Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

2 hours ago, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια! Σας έχω τρελάνει αυτές τις μερες!! Λοιπόν, σημερα έκανε κακα όπου μπορούσε κανείς άνετα να διακρίνει τι είχε φαει:σπόρια από ακρινιδιο, κομματάκια καρότου, σπανάκι, ρύζι! Η σύσταση κανονική! Τι σημαίνει αυτο; Ότι τα καταπίνει αμάσητα και δεν τα χωνευει;; Αυτη τη βδομαδα ξεκινήσαμε αποκλειστικά σε κομμάτια, κάποια λιωμένα ακομη! Συγγνώμη για την περιγραφή 

Ειναι απολυτα φυσιολογικο γτ δν μπορουν ν πεψουν τελεια ολα τα αμασητα κομματια κ δν εχουν πολλη καλη αποδοση στο μασημα ακομα!! :P

Κ γω μια παρομοια εικονα αντικρίζω..τα συστατικά ομως τ παιρνουν μην ανησυχείς χωρια π δν βγάζουν μονο κομματια..

Δν μας πριζεις καλε σιγά!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας!!! Ενώ μου έτρωγε τον κρόκο, τελευταία ούτε καν!! Βρηκα συνταγή στο ίντερνετ κρόκος μειωμένος μεσα σε γιαούρτι. Ανακατευτγκα και μόνο που το διάβασα αλλα το έφτιαξα. Το εξαφάνισε!Και χθες κρόκος με αβοκάντο! Επίσης το έφαγε αλλα οχι όπως με το γιαούρτι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας!!! Ενώ μου έτρωγε τον κρόκο, τελευταία ούτε καν!! Βρηκα συνταγή στο ίντερνετ κρόκος μειωμένος μεσα σε γιαούρτι. Ανακατευτγκα και μόνο που το διάβασα αλλα το έφτιαξα. Το εξαφάνισε!Και χθες κρόκος με αβοκάντο! Επίσης το έφαγε αλλα οχι όπως με το γιαούρτι.

Ααααα είδες?? Θέλει γκουρμέ γεύσεις η μικρή σου!! Μια χαρά αφού τα έφαγε έτσι τέλεια!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κανετε; Εμείς γίναμε 9 μηνών!! Εχω τον άντρα μου άρρωστο και φοβάμαι μη μας κολλήσει!! Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που έχω και μεγαλύτερα παιδακια, όταν κάνουν προσπάθειες να περπατήσουν τους φορουσατε παπουτσάκια; Με το φορμακι γλιστράει πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παπούτσια γενικά φοράμε πιο πολύ όταν βγαίνουμε απ το σπίτι .μππρουν να περπατήσουν πιο άνετα κ κα σταθούν κ καλύτερα .τωρα φορμάκια πλέον βάζουμε μόνο στον ύπνο κυρίως .μες στη μέρα της βάζω φόρμες να είναι κ αυτή πιο άνετη .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κανετε; Εμείς γίναμε 9 μηνών!! Εχω τον άντρα μου άρρωστο και φοβάμαι μη μας κολλήσει!! Ήθελα να ρωτήσω τις κοπέλες που έχω και μεγαλύτερα παιδακια, όταν κάνουν προσπάθειες να περπατήσουν τους φορουσατε παπουτσάκια; Με το φορμακι γλιστράει πολυ

Καλημέρα!! Περαστικα στν μπαμπα σας!!

Μαλακα παπουτσακια σε αυτη την ηλικία ή καλτσες με βεντουζακια(ή οπως τ λενε αυτα π εχν απο κατω) βοηθανε αρκετα..

Αν ήταν καλοκαίρι θ τ ειχα μ γυμνα πατουσια ν νιωθει καλύτερα τ εδαφος απο κατω της..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κανετε;; Στολισατε; Καλό μήνα!! Χθες είχαμε παιδίατρο. Σχετικά με τα παπούτσια που λέγαμε μου είπε να της βάζω πολύ εύκαμπτα παπουτσάκια αγκαλιάς. Γενικά μας βρήκε καλά!! Μας πρόσθεσε ασπράδι και όσπρια.  Πλέον μόνο μπαχαρικά αλάτι και ζάχαρη δεν τρωμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια! Τι κανετε;; Στολισατε; Καλό μήνα!! Χθες είχαμε παιδίατρο. Σχετικά με τα παπούτσια που λέγαμε μου είπε να της βάζω πολύ εύκαμπτα παπουτσάκια αγκαλιάς. Γενικά μας βρήκε καλά!! Μας πρόσθεσε ασπράδι και όσπρια.  Πλέον μόνο μπαχαρικά αλάτι και ζάχαρη δεν τρωμε!!

Καλο μηνα!! Μπραβο το κορίτσι!! Στεκεται με στηριξη τωρα??

Μπα εχουμε ακομα μελλον γ ν στολισουμε εμεις.. :/ τελεια μ τ φαγητό! Θα της δινεις απο τ δικο σας ή οχι ακομα?? Εμεις ειμαστε καπου αναμεσα..φτιαχνω κ δικο της κ δινω κ απτ δικο μας..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καλο μηνα!! Μπραβο το κορίτσι!! Στεκεται με στηριξη τωρα??

Μπα εχουμε ακομα μελλον γ ν στολισουμε εμεις.. :/ τελεια μ τ φαγητό! Θα της δινεις απο τ δικο σας ή οχι ακομα?? Εμεις ειμαστε καπου αναμεσα..φτιαχνω κ δικο της κ δινω κ απτ δικο μας..

Καλημέρα! Την έχω βάλει μέσα σε μια μεγάλη φουσκωτό πισίνα κι έχω στρώσει παζλ από κάτω για να ναι σταθερά. Σηκώνεται μονη της στα τοιχώματα και στηρίζεται ή με τα χέρια ή με την πλάτη.  Μόλις άρχισα να κάνω αυτό που λες με τα φαγητά, πχ στις φακές δεν έβαλα σκόρδο στο δικό της ουτε αλατι και το λάδι το πρόσθεσα μετά. Μου είπε ως το έτος θα έχει φάει απ το δικό μας σχεδον κανονικα.Παντως δεν κάνει κίνηση να το βάλει στο στόμα το φαγητό.Την ταΐζω αποκλειστικά. Της βάζω μπροστά της κομματάκια, τα παίρνει, τα πιέζει και τα πετάει και θέλει να βγει από το καρεκλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα! Την έχω βάλει μέσα σε μια μεγάλη φουσκωτό πισίνα κι έχω στρώσει παζλ από κάτω για να ναι σταθερά. Σηκώνεται μονη της στα τοιχώματα και στηρίζεται ή με τα χέρια ή με την πλάτη.  Μόλις άρχισα να κάνω αυτό που λες με τα φαγητά, πχ στις φακές δεν έβαλα σκόρδο στο δικό της ουτε αλατι και το λάδι το πρόσθεσα μετά. Μου είπε ως το έτος θα έχει φάει απ το δικό μας σχεδον κανονικα.Παντως δεν κάνει κίνηση να το βάλει στο στόμα το φαγητό.Την ταΐζω αποκλειστικά. Της βάζω μπροστά της κομματάκια, τα παίρνει, τα πιέζει και τα πετάει και θέλει να βγει από το καρεκλάκι.

Καλημερα!! Ωραια πατεντα εκανες μ την πισινα χαχα!! Κανει κ βηματακια γυρω γυρω?? Κ μενα οταν ειναι καπου π μπορει ν πιαστει σηκώνεται αλλα ακομα δν κινείται γυρω γυρω..

Μαλλον της αρεσει να την ταιζεις!! ;) Δν πειραζει κ αυτο είναι νωρίς ακομα αλλωστε..κ η δικη μ τωρα ειναι με τις ωρες της..εχει τυχει ν μου φωναζει επειδη ηθελε να τρωει μονη της κ της εδινα..εχει τυχει κ ν χαζευει κ ν περιμένει ν της δινω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, KNecky είπε:

Καλημερα!! Ωραια πατεντα εκανες μ την πισινα χαχα!! Κανει κ βηματακια γυρω γυρω?? Κ μενα οταν ειναι καπου π μπορει ν πιαστει σηκώνεται αλλα ακομα δν κινείται γυρω γυρω..

Μαλλον της αρεσει να την ταιζεις!! ;) Δν πειραζει κ αυτο είναι νωρίς ακομα αλλωστε..κ η δικη μ τωρα ειναι με τις ωρες της..εχει τυχει ν μου φωναζει επειδη ηθελε να τρωει μονη της κ της εδινα..εχει τυχει κ ν χαζευει κ ν περιμένει ν της δινω..

Ναι, είναι πολύ ωραια λύση η πισίνα! Ευτυχώς χρησιμοποιήθηκε και καπου γιατι την είχε πάρει για μας ο άντρας μου το καλοκαιρι και τον εκραξα!! Αυτο που νε στεναχωρει ειναι οτι δεν καθεται να φαει. Δεν κάθεται γενικα πουθενα.  Το καρότσι τζαμπα, το καρεκλάκι φαγητού τζάμπα, στο κάθισμα αυτοκινήτου με το ζόρι 10 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 4:18 PM, Polly1 said:

Ναι, είναι πολύ ωραια λύση η πισίνα! Ευτυχώς χρησιμοποιήθηκε και καπου γιατι την είχε πάρει για μας ο άντρας μου το καλοκαιρι και τον εκραξα!! Αυτο που νε στεναχωρει ειναι οτι δεν καθεται να φαει. Δεν κάθεται γενικα πουθενα.  Το καρότσι τζαμπα, το καρεκλάκι φαγητού τζάμπα, στο κάθισμα αυτοκινήτου με το ζόρι 10 λεπτά.

Θελει βολτες η σουσουραδα?? Κοιτα μην απογοητεύεσαι μπορει ν τ χρησιμοποιήσετε αργότερα. Κ ο γιος μ δν καθοταν κ έκατσε πιο μτ..τ καρεκλακι φαγητου μετα τ ετος..τ καθισμα αυτοκινητου μετα τους 18 μηνες καθησε ηρεμα..

Επισης τ αρεσε στη μεσαία θεση πισω γτ εβλεπε μπροστα..

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Θελει βολτες η σουσουραδα?? Κοιτα μην απογοητεύεσαι μπορει ν τ χρησιμοποιήσετε αργότερα. Κ ο γιος μ δν καθοταν κ έκατσε πιο μτ..τ καρεκλακι φαγητου μετα τ ετος..τ καθισμα αυτοκινητου μετα τους 18 μηνες καθησε ηρεμα..

Επισης τ αρεσε στη μεσαία θεση πισω γτ εβλεπε μπροστα..

Αχ, μακάρι!!! Σ Ευχαριστώ!!! Χθες πήγαμε βόλτα ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ 2 ωρες!! Τα τελευταία 3/4 στο μάρσιπο!! Φοβερή πρόοδος! Νυσταζε βασικά και μάλλον βαριόταν να κάνει χαμό!! Χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Polly1 said:

Αχ, μακάρι!!! Σ Ευχαριστώ!!! Χθες πήγαμε βόλτα ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ 2 ωρες!! Τα τελευταία 3/4 στο μάρσιπο!! Φοβερή πρόοδος! Νυσταζε βασικά και μάλλον βαριόταν να κάνει χαμό!! Χαχαχα!!!

Ωω τελεια σας εκανε χαρη κ ειχε κ καλο καιρο οποτε τελεια!! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?Εγώ έχω χάσει την υπομονή μου, είναι τρεις μέρες τώρα που έχει όλη μέρα γκρίνια και κλάμα,  κλαίει με το στόμα σφραγισμένο,  όταν όμως την εχω αγκαλιά δεν βγάζει κιχ....Δεν νομίζω πως είναι άρρωστη,  μάλλον τα δόντια είναι, θα μας δει και ο γιατρός σε λίγες ώρες, έχουμε το πρωί ραντεβού...εκεί που κοιμόταν όλη μέρα το παιδάκι μου τώρα με το ζόρι 2 ώρες και μόνο αν κάθομαι και εγώ δίπλα της...τα βράδια ευτυχώς κοιμάται αλλά την βλέπω που στριφογυρίζει...

Αφήστε που δεν τρώει όσο έτρωγε,  τρώει λίγο και μετά σφραγίζει το στόμα...ενώ πεινάει...τι να πω...για να δούμε αύριο πόσο βάρος πήρε...

Σήμερα μας ήρθε και το δώρο Χριστουγέννων..πόσο πολύ χάρηκε...της πήραμε ένα κουνιστο αλογάκι, γενικά τρελαίνεται όταν βλέπει λουτρινα...την ανεβάσαμε επάνω και είχε μια αστεία φάτσα....Αφήστε που από την αρχή κατάλαβε ότι πρέπει να κουνιέται για να κουνιέται και το αλογάκι....Δεν.προλαβαμε να την τραβήξουμε και βίντεο,  μετά την έπιασε η γκρίνια της....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...