Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      Νομίζω όλα καλά ! Το συμπέρασμα είναι ότι δεν βρέθηκε τίποτα ύποπτο. Όλα τα ευρήματα είναι απτήν παλινδρομη Κ τα φάρμακα αυτό γράφει 

      Άρα η ιστολογική γράφει μόνο για το βρήκαν στο ενδομήτριο; Δεν λέει αν είχε κάτι το έμβρυο και παλινδρόμησε; Ή αυτό το μαθαίνεις μόνο από τον καρυοτυπο; 

      πρίν από 9 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Απ όσο ξέρω όταν ανεβαίνει η χοριακη γίνετε και πιο έντονη η γραμμή άρα θα είναι σούπερ η χοριακη σου μην φοβάσαι και πήγαινε καντην!!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα !!!!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα!!! 8 θηλασμούς δεν εχουμε κάνει για κάνα 2μηνο Τώρα!!! Οι πάνες τωρα το καλοκαίρι είναι αυστηρά 4, όμως μπορεί 2,3 μερες να μου χει κάνει και 3.5!Καλά ειναι;  Βαρος, ξερεις, τα κλασικά τα δικά μας! 

Ε ειδες δν εχει σημασια λοιπον..πινουν κ πλ αποδοτικα πλεον άλλωστε!!

Οι πανες ειναι λιγες λογω εποχής ναι..μονο ν τσεκαρεις μην ειναι πολυ σκουρα κιτρινα τ ουρά ή αν δεις ροζ κάπου..πιθανον ν σημαίνει πως χρειάζεται περισσότερα υγρα τ μωρο αρα παραπάνω θηλασμους. Κ μεις λιγες πανες πλεον επαψα ν μετραω κ αν κατι παει στραβα θ τ καταλαβω..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια, εσάς τσιριζουν τα μωρά σας;; Εμένα μ έχει ξεκουφανει!! Μάλλον ανακάλυψε ότι έχει φωνή!! Μίλαμε για τσιριδα ομως!!

ουυυυυυυ ολη  μερα η δικια μ ...αχαχαχαχαχα εχει πολυ πλακα..νορμάλ  ειναι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια, εσάς τσιριζουν τα μωρά σας;; Εμένα μ έχει ξεκουφανει!! Μάλλον ανακάλυψε ότι έχει φωνή!! Μίλαμε για τσιριδα ομως!!

Καλημέρα!! Εννοείται, από τσιριδα άλλο τίποτα.. Εγώ τρελαίνομαι που όταν την έχω αγκαλιά πιανει με τα χεράκια της το πρόσωπο μου λες κ το επεξεργάζεται..απο δω κ πέρα νομίζω τα μικρά μας θα μας τρελαίνουν όλο κ πιο πολυ με τα κόλπα τους!!! 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια, εσάς τσιριζουν τα μωρά σας;; Εμένα μ έχει ξεκουφανει!! Μάλλον ανακάλυψε ότι έχει φωνή!! Μίλαμε για τσιριδα ομως!!

Εμενα το χε ανακαλυψει προ μηνος και τσιριζε ολη μερα σε σημειο εκνευριστικο. Τωρα εχει ηρεμησει, δεν το κανει μονιμως. Μην αγχωνεσαι, φαση ειναι και θα περασει οταν βρει κατι νεο να ασχολειται.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Εμενα το χε ανακαλυψει προ μηνος και τσιριζε ολη μερα σε σημειο εκνευριστικο. Τωρα εχει ηρεμησει, δεν το κανει μονιμως. Μην αγχωνεσαι, φαση ειναι και θα περασει οταν βρει κατι νεο να ασχολειται.

Χαχαχα όντως είναι φορές που λες θεε μου ας σταματήσει λίγο :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια, εσάς τσιριζουν τα μωρά σας;; Εμένα μ έχει ξεκουφανει!! Μάλλον ανακάλυψε ότι έχει φωνή!! Μίλαμε για τσιριδα ομως!!

Εμάς η μπέμπα μας τσιρίζει και ό,τι καινούριο της δίνουμε το βάζει στο στόμα.

  • Μου αρέσει 2

Kgx7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε η δικια μου ακομα δεν τσιριζει.. βγαζει φωνουλες, μας κοιτα και λεει τα δικα της, μας πιανει το προσωπο και φυσικα οτιδηποτε μπορει να πιασει το βαζει στο στομα... Υποτιθεται αποστειρωση ως το 6ο.. ναι καλα!! Αχ κοριτσια αρχιζω και δουλεια 1η Σεπτεμβρη και εχω να διαχειριστω αντλησεις με θηλαστρο, μαχη να πιασει η μπεμπα μπιμπερο, εισαγωγη στερεων και τον φοβο του κορονοιου, μη φερω δλδ τιποτα στο σπιτι.. Τα χω παιξει!! Ειπα πολλα ε; Καλημερα κοριτσια!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, IrenP είπε:

Καλε η δικια μου ακομα δεν τσιριζει.. βγαζει φωνουλες, μας κοιτα και λεει τα δικα της, μας πιανει το προσωπο και φυσικα οτιδηποτε μπορει να πιασει το βαζει στο στομα... Υποτιθεται αποστειρωση ως το 6ο.. ναι καλα!! Αχ κοριτσια αρχιζω και δουλεια 1η Σεπτεμβρη και εχω να διαχειριστω αντλησεις με θηλαστρο, μαχη να πιασει η μπεμπα μπιμπερο, εισαγωγη στερεων και τον φοβο του κορονοιου, μη φερω δλδ τιποτα στο σπιτι.. Τα χω παιξει!! Ειπα πολλα ε; Καλημερα κοριτσια!! 

καλημερα. τι πολλά καλε??? λογικα αυτα που ειπες απο ρην στιγμη που πας κ δουλεια...θα τα καταφέρεις μια χαρα ειμαι σιγουρη κ επισης αν προσέξεις με ρον ιο που θα το κανεις ειμαι 100% σιγουρη το μωρακι σ  θα ναι ασφαλές. μην φοβάσαι...

υγ.καλητερα που δεν εχει τσιριδες πιστεψε με δεμ θα την παλευες ολη μερα...οτοασπιδες θα ηθελες...μιλαμε για φωνή ετσι..οπερα η δικια μ παντως στις υψηλες...αχαχαχχαχαχχ

υγ.2 εμεις εχουμε κοψει αποστειρωσει απο οτςν μπηκαν οι στερεές μας ανούσιες ειναι αλλα καθε μανουλα κανει οτι πει ο ντοκ κ φυσικα ξέρει η οδια

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, IrenP είπε:

Καλε η δικια μου ακομα δεν τσιριζει.. βγαζει φωνουλες, μας κοιτα και λεει τα δικα της, μας πιανει το προσωπο και φυσικα οτιδηποτε μπορει να πιασει το βαζει στο στομα... Υποτιθεται αποστειρωση ως το 6ο.. ναι καλα!! Αχ κοριτσια αρχιζω και δουλεια 1η Σεπτεμβρη και εχω να διαχειριστω αντλησεις με θηλαστρο, μαχη να πιασει η μπεμπα μπιμπερο, εισαγωγη στερεων και τον φοβο του κορονοιου, μη φερω δλδ τιποτα στο σπιτι.. Τα χω παιξει!! Ειπα πολλα ε; Καλημερα κοριτσια!! 

Καλημερα!!! Αυτο με την αποστειρωση το εχουμε σταματησει καιρο τωρα!! Τα ιδια κι εγω! Δουλεια απο 1η Σεπ και εισαγωγή στερεών!! Για να δούμε πώς θα πάει!! Εδώ θα μαστε να τα λέμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικος μας γιατρος μας ειπε απο τη στιγμη που μπαινουν χερια κι αντικειμενα στο στομα δεν υφισταται αποστειρωση. Πλυσιμο με βρεφικο υγρο πιατων και τελος. Κοριτσια  @IrenP @Polly1 που επιστρεφετε δουλεια, δεν δικαιουστε το 6μηνο του ΟΑΕΔ; Επισης οσον αφορα τις οδηγιες για το γαλα που πρεπει να αφηνετε με θηλαστρο, αμελξη στη δουλεια κλπ, καλυτερα να απευθυνθειτε σε συμβουλο να σας καθοδηγησει. Εγω που το εχω συζητησει με τη δικια μου εχω καταλαβει οτι ειναι λιγο δυσκολη κατασταση, θελει επιμονη κι αφοσιωση για να συνεχιστει ο θηλασμος και συγκεκριμενοι χειρισμοι..Καλη επιτυχια σε ολες.. Απο τη στιγμη που μπουν περισσοτερα γευματα με στερεες, θα διευκολυνθει η κατασταση κατα πολυ. Επισης εφοσον δεχονται το μπιμπερο ειναι ενα πολυ καλο βημα. Η δικια μου πχ ακομα δεν εχει δεχτει. Τα μικρα σας ποιος θα τα κραταει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ο δικος μας γιατρος μας ειπε απο τη στιγμη που μπαινουν χερια κι αντικειμενα στο στομα δεν υφισταται αποστειρωση. Πλυσιμο με βρεφικο υγρο πιατων και τελος. Κοριτσια  @IrenP @Polly1 που επιστρεφετε δουλεια, δεν δικαιουστε το 6μηνο του ΟΑΕΔ; Επισης οσον αφορα τις οδηγιες για το γαλα που πρεπει να αφηνετε με θηλαστρο, αμελξη στη δουλεια κλπ, καλυτερα να απευθυνθειτε σε συμβουλο να σας καθοδηγησει. Εγω που το εχω συζητησει με τη δικια μου εχω καταλαβει οτι ειναι λιγο δυσκολη κατασταση, θελει επιμονη κι αφοσιωση για να συνεχιστει ο θηλασμος και συγκεκριμενοι χειρισμοι..Καλη επιτυχια σε ολες.. Απο τη στιγμη που μπουν περισσοτερα γευματα με στερεες, θα διευκολυνθει η κατασταση κατα πολυ. Επισης εφοσον δεχονται το μπιμπερο ειναι ενα πολυ καλο βημα. Η δικια μου πχ ακομα δεν εχει δεχτει. Τα μικρα σας ποιος θα τα κραταει;

Με οικονομικό κόστος φυσικά θα δουλέψω για ένα 3ωρο το πολυ την ημερα!! Οπότε εκεινη την ωρα (μεσημέρι ) θα τρώει τις στέρεες (θέλω να πιστεύω). Άρα ούτε θήλαστρο ούτε μπιμπερό. Θα μου την κρατάνε οι γονείς μου για όσο λείπω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Με οικονομικό κόστος φυσικά θα δουλέψω για ένα 3ωρο το πολυ την ημερα!! Οπότε εκεινη την ωρα (μεσημέρι ) θα τρώει τις στέρεες (θέλω να πιστεύω). Άρα ούτε θήλαστρο ούτε μπιμπερό. Θα μου την κρατάνε οι γονείς μου για όσο λείπω!!

Εεε νομιζω μια χαρα εισαι. Νομιζα επιστρεφεις σε 8ωρη δουλεια κανονικα συν πηγαινελα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Βρε κορίτσια κοιμάται ένα 2ωρο τωρα!! Τι να κανω; Είναι πρωτόγνωρο για μενα! Να την ξυπνησω; Μήπως δε μου κοιμάται το βραδυ;;

πας καλα παιδι μου; αστην να ξεκουραστει. δεν σχετιζεται με το αν θα κοιμαται το βραδυ. εκνευρισμο προκαλει το να τα ξυπνας ενω κοιμουνται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...