Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Πότε κλώτσησε για πρώτη φορά το μωράκι σας????


Recommended Posts

Κορίτσια καλημερα σας! Είναι η 1η μου εγκυμοσύνη και δεν έχω καμία εμπειρία. Ήθελα να σας ρωτήσω, ποτε σας κλώτσησε για πρώτη φορά το μωράκι σας??? Είμαι 17 εβδομάδων και το μόνο που έχω καταλάβει είναι το έντερο μου, έχω ακούσει πως στην ουσία αυτό είναι το παιδί... Ισχυει??Δεν θα έπρεπε να νιώθω κάτι πιο έντονο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Linaki.24 είπε:

Κορίτσια καλημερα σας! Είναι η 1η μου εγκυμοσύνη και δεν έχω καμία εμπειρία. Ήθελα να σας ρωτήσω, ποτε σας κλώτσησε για πρώτη φορά το μωράκι σας??? Είμαι 17 εβδομάδων και το μόνο που έχω καταλάβει είναι το έντερο μου, έχω ακούσει πως στην ουσία αυτό είναι το παιδί... Ισχυει??Δεν θα έπρεπε να νιώθω κάτι πιο έντονο????

κοντα στις 20 εβδομαδες θα το καταλαβεις ξεκαθαρα αλλα παντα ξαπλωμενη ανασκελα κ ηρεμη. ναι αυτο ειναι ενα πεταρισμα σαν να πεταει το ματι σου. μετα γινετε πιο εντονο! με το καλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοντα στις 20 εβδομαδες θα το καταλαβεις ξεκαθαρα αλλα παντα ξαπλωμενη ανασκελα κ ηρεμη. ναι αυτο ειναι ενα πεταρισμα σαν να πεταει το ματι σου. μετα γινετε πιο εντονο! με το καλο

Ρε συ εχω αρχισει κ αγχώνομαι.... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απαντηση σου! Να σαι καλα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Linaki.24 είπε:

Ρε συ εχω αρχισει κ αγχώνομαι.... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απαντηση σου! Να σαι καλα....

Κλωτσιά αποκλειεται να νιώσεις απο αυτήν την εβδομάδα κάνε υπομονή και να μην αγχωνεσαι είναι όλα φυσιολογικά κορίτσι ηρεμησε και μην αγχωνεις και το μωρό εγώ περιττό να σου πω οτι το ένιωσα καλά καλά 21 εβδομάδων

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Κλωτσιά αποκαλείται να νιώσεις απο αυτήν την εβδομάδα κάνε υπομονή και να μην αγχωνεσαι είναι όλα φυσιολογικά κορίτσι ηρεμησε και μην αγχωνεις και το μωρό εγώ περιττό να σου πω οτι το ένιωσα καλά καλά 21 εβδομάδων

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου! Η Αλήθεια είναι ότι διάβασα πολλά κ για αυτό αγχώθηκα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Linaki.24 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου! Η Αλήθεια είναι ότι διάβασα πολλά κ για αυτό αγχώθηκα....

Να μην διαβαζεις τιποτα κορίτσι μου και αν αγχωνεσαι για κάτι καλύτερος απο τον γιατρό δεν υπάρχει μην μπάινεις μέσα στο ίντερνετ όλα κακά τα λένε χαχαχαχαχαχαχαχα το πρώτο σου είναι;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Να μην διαβαζεις τιποτα κορίτσι μου και αν αγχωνεσαι για κάτι καλύτερος απο τον γιατρό δεν υπάρχει μην μπάινεις μέσα στο ίντερνετ όλα κακά τα λένε χαχαχαχαχαχαχαχα το πρώτο σου είναι;

Ναι το 1ο μου είναι!!!! Εσύ έχεις παιδακια??:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για πρώτη φορά το ένιωσα στην 18η εβδομάδα προς 19η. Αλλά παίζει ρόλο κ σε ποιο σημείο της μήτρας έχει γίνει η εμφύτευση. Μην κοιτάς το ίντερνετ κ αγχώνεσαι, 17η εβδομάδα είναι πολύ νωρίς για πρώτη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχεις μελλον ακομα μην ανχωνεσαι..εγω 19η τον ακουσα...ολα καλα θα ναι...σε κανα 2-3 εβδομαδες δε θα σ αφηνει σε ησυχια..με το καλο κοριτσι μου:x


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για πρώτη φορά το ένιωσα στην 18η εβδομάδα προς 19η. Αλλά παίζει ρόλο κ σε ποιο σημείο της μήτρας έχει γίνει η εμφύτευση. Μην κοιτάς το ίντερνετ κ αγχώνεσαι, 17η εβδομάδα είναι πολύ νωρίς για πρώτη εγκυμοσύνη!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου! Αμήν κ ποτέ!!!!!

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Εχεις μελλον ακομα μην ανχωνεσαι..εγω 19η τον ακουσα...ολα καλα θα ναι...σε κανα 2-3 εβδομαδες δε θα σ αφηνει σε ησυχια..με το καλο κοριτσι μου:x

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου!!!!!!! Άντε να ξεκινησειιιιι ανυπομονωωωω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Linaki.24 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την απάντηση σου! Η Αλήθεια είναι ότι διάβασα πολλά κ για αυτό αγχώθηκα....

Καλησπερα κοριτσι μου και με το καλο το μωρακι σου.Εγω το μωρακι μου το ενιωσα 17 η εβδομαδα.Την 16η ενιωθα οπως λες φτερουγισμα αλλα δεν ημουν σιγουρη αν ηταν το εντερο.17+2 εφαγα κανονικη κλωτσια ξαπλωμενη ανασκελα το βραδυ και ηρεμη.Ηταν ξεκαθαρο κι απο τοτε κλωτσουσε καθε μερα πολλες φορες.Ο γιατρος μου ειπε το ενιωσα νωρις γιατι ειχα χασει απο τους εμμετους πολυ βαρος,δεν ειχα καθολου κοιλια και λιπος στην περιοχη.Επισης οπως αποδειχτηκε ο μικρος ηταν πολυ κινητικος.Η αδερφη μου ενιωσε το δικο της την 20η και γενικως δεν τον πολυενιωθε μεχρι να γεννησει.

Οπως και να εχει κοντευει ο καιρος ,2-3 βδομαδες εμειναν.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...