Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Στερεές τροφές-συνταγές


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω στην μπεμπουλα μου τις στερεές τροφές, τα φρούτα ένταξη είναι νόστιμα, αλλά για τα λαχανικά πείτε καμία ιδέα- συνταγή όσες έχετε εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marilloy είπε:

Γεια σας κορίτσια, σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω στην μπεμπουλα μου τις στερεές τροφές, τα φρούτα ένταξη είναι νόστιμα, αλλά για τα λαχανικά πείτε καμία ιδέα- συνταγή όσες έχετε εμπειρία...

Καλημερα με το καλο να μπειτε στις στερεες!! Λαχανικα μπορεις να της κανεις πατατα καροτο γλυκοπατατα π νοστιμιζει επισης κ το μπολικο καροτο νοστιμιζει αν δεν θες γλυκοπατατα αργοτερα με ολα αυτα κ το καλοκυθακι ειναι νοστιμο στην αρχη δεν μπορεις να κανεις κ πολλα γιατι λογικα θα τα περνας απο το μπλεντερ αρα θα γινονται μια γευση! Αργοτερα μπαινει κ το κρεατακι αρα γινονται αυτοματα πιο νοστιμα ολα! Επισης λαδακι στο τελος π ειναι κ αυτο νοστιμο! Παντα με την συμφωνη γνωμη του παιδιατρου! Να σου ζησει η μπεμπουλα!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λαδι-λεμονι

Αρκετα μυρωδικα

Γλυκοπατατα, κιτρινη γλυκια κολοκυθα πιπεριες φλωρινης, φινοκιο πρασο παντζαρι

Σιγα σιγα οπως τα εχετε πει για τις εισαγωγες

Προσωπικα μετα το κλασικο πατατα-καροτο-κολοκυθακι εβαζα στο βρασιμο κρεμμυδι-σκορδο για το αρωμα κ τα αφαιρουσα μετα. Εβαλα κ την ντοματα απο τα πρωτα ετσι οταν εκανα λαδερα να μοιαχουν με τα δικα μας σε γευση

Γενικα αν δινεις αλεσμενα προσπαθησε να σκεφτεσαι αν ολα αυτα θα τα ετρωγες εσυ, καμια φορα παρασυρομαστε κ βαζουμε πολλα κ το παρακανουμε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, η παιδίατρος μου είπε αν δεν το τρώει όλο (150 γραμμάρια) να της δίνω συμπληρωματικά γάλα, μέχρι ποτέ πρέπει να το κάνω αυτό? Κ όταν το παιδι τρώει λίγο μπορώ να το κρατήσω και να δώσω λίγο αργότερα αντί να συμπληρώσω με γάλα? Σκέφτομαι ότι αν πάντα συμπληρώνω με γάλα δεν θα συνηθίσει ότι αυτό είναι το φαγητό της αυτή την ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marilloy είπε:

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, η παιδίατρος μου είπε αν δεν το τρώει όλο (150 γραμμάρια) να της δίνω συμπληρωματικά γάλα, μέχρι ποτέ πρέπει να το κάνω αυτό? Κ όταν το παιδι τρώει λίγο μπορώ να το κρατήσω και να δώσω λίγο αργότερα αντί να συμπληρώσω με γάλα? Σκέφτομαι ότι αν πάντα συμπληρώνω με γάλα δεν θα συνηθίσει ότι αυτό είναι το φαγητό της αυτή την ώρα. 

Στην αρχη παντα συμπληρωνεις με γαλα μεχρι να φαει ικανοποιητικα ας πουμε εμενα ειπε στα 200 φαγητο να σταματησω το γαλα απο πισω! Παντα ομως στην αρχη απο ανασφαλεια της προτεινα γαλα! Στην αρχη ετρωγε 150φαγητο κ απο πισω 50-60-70 αναλογα γαλα!!! Μετα το εκωψε απο μονη της κ ετρωγε παραπανω φαγητο!!!

Δεν θα συνηθισει μην φοβασαι!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...