Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου. Το πήρα το ντεπόν και λίγο νιώθω καλύτερα. Κορίτσια με τα φαγητά σας νιώθω κι εγώ αγχώνομαι κι όλες μας, αλλά σκεφτείτε μια ζωή που τρώγαμε τα πάντα όλα και δεν πάθαμε τίποτα, δεν θα πάθουμε τώρα που προσέχουμε τους βασικούς κανόνες κιόλας. Όλα με μέτρο... 

Αυτο σκέφτομαι κ εγω για να ηρεμήσω .τοσα χρόνια έτρωγα ότι σαβούρα υπήρχε απ έξω και δεν ειχα πάθει κατι.θα ηταν γκαντεμιά να το πάθεις τωρα στην εγκυμοσύνη .

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, katerinakk είπε:

σ'ευχαριστώ τοοοσο πολύ. ήμουν τόσο αγχωμένη λέω τι να πάω να κάνω αφοτ φοβάμαι να φάω και τους εσπασα τα νεύρα χαχα. αμεε θα φάω και θα σε σκέφτομαι. υπομονή σε λίγους μήνες θα τρώμε τα μπουτάκια από τα φασολακια. περιμένω να τα ρουφηξω

Καλά να περάσετε κορίτσι  μου!!Να απολαύσεις αυτές τις στιγμες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνετε κορίτσια μου; Έχω φάει φαΐ απέξω όσο δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή. Τα μόνα που δεν τρώω είναι πράσινες σαλάτες, αυγά, άψητο κρέας και ωμά αλλαντικά. Κατά τ' άλλα χωνεύω πολύ δύσκολα και έχω ΓΟΠ. Κορίτσια αρρωστούλικα περαστικά και υπομονή. Ένα ντεπονάκι δεν κάνει κακό, προκειμένου να ταλαιπωρούμαστε. Και όσα κορίτσια είναι ξάπλα, κουράγιο και εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εκανα την καμπύλη σακχάρου Σήμερα!! Μια πάρα πολυ ωραια και γλυκιά λεμοναδιτσα! Ζαλιστηκα τη 2η ωρα.Τωρα δεν ξέρω αν ήταν απ αυτό ή από την πείνα. Αλλά μετά από 3 λεπτα ήμουν καλά.Δε βγήκε αποτέλεσμα ακομη! Το μωρό είναι σχεδόν 1 κιλό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

κορίτσια εκανα την καμπύλη σακχάρου Σήμερα!! Μια πάρα πολυ ωραια και γλυκιά λεμοναδιτσα! Ζαλιστηκα τη 2η ωρα.Τωρα δεν ξέρω αν ήταν απ αυτό ή από την πείνα. Αλλά μετά από 3 λεπτα ήμουν καλά.Δε βγήκε αποτέλεσμα ακομη! Το μωρό είναι σχεδόν 1 κιλό! 

Μια χαρα!!καλα αποτελέσματα σου εύχομαι !σε ποια εβδομάδα εισαι;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

Πλάκα κάνετε κορίτσια μου; Έχω φάει φαΐ απέξω όσο δεν έχω φάει σε όλη μου τη ζωή. Τα μόνα που δεν τρώω είναι πράσινες σαλάτες, αυγά, άψητο κρέας και ωμά αλλαντικά. Κατά τ' άλλα χωνεύω πολύ δύσκολα και έχω ΓΟΠ. Κορίτσια αρρωστούλικα περαστικά και υπομονή. Ένα ντεπονάκι δεν κάνει κακό, προκειμένου να ταλαιπωρούμαστε. Και όσα κορίτσια είναι ξάπλα, κουράγιο και εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν!

Ευχαριστούμε κούκλα μου. Κι εγώ τρώω απέξω κανονικά και σε ταβέρνες και σε ντιλίβερι, όπως πάντα δηλαδή. Αποφεύγω τα πράσινα (αν και να την πω την αμαρτία μου, έχει τύχει να φάω κάποιες φορές καμιά μπαγκέτα ή αραβική πιτούλα με μαρούλι) κι όπως λες, ζητάω τα κρέατα καλοψημένα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Μια χαρα!!καλα αποτελέσματα σου εύχομαι !σε ποια εβδομάδα εισαι;;

Σ ευχαριστω παρα πολυ!!

Ειμαι 27 +5 ! 

Just now, Pagotoula είπε:

Ευχαριστούμε κούκλα μου. Κι εγώ τρώω απέξω κανονικά και σε ταβέρνες και σε ντιλίβερι, όπως πάντα δηλαδή. Αποφεύγω τα πράσινα (αν και να την πω την αμαρτία μου, έχει τύχει να φάω κάποιες φορές καμιά μπαγκέτα ή αραβική πιτούλα με μαρούλι) κι όπως λες, ζητάω τα κρέατα καλοψημένα. 

Ντιλιβερι, Ναι!! Αυτό το παιδι έχει φάει πολλη πίτσα χωρίς ζαμπόν και κρεατικα, αλλα πολλη πιτσα γενικά!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έχετε κανει όλες καμπύλη ;εγω ειμαι 29 τωρα και δεν μου την εχει δώσει ακόμη .γενικα στις μηνιαίες εξετάσεις εχω πολυ χαμηλό .γυρω στο 60 .αλλα τωρα θα με ξαναδεί στις 31 εβδομάδες .μηπως ειναι πολυ αργα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια έχετε κανει όλες καμπύλη ;εγω ειμαι 29 τωρα και δεν μου την εχει δώσει ακόμη .γενικα στις μηνιαίες εξετάσεις εχω πολυ χαμηλό .γυρω στο 60 .αλλα τωρα θα με ξαναδεί στις 31 εβδομάδες .μηπως ειναι πολυ αργα;

Εγώ θα κάνω καλώς εχόντων των πραγμάτων αυτή τη βδομάδα. Η ενδοκρινολόγος μου την θέλει 24η με 26η εβδομάδα, ιδανικά 25η ή 26η. Οι γυναικολόγοι την ζητάνε λίγο πιο αργά ως την 28η. Αλλά εμένα ο δικός μου όταν με είδε στην 25η και μου έγραψε τις κλασσικές εξετάσεις, μου είπε και μόνος του ότι τώρα δεν θα μου γράψει απλά σάκχαρο, αλλά καμπύλη. Δεν τον ρωτάς καλύτερα μήπως και ξεχάστηκε;

Στο google πάντως γράφει σε κάποια σάιτ 23η με 26η και σε άλλα 24η με 28η.:huh:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά βλέπω τα μωράκια το τραβάνε το junk food! Όταν δεν είμαι έγκυος δεν τρώω τόσο απέξω, μια φορά στο τόσο. Τώρα, μια φορά την εβδομάδα θα φάω junk...τουλάχιστον. Κι εγώ όταν ήμουν γύρω στην 7η εβδομάδα θυμάμαι είχα φάει μπαγκέτα τυρί γαλοπούλα μαγιονέζα στις διακοπές...μου είχε φανεί τόοοσο νόστιμη! Βέβαια μετά ένιωθα τύψεις που έφαγα μαγιονέζα.

Καμπύλη θα μου γράψει να κάνω κάπου στην 27η εβδομάδα. Μου είχε πει η κοπέλα στο ιατρείο ότι η καμπύλη γίνεται μεταξύ 25ης και 27ης εβδομάδας, αν θυμάμαι καλά. Ανυπομονώ να την κάνω για να ξεμπερδεύω και με αυτήν. Στην κόρη μου είχα κάνει της μίας ώρας, τώρα δεν ξέρω να πω την αλήθεια τι θα μου γράψει. Εσείς ποια κάνατε;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav said:

Κοριτσια έχετε κανει όλες καμπύλη ;εγω ειμαι 29 τωρα και δεν μου την εχει δώσει ακόμη .γενικα στις μηνιαίες εξετάσεις εχω πολυ χαμηλό .γυρω στο 60 .αλλα τωρα θα με ξαναδεί στις 31 εβδομάδες .μηπως ειναι πολυ αργα;

Εμενα δεν μου εγραψε ουτε σε αυτη ουτε την προηγουμενη εγκυμοσυνη καθως ειχα πολυ καλες εξετασεις ζαχαρου κ ειχα κανει κ καμπυλη στη 1η εγκυμοσυνη με πολυ καλες τιμες. Ρωτα τον ισως δεν σου βαλει καθολου. Εμενα ρωτησα  κ το θεωρει περιττο κ θ με ταλαιπωρησει τσαμπα. Ειναι κ θεμα ιστορικου οικογενειακου κλπ.

Περαστικα Παγωτουλα μου κ υπομονη!! Μακαρι ν περασει γρηγορα κ παρε καμμια αναρρωτικη απτη δουλεια να χαλαρωσεις κ μετα! ;)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pennymav είπε:

Ναι θα ον ρωτησω .μηπως επειδή ειδε ότι εχω πολυ χαμηλό να ειπε να το αφήσουμε για πιο μετα

Κ μενα μου πε θα μου γραψει την καμπυλη στο ραντεβου του επομενου μηνα..δηλ με το νεο ετος..του ειπα οτι εχω διαβασει οτι γινεται γυρω στην 25-26η..ακριβως δε θυμαμαι τα λογια ωστοσο το νοημα ειναι οτι οι εξετασεις μου μεχρι τψρα ειναι καλες με χαμηλο σακχαρο νηστειας κ καλυτερα να τσεκαρουμε αργοτερα που ο οργανισμος επιβαρυνεται περισσοτερο..οπως το βλεπω 28-29-30η θα την κανω


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pennymav είπε:

Ναι θα ον ρωτησω .μηπως επειδή ειδε ότι εχω πολυ χαμηλό να ειπε να το αφήσουμε για πιο μετα

Κι εγω την εκανα στην 27η εβδομαδα.. καλυτερα να την κανεις να εισαι σιγουρη.. Εχει μια μικρη ταλαιπωρια, αλλα οχι κατι φοβερο! Περισσοτερο η αναμονη ειναι που την κανει κουραστικη.. Την 2ωρη ειχα κανει εγω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...