι τώρα βέβαια που κοντεύει 5 έχει πάρει μόλις 300. Το ρίξε στην δίαιτα.

Πάλι καλα που σου τρωει το ρυζαλευρο! Με το γάλα συνεχίζει τα ιδια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , asda είπε:

Μια χαρά καλέ είναι το κορίτσι!! Εμένα 7 κιλά ήταν 3.5 μηνών. Από τότε μέχρι τώρα βέβαια που κοντεύει 5 έχει πάρει μόλις 300. Το ρίξε στην δίαιτα.

Πάλι καλα που σου τρωει το ρυζαλευρο! Με το γάλα συνεχίζει τα ιδια; 

Και μετά λέει την δικιά μου χοντρή....Χαχαχαχαχ...με το γάλα έχει λίγο βελτιωθεί,  τρώει ένα με δύο γεύματα ξύπνια...τα υπόλοιπα την κοιμιζω και της τα δίνω γιατί το στόμα δεν το ανοίγει καν...Μας είπε ο γιατρός θα επανέλθει σιγά σιγά...Μπορεί να είναι και από τα δόντια.  

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 said:

Χρόνια πολλα στις εορταζουσες και σε όποιον άλλο γιόρταζε!! Τι κάνετε; Πώς περασατε; Εμείς οικογενειακά, τιποτα το ιδιαίτερο!

Οικογενεια κ μεις αλλα αυτες τις μερες πολυ γκρινια η μικρη..πολυ γκρινια ο μεγαλος.. είμαστε μια ομορφη ατμόσφαιρα!! :P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Οικογενεια κ μεις αλλα αυτες τις μερες πολυ γκρινια η μικρη..πολυ γκρινια ο μεγαλος.. είμαστε μια ομορφη ατμόσφαιρα!! :P

Χαχα! Περνάμε το αλμα κι εμείς!! Πρινλίγο που την τάιζα είδα στο πτερύγιο του αυτιού της ξεραμένο κιολας αίμα! Τρελάθηκα, της το σκούπισα με βρεγμένο χαρτομάντιλο, είδα πραγματι σχισμή σ ενα σημείο, μα πότε έγινε και δεν το κατάλαβα, δεν πονεσε; Δεν έκλαψε, τίποτα!! Μάλλον με τα νύχια της τα οποία τωρα τελευταία δίνω μάχη για να της τα κόψω και μπορεί να μου ξέφυγε καμια γωνία! Αν είναι δυνατόν!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 said:

Χαχα! Περνάμε το αλμα κι εμείς!! Πρινλίγο που την τάιζα είδα στο πτερύγιο του αυτιού της ξεραμένο κιολας αίμα! Τρελάθηκα, της το σκούπισα με βρεγμένο χαρτομάντιλο, είδα πραγματι σχισμή σ ενα σημείο, μα πότε έγινε και δεν το κατάλαβα, δεν πονεσε; Δεν έκλαψε, τίποτα!! Μάλλον με τα νύχια της τα οποία τωρα τελευταία δίνω μάχη για να της τα κόψω και μπορεί να μου ξέφυγε καμια γωνία! Αν είναι δυνατόν!!

Αν δν δειχνει ν ποναει ενταξει..καλα ειναι σοκ να βλεπεις τ αιμα πάντως!!

Καλη μας δυναμη με το αλμα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Χρόνια πολλά για χθες! Εμείς περασαμε

λιγο δύσκολο σκ χθες ούρλιαζε το πουλάκι μου κ έβαζε το χέρι του με μανία στο στόμα το τζελ τον ανακούφιζε προσωρινά μετά δώστου πάλι.. αφού για πρώτη φορά του έδωσα ντεπόν να ηρεμήσει λίγο απ τον πόνο.. έτσι σε μια αναζήτηση που έκανα σε άλλες συζητήσεις έλεγαν κάποιες κοπέλες για πανάκι μουσκεμένο με χαμομήλι σαν καταπραϋντικό για να το μασάει.. (να σημειώσω οτι εγω δεν του έχω δώσει καθόλου χαμομήλι να πιει) λέτε να εχει αποτέλεσμα; Κ τζελ είχα πάρει αυτό της φρεζυντερμ τωρα μου τελειώνει, εσείς έχετε δοκιμάσει κάτι πιο αποτελεσματικό; Ελπίζω να μην μας βγει η ψυχή με τα δόντια... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Αν δν δειχνει ν ποναει ενταξει..καλα ειναι σοκ να βλεπεις τ αιμα πάντως!!

Καλη μας δυναμη με το αλμα!!

Δεν κατάλαβα καν πότε και πώς έγινε γιατι δεν έκλαψε!! Όχι, δεν πονάει καθολου! Ευτυχώς!! Εσένα τρώει κανονικα;; Εμένα θα φάει κατά τη διάρκεια της νύχτας και  τη μερα ως τις 11, στο ενδιάμεσο κατι σκόρπια 3λεπτα και το βράδυ πριν κοιμηθεί θα θηλάσει συνολικά 1 ωρα!! Συνολο με το πολυ ζόρι 6 θηλασμούς και από τα 2!Πώς σου φαινεται;

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Χρόνια πολλά για χθες! Εμείς περασαμε

λιγο δύσκολο σκ χθες ούρλιαζε το πουλάκι μου κ έβαζε το χέρι του με μανία στο στόμα το τζελ τον ανακούφιζε προσωρινά μετά δώστου πάλι.. αφού για πρώτη φορά του έδωσα ντεπόν να ηρεμήσει λίγο απ τον πόνο.. έτσι σε μια αναζήτηση που έκανα σε άλλες συζητήσεις έλεγαν κάποιες κοπέλες για πανάκι μουσκεμένο με χαμομήλι σαν καταπραϋντικό για να το μασάει.. (να σημειώσω οτι εγω δεν του έχω δώσει καθόλου χαμομήλι να πιει) λέτε να εχει αποτέλεσμα; Κ τζελ είχα πάρει αυτό της φρεζυντερμ τωρα μου τελειώνει, εσείς έχετε δοκιμάσει κάτι πιο αποτελεσματικό; Ελπίζω να μην μας βγει η ψυχή με τα δόντια... 

Καλησπερα!!Κι εμένα της φρεζυντερμ μου είχε προτείνει η παιδίατρος αλλά ούτε σε μας έκανε κάτι! Το πολυ να μείωνε τα σάλια για λίγο.Δεν έχω υπόψιν κάποιο αλλο!! Εμενα ανακουφίζεται καπως οταν της δίνω μασητικα 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Murtw.st said:

Κορίτσια καλησπέρα! Χρόνια πολλά για χθες! Εμείς περασαμε

λιγο δύσκολο σκ χθες ούρλιαζε το πουλάκι μου κ έβαζε το χέρι του με μανία στο στόμα το τζελ τον ανακούφιζε προσωρινά μετά δώστου πάλι.. αφού για πρώτη φορά του έδωσα ντεπόν να ηρεμήσει λίγο απ τον πόνο.. έτσι σε μια αναζήτηση που έκανα σε άλλες συζητήσεις έλεγαν κάποιες κοπέλες για πανάκι μουσκεμένο με χαμομήλι σαν καταπραϋντικό για να το μασάει.. (να σημειώσω οτι εγω δεν του έχω δώσει καθόλου χαμομήλι να πιει) λέτε να εχει αποτέλεσμα; Κ τζελ είχα πάρει αυτό της φρεζυντερμ τωρα μου τελειώνει, εσείς έχετε δοκιμάσει κάτι πιο αποτελεσματικό; Ελπίζω να μην μας βγει η ψυχή με τα δόντια... 

Δοκιμασα ν της βαλω παγωμενα μασητικά κ φανηκε να ηρεμει αρκετα..αλλα μετα π ζεσταθηκαν τ εφτυσε..εστω καταπραυνθηκε καπως..δν θυμαμαι αν θηλαζεις..αν ναι δωσε του κ ισως βοηθησει να ηρεμησει..αλλιως πιπιλιτσα παγωμενη ισως??

19 hours ago, Polly1 said:

Δεν κατάλαβα καν πότε και πώς έγινε γιατι δεν έκλαψε!! Όχι, δεν πονάει καθολου! Ευτυχώς!! Εσένα τρώει κανονικα;; Εμένα θα φάει κατά τη διάρκεια της νύχτας και  τη μερα ως τις 11, στο ενδιάμεσο κατι σκόρπια 3λεπτα και το βράδυ πριν κοιμηθεί θα θηλάσει συνολικά 1 ωρα!! Συνολο με το πολυ ζόρι 6 θηλασμούς και από τα 2!Πώς σου φαινεται;

Καλησπερα!!Κι εμένα της φρεζυντερμ μου είχε προτείνει η παιδίατρος αλλά ούτε σε μας έκανε κάτι! Το πολυ να μείωνε τα σάλια για λίγο.Δεν έχω υπόψιν κάποιο αλλο!! Εμενα ανακουφίζεται καπως οταν της δίνω μασητικα 

Κοιτα αποσο ξερω ούτε να δωσεις κ απο τα δυο δν ειναι απαραιτητο σε καθε θηλασμο, ουτε να συμπληρωθουν 8 θηλασμοι οπωσδηποτε. Αυτα εφοσον το μωρο δειχνει χαρούμενο κ χορτατο, γεμιζει πάνες, ενυδατωνεται κ παιρνει βαρος οπως πρεπει γ την ηλικία του. Τ υπολ ειναι ενας μπουσουλας γενικος π δν μπορει να ισχύει για ολους.. πχ αλλιως πινει σημερα γαλα τ ιδιο μωρο αλλιως αυριο π έχει αλλες καιρικες συνθηκες..μπορει να καλυφθει με διαφορετικο ωραριο καθε φορα..εμεις μια μερα κάνουμε 15.000 θηλασμους κ αλλη 5-6..οποτε θα ελεγα ακολουθα το ένστικτο σου κ δες την κλινικη εικονα τ μωρου γ να σι ηρεμη! ;)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Δοκιμασα ν της βαλω παγωμενα μασητικά κ φανηκε να ηρεμει αρκετα..αλλα μετα π ζεσταθηκαν τ εφτυσε..εστω καταπραυνθηκε καπως..δν θυμαμαι αν θηλαζεις..αν ναι δωσε του κ ισως βοηθησει να ηρεμησει..αλλιως πιπιλιτσα παγωμενη ισως??

Κοιτα αποσο ξερω ούτε να δωσεις κ απο τα δυο δν ειναι απαραιτητο σε καθε θηλασμο, ουτε να συμπληρωθουν 8 θηλασμοι οπωσδηποτε. Αυτα εφοσον το μωρο δειχνει χαρούμενο κ χορτατο, γεμιζει πάνες, ενυδατωνεται κ παιρνει βαρος οπως πρεπει γ την ηλικία του. Τ υπολ ειναι ενας μπουσουλας γενικος π δν μπορει να ισχύει για ολους.. πχ αλλιως πινει σημερα γαλα τ ιδιο μωρο αλλιως αυριο π έχει αλλες καιρικες συνθηκες..μπορει να καλυφθει με διαφορετικο ωραριο καθε φορα..εμεις μια μερα κάνουμε 15.000 θηλασμους κ αλλη 5-6..οποτε θα ελεγα ακολουθα το ένστικτο σου κ δες την κλινικη εικονα τ μωρου γ να σι ηρεμη! ;)

Καλημέρα!!! 8 θηλασμούς δεν εχουμε κάνει για κάνα 2μηνο Τώρα!!! Οι πάνες τωρα το καλοκαίρι είναι αυστηρά 4, όμως μπορεί 2,3 μερες να μου χει κάνει και 3.5!Καλά ειναι;  Βαρος, ξερεις, τα κλασικά τα δικά μας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...