Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Predictor early. Υπάρχει περίπτωση για ψευδές θετικό;


Recommended Posts

Καλησπέρα, μόλις μπήκα στην παρέα. Είμαι τέσσερις μήνες παντρεμένη. Τελευταία περίοδος 4 Ιουλίου, σήμερα δωδέκατη μέρα μετά την ωορρηξία έκανα το τέστ εγκυμοσύνης predictor early, είχα πρησμένο στήθος και πονούσε αρκετά. Βγήκε θετικό και όχι με πρωινά ούρα, αφού είχα καταναλώσει αρκετά υγρά. Ωστόσο έκανα άλλο ένα μετά από ένα δίωρο χωρίς να πιω κάτι και βγήκε θετικό επίσης. Υπάρχει περίπτωση λάθους; Φοβάμαι μην απογοητευτω. Έχω ενδομητριωση.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλησπέρα, μόλις μπήκα στην παρέα. Είμαι τέσσερις μήνες παντρεμένη. Τελευταία περίοδος 4 Ιουλίου, σήμερα δωδέκατη μέρα μετά την ωορρηξία έκανα το τέστ εγκυμοσύνης predictor early, είχα πρησμένο στήθος και πονούσε αρκετά. Βγήκε θετικό και όχι με πρωινά ούρα, αφού είχα καταναλώσει αρκετά υγρά. Ωστόσο έκανα άλλο ένα μετά από ένα δίωρο χωρίς να πιω κάτι και βγήκε θετικό επίσης. Υπάρχει περίπτωση λάθους; Φοβάμαι μην απογοητευτω. Έχω ενδομητριωση.

Το θετικο ειναι παντα θετικο..το αρνητικο μπορει να ειναι εσφαλμενα αρνητικο..με το καλο λοιπον το μωρακι σας!!!


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεστε το άγχος και την αγωνία που έχω. Φοβόμουν ότι λόγω της ενδομητριωσης θα είχαμε προβλήματα με υπογονιμότητα, δόξα το Θεό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2019 at 5:23 PM, Kathrin17 said:

Το θετικο ειναι παντα θετικο..το αρνητικο μπορει να ειναι εσφαλμενα αρνητικο..με το καλο λοιπον το μωρακι σας!!!

Καλησπέρα. Εγώ είχα τελευταία περίοδο 21 Ιουνίου. Έκανα δύο τεστ πριν δύο μέρες απόγευμα το ένα τεστ θετικο καραμπινάτο κατευθείαν και εχτές το πρωί άλλο ένα θετικό επίσης. Όταν προχωραω παραπάνω από είκοσι λεπτά έχω αιμα. Όταν κάθομαι απλά spots σταγόνες ανοιχτό χρώμα. 

Εχω τρελαθεί δεν ξέρω τι να κάνω είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. 

Μένω στο εξωτερικό και ο γιατρός μου είναι σε διακοπές και δεν υπάρχει διαθέσιμος γιατρός αυτή τη στιγμή 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Evangelia vikmane είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είχα τελευταία περίοδο 21 Ιουνίου. Έκανα δύο τεστ πριν δύο μέρες απόγευμα το ένα τεστ θετικο καραμπινάτο κατευθείαν και εχτές το πρωί άλλο ένα θετικό επίσης. Όταν προχωραω παραπάνω από είκοσι λεπτά έχω αιμα. Όταν κάθομαι απλά spots σταγόνες ανοιχτό χρώμα. 

Εχω τρελαθεί δεν ξέρω τι να κάνω είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. 

Μένω στο εξωτερικό και ο γιατρός μου είναι σε διακοπές και δεν υπάρχει διαθέσιμος γιατρός αυτή τη στιγμή 

Να πάρεις προγεστερόνη να σε βοηθήσει επίσης επειδή εκεί ξέρω το συστυμα υγειας κλεισε ν δει κάποιος σύντομα η μιλα με μια μαια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evangelia vikmane είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είχα τελευταία περίοδο 21 Ιουνίου. Έκανα δύο τεστ πριν δύο μέρες απόγευμα το ένα τεστ θετικο καραμπινάτο κατευθείαν και εχτές το πρωί άλλο ένα θετικό επίσης. Όταν προχωραω παραπάνω από είκοσι λεπτά έχω αιμα. Όταν κάθομαι απλά spots σταγόνες ανοιχτό χρώμα. 

Εχω τρελαθεί δεν ξέρω τι να κάνω είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. 

Μένω στο εξωτερικό και ο γιατρός μου είναι σε διακοπές και δεν υπάρχει διαθέσιμος γιατρός αυτή τη στιγμή 

Δηλαδη δεν υπαρχει νοσοκομειο?? Δεν υπαρχει δημοσια υγεια? Καποιον αλλο γιατρο ειναι δυσκολο να βρεις?εδτω τηλεφωνικα για να σε καθοδηγησει..

Καλο ειναι μεχρι να βρεις ενα γιατρο να αποφευγεις τις μετακινησεις..να εισαι ξαπλωμενη οσο περισσοτερο μπορεις..ευχομαι να πανε ολα καλα..θετικη σκεψη


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημερα ! Να συστηθώ .... λέγομαι Μαρία , ειμαι 31.5 χρόνων και τον Ιανουάριο έχασα την μπεμπουλα μου στην 18η εβδομάδα κύησης . Από το. Φεβρουάριο προσπαθούμε για εγκυμοσύνη , και ενώ έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις δεν έχουμε βρει τίποτα , ο γιατρός θεωρεί πως όλα προέρχονται από το άγχος μου . Τον Ιούνιο με βοήθεια ovitrel καταφέραμε και συλλάβαμε αλλά δυστηχως παλινδρόμησαμε πάλι στην 4η-5η εβδομάδα. Δεν το βάλαμε κάτω όμως και πάλι προσπαθούμε ..Την Παρασκευή λοιπόν κάνω δυο τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνουν θετικά , Σάββατο πρωί  κάνω άλλα δυο και βγαίνουν το ένα αρνητικο και το άλλο αχνό θετικό . Έχοντας πάθει αμόκ κάνω και ένα ωορυξιας που είχα και βγαίνει θετικό . Έχει τυχει ποτέ σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση ; Χρησιμοποίησα τα hometest ταινίες και 2 first Step . Το τεστ ωορυξιας είναι hometest . Σημείωση βρίσκομαι στην 29η μέρα με κύκλο 28/29 και ωορυξια την Κυριακή 28 Ιουλίου επιβεβαιωμένη με υπέρηχο . Μέσα στο άγχος μου κάνω χθες βράδυ και ένα predictor Early και βγαίνει απευθείας θετικό . Έχω μπερδευτεί !!!

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ειμαι τοοοοοοσο αγχωμένη ! Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας ! 
 

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κορίτσια καλημερα ! Να συστηθώ .... λέγομαι Μαρία , ειμαι 31.5 χρόνων και τον Ιανουάριο έχασα την μπεμπουλα μου στην 18η εβδομάδα κύησης . Από το. Φεβρουάριο προσπαθούμε για εγκυμοσύνη , και ενώ έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις δεν έχουμε βρει τίποτα , ο γιατρός θεωρεί πως όλα προέρχονται από το άγχος μου . Τον Ιούνιο με βοήθεια ovitrel καταφέραμε και συλλάβαμε αλλά δυστηχως παλινδρόμησαμε πάλι στην 4η-5η εβδομάδα. Δεν το βάλαμε κάτω όμως και πάλι προσπαθούμε ..Την Παρασκευή λοιπόν κάνω δυο τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνουν θετικά , Σάββατο πρωί  κάνω άλλα δυο και βγαίνουν το ένα αρνητικο και το άλλο αχνό θετικό . Έχοντας πάθει αμόκ κάνω και ένα ωορυξιας που είχα και βγαίνει θετικό . Έχει τυχει ποτέ σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση ; Χρησιμοποίησα τα hometest ταινίες και 2 first Step . Το τεστ ωορυξιας είναι hometest . Σημείωση βρίσκομαι στην 29η μέρα με κύκλο 28/29 και ωορυξια την Κυριακή 28 Ιουλίου επιβεβαιωμένη με υπέρηχο . Μέσα στο άγχος μου κάνω χθες βράδυ και ένα predictor Early και βγαίνει απευθείας θετικό . Έχω μπερδευτεί !!!

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ειμαι τοοοοοοσο αγχωμένη ! Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας ! 
 

 
  •  

Καλημέρα Μαρία μου. Νομίζω πιο σύνηθες είναι να βγαίνει ψευδώς αρνητικό παρά ψευδώς θετικό. Για να βγαίνει θετικό σημαίνει πως εντοπίζει ορμόνη εγκυμοσύνης! Πάντως κάνε μια β-χοριακη για να είσαι σίγουρη! 

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να σου πάνε καλά και να κρατήσεις σύντομα το μωράκι σας στην αγκαλιά σου!!!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κορίτσια καλημερα ! Να συστηθώ .... λέγομαι Μαρία , ειμαι 31.5 χρόνων και τον Ιανουάριο έχασα την μπεμπουλα μου στην 18η εβδομάδα κύησης . Από το. Φεβρουάριο προσπαθούμε για εγκυμοσύνη , και ενώ έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις δεν έχουμε βρει τίποτα , ο γιατρός θεωρεί πως όλα προέρχονται από το άγχος μου . Τον Ιούνιο με βοήθεια ovitrel καταφέραμε και συλλάβαμε αλλά δυστηχως παλινδρόμησαμε πάλι στην 4η-5η εβδομάδα. Δεν το βάλαμε κάτω όμως και πάλι προσπαθούμε ..Την Παρασκευή λοιπόν κάνω δυο τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνουν θετικά , Σάββατο πρωί  κάνω άλλα δυο και βγαίνουν το ένα αρνητικο και το άλλο αχνό θετικό . Έχοντας πάθει αμόκ κάνω και ένα ωορυξιας που είχα και βγαίνει θετικό . Έχει τυχει ποτέ σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση ; Χρησιμοποίησα τα hometest ταινίες και 2 first Step . Το τεστ ωορυξιας είναι hometest . Σημείωση βρίσκομαι στην 29η μέρα με κύκλο 28/29 και ωορυξια την Κυριακή 28 Ιουλίου επιβεβαιωμένη με υπέρηχο . Μέσα στο άγχος μου κάνω χθες βράδυ και ένα predictor Early και βγαίνει απευθείας θετικό . Έχω μπερδευτεί !!!

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ειμαι τοοοοοοσο αγχωμένη ! Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας ! 
 

 
  •  

Κοριτσι μου ΑΣΕ τα τεστ και πήγαινε κανε χοριακη να βρεις την υγεια σου 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, gogouli_ είπε:

Καλημέρα Μαρία μου. Νομίζω πιο σύνηθες είναι να βγαίνει ψευδώς αρνητικό παρά ψευδώς θετικό. Για να βγαίνει θετικό σημαίνει πως εντοπίζει ορμόνη εγκυμοσύνης! Πάντως κάνε μια β-χοριακη για να είσαι σίγουρη! 

Σου εύχομαι ολόψυχα όλα να σου πάνε καλά και να κρατήσεις σύντομα το μωράκι σας στην αγκαλιά σου!!!

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ ! Θα δω πως θα πάει σήμερα η μέρα και εάν δεν αδειαθετισω ούτε σήμερα . Θα πάω αύριο για χοριακή ! 

Just now, Giotitsa είπε:

Κοριτσι μου ΑΣΕ τα τεστ και πήγαινε κανε χοριακη να βρεις την υγεια σου 

@Giotitsa Θα πάω αύριο Δευτέρα να κάνω χοριακή γιατί θα μου στρίψει ...Να δω πως θα εξελιχθεί και σήμερα και εάν δεν αδειαθετισω ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πολύ ! Θα δω πως θα πάει σήμερα η μέρα και εάν δεν αδειαθετισω ούτε σήμερα . Θα πάω αύριο για χοριακή ! 

@Giotitsa Θα πάω αύριο Δευτέρα να κάνω χοριακή γιατί θα μου στρίψει ...Να δω πως θα εξελιχθεί και σήμερα και εάν δεν αδειαθετισω ... 

Εγω επειδή ειχα πάθει ψύχωση με τα τεστ είχα ορκιστεί να μην ξανακανω και όταν είχα καθυστέρηση δεν εκανα όντως έβραζα στο υπέροχο ζουμί μου για 4 μερες και εκανα μια υπεροχή και λατρευτη χοριακη χαχαχχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κορίτσια καλημερα ! Να συστηθώ .... λέγομαι Μαρία , ειμαι 31.5 χρόνων και τον Ιανουάριο έχασα την μπεμπουλα μου στην 18η εβδομάδα κύησης . Από το. Φεβρουάριο προσπαθούμε για εγκυμοσύνη , και ενώ έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις δεν έχουμε βρει τίποτα , ο γιατρός θεωρεί πως όλα προέρχονται από το άγχος μου . Τον Ιούνιο με βοήθεια ovitrel καταφέραμε και συλλάβαμε αλλά δυστηχως παλινδρόμησαμε πάλι στην 4η-5η εβδομάδα. Δεν το βάλαμε κάτω όμως και πάλι προσπαθούμε ..Την Παρασκευή λοιπόν κάνω δυο τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνουν θετικά , Σάββατο πρωί  κάνω άλλα δυο και βγαίνουν το ένα αρνητικο και το άλλο αχνό θετικό . Έχοντας πάθει αμόκ κάνω και ένα ωορυξιας που είχα και βγαίνει θετικό . Έχει τυχει ποτέ σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση ; Χρησιμοποίησα τα hometest ταινίες και 2 first Step . Το τεστ ωορυξιας είναι hometest . Σημείωση βρίσκομαι στην 29η μέρα με κύκλο 28/29 και ωορυξια την Κυριακή 28 Ιουλίου επιβεβαιωμένη με υπέρηχο . Μέσα στο άγχος μου κάνω χθες βράδυ και ένα predictor Early και βγαίνει απευθείας θετικό . Έχω μπερδευτεί !!!

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ειμαι τοοοοοοσο αγχωμένη ! Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας ! 
 

 
  •  

γιατι καλε εχεις μπερδευτει? εγκυος εισαι το αν ειναι αχνο ή οχι δεν εχει σημασια. ολα τα τεστ βγηκαν θετικα το ενα που δεν βγηκε ισως ηταν ελλατωματικο ισως το εκανες λαθος κτλ. ολα θα πανε καλα αυτη την φορα! κ απτο φεβρουαριο δεν ειναι κ πολυς καιρος για προσπαθειες μια χαρα ειστε κ μαλιστα πιανετε κ ευκολα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κορίτσια καλημερα ! Να συστηθώ .... λέγομαι Μαρία , ειμαι 31.5 χρόνων και τον Ιανουάριο έχασα την μπεμπουλα μου στην 18η εβδομάδα κύησης . Από το. Φεβρουάριο προσπαθούμε για εγκυμοσύνη , και ενώ έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις δεν έχουμε βρει τίποτα , ο γιατρός θεωρεί πως όλα προέρχονται από το άγχος μου . Τον Ιούνιο με βοήθεια ovitrel καταφέραμε και συλλάβαμε αλλά δυστηχως παλινδρόμησαμε πάλι στην 4η-5η εβδομάδα. Δεν το βάλαμε κάτω όμως και πάλι προσπαθούμε ..Την Παρασκευή λοιπόν κάνω δυο τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνουν θετικά , Σάββατο πρωί  κάνω άλλα δυο και βγαίνουν το ένα αρνητικο και το άλλο αχνό θετικό . Έχοντας πάθει αμόκ κάνω και ένα ωορυξιας που είχα και βγαίνει θετικό . Έχει τυχει ποτέ σε κάποια αντίστοιχη περίπτωση ; Χρησιμοποίησα τα hometest ταινίες και 2 first Step . Το τεστ ωορυξιας είναι hometest . Σημείωση βρίσκομαι στην 29η μέρα με κύκλο 28/29 και ωορυξια την Κυριακή 28 Ιουλίου επιβεβαιωμένη με υπέρηχο . Μέσα στο άγχος μου κάνω χθες βράδυ και ένα predictor Early και βγαίνει απευθείας θετικό . Έχω μπερδευτεί !!!

Σορρυ για το σεντόνι αλλά ειμαι τοοοοοοσο αγχωμένη ! Θα με βοηθούσαν πολύ οι απαντήσεις σας ! 
 

 
  •  

Καλημερα κοριτσι μου! Σου ευχομαι ολοψυχα αυτη την φορα να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα! πηγαινε αυριο το πρωι οπωσδηποτε για χοριακη αν κι ειμαι σιγουρη οτι θα βγει θετικη...εγω εχω εμπειρια απο τις ταινιες της hometest τις οποιες χρησιμοποιησα και στις 2 μου εγκυμοσυνες κι οντως ημουν εγκυος...γενικοτερα τα τεστ της hometest ειναι αξιοπιστα.

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Giotitsa είπε:

Εγω επειδή ειχα πάθει ψύχωση με τα τεστ είχα ορκιστεί να μην ξανακανω και όταν είχα καθυστέρηση δεν εκανα όντως έβραζα στο υπέροχο ζουμί μου για 4 μερες και εκανα μια υπεροχή και λατρευτη χοριακη χαχαχχαχαχα

Αχ κοριτσάκι μου μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχουμε και εμείς αύριο μια καλή χοριακή 

Just now, Myrtoulita είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Σου ευχομαι ολοψυχα αυτη την φορα να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλιτσα! πηγαινε αυριο το πρωι οπωσδηποτε για χοριακη αν κι ειμαι σιγουρη οτι θα βγει θετικη...εγω εχω εμπειρια απο τις ταινιες της hometest τις οποιες χρησιμοποιησα και στις 2 μου εγκυμοσυνες κι οντως ημουν εγκυος...γενικοτερα τα τεστ της hometest ειναι αξιοπιστα.

Αχ κοριτσάκι μου χαίρομαι που το ακούω αυτό ! Η ταινία της hometest μου βγήκε θετική  καθώς και το midstream της hometest θετικό . Μετά έκανα first step και βγήκε αρνητικο ( βέβαια μετά είδα ότι έπρεπε να το κρατήσω 20δαυτερολεπτα στα υγρά και εγώ ζήτημα να το έβαλα 10) . Μετά έκανα ένα early Predictor και αμέσως στα 3 δευτερόλεπτα βγήκε θετικό ! Γι’αυτο μπερδεύομαι λίγο και αγχώνομαι ταυτόχρονα ! Το πρωί εάν βρω αιματολογικό ανοιχτό θα τρέξω για εξέταση ! Και ο Θεός βοηθός ! 

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

γιατι καλε εχεις μπερδευτει? εγκυος εισαι το αν ειναι αχνο ή οχι δεν εχει σημασια. ολα τα τεστ βγηκαν θετικα το ενα που δεν βγηκε ισως ηταν ελλατωματικο ισως το εκανες λαθος κτλ. ολα θα πανε καλα αυτη την φορα! κ απτο φεβρουαριο δεν ειναι κ πολυς καιρος για προσπαθειες μια χαρα ειστε κ μαλιστα πιανετε κ ευκολα!

Τι να σου πω αγάπη μου ! Αγχώνομαι και ειδικά μετά από ότι έχουμε περάσει θελουμε να χαρούμε αλλά δεν μπορούμε ! Εάν δεν κάνω 2-3 χοριακες να ανεβαίνουν νομίζω δεν θα χάσω ακόμα :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...