Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Η δικιά μου γεννήθηκε με περίμετρο 32 και πριν 20 μέρες που είχαμε πάει γιατρό είχε 41.6....Και μια χαρά φυσιολογικό του φάνηκε του γιατρού...Πόσο κεφάλι να έχει δλδ? Η ανιψιά μου που είναι 4 χρονών έχει 56 περίμετρο,  το ξέρω γιατί της παρήγγειλα κορδέλες και την μέτρησα...αν είχαν και τα δικά μας τέτοιο κεφάλι θα ήταν κεφάλες....Μια χαρά είναι το παιδάκι σου....

Τι να πω βρε κορίτσια...λέτε να έπεσα σε τόσο λάθος παιδίατρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια...λέτε να έπεσα σε τόσο λάθος παιδίατρο;

Απλά μπορεί να είναι λίγο έως πολύ....ψειρας...Τις εξετάσεις πήγες μόνη σου και τις έκανες η σε έστειλε σε δικό της άνθρωπο? Η δυσπιστη ρωτάει.....χαχαχχαχα


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Απλά μπορεί να είναι λίγο έως πολύ....ψειρας...Τις εξετάσεις πήγες μόνη σου και τις έκανες η σε έστειλε σε δικό της άνθρωπο? Η δυσπιστη ρωτάει.....χαχαχχαχα

Όχι δεν μου είπε τπτ, εγώ την ρώτησα που να πάω και μου είπε σε κάποιο διαγνωστικό , όπου θέλω. Και την πήγα στη βιοϊατρική που έχουμε κοντά. Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό να σου πω την αλήθεια, αλλά νομίζω ότι είναι πάρα πολύ τυπική και ψείρας. Μπορεί να είναι και καλό αυτό κάποιες φορές..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Όχι δεν μου είπε τπτ, εγώ την ρώτησα που να πάω και μου είπε σε κάποιο διαγνωστικό , όπου θέλω. Και την πήγα στη βιοϊατρική που έχουμε κοντά. Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό να σου πω την αλήθεια, αλλά νομίζω ότι είναι πάρα πολύ τυπική και ψείρας. Μπορεί να είναι και καλό αυτό κάποιες φορές..

κ γτ κρινουμε οτι εκανε λαθος μετρηση το κεντρο υγειας κ οχι αυτη; εντωμεταξυ κ στα κιλα στην εβγαλε αλλιως;; χμμμ..περιεργο. τλσπ κανε την εξεταση να σ φυγει η ιδεα. αλλα μηπως να πας κ σε καποιον αλλο; εγω δεν βλεπω τπτ το τυπικο κ ψειριστικο στο να σε αγχωνει για το ποτε γελασε το παιδι πρωτη φορα κ το αν ρολαρει, μια παιδιατρος π το βλεπει 1η επισκεψη 5,5 μηνων. επισηςγια να ακριβολογουμε οροσημο στο κλεισιμο των 6μηνων, τονιζω το 6, ειναι το παιδι ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ να γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα η το αντιστροφο. ουτε καν να γυρναει υποχρεωτικα. το γραφει κ στο βιβλιαριο υγειας.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια...λέτε να έπεσα σε τόσο λάθος παιδίατρο;

Εχω αλλάξει πεντε παιδιατρους ως τώρα.. Και εχω καταλήξει σε δυο.. Έναν άντρα και μια γυναίκα.. Ο ένας με μεγάλωσε και η άλλη βρίσκεται απλά κοντά στο σπίτι μου.. Δεν φαντάζεσαι ποσα λάθη εχω ακουσει από παιδιατρους... Ασε να μην τ ανοίξουμε αυτό το θέμα.. Πάντως ευχομαι να πανε ολα καλα και να ναι λάθος η παιδιατρος

  • Μου αρέσει 3

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

κ γτ κρινουμε οτι εκανε λαθος μετρηση το κεντρο υγειας κ οχι αυτη; εντωμεταξυ κ στα κιλα στην εβγαλε αλλιως;; χμμμ..περιεργο. τλσπ κανε την εξεταση να σ φυγει η ιδεα. αλλα μηπως να πας κ σε καποιον αλλο; εγω δεν βλεπω τπτ το τυπικο κ ψειριστικο στο να σε αγχωνει για το ποτε γελασε το παιδι πρωτη φορα κ το αν ρολαρει, μια παιδιατρος π το βλεπει 1η επισκεψη 5,5 μηνων. επισηςγια να ακριβολογουμε οροσημο στο κλεισιμο των 6μηνων, τονιζω το 6, ειναι το παιδι ΝΑ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ να γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα η το αντιστροφο. ουτε καν να γυρναει υποχρεωτικα. το γραφει κ στο βιβλιαριο υγειας.

Το μέτρησε δύο φορές για να είναι σίγουρη και αυτή. Και στα κιλά την έβγαλε λιγότερο αλλά αυτή είχε ψηφιακή ζυγαριά ενώ στο κέντρο υγείας είχαν τις πολύ παλιές ζυγαριές που το ρυθμιζεις μόνος σου ( δεν ξέρω πως λέγονται) στις οποίες πρέπει να ζύγιζαν και εμένα όταν ήμουν μωρό! Πάντως με τα κιλά ήταν πολύ χαλαρή, μου είπε 100-200 γρ πάνω κάτω δεν παίζει ρόλο. Ναι και εγώ βλέπω ότι είναι κάπως υπερβολική και μάλλον θα πάω και αλλού..

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Το μέτρησε δύο φορές για να είναι σίγουρη και αυτή. Και στα κιλά την έβγαλε λιγότερο αλλά αυτή είχε ψηφιακή ζυγαριά ενώ στο κέντρο υγείας είχαν τις πολύ παλιές ζυγαριές που το ρυθμιζεις μόνος σου ( δεν ξέρω πως λέγονται) στις οποίες πρέπει να ζύγιζαν και εμένα όταν ήμουν μωρό! Πάντως με τα κιλά ήταν πολύ χαλαρή, μου είπε 100-200 γρ πάνω κάτω δεν παίζει ρόλο. Ναι και εγώ βλέπω ότι είναι κάπως υπερβολική και μάλλον θα πάω και αλλού..

Οσο για τις ζυγαριες, να ξερεις οτι αυτες που ρυθμιζονται με το χερι εχουν μεγαλυτερη ακριβεια απο τις ψηφιακες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Οσο για τις ζυγαριες, να ξερεις οτι αυτες που ρυθμιζονται με το χερι εχουν μεγαλυτερη ακριβεια απο τις ψηφιακες.

Ναι; Δεν το ήξερα ! Καλά δεν είχε μεγάλη διαφορά στο ζύγισμα , γύρω στα 150 γρ λιγότερο την έβγαλε η παιδίατρος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Ναι; Δεν το ήξερα ! Καλά δεν είχε μεγάλη διαφορά στο ζύγισμα , γύρω στα 150 γρ λιγότερο την έβγαλε η παιδίατρος.

Ουτε κ εγω το ηξερα αλλα μου το ειπαν κ στο ιασω κ αυτος π νοικιαζε βρεφοζυγους. μ ειπε οτι αν ο γιατρος μ εχει την χειροκινητη, μην μ κανει εντυπωση αν εχει αποκλιση. κ οτι οι χειροκινητες ειναι πιο σωστες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 είπε:

Τελικά ήταν μια  χαρά οι εξετάσεις της μικρής! Της έστειλα στην γιατρό και δεν έχει απαντήσει ακόμα. Μου έφυγε ένα βάρος είναι η αλήθεια!

Μπραβο κοπελα μου!ηρεμησε τωρα κι απολαυσε το μωρακι σου! μια χαρα ειναι!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Πάνω που είπα ότι ηρέμησα....με πήρε η γιατρός για να μου πει ότι είναι πολύ καλές οι εξετάσεις αλλά θα πρέπει να την παρακολουθούμε γιατί έχει μείνει πίσω το μωρό. Και όταν την ρώτησα σε τι ακριβώς αναφέρεται μου είπε ότι παρατήρησε πως δεν έχει καλή βλεμματική επαφή, δλδ στο ιατρείο που την εξέταζε την κοίταξε η μικρή μόνο δύο φορές και ότι σε αυτή την ηλικία πρέπει να κοιτάει πιο πολύ κάποιον ξένο! Η αλήθεια είναι ότι η μικρή μόλις την είδε με την μάσκα άρχισε να κλαίει και στην συνέχεια έδωσε πιο πολύ σημασία στον χώρο δλδ κοίταζε γύρω γύρω, δεν είμαι σίγουρη αν κοιτούσε τη γιατρό. Ο άντρας μου μόλις το άκουσε τα πήρε και μου είπε να μην ξαναπάμε σε αυτή και τείνω να συμφωνήσω. Θα πάω σίγουρα σε κάποιον άλλο για δεύτερη γνώμη αν και όταν το πω στον άντρα μου θα φωνάζει πάλι γιατί πιστεύει ότι το ψάχνω υπερβολικά και το παιδί δεν έχει πρόβλημα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Πάνω που είπα ότι ηρέμησα....με πήρε η γιατρός για να μου πει ότι είναι πολύ καλές οι εξετάσεις αλλά θα πρέπει να την παρακολουθούμε γιατί έχει μείνει πίσω το μωρό. Και όταν την ρώτησα σε τι ακριβώς αναφέρεται μου είπε ότι παρατήρησε πως δεν έχει καλή βλεμματική επαφή, δλδ στο ιατρείο που την εξέταζε την κοίταξε η μικρή μόνο δύο φορές και ότι σε αυτή την ηλικία πρέπει να κοιτάει πιο πολύ κάποιον ξένο! Η αλήθεια είναι ότι η μικρή μόλις την είδε με την μάσκα άρχισε να κλαίει και στην συνέχεια έδωσε πιο πολύ σημασία στον χώρο δλδ κοίταζε γύρω γύρω, δεν είμαι σίγουρη αν κοιτούσε τη γιατρό. Ο άντρας μου μόλις το άκουσε τα πήρε και μου είπε να μην ξαναπάμε σε αυτή και τείνω να συμφωνήσω. Θα πάω σίγουρα σε κάποιον άλλο για δεύτερη γνώμη αν και όταν το πω στον άντρα μου θα φωνάζει πάλι γιατί πιστεύει ότι το ψάχνω υπερβολικά και το παιδί δεν έχει πρόβλημα..

Να πας σε άλλον παιδίατρο ... Και να μην πεις τίποτα για τέτοια θέματα. Ασε να μιλήσει εκείνος αν δει κάτι.. Γενικά μην το ψάχνεις και πολυ.. Ξέρω περιπτωσεις που τρέλαναν τα μωράκια τους, και τελικά δεν ήταν τίποτα.. Πολυ ψυχοφθορο όλο αυτό για τα μωράκια.. Κρίμα δεν είναι?? 

Ηρεμησε, παρε βαθιές ανάσες και βουρ στον επόμενο. Απλά μην θίγεις τέτοια θέματα από το πρωτο ρβ.ειναι σαν να λες γιατρέ ήρθα να το δείτε γιατί δεν πιστευω τους υπόλοιπους και σας αλλάζω για να δω αν θα πειτε τα ίδια η όχι.. Ε Οχι!! 

 

  • Μου αρέσει 4

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, teta2 said:

41,5. Γεννήθηκε με 33 περίπου. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα την μετραγαν στο κέντρο υγείας της περιοχής μας που την πηγαίναμε για τα εμβόλια και την έβγαζαν πολύ μεγαλύτερη! Μάλλον έκαναν λάθος στο μέτρημα γιατί δεν νομίζω να μικρυνε το κεφάλι της!

Ακριβως ετσι κ μεις στις μετρησεις πανω σ καμπυλη ακριβώς ειμαστε οποτε μια χαρα!!

 

10 hours ago, teta2 said:

Όχι δεν μου είπε τπτ, εγώ την ρώτησα που να πάω και μου είπε σε κάποιο διαγνωστικό , όπου θέλω. Και την πήγα στη βιοϊατρική που έχουμε κοντά. Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό να σου πω την αλήθεια, αλλά νομίζω ότι είναι πάρα πολύ τυπική και ψείρας. Μπορεί να είναι και καλό αυτό κάποιες φορές..

Πολυ πιθανον ν ειναι θετικα ψειρας μην ξεχνας πρωτη φορα σας ειδε κ θελει ν εχει μια εικονα γτ ισως δν εμπιστεύεται κ τ προηγουμενο ιατρειο π πήγαινες..

Just now, teta2 said:

Πάνω που είπα ότι ηρέμησα....με πήρε η γιατρός για να μου πει ότι είναι πολύ καλές οι εξετάσεις αλλά θα πρέπει να την παρακολουθούμε γιατί έχει μείνει πίσω το μωρό. Και όταν την ρώτησα σε τι ακριβώς αναφέρεται μου είπε ότι παρατήρησε πως δεν έχει καλή βλεμματική επαφή, δλδ στο ιατρείο που την εξέταζε την κοίταξε η μικρή μόνο δύο φορές και ότι σε αυτή την ηλικία πρέπει να κοιτάει πιο πολύ κάποιον ξένο! Η αλήθεια είναι ότι η μικρή μόλις την είδε με την μάσκα άρχισε να κλαίει και στην συνέχεια έδωσε πιο πολύ σημασία στον χώρο δλδ κοίταζε γύρω γύρω, δεν είμαι σίγουρη αν κοιτούσε τη γιατρό. Ο άντρας μου μόλις το άκουσε τα πήρε και μου είπε να μην ξαναπάμε σε αυτή και τείνω να συμφωνήσω. Θα πάω σίγουρα σε κάποιον άλλο για δεύτερη γνώμη αν και όταν το πω στον άντρα μου θα φωνάζει πάλι γιατί πιστεύει ότι το ψάχνω υπερβολικά και το παιδί δεν έχει πρόβλημα..

Σε αυτο με την μασκα θ σ πω πως ισσχυει κ στην δικη μου..δεν θελει την μασκα..βλεπει γιατρο μ μασκα κ κλαιει..βλεπει εμενα κ την τραβάει..κ στο ιατρειο ειναι ολο κλαμα απο την πορτα ακομα λογω μασκας.. πώς να έχει βλεμματικη επαφη?! Ενα μωρο π σπιτι ειναι τελειως αλλιώς..συμφωνω με την Νινα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ακριβως ετσι κ μεις στις μετρησεις πανω σ καμπυλη ακριβώς ειμαστε οποτε μια χαρα!!

 

Πολυ πιθανον ν ειναι θετικα ψειρας μην ξεχνας πρωτη φορα σας ειδε κ θελει ν εχει μια εικονα γτ ισως δν εμπιστεύεται κ τ προηγουμενο ιατρειο π πήγαινες..

Σε αυτο με την μασκα θ σ πω πως ισσχυει κ στην δικη μου..δεν θελει την μασκα..βλεπει γιατρο μ μασκα κ κλαιει..βλεπει εμενα κ την τραβάει..κ στο ιατρειο ειναι ολο κλαμα απο την πορτα ακομα λογω μασκας.. πώς να έχει βλεμματικη επαφη?! Ενα μωρο π σπιτι ειναι τελειως αλλιώς..συμφωνω με την Νινα..

Πες τα πες τα.. Εδώ ο δικός μας που είναι και 17 μηνών, αν μας δει με μάσκα τρομάζει.. Δεν θα τρομάξει το μωράκι?? Τι βλεμματικη επαφή παιδι μου? Αφου φοβάται το. Μωρό ο

Θυμησε μου γιατί άλλαξες παιδιατρο? Δεν τα χω παρακολουθησει όλα... @teta2


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...