Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

      οχι ρε συ  δεν μιλάω για τα 2400  ! μιλάω για το κυοφορίας ,λοχείας και μητρότητας ! εγώ με αυτά εχω γίνει εξαλλη αν δεν μας τα πληρώνουν ! δλδ σκέφτομαι ότι πχ θα εμένα  1 χρόνο απλήρωτη και παθαίνω σοκ…  τέλος πάντων ας αγχωθώ πάλι για τις συσπάσεις μου και θα ξανά αγχωθώ γι αυτό τον άλλο μήνα 🙄

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Ακριβως ετσι κ μεις στις μετρησεις πανω σ καμπυλη ακριβώς ειμαστε οποτε μια χαρα!!

 

Πολυ πιθανον ν ειναι θετικα ψειρας μην ξεχνας πρωτη φορα σας ειδε κ θελει ν εχει μια εικονα γτ ισως δν εμπιστεύεται κ τ προηγουμενο ιατρειο π πήγαινες..

Σε αυτο με την μασκα θ σ πω πως ισσχυει κ στην δικη μου..δεν θελει την μασκα..βλεπει γιατρο μ μασκα κ κλαιει..βλεπει εμενα κ την τραβάει..κ στο ιατρειο ειναι ολο κλαμα απο την πορτα ακομα λογω μασκας.. πώς να έχει βλεμματικη επαφη?! Ενα μωρο π σπιτι ειναι τελειως αλλιώς..συμφωνω με την Νινα..

Μου το είπε και η ίδια ,ότι μπορεί να έτυχε να μην την  κοίταζε πολύ. Δεν είχα σκεφτεί μέχρι τώρα ότι ίσως έχει τέτοιο θέμα το μωρό, αφού ακόμα και με βιντεοκλήση που μιλάει με παππούδες κοιτάει και γελάει όταν της μιλάνε. Πρέπει να μιλήσω με κάποιον άλλο γιατρό ή θα μου πει τα ίδια ή θα με καθυσηχασει, τουλάχιστον να ξέρω τι γίνεται!

Just now, Nina13 είπε:

Πες τα πες τα.. Εδώ ο δικός μας που είναι και 17 μηνών, αν μας δει με μάσκα τρομάζει.. Δεν θα τρομάξει το μωράκι?? Τι βλεμματικη επαφή παιδι μου? Αφου φοβάται το. Μωρό ο

Θυμησε μου γιατί άλλαξες παιδιατρο? Δεν τα χω παρακολουθησει όλα... @teta2

Δυστυχώς δεν είχε κάποιον παιδίατρο να την παρακολουθεί συστηματικά από μωρό. Την είχε δει όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο ένας και μετά όταν την πήγαινα για εμβόλιο στο κέντρο υγείας της περιοχής μας την εξέταζε η παιδίατρος που ήταν εκεί δλδ μια φορά το.μηνα. Δεν μας είχε πει κάτι αυτή μόνο ότι είναι πολύ βαριά (8.500 κιλά) και την κάνει λίγο δυσκίνητη αυτό. Ήθελα να βρω έναν κοντά στο σπίτι μας και έτυχε να είναι αυτή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, teta2 είπε:

Μου το είπε και η ίδια ,ότι μπορεί να έτυχε να μην την  κοίταζε πολύ. Δεν είχα σκεφτεί μέχρι τώρα ότι ίσως έχει τέτοιο θέμα το μωρό, αφού ακόμα και με βιντεοκλήση που μιλάει με παππούδες κοιτάει και γελάει όταν της μιλάνε. Πρέπει να μιλήσω με κάποιον άλλο γιατρό ή θα μου πει τα ίδια ή θα με καθυσηχασει, τουλάχιστον να ξέρω τι γίνεται!

Δυστυχώς δεν είχε κάποιον παιδίατρο να την παρακολουθεί συστηματικά από μωρό. Την είχε δει όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο ένας και μετά όταν την πήγαινα για εμβόλιο στο κέντρο υγείας της περιοχής μας την εξέταζε η παιδίατρος που ήταν εκεί δλδ μια φορά το.μηνα. Δεν μας είχε πει κάτι αυτή μόνο ότι είναι πολύ βαριά (8.500 κιλά) και την κάνει λίγο δυσκίνητη αυτό. Ήθελα να βρω έναν κοντά στο σπίτι μας και έτυχε να είναι αυτή..

Καταλαβα.. Κάνε κουράγιο και βρες κι άλλον ένα να πας να εξετάσει το παιδι, μα μην θίγεις τέτοια θέματα από την πρωτη μερα, εκτός κι αν σου πει κάτι από μόνος του.. Ελπίζω να πανε ολα καλα και να ηρεμήσεις, φαντάζομαι πως είναι να νιώθεις αβεβαιότητα.. Και γενικά μην διαβάζεις στο ίντερνετ.. Ενας καλός αναπτυξιολογος να ναι η επόμενη σου κίνηση.. Μετά την αλλαγή γιατρου, και εφόσον σου πει και ο νέος γιατρός ότι κάτι υπάρχει.. Αλλιώς αστα όλα πισω και ξέχασε τα.. 

  • Μου αρέσει 2

DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Πάνω που είπα ότι ηρέμησα....με πήρε η γιατρός για να μου πει ότι είναι πολύ καλές οι εξετάσεις αλλά θα πρέπει να την παρακολουθούμε γιατί έχει μείνει πίσω το μωρό. Και όταν την ρώτησα σε τι ακριβώς αναφέρεται μου είπε ότι παρατήρησε πως δεν έχει καλή βλεμματική επαφή, δλδ στο ιατρείο που την εξέταζε την κοίταξε η μικρή μόνο δύο φορές και ότι σε αυτή την ηλικία πρέπει να κοιτάει πιο πολύ κάποιον ξένο! Η αλήθεια είναι ότι η μικρή μόλις την είδε με την μάσκα άρχισε να κλαίει και στην συνέχεια έδωσε πιο πολύ σημασία στον χώρο δλδ κοίταζε γύρω γύρω, δεν είμαι σίγουρη αν κοιτούσε τη γιατρό. Ο άντρας μου μόλις το άκουσε τα πήρε και μου είπε να μην ξαναπάμε σε αυτή και τείνω να συμφωνήσω. Θα πάω σίγουρα σε κάποιον άλλο για δεύτερη γνώμη αν και όταν το πω στον άντρα μου θα φωνάζει πάλι γιατί πιστεύει ότι το ψάχνω υπερβολικά και το παιδί δεν έχει πρόβλημα..

Τραγική.....άλλαξε παιδίατρο και όπως σου είπε μια κοπέλα άσε να μιλήσει αυτός....έλεος.....

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Μου το είπε και η ίδια ,ότι μπορεί να έτυχε να μην την  κοίταζε πολύ. Δεν είχα σκεφτεί μέχρι τώρα ότι ίσως έχει τέτοιο θέμα το μωρό, αφού ακόμα και με βιντεοκλήση που μιλάει με παππούδες κοιτάει και γελάει όταν της μιλάνε. Πρέπει να μιλήσω με κάποιον άλλο γιατρό ή θα μου πει τα ίδια ή θα με καθυσηχασει, τουλάχιστον να ξέρω τι γίνεται!

Δυστυχώς δεν είχε κάποιον παιδίατρο να την παρακολουθεί συστηματικά από μωρό. Την είχε δει όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο ένας και μετά όταν την πήγαινα για εμβόλιο στο κέντρο υγείας της περιοχής μας την εξέταζε η παιδίατρος που ήταν εκεί δλδ μια φορά το.μηνα. Δεν μας είχε πει κάτι αυτή μόνο ότι είναι πολύ βαριά (8.500 κιλά) και την κάνει λίγο δυσκίνητη αυτό. Ήθελα να βρω έναν κοντά στο σπίτι μας και έτυχε να είναι αυτή..

Αυτό με τη βλεμματικη επαφή στο είπε τωρα που της είπες ότι οι εξετάσεις είναι καλές; Φαίνεται σαν να ψάχνει να βρει πρόβλημα με το ζόρι! Κι εγώ στη θέση σου θα την άλλαζα!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Αυτό με τη βλεμματικη επαφή στο είπε τωρα που της είπες ότι οι εξετάσεις είναι καλές; Φαίνεται σαν να ψάχνει να βρει πρόβλημα με το ζόρι! Κι εγώ στη θέση σου θα την άλλαζα!!! 

Πραγματικά αυτό θα έλεγα τώρα .γιατι δεν στο είπε εξ αρχής αυτό μ τ βλεμματικη επαφή δλδ ;άλλαξε γιατρό Τέτα .πραγματικα αυτή κάτι ψάχνει να βρει .

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Αυτό με τη βλεμματικη επαφή στο είπε τωρα που της είπες ότι οι εξετάσεις είναι καλές; Φαίνεται σαν να ψάχνει να βρει πρόβλημα με το ζόρι! Κι εγώ στη θέση σου θα την άλλαζα!!! 

Εγώ την ρώτησα αν είδε κάτι άλλο (εκτός από το χαμόγελο.που άργησε), και μου είπε ότι δεν ειχε καλή βλεμματική επαφή στο ιατρείο!

Just now, Pennymav είπε:

Πραγματικά αυτό θα έλεγα τώρα .γιατι δεν στο είπε εξ αρχής αυτό μ τ βλεμματικη επαφή δλδ ;άλλαξε γιατρό Τέτα .πραγματικα αυτή κάτι ψάχνει να βρει .

Λες ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Εγώ την ρώτησα αν είδε κάτι άλλο (εκτός από το χαμόγελο.που άργησε), και μου είπε ότι δεν ειχε καλή βλεμματική επαφή στο ιατρείο!

Τη ρώτησες σημερα που την πήρες τηλεφωνο; Αν ήταν κάτι ανησυχητικό για εκεινη θα σου το ειχε διατυμπανισει  από την αρχη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Εγώ την ρώτησα αν είδε κάτι άλλο (εκτός από το χαμόγελο.που άργησε), και μου είπε ότι δεν ειχε καλή βλεμματική επαφή στο ιατρείο!

Λες ε;

Μπορείς να το ‘σείς κ μόνη σ .εσενα κ γενικά όποιον έρχεται στ σπίτι σας κοιτάει κανονικά .;αυτήν όντως μπορεί να την φοβήθηκε .λογικο  είναι .αν υπήρχε κάποιο τέτοιο πρόβλημα πιστεύω θα ήσουν η πρώτη που θα το παρατηρούσες ;ρε μπας κ θέλει μετά ν σ στείλει κ σ καναν ανάπτυξιολογο;μήπως συνεργάζονται τίποτα κ τ παίρνει κ από κει ;;έχω ακούσει πολλά γενικά γ αυτό λέω μήπως .δνβθα μ φανεί απίστευτο .

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι με πήρε αυτή γιατί της είχα στείλει τις εξετάσεις με email και την ρώτησα. Τι να πω βρε κορίτσια...

Just now, Pennymav είπε:

Μπορείς να το ‘σείς κ μόνη σ .εσενα κ γενικά όποιον έρχεται στ σπίτι σας κοιτάει κανονικά .;αυτήν όντως μπορεί να την φοβήθηκε .λογικο  είναι .αν υπήρχε κάποιο τέτοιο πρόβλημα πιστεύω θα ήσουν η πρώτη που θα το παρατηρούσες ;ρε μπας κ θέλει μετά ν σ στείλει κ σ καναν ανάπτυξιολογο;μήπως συνεργάζονται τίποτα κ τ παίρνει κ από κει ;;έχω ακούσει πολλά γενικά γ αυτό λέω μήπως .δνβθα μ φανεί απίστευτο .

Όχι μας κοιτάζει κανονικά, εμένα μάλιστα και από την άλλη άκρη του δωματίου με βλέπει και μου γελάει. Δεν ξέρω, με έκανε να αμφισβητήσω και την δική μου αντίληψη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Ναι με πήρε αυτή γιατί της είχα στείλει τις εξετάσεις με email και την ρώτησα. Τι να πω βρε κορίτσια...

Όχι μας κοιτάζει κανονικά, εμένα μάλιστα και από την άλλη άκρη του δωματίου με βλέπει και μου γελάει. Δεν ξέρω, με έκανε να αμφισβητήσω και την δική μου αντίληψη.

Καλά, επομένως καμία σχέση με την πραγματικότητα η παιδίατρος!! Θα έπρεπε να ντρέπονται πια!! Έκανε τώρα μια μαμά να ανησυχήσει τζάμπα!! Φαντάσου η ανηψια μου που όντως δεν είχε βλεμματικη επαφή και το χαμε παρατηρήσει όλοι και είχαμε ανησυχήσει, τελικα εξελίχθηκε σε ένα φυσιολογικοτατο και αρκετα κοινωνικό παιδι που σε κοιτάει πάντα στα μάτια!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, teta2 said:

Ναι με πήρε αυτή γιατί της είχα στείλει τις εξετάσεις με email και την ρώτησα. Τι να πω βρε κορίτσια...

Όχι μας κοιτάζει κανονικά, εμένα μάλιστα και από την άλλη άκρη του δωματίου με βλέπει και μου γελάει. Δεν ξέρω, με έκανε να αμφισβητήσω και την δική μου αντίληψη.

Λοιπον δεν σας διαβάζω αλλά πετάγομαι από μανουλες Μαϊου... Παρόμοια μαλακια μου είπε και η δικιά μ παιδίατρος στον τρίτο μήνα όταν είχαμε πάει την μικρή και νυστάζε της έκανε με το στηθοσκοπιο για να το παρατηρήσει κ γενικά δεν την κοιτάγε... Μόλις μας είπε ότι μπορεί να μην βλέπει τρελάθηκαμε..  βέβαια μας καθησύχασε κάπως μετά αλλά την βόμβα την πέταξε..  η μικρή μας παρακολουθούσε από μακριά απλα από κοντά χρειάστηκε να επιμείνουμε με αρκουδάκια να τα ακολουθεί κτλ... Χαλάρωσε... Αφού δεν το είχες δει εσύ αυτό που σου είπε κ νιώθεις ότι σε ακολουθεί και σε εστιαζει μην δηλητηριαζεις την σκέψη σου..  πάρε μια ακόμα γνώμη να σου φυγει .. την πήγα ξανά μετά από δεκαπέντε μέρες και μου είπε να το ξεχάσω αυτό που Μ είπε... Φυσικα κ δεν το ξεχνάω για μένα έχει χάσει την εμπιστοσύνη μου

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλά, επομένως καμία σχέση με την πραγματικότητα η παιδίατρος!! Θα έπρεπε να ντρέπονται πια!! Έκανε τώρα μια μαμά να ανησυχήσει τζάμπα!! Φαντάσου η ανηψια μου που όντως δεν είχε βλεμματικη επαφή και το χαμε παρατηρήσει όλοι και είχαμε ανησυχήσει, τελικα εξελίχθηκε σε ένα φυσιολογικοτατο και αρκετα κοινωνικό παιδι που σε κοιτάει πάντα στα μάτια!!! 

Φαντάσου ότι εγώ από νεογέννητο ανησυχούσα αν έχει βλεμματική επαφή και τώρα που είμαι σίγουρη ότι έχει, έρχεται να με κάνει να αναθεωρήσω!

Just now, Ntepaki22 είπε:

Λοιπον δεν σας διαβάζω αλλά πετάγομαι από μανουλες Μαϊου... Παρόμοια μαλακια μου είπε και η δικιά μ παιδίατρος στον τρίτο μήνα όταν είχαμε πάει την μικρή και νυστάζε της έκανε με το στηθοσκοπιο για να το παρατηρήσει κ γενικά δεν την κοιτάγε... Μόλις μας είπε ότι μπορεί να μην βλέπει τρελάθηκαμε..  βέβαια μας καθησύχασε κάπως μετά αλλά την βόμβα την πέταξε..  η μικρή μας παρακολουθούσε από μακριά απλα από κοντά χρειάστηκε να επιμείνουμε με αρκουδάκια να τα ακολουθεί κτλ... Χαλάρωσε... Αφού δεν το είχες δει εσύ αυτό που σου είπε κ νιώθεις ότι σε ακολουθεί και σε εστιαζει μην δηλητηριαζεις την σκέψη σου..  πάρε μια ακόμα γνώμη να σου φυγει .. την πήγα ξανά μετά από δεκαπέντε μέρες και μου είπε να το ξεχάσω αυτό που Μ είπε... Φυσικα κ δεν το ξεχνάω για μένα έχει χάσει την εμπιστοσύνη μου

Καλά η δικιά σου είναι ακόμα χειρότερη! Θα πάρω σίγουρα μια δεύτερη γνώμη. Έχω φτάσει στο.σημειο να κοιτάζω παλιά βιντεάκια του.μωρου μήπως βρω κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Φαντάσου ότι εγώ από νεογέννητο ανησυχούσα αν έχει βλεμματική επαφή και τώρα που είμαι σίγουρη ότι έχει, έρχεται να με κάνει να αναθεωρήσω!

Καλά η δικιά σου είναι ακόμα χειρότερη! Θα πάρω σίγουρα μια δεύτερη γνώμη. Έχω φτάσει στο.σημειο να κοιτάζω παλιά βιντεάκια του.μωρου μήπως βρω κάποιο πρόβλημα!

Εννοειται ν πάρεις κορίτσι μ .το παιδί σ εσυ τ ζεις κ όχι αυτή .ειναι γιατρός δν λέω ,αλλα γενικά κάτι δν κάθεται καλά σ όλο αυτό .αμα την πάρεις κ της πεις έχει πολύ καλή βλεμματικη επαφή στο σπίτι θα βρει κάτι άλλο ν σ πει πιστεύω μετά .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εννοειται ν πάρεις κορίτσι μ .το παιδί σ εσυ τ ζεις κ όχι αυτή .ειναι γιατρός δν λέω ,αλλα γενικά κάτι δν κάθεται καλά σ όλο αυτό .αμα την πάρεις κ της πεις έχει πολύ καλή βλεμματικη επαφή στο σπίτι θα βρει κάτι άλλο ν σ πει πιστεύω μετά .

Κοίτα, της είπα ότι εμάς μας κοιτάζει μια χαρά και μου είπε ε εντάξει μπορεί και να έτυχε! Πραγματικά, από αύριο ψάχνω για άλλο γιατρό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Κοίτα, της είπα ότι εμάς μας κοιτάζει μια χαρά και μου είπε ε εντάξει μπορεί και να έτυχε! Πραγματικά, από αύριο ψάχνω για άλλο γιατρό!

Έτυχε??? Έτυχε να κοιτάζει τη μαμά της που είναι όλος της ο κόσμος? Έτυχε?? Ελα τώρα μας κάνει πλακα.. Έτυχε... Έλεος δλδ


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...