Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, IrenP είπε:

Γεια σας κοριτσια.. Ακουω για κομματακια φαγητου.. Φοβαμαι παρα πολυ να δωσω! Ειναι 8 μηνων η μικρη. Το ξερω οτι δεν πρεπει να φοβαμαι τοσο...Το μονο που εχω κανει ειναι να της δινω μπανανα λιωμενη με το πιρουνι..Ψαρι εχετε δωσει; εμας τωρα 8 μηνων μας ειπε η γιατρος. 

Ψάρι της έδωσα όταν έκλεισε τους 8. Μπακαλιάρο, σαρδέλα ή γαύρο μου είπε η παιδίατρος για αρχη, σούπα ή ψητά 

4 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Ωχ μωρε ειναι καλα τ γλυκακι?? Στην κουνια μεσα κ μενα χτυπαει συχνα κ θ βαλω τωρα παντα εναλλαξ στα καγκελα ν μειωθει η πιθανότητα ν χτυπαει. Εμεις έχουμε στρώσει χαλι αλλα δν την αφηνω κατω συχνα..την εχω στο παρκο ν είναι ασφαλης κ απτον μικρο π κανει τ δικα τ..γνκ εχμ παρει γωνιες, ασφαλειες γ μπριζες κ γ ντουλαπια..αλλα ο μεγαλος τ ειχε βγαλει ολα..ελπιζω ν τ αφησει τωρα γ ν μην χτυπησει η μικρη.. μετακινησαμε κ καναπεσες μπροστά απο τ παραθυρα κ γνκ οπου ειναι επικίνδυνα κοβουμε τ δρομο!!

Καλά ειναι ευτυχώς!! Τα κάγκελα της κουνιας είναι μαλακά. Στο πάρκο εμένα δεν κάθεται...Γενικά δεν κάθεται αυτο το παιδί. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια έχετε δώσει ψωμί και τυρί;

κορα ψωμιού  τις δινω ναι....τυρι εχω δωσει μια φορα μονο στον τραχανα της...ανθοτυρο κιολας...αλλα δνε τις αρεσει κ πολυ οποτε δεν βαζω συχνα κ εγω....πως εισται???? το μωρακι τι κανει???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κορα ψωμιού  τις δινω ναι....τυρι εχω δωσει μια φορα μονο στον τραχανα της...ανθοτυρο κιολας...αλλα δνε τις αρεσει κ πολυ οποτε δεν βαζω συχνα κ εγω....πως εισται???? το μωρακι τι κανει???

Ανθότυρο για λίγο αλατι;;Μου το χε πει η παιδίατρος για τυρί και για τοστ συγκεκριμένα αλλα της έδινα γιαούρτι ή αυγό και το αμελησα!!Καλά είμαστε!! Λεει μαμα!! Ασυναίσθητα αλλα το λέει!! Χαχαχαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Ανθότυρο για λίγο αλατι;;Μου το χε πει η παιδίατρος για τυρί και για τοστ συγκεκριμένα αλλα της έδινα γιαούρτι ή αυγό και το αμελησα!!Καλά είμαστε!! Λεει μαμα!! Ασυναίσθητα αλλα το λέει!! Χαχαχαχαχα!!!

εχει λιγο αλατι ναι ....αλλα δεν το προτιμα η μικρη μ....τυρί  για τοστ δεν ξερω  πιο κανει να σ πω...καλητερα ομωα να αποφύγεις το αλάτι εψς τον χρονο...γνώμη  μ βέβαια....μαμα κ μπαμπά κ μαμ λεει κ μενα εδω κ πολυ καιρο....ασυναίσθητα ειναι ναι ακομα...μολις το πουν συνηδειτα έτοιμασου για τενες...θα κατουρηθουμε σ λεω.....καλημερα αααααα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 hours ago, Polly1 said:

Κορίτσια έχετε δώσει ψωμί και τυρί;

Ψωμι της εχω δωσει ελαχιστο, σπιτικό σ φαση π δν ηρεμουσε κ δν ειχα ν της δωσω κτ π μπορει ν φαει. Αλλα το κανω ανάλατο ετσι κ αλλιώς.. τυρι λογω αλλεργίας αργει ακομα σγρ. Αφου τρωει ομως γιαούρτι η δικη σ τ τυρι δν ειναι τοσο τραγικο κ ν αργησει κ αλλο..

Κ μενα λεει μαμα κ μαμ, πλεον με συναίσθηση του τι λεει!! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ψωμι της εχω δωσει ελαχιστο, σπιτικό σ φαση π δν ηρεμουσε κ δν ειχα ν της δωσω κτ π μπορει ν φαει. Αλλα το κανω ανάλατο ετσι κ αλλιώς.. τυρι λογω αλλεργίας αργει ακομα σγρ. Αφου τρωει ομως γιαούρτι η δικη σ τ τυρι δν ειναι τοσο τραγικο κ ν αργησει κ αλλο..

Κ μενα λεει μαμα κ μαμ, πλεον με συναίσθηση του τι λεει!! :)

Τι τυρί να της δώσω ομως; Ανθότυρο που λέει η Ραφαέλα; Έχω διαβάσει ότι ως 0.1 γρ νατρίου είναι υγιεινό. Τα τυριά του τοστ έχουν 2 και 1.8 τουλάχιστον αυταπου έχω τώρα στο ψυγείο. Ναι, γιαούρτι θα φάει, λίγο βεβαια αλλα οκ! Και τραχανά. Κατι αλλο τώρα: Μου φέρανε κουτί με μελομακάρονα! Να τα χτυπήσω αλύπητα ή δεν πρέπει να φάω καθολου επειδή θηλάζω λόγω του μελιού;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Τι τυρί να της δώσω ομως; Ανθότυρο που λέει η Ραφαέλα; Έχω διαβάσει ότι ως 0.1 γρ νατρίου είναι υγιεινό. Τα τυριά του τοστ έχουν 2 και 1.8 τουλάχιστον αυταπου έχω τώρα στο ψυγείο. Ναι, γιαούρτι θα φάει, λίγο βεβαια αλλα οκ! Και τραχανά. Κατι αλλο τώρα: Μου φέρανε κουτί με μελομακάρονα! Να τα χτυπήσω αλύπητα ή δεν πρέπει να φάω καθολου επειδή θηλάζω λόγω του μελιού;;

Καλημέρα!! Να τα χτυπήσεις αλύπητα εννοείται!! Δεν έχει σχέση κοριτσι μου το μέλι από τη στιγμή που το τρως εσυ! Το μωρό δεν πρέπει να το φάει! Και εγώ όταν θήλαζα έτρωγα μέλι γιατί με την αποχη από γαλακτοκομικά και αυγό τι θα έτρωγα για πρωινό?? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa είπε:

Καλημέρα!! Να τα χτυπήσεις αλύπητα εννοείται!! Δεν έχει σχέση κοριτσι μου το μέλι από τη στιγμή που το τρως εσυ! Το μωρό δεν πρέπει να το φάει! Και εγώ όταν θήλαζα έτρωγα μέλι γιατί με την αποχη από γαλακτοκομικά και αυγό τι θα έτρωγα για πρωινό?? 

Έπρεπε να μου πεις ότι δεν μπορώ να φάω! 4 τσάκισα στην καθισιά μου!! Χαχαχα!!!!Πάνω που χαιρόμουν ότι έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης Επιτέλους!!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 said:

Τι τυρί να της δώσω ομως; Ανθότυρο που λέει η Ραφαέλα; Έχω διαβάσει ότι ως 0.1 γρ νατρίου είναι υγιεινό. Τα τυριά του τοστ έχουν 2 και 1.8 τουλάχιστον αυταπου έχω τώρα στο ψυγείο. Ναι, γιαούρτι θα φάει, λίγο βεβαια αλλα οκ! Και τραχανά. Κατι αλλο τώρα: Μου φέρανε κουτί με μελομακάρονα! Να τα χτυπήσω αλύπητα ή δεν πρέπει να φάω καθολου επειδή θηλάζω λόγω του μελιού;;

Χτυπα τα καλε!! Δεν περναει στ μωρο απτ θηλασμο καλα λεει η μπουκιτσα!! ;)

Ανθοτυρο ειναι καλη επιλογη, αναλατη μυζήθρα αν βρεις καπου ή αλλα τοπικα τυρια χωρις πολυ αλατι..μετα απο αυτα τ τοστ μονο στ μοτσαρέλα κ εμενταλ παει τ μυαλο μ αλλα δν ειναι τοσο χαμηλα σε αλατι κ παλι. Δεν πιστεύω κ παλι πως υπαρχει λογος ν δωσεις τοστ απο τωρα εκτος αν δν τρωει μ τπτ γιαουρτι ισως αλλα κ παλι υπαρχουν ενα σωρο εναλλακτικές πηγες ασβεστίου πχ μπρόκολο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

Χτυπα τα καλε!! Δεν περναει στ μωρο απτ θηλασμο καλα λεει η μπουκιτσα!! ;)

Ανθοτυρο ειναι καλη επιλογη, αναλατη μυζήθρα αν βρεις καπου ή αλλα τοπικα τυρια χωρις πολυ αλατι..μετα απο αυτα τ τοστ μονο στ μοτσαρέλα κ εμενταλ παει τ μυαλο μ αλλα δν ειναι τοσο χαμηλα σε αλατι κ παλι. Δεν πιστεύω κ παλι πως υπαρχει λογος ν δωσεις τοστ απο τωρα εκτος αν δν τρωει μ τπτ γιαουρτι ισως αλλα κ παλι υπαρχουν ενα σωρο εναλλακτικές πηγες ασβεστίου πχ μπρόκολο!!

Ναι όντως, τρώει διαφορα αλλα!! Σημερα έδωσα πρώτη φορά σπανακορυζο, της αρεσε!!Δεν τα παίρνει με τα δάχτυλα ακομη, της βάζω κομματάκια να τα παίζει αλλα δεν κάνει καν κίνηση να τα βάλει στο στόμα! Τα στιβει μόνο! Επίσης δε θέλει να κάθεται στο καρεκλάκι της κι αυτό με στενοχωρεί. Το πολύ να κάτσει 5 λεπτα...με αποτέλεσμα να συνεχίσουμε το φαγητό όρθιες! Λαθος της μαμας μου αυτο που την έμαθε ετσι. Όταν τρώμε τα ΣΚ τη βάζουμε στο καρεκλάκι να μας βλέπει, τρωμε μπροστα της μόνο καθιστοι...Να δούμε πώς θα της ξεκολλησω αυτη τη συνήθειά τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Polly1 said:

Ναι όντως, τρώει διαφορα αλλα!! Σημερα έδωσα πρώτη φορά σπανακορυζο, της αρεσε!!Δεν τα παίρνει με τα δάχτυλα ακομη, της βάζω κομματάκια να τα παίζει αλλα δεν κάνει καν κίνηση να τα βάλει στο στόμα! Τα στιβει μόνο! Επίσης δε θέλει να κάθεται στο καρεκλάκι της κι αυτό με στενοχωρεί. Το πολύ να κάτσει 5 λεπτα...με αποτέλεσμα να συνεχίσουμε το φαγητό όρθιες! Λαθος της μαμας μου αυτο που την έμαθε ετσι. Όταν τρώμε τα ΣΚ τη βάζουμε στο καρεκλάκι να μας βλέπει, τρωμε μπροστα της μόνο καθιστοι...Να δούμε πώς θα της ξεκολλησω αυτη τη συνήθειά τώρα. 

Σπανακορυζο πωω!! Εμενα δν τ τρωει καν ο μεγάλος κ δισταζω ν φτιαξω.. :(

Παντως γ τ καρεκλακι δν αρεσει σ ολα τ μωρακια σγρ κατα τ αλλά μπορείς ισως ν δοκιμάσεις ν της δωσεις ν παιξει εκεινη την ωρα μ καποιο κουταλι ή κτ αλλο σχετικό μ φαγητό κ παραλληλα ν τρως κ εσυ κατι διπλα της. Σταδιακα μπορει ν συνηθίσει. Καλύτερα ν τ παλέψεις τωρα γτ πιο μετα νομιζω θ θελει ν περπατησει κ θ ναι πιο δυσκολο. Εγω πλέον τρωω μαζι της διπλα της κ της δίνω κ εγω..τρωει κ μονη της αλλα παίζει κιολας αυτο παντα ειναι στο πλαίσιο ν ασχοληθει μ τ φαγητό. Αγαπημενη ασχολια ν τ πεταει κατω κ ν τ κοιταει λες κ θ αλλαξουν θεση!! :P

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Έπρεπε να μου πεις ότι δεν μπορώ να φάω! 4 τσάκισα στην καθισιά μου!! Χαχαχα!!!!Πάνω που χαιρόμουν ότι έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης Επιτέλους!!!

4??? Μόνο??? Θα είχα τσακίσει ήδη όλο το κουτί!! Άσε με τα κιλά και εγώ είχα χάσει ακόμα περισσότερα από της εγκυμοσύνης και μόλις σταμάτησα θηλασμό (και αποχή μαζί) τα έκανα μαντάρα!! Χαχαχα μετά τις γιορτές δίαιτα!! Τώρα αρνούμαι!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Σας έχω τρελάνει αυτές τις μερες!! Λοιπόν, σημερα έκανε κακα όπου μπορούσε κανείς άνετα να διακρίνει τι είχε φαει:σπόρια από ακρινιδιο, κομματάκια καρότου, σπανάκι, ρύζι! Η σύσταση κανονική! Τι σημαίνει αυτο; Ότι τα καταπίνει αμάσητα και δεν τα χωνευει;; Αυτη τη βδομαδα ξεκινήσαμε αποκλειστικά σε κομμάτια, κάποια λιωμένα ακομη! Συγγνώμη για την περιγραφή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας έχω τρελάνει αυτές τις μερες!! Λοιπόν, σημερα έκανε κακα όπου μπορούσε κανείς άνετα να διακρίνει τι είχε φαει:σπόρια από ακρινιδιο, κομματάκια καρότου, σπανάκι, ρύζι! Η σύσταση κανονική! Τι σημαίνει αυτο; Ότι τα καταπίνει αμάσητα και δεν τα χωνευει;; Αυτη τη βδομαδα ξεκινήσαμε αποκλειστικά σε κομμάτια, κάποια λιωμένα ακομη! Συγγνώμη για την περιγραφή 

Εμένα το κανει αυτό στον αρακά ν τις φακες. Τα βγάζει ατόφια! Κ εγω αναρωτιέμαι μήπως τα συγκεκριμένα δεν τα χωνεύει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...