Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Ο θυροειδης που κολλαει; Δεν καταλαβα... κι εμενα υπερβολη μου φαινεται. πλεον λενε οτι ακομα και τα οροσημα δεν κατακτουνται στον ιδιο χρονο απο ολα τα μωρα χωρις να σημαινει κατι. επισης για αυτο που λες με το κεφαλι, εχει βγει εκτος καμπυλης αναπτυξης;

Μου είπε ότι αν έχει πρόβλημα με τον θυροειδή επηρεάζεται και η ανάπτυξη της γενικά. Όσο για το κεφάλι, όχι δεν είναι εκτός καμπύλης, είναι κάτω από την πράσινη γραμμή ενώ όλες οι άλλες μετρήσεις, ύψος και βάρος, είναι πάνω από την πράσινη.

Just now, Pennymav είπε:

Κορίτσι μου τι εννοείς γέλασε στον 3;για χαμόγελο η για γέλιο δυνατό ;γιατί εμένα ας πούμε ξεκίνησε στους 4,5 μήνες ν γελάει δυνατά κ ειχα αγχωθεί μέχρι τότε γιατί άκουγα από φίλες μ π γέλαγαν πιο νωρίς τ δικά τους .επισης η δικιά μ είναι 6,5 μηνών κ λίγο πριν τους 5,5 άρχισε ν γυρνάει από μπρούμυτα ανάσκελα .πριν 3 μέρες γύρισε από ανάσκελα μπρούμυτα μόνη της τελείως κ τώρα τ κάνει συνέχεια .αλλα η δικιά σ μπορεί κ λόγω κιλών ν μην μπορεί ν γυρίσει .δν μ φαίνεται παράλογο .

Να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έγινε. Μιλάμε για συνειδητό γέλιο δλδ να της μιλάω και να μου απαντάει με κάποιον τρόπο. Νομίζω το χαμόγελο το έκανε νωρίτερα από τον 2ο αλλά δεν είμαι σίγουρη. Πάντως τώρα όταν παίζουμε ξεκαρδιζεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 είπε:

Μου είπε ότι αν έχει πρόβλημα με τον θυροειδή επηρεάζεται και η ανάπτυξη της γενικά. Όσο για το κεφάλι, όχι δεν είναι εκτός καμπύλης, είναι κάτω από την πράσινη γραμμή ενώ όλες οι άλλες μετρήσεις, ύψος και βάρος, είναι πάνω από την πράσινη.

Να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έγινε. Μιλάμε για συνειδητό γέλιο δλδ να της μιλάω και να μου απαντάει με κάποιον τρόπο. Νομίζω το χαμόγελο το έκανε νωρίτερα από τον 2ο αλλά δεν είμαι σίγουρη. Πάντως τώρα όταν παίζουμε ξεκαρδιζεται!

Άρα αν έκανε πριν τον 2 πως ξέρεις ότι δν ήταν συνειδητό τότε κ ήταν στους 3;γιατί κ εμένα χαμόγελα λίγο πριν τους 2 ξεκίνησε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Άρα αν έκανε πριν τον 2 πως ξέρεις ότι δν ήταν συνειδητό τότε κ ήταν στους 3;γιατί κ εμένα χαμόγελα λίγο πριν τους 2 ξεκίνησε 

Συνειδητό είναι όταν έχει ένα ερέθισμα, δλδ της μιλάς και ανταποκρίνεται, αυτό με ρώτησε η γιατρός . Αυτό θυμάμαι ότι το έκανε τον 3ο και στην γιατρό φάνηκε ότι είναι αργά! Τι να σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Μου είπε ότι αν έχει πρόβλημα με τον θυροειδή επηρεάζεται και η ανάπτυξη της γενικά. Όσο για το κεφάλι, όχι δεν είναι εκτός καμπύλης, είναι κάτω από την πράσινη γραμμή ενώ όλες οι άλλες μετρήσεις, ύψος και βάρος, είναι πάνω από την πράσινη.

Να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έγινε. Μιλάμε για συνειδητό γέλιο δλδ να της μιλάω και να μου απαντάει με κάποιον τρόπο. Νομίζω το χαμόγελο το έκανε νωρίτερα από τον 2ο αλλά δεν είμαι σίγουρη. Πάντως τώρα όταν παίζουμε ξεκαρδιζεται!

Κι εμένα ύψος-βαρος-κεφαλι δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους στις καμπύλες! Καμία ομως!! Ποτέ δε μου ανέφερε κατι ομως!! Πιστεύω οι εξετάσεις θα σε ηρεμήσουν! Καλά αποτελέσματα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Συνειδητό είναι όταν έχει ένα ερέθισμα, δλδ της μιλάς και ανταποκρίνεται, αυτό με ρώτησε η γιατρός . Αυτό θυμάμαι ότι το έκανε τον 3ο και στην γιατρό φάνηκε ότι είναι αργά! Τι να σου πω..

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, teta2 είπε:

Συνειδητό είναι όταν έχει ένα ερέθισμα, δλδ της μιλάς και ανταποκρίνεται, αυτό με ρώτησε η γιατρός . Αυτό θυμάμαι ότι το έκανε τον 3ο και στην γιατρό φάνηκε ότι είναι αργά! Τι να σου πω..

Ολα καλα θα βγουν κοριτσι μου. μην αγχωνεσαι. κι η δικια μου αργησε να γυρισει. αλλα γενικα κινητικη ειναι. εχει ενταση κουναει χερια ποδια, κανει κινησεις πιασιματος. και ξαπλωμενη παλευε να παει εστω πλαι για καιρο. κοιταμε τη γενικη εικονα ομως κινητικοτητας. ειναι σημαντικοτερη απο το αν απλα γυριζει. οσο για το γελιο, εφοσον τωρα γελα κι ανταποκρινεται οπως αρμοζει στην ηλικια της, τι την απασχολει αν προτογελασε πριν 2μιση η 3 μηνες; δεν καταλαβαινω... τλσπ κανε και τιε εξετασεις να ηρεμησεις, αλλα οπως σου λεμε ολες, ολα καλα θα ειναι...!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 said:

Μου είπε ότι αν έχει πρόβλημα με τον θυροειδή επηρεάζεται και η ανάπτυξη της γενικά. Όσο για το κεφάλι, όχι δεν είναι εκτός καμπύλης, είναι κάτω από την πράσινη γραμμή ενώ όλες οι άλλες μετρήσεις, ύψος και βάρος, είναι πάνω από την πράσινη.

Να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς πότε έγινε. Μιλάμε για συνειδητό γέλιο δλδ να της μιλάω και να μου απαντάει με κάποιον τρόπο. Νομίζω το χαμόγελο το έκανε νωρίτερα από τον 2ο αλλά δεν είμαι σίγουρη. Πάντως τώρα όταν παίζουμε ξεκαρδιζεται!

Σημαντικο είναι να τηρει την καμπυλη απο την οποια ξεκινησε χωρις πολυ μεγάλες αποκλείσεις προς τα κατω. Γενικα εχν σκαμπανευασματα ομως..

Εμενα πχ γεννηθηκε με κεφάλι στη πορτοκαλι κατω γραμμη κ ακομα εκει ειναι.  Κληρονομικα  αν τ δεις εχω μικρο κεφαλι γ τ σωμα μ αλλα δν παιζει καποιο ρολο εν τελει..

Μακαρι ν ναι ολα τελεια κ αυριο ν σας φυγει τ βαρος!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Σημαντικο είναι να τηρει την καμπυλη απο την οποια ξεκινησε χωρις πολυ μεγάλες αποκλείσεις προς τα κατω. Γενικα εχν σκαμπανευασματα ομως..

Εμενα πχ γεννηθηκε με κεφάλι στη πορτοκαλι κατω γραμμη κ ακομα εκει ειναι.  Κληρονομικα  αν τ δεις εχω μικρο κεφαλι γ τ σωμα μ αλλα δν παιζει καποιο ρολο εν τελει..

Μακαρι ν ναι ολα τελεια κ αυριο ν σας φυγει τ βαρος!!

 

Είχε γεννηθεί με μικρό κεφάλι ούτως ή άλλως αλλά οι προηγούμενοι που την είχαν δει δεν μου είχαν πει κάτι. Δεν έχει διάφορες στις καμπύλες της πάντως, είναι σταθερή. Πάντως και εγώ και ο πατέρας της έχουμε κεφάλες!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

επισης να πω κ κατι γενικο προς ολες. καμια φορα καθομαστε κ κολλαμε σε κατι που ΔΕΝ κανει το παιδι μας, ενω αντιστοιχα υπαρχουν αλλα πραγματα που κανει κ ειναι πολυ πιο μπροστα.Πχ κ εγω κολλουσα που δεν κανει ρολαρισμα, αλλα το γεγονος οτι καθοταν με υποστηριξη απο πριν τον 4ο ενω αλλα παιδακια καθονται στον 6ο, δεν του εδινα σημασια. οταν λοιπον τα ανεφερα στον παιδιατρο μ λεει γτ κολλας στο ρολαρισμα;; κανει ομως αυτο κ αυτο π ειναι πιο προχωρημενα..θα ρολαρει οταν ειναι ετοιμη κ γι αυτη την κατακτηση. καθε παιδι εχει το ρυθμο τ. δεν κρινω τη νεα γιατρο, αλλα νομιζω γνκ ειναι θεμα οπτικης. ισως αυτη επδ ειδε 1η φορα το παιδι τωρα, ειναι υπερβολικη κ δν εχει κ ολοκληρωμενη εικονα.. δηλ δεν μπορω να δεχτω οτι κατι παει τοσο λαθος κ ο προηγουμενος γιατρος δεν το αντιληφθηκε τοσο καιρο.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

επισης να πω κ κατι γενικο προς ολες. καμια φορα καθομαστε κ κολλαμε σε κατι που ΔΕΝ κανει το παιδι μας, ενω αντιστοιχα υπαρχουν αλλα πραγματα που κανει κ ειναι πολυ πιο μπροστα.Πχ κ εγω κολλουσα που δεν κανει ρολαρισμα, αλλα το γεγονος οτι καθοταν με υποστηριξη απο πριν τον 4ο ενω αλλα παιδακια καθονται στον 6ο, δεν του εδινα σημασια. οταν λοιπον τα ανεφερα στον παιδιατρο μ λεει γτ κολλας στο ρολαρισμα;; κανει ομως αυτο κ αυτο π ειναι πιο προχωρημενα..θα ρολαρει οταν ειναι ετοιμη κ γι αυτη την κατακτηση. καθε παιδι εχει το ρυθμο τ. δεν κρινω τη νεα γιατρο, αλλα νομιζω γνκ ειναι θεμα οπτικης. ισως αυτη επδ ειδε 1η φορα το παιδι τωρα, ειναι υπερβολικη κ δν εχει κ ολοκληρωμενη εικονα.. δηλ δεβ μπορω να δεχτω οτι κατι παει τοσο λαθος κ ο προηγουμενος γιατρος δεν το αντιληφθηκε τοσο καιρο.

Απλά  πολλοί γιατροί πάνε με το πρωτόκολλο! Αν δεις στο βιβλιάριο λέει συνειδητή ανταπόκριση με χαμόγελο στους 2 μήνες! Της ειπε η τετα στους 3 και αμεσως εβγαλε θεμα η παιδίατρος! Θα έπρεπε να είναι πιο ελαστική! Σιγά τη διαφορά στην τελική! Η δική μου μπορεί να ναι περίεργη στη διατροφή και να μην την ακολούθησα τελικα αλλα σε κατι τέτοια δε με αγχωσε ποτέ, απεναντίας όπως λες μου τόνιζε τα θετικά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, teta2 είπε:

Καλησπέρα! Πλέον μπαίνω οπότε προλαβαίνω και βλέπω ότι έχω μείνει πίσω,  δεν έχω χρόνο να τα διαβάσω όλα! Βλέπω.παντως ότι έχετε όλες αρχίσει στερεές εδώ και καιρό, η δικιά μου ξεκίνησε φρούτο ( αχλάδι) πριν τέσσερις μέρες και αύριο βάζω και ροδάκινο. Πήγαμε σήμερα σε καινούργια παιδίατρο πιο κοντά στο σπίτι, και η μικρή της φάνηκε αρκετά πίσω σε ανάπτυξη ( όχι σωματικά) και μας έβαλε να της κάνουμε εξετάσεις για θυροειδή! Η αλήθεια είναι ότι το μωρό άργησε λίγο και να γελάσει (γύρω στον 3ο μήνα) και ακόμα δεν μπορεί να γυρίσει όταν είναι ξαπλωμένη, αλλά μου φαίνεται λίγο υπερβολική η παιδίατρος! Επίσης με αγχωσε λίγο παραπάνω γιατί βρίσκει το κεφάλι της πολύ μικρό σε σχέση με το σώμα της! Τέλος πάντων, αύριο που θα βγουν τα αποτελέσματα θα ξέρω τι γίνεται αλλά η αλήθεια είναι τώρα μου μπήκε η ιδέα και θα το σκέφτομαι συνέχεια!!

Νομίζω πως πρέπει να αλλάξεις ξανά παιδίατρο....Χαχχαχαχα.πλακα κάνω. Και εμένα η δικιά μου είναι σαν την δικιά σου, κοντά στα κιλά με την δικιά σου και σε ηλικία...Και ούτε γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα,  άρχισε να γελάει δυνατά πριν από 15 μέρες και ούτε κάθεται μόνη της στον κωλο της αν την αφήσω στο κρεβάτι,  θα πέσει με τα μούτρα μπροστά...Αλλά δεν αγχώνομαι καθόλου γιατί το βλέπω ότι είναι ένα πολύ φυσιολογικό παιδί,  θα τα κάνει όλα όποτε αυτή θέλει,  τα μωρά μας θεωρώ είναι μια χαρά στα κιλά,  ίσα ίσα και πολλά είναι...θεωρώ πως τζάμπα σε αγχωσαι η παιδίατρος και πραγματικά μπορεί να ακούγομαι αυστηρή αλλά αν είναι να σε αγχώνει με το παραμικρό μήπως να το σκεφτείς και να την αλλάξεις μέχρι να βρεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις ήρεμη....εμένα ποτέ δεν με ρώτησε ο γιατρός για το πότε γέλασε η μπεμπα,  αν γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα και το αντίστροφο,  ίσα ίσα επειδή εγώ το έχω άγχος που είναι πρόωρη τον ρωτάω πάντα πως σας φαίνεται γιατρέ για πρόωρο μωρό και μου λέει μην σε ξανακούσω να λες πρόωρο μωρό,  θα μου λες πως σου φαίνεται γιατρέ, ξέχνα ότι είναι πρόωρο,  πέρασε...Τότε που γέννησα και πήραμε την μικρή στο σπίτι μου είπαν από το ιδιωτικο νοσοκομειο που γεννησα ότι πρέπει ανά διαστήματα να κάνουμε και διάφορες εξετάσεις....π@@@ριες...Για να τρώνε τα λεφτά του κοσμακι....νευρολογικες, ακοής, κτλ που δεν τις θυμάμαι κιόλας...με έπαιρνα τηλέφωνα πρέπει να έρθετε για την τάδε εξέταση,  100 ευρώ...λέω θα ρωτήσω τον παιδίατρο,  ο παιδίατρος μου έλεγε είναι τζάμπα,  αν ναι πήγαινε,  του έλεγα κάνουν τόσο, μου έλεγε αν θες να πετάξεις τα λεφτά σου πήγαινε...Τελικά ποτέ δεν πήγα να κάνω καμία εξέταση και η μικρή μια χαρά ακούει,  ίσα ίσα παρακουει και το τσακ...Όλα για τα λεφτά γίνονται....Καλά αποτελέσματα να έχετε με τις εξετάσεις,  που πιστεύω όλα τέλεια είναι, μια χαρά είναι το παιδάκι σας,  μπορεί να βλέπεις να τα κάνει όλα πιο αργά από άλλα παιδιά και να δεις ξαφνικά στον 8 μήνα να περπατάει,  να δεις μεγάλες αλλαγές....να μην αγχώνεσαι καθόλου....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Απλά  πολλοί γιατροί πάνε με το πρωτόκολλο! Αν δεις στο βιβλιάριο λέει συνειδητή ανταπόκριση με χαμόγελο στους 2 μήνες! Της ειπε η τετα στους 3 και αμεσως εβγαλε θεμα η παιδίατρος! Θα έπρεπε να είναι πιο ελαστική! Σιγά τη διαφορά στην τελική! Η δική μου μπορεί να ναι περίεργη στη διατροφή και να μην την ακολούθησα τελικα αλλα σε κατι τέτοια δε με αγχωσε ποτέ, απεναντίας όπως λες μου τόνιζε τα θετικά!!

Όπως το λες, κόλλησε με το χαμόγελο!!

1 ώρα πρίν, Ξένη είπε:

Νομίζω πως πρέπει να αλλάξεις ξανά παιδίατρο....Χαχχαχαχα.πλακα κάνω. Και εμένα η δικιά μου είναι σαν την δικιά σου, κοντά στα κιλά με την δικιά σου και σε ηλικία...Και ούτε γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα,  άρχισε να γελάει δυνατά πριν από 15 μέρες και ούτε κάθεται μόνη της στον κωλο της αν την αφήσω στο κρεβάτι,  θα πέσει με τα μούτρα μπροστά...Αλλά δεν αγχώνομαι καθόλου γιατί το βλέπω ότι είναι ένα πολύ φυσιολογικό παιδί,  θα τα κάνει όλα όποτε αυτή θέλει,  τα μωρά μας θεωρώ είναι μια χαρά στα κιλά,  ίσα ίσα και πολλά είναι...θεωρώ πως τζάμπα σε αγχωσαι η παιδίατρος και πραγματικά μπορεί να ακούγομαι αυστηρή αλλά αν είναι να σε αγχώνει με το παραμικρό μήπως να το σκεφτείς και να την αλλάξεις μέχρι να βρεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις ήρεμη....εμένα ποτέ δεν με ρώτησε ο γιατρός για το πότε γέλασε η μπεμπα,  αν γυρίζει από ανάσκελα μπρούμυτα και το αντίστροφο,  ίσα ίσα επειδή εγώ το έχω άγχος που είναι πρόωρη τον ρωτάω πάντα πως σας φαίνεται γιατρέ για πρόωρο μωρό και μου λέει μην σε ξανακούσω να λες πρόωρο μωρό,  θα μου λες πως σου φαίνεται γιατρέ, ξέχνα ότι είναι πρόωρο,  πέρασε...Τότε που γέννησα και πήραμε την μικρή στο σπίτι μου είπαν από το ιδιωτικο νοσοκομειο που γεννησα ότι πρέπει ανά διαστήματα να κάνουμε και διάφορες εξετάσεις....π@@@ριες...Για να τρώνε τα λεφτά του κοσμακι....νευρολογικες, ακοής, κτλ που δεν τις θυμάμαι κιόλας...με έπαιρνα τηλέφωνα πρέπει να έρθετε για την τάδε εξέταση,  100 ευρώ...λέω θα ρωτήσω τον παιδίατρο,  ο παιδίατρος μου έλεγε είναι τζάμπα,  αν ναι πήγαινε,  του έλεγα κάνουν τόσο, μου έλεγε αν θες να πετάξεις τα λεφτά σου πήγαινε...Τελικά ποτέ δεν πήγα να κάνω καμία εξέταση και η μικρή μια χαρά ακούει,  ίσα ίσα παρακουει και το τσακ...Όλα για τα λεφτά γίνονται....Καλά αποτελέσματα να έχετε με τις εξετάσεις,  που πιστεύω όλα τέλεια είναι, μια χαρά είναι το παιδάκι σας,  μπορεί να βλέπεις να τα κάνει όλα πιο αργά από άλλα παιδιά και να δεις ξαφνικά στον 8 μήνα να περπατάει,  να δεις μεγάλες αλλαγές....να μην αγχώνεσαι καθόλου....

Το σκέφτηκα να ξαναλλαξω παιδίατρο αν δω ότι με αγχωνει χωρίς λόγο. Μπορεί να πάω σε άλλον για δεύτερη γνώμη..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Όπως το λες, κόλλησε με το χαμόγελο!!

Το σκέφτηκα να ξαναλλαξω παιδίατρο αν δω ότι με αγχωνει χωρίς λόγο. Μπορεί να πάω σε άλλον για δεύτερη γνώμη..

Εγώ θα πήγαινα,  αν είναι πάντα με το παραμικρό να σε στέλνει για εξετάσεις....Από περιέργεια πόσο είναι η περίμετρος του κεφαλιού του μωρού σου? 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ θα πήγαινα,  αν είναι πάντα με το παραμικρό να σε στέλνει για εξετάσεις....Από περιέργεια πόσο είναι η περίμετρος του κεφαλιού του μωρού σου? 

41,5. Γεννήθηκε με 33 περίπου. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα την μετραγαν στο κέντρο υγείας της περιοχής μας που την πηγαίναμε για τα εμβόλια και την έβγαζαν πολύ μεγαλύτερη! Μάλλον έκαναν λάθος στο μέτρημα γιατί δεν νομίζω να μικρυνε το κεφάλι της!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

41,5. Γεννήθηκε με 33 περίπου. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα την μετραγαν στο κέντρο υγείας της περιοχής μας που την πηγαίναμε για τα εμβόλια και την έβγαζαν πολύ μεγαλύτερη! Μάλλον έκαναν λάθος στο μέτρημα γιατί δεν νομίζω να μικρυνε το κεφάλι της!

Η δικιά μου γεννήθηκε με περίμετρο 32 και πριν 20 μέρες που είχαμε πάει γιατρό είχε 41.6....Και μια χαρά φυσιολογικό του φάνηκε του γιατρού...Πόσο κεφάλι να έχει δλδ? Η ανιψιά μου που είναι 4 χρονών έχει 56 περίμετρο,  το ξέρω γιατί της παρήγγειλα κορδέλες και την μέτρησα...αν είχαν και τα δικά μας τέτοιο κεφάλι θα ήταν κεφάλες....Μια χαρά είναι το παιδάκι σου....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...