Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Predictor early. Υπάρχει περίπτωση για ψευδές θετικό;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/2/2019 at 9:41 AM, Kathrin17 said:

Δηλαδη δεν υπαρχει νοσοκομειο?? Δεν υπαρχει δημοσια υγεια? Καποιον αλλο γιατρο ειναι δυσκολο να βρεις?εδτω τηλεφωνικα για να σε καθοδηγησει..

Καλο ειναι μεχρι να βρεις ενα γιατρο να αποφευγεις τις μετακινησεις..να εισαι ξαπλωμενη οσο περισσοτερο μπορεις..ευχομαι να πανε ολα καλα..θετικη σκεψη

Είχα πριν τρεις μέρες εξέταση αίματος για τιμές χοριακης. 197 Σάββατο είχα και άλλη με πήραν σήμερα το πρωί ανέβηκε στο 200. Αύριο έχω πάλι. Οι γιατρός στο νοσοκομείο είπε ότι κάτι βλέπει στην αριστερή σάλπιγγα αλλά δεν είναι σίγουρη για το αν είναι εξωμητριο 

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2019 at 3:07 ΜΜ, linaa είπε:

γιατι καλε εχεις μπερδευτει? εγκυος εισαι το αν ειναι αχνο ή οχι δεν εχει σημασια. ολα τα τεστ βγηκαν θετικα το ενα που δεν βγηκε ισως ηταν ελλατωματικο ισως το εκανες λαθος κτλ. ολα θα πανε καλα αυτη την φορα! κ απτο φεβρουαριο δεν ειναι κ πολυς καιρος για προσπαθειες μια χαρα ειστε κ μαλιστα πιανετε κ ευκολα!

Τι να σου πω αγάπη μου ! Αγχώνομαι και ειδικά μετά από ότι έχουμε περάσει θελουμε να χαρούμε αλλά δεν μπορούμε ! Εάν δεν κάνω 2-3 χοριακες να ανεβαίνουν νομίζω δεν θα χάσω ακόμα :(

Κορίτσια καλησπέρα ! Τελικά έκανα χοριακή σημερα , αλλά δυστηχως δεν είναι καλή 9.7 αλλά δεν μας δίνει πολλές ελπίδες ! 

Κορίτσια μου καλησπέρα ! Έκανα χοριακή σήμερα αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα είναι πολύ χαμηλή , 9.7 , δεν μας δίνει πολλές ελπίδες λέει ο γιατρός μου ! Πως είστε οι υπόλοιπες ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Τι να σου πω αγάπη μου ! Αγχώνομαι και ειδικά μετά από ότι έχουμε περάσει θελουμε να χαρούμε αλλά δεν μπορούμε ! Εάν δεν κάνω 2-3 χοριακες να ανεβαίνουν νομίζω δεν θα χάσω ακόμα :(

Κορίτσια καλησπέρα ! Τελικά έκανα χοριακή σημερα , αλλά δυστηχως δεν είναι καλή 9.7 αλλά δεν μας δίνει πολλές ελπίδες ! 

Ποσες μερες καθυστερησης εχεις?υπαρχει κοπελα εδω στο φορουμ που ξεκινησε με χωριακη 6 και τωρα εχει τη μπεμπα της.ξανακανε στι 48ωρο μη προδικάζεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Ποσες μερες καθυστερησης εχεις?υπαρχει κοπελα εδω στο φορουμ που ξεκινησε με χωριακη 6 και τωρα εχει τη μπεμπα της.ξανακανε στι 48ωρο μη προδικάζεις κατι.

Κοιτά να δεις εγώ πίστευα ότι σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που κανονικά θα είχα περίοδο ! Είχα περίοδο 15 Ιουλίου με ωορυξια 28-29 βάση υπερήχου .  Ο γιατρός μου μου είπε ότι κανονικά θα μου ερχόταν αύριο ! Τα έχω χάσει λίγο ! Σκέφτηκε για λίγο το ενδεχόμενο της καθυστερημένης σύλληψης αλλά του έφυγε αμέσως ! Δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες με αυτήν την χοριακή .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mummyofanangel είπε:

Κοιτά να δεις εγώ πίστευα ότι σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που κανονικά θα είχα περίοδο ! Είχα περίοδο 15 Ιουλίου με ωορυξια 28-29 βάση υπερήχου .  Ο γιατρός μου μου είπε ότι κανονικά θα μου ερχόταν αύριο ! Τα έχω χάσει λίγο ! Σκέφτηκε για λίγο το ενδεχόμενο της καθυστερημένης σύλληψης αλλά του έφυγε αμέσως ! Δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες με αυτήν την χοριακή .

Κοριτσι μου μν στεναχωριεσαι...να ευχεσαι να γινει οτι ειναι για καλο!!! Οσο δεν βλεπεις αιμα ειναι θετικο...επανελαβε την Τεταρτη αλλη μια χοριακη και βλεπεις πως θα παει...εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει χοριακη γτ ειχε βγει πολυ αχνο το τεστ και δεν ημουν σιγουρη αν ειναι θετικο και ηταν κι εμενα γυρω στο 25-26 και μετα απο 2 μερες πηγε πανω απο 100...τωρα στην δευτερη εκανα μονο το τεστ βγηκε θετικο αμεσως και πηγα κατευθειαν γιατρο μετα απο μερικες μερες για υπερηχο χωρις να κανω χοριακη...Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και η Παναγιτσα να κανει το θαυμα της!!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Κοριτσι μου μν στεναχωριεσαι...να ευχεσαι να γινει οτι ειναι για καλο!!! Οσο δεν βλεπεις αιμα ειναι θετικο...επανελαβε την Τεταρτη αλλη μια χοριακη και βλεπεις πως θα παει...εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει χοριακη γτ ειχε βγει πολυ αχνο το τεστ και δεν ημουν σιγουρη αν ειναι θετικο και ηταν κι εμενα γυρω στο 25-26 και μετα απο 2 μερες πηγε πανω απο 100...τωρα στην δευτερη εκανα μονο το τεστ βγηκε θετικο αμεσως και πηγα κατευθειαν γιατρο μετα απο μερικες μερες για υπερηχο χωρις να κανω χοριακη...Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και η Παναγιτσα να κανει το θαυμα της!!! 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ να είσαι καλά ! Το εύχομαι να πάνε οοολα καλά Παναγίτσα μου . Αλλά άκουσα τον γιατρό μου λίγο απογοητευμένο . Θεωρώ και εγώ το 9.7 μικρό . Θα δούμε όμως ! Έχω χάσει και τις μέρες μου . Με ωορυξια 28 ή 29 Ιουλίου ποτέ κανονικά πρέπει να αδειαθετισω ; Τα έχω χάσει λίγο 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Κοιτά να δεις εγώ πίστευα ότι σήμερα ήταν η πρώτη μέρα που κανονικά θα είχα περίοδο ! Είχα περίοδο 15 Ιουλίου με ωορυξια 28-29 βάση υπερήχου .  Ο γιατρός μου μου είπε ότι κανονικά θα μου ερχόταν αύριο ! Τα έχω χάσει λίγο ! Σκέφτηκε για λίγο το ενδεχόμενο της καθυστερημένης σύλληψης αλλά του έφυγε αμέσως ! Δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες με αυτήν την χοριακή .

Εγω παντως με 7 μερες καθυστέρηση ειχα 250.ο γιατρος μου λεει χαμηλη γοα 7 μερες αλλα ειχα καλο διπλασιασμό καο ολα πηγαν καλα.κανε επαναληπτικες χωριακες και τοτε θα ξερεις σιγουρα.με 9.7 λογικο να μη σου δωσει ελπιδες αλλα ποτε δν ξερεις.οπως σου πα κοπελα εδω με 6.μακαρι να τα καταφέρετε αυτη τη φορα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@loyloy Μακάρι . Σε ευχαριστώ κορίτσι μου . Τώρα δεν μπορώ να κάνω και πολλά θα περιμένω μέχρι να έρθει εάν δεν αδιαθετησω πάω για Πέμπτη και βλέπουμε ! Ευχαριστώ πάντως . Συγνώμη με 7 μέρες καθυστέρηση ; 

Εγω θεωρητικά σήμερα αύριο περιμένω. Αφού ωορρυξια έκανα 28 ή 29 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

@loyloy Μακάρι . Σε ευχαριστώ κορίτσι μου . Τώρα δεν μπορώ να κάνω και πολλά θα περιμένω μέχρι να έρθει εάν δεν αδιαθετησω πάω για Πέμπτη και βλέπουμε ! Ευχαριστώ πάντως . Συγνώμη με 7 μέρες καθυστέρηση ; 

Εγω θεωρητικά σήμερα αύριο περιμένω. Αφού ωορρυξια έκανα 28 ή 29 

Και νωρις που εκανες χωριακη.λογικο να σου βγει τετοιο νουμερο.ναι στις 7 μερες 250.στη προηγουμενη εγκυμοσυνη που υο χασα στις 12 μερες ειχα 22000 καο να το αποτελεσμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, loyloy είπε:

Και νωρις που εκανες χωριακη.λογικο να σου βγει τετοιο νουμερο.ναι στις 7 μερες 250.στη προηγουμενη εγκυμοσυνη που υο χασα στις 12 μερες ειχα 22000 καο να το αποτελεσμα.

Κοριτσάκι μου τελικά αδιαθέτησα τώρα το πρωί ! Δεν πειράζει την επόμενη φορά  :( 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Κοριτσάκι μου τελικά αδιαθέτησα τώρα το πρωί ! Δεν πειράζει την επόμενη φορά  :( 

Αρα βιοχημική. Μένεις ευκολα εγκυος. Κρατα το θετικο της κατάστασης. Σου εύχομαι συντομα να εισαι εγκυος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Αρα βιοχημική. Μένεις ευκολα εγκυος. Κρατα το θετικο της κατάστασης. Σου εύχομαι συντομα να εισαι εγκυος.

@loyloy σε ευχαριστώ κορίτσι μου ... Νομίζω ότι θα κάνω ένα διάλειμμα από όλα αυτά ... κουράστηκα λίγο ! Αρκετά μέσα σε ανα χρόνο μια παλινδρομη στην 18η και δυο βιοχημικές η μια πίσω από την άλλη ... Σήμερα νομοζω έφτασα στα όρια μου ! Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

@loyloy σε ευχαριστώ κορίτσι μου ... Νομίζω ότι θα κάνω ένα διάλειμμα από όλα αυτά ... κουράστηκα λίγο ! Αρκετά μέσα σε ανα χρόνο μια παλινδρομη στην 18η και δυο βιοχημικές η μια πίσω από την άλλη ... Σήμερα νομοζω έφτασα στα όρια μου ! Και σε εσένα εύχομαι ότι καλύτερο ! 

Καλημερα.αν νιωθεις οτι το διάλειμμα θα σε βοηθησει καντο.οτιδηποτε κανει καλο για τη ψυχολογια σου.και ποτε δν ξερεις.ισως ερθει εκει που δν το περιμενεις. :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Ηρθα κ εγω να πω τον πονο μου.... εγω ειμαι 36, ο αντρας μου 39 και προσπαθουμε εδω και 3 χρονια για το πρωτο μας μωρακι, ποτε πιο εντατικα, ποτε πιο χαλαρα. Οι δικες του εξετασεις ηταν μια χαρα. Εγω γνωρίζω απο την εφηβεια οτι εχω πολυκυστικες ωοθηκες και υποθυρεοειδισμο. Γενικα οι κυκλοι μου παντα ηταν μεγαλοι και ακανονιστοι... ειδικα σε περιοδους στρες. Μετά από μια ξεγυρισμένη πνευμονια τον Μάιο που δεν καταλαβα ποτε πως την επαθα γτ ξεκινησε πιο ελαφρια κ απο απλο κρύωμα, έκοψα το καπνισμα, αρχισα να τρωω αρκετα φρουτα..τα λιγουρευομουν ενω στο παρελθον ποτε, αρχισα να πινω πολυ νερο που εως τοτε το νερο μου ηταν μονο οτι εχουν μεσα οι καφεδες, οι χυμοι κ τα αναψυκτικα, ελαττωσα παρα πολυ τους καφεδες γτ σταματησαν να μου κανουν κουκου χωρις τσιγαρο και πλακωθηκα στις βιταμινες. έπαιρνα με ευλάβεια ολα τα χαπια που μου ειχε συστησει ο ενδοκρινολογος και ο γυναικολογος και παρακολουθουσα την ωορρηξια μου με τεστ της hometest και θερμομετρο. Τους τελευταιους 2 μηνες λοιπον ανακαλυψα πως ολα αυτα εκαναν δουλεια κ ειχα ωορρηξια και περιοδο ακριβως 15 μερες μετα το θετικο τεστ ωορρηξιας. Στον τελευταιο κυκλο ειχαμε επαφες τις δυο μερες πριν την ωορρηξια και αρχισα να παρατηρω τα εξης. η θερμοκρασια μου ανεβαινε καθε μερα κ λιγο. τα τεστ ωορρηξιας που συνεχισα να κανω δεν ηταν ποτε τελειως λευκα κ εδειχναν να εχουν μια ελαφρια ευξηση καθε μερα (ενω στους προηγουμενους κυκλους δεν ειχαν ιχνος γραμμης μετα την ωορρηξια). απο την 7η εως την 9η μερα μετα την ωορρηξια ειχα καθε απογευμα ελαχιστα ροζ υγρα στο σκουπισμα. το στηθος μου ηταν πολυ ευαισθητο κ δυσκολευομουν να κοιμηθω τα βραδια γτ κοιμαμαι μπρουμυτα κ πονουσε. κ ειχα ενα ανεξηγητο προαισθημα οτι ειμαι εγκυος. φτανουμε λοιπον στη χθεσινη μερα που ειναι η 13η μετα την ωορρηξια κ κανω τεστ...για την ακριβεια εκανα 4 τεστ το ενα μετα το αλλο με τα ιδια πρωινα ουρα. τα 3 βγηκαν αχνα θετικα κ το ενα αρνητικο. τα 2 θετικα ηταν της hometest και τα αλλα 2 (1 θετικο κ 1 αρνητικο) one step. κ αρχιζω να σκεφτομαι οτι εγινε το θαυμα μετα απο 3 χρονια κ σχεδιαζω να παω για χοριακη αυριο τεταρτη που υποτιθεται πως περιμενω περιοδο. το μεσημερι ομως αρχισα να εχω πονους περιοδου...οποτε ξαπλωσα, κουμπωσα κ ενα utrogestan κ μετα απο λιγο ηρεμησα. μεχρι το βραδυ που επεσα για υπνο δεν κουνηθηκα απτον καναπε, κ οσες φορες πηγα τουαλετα δεν ειδα ξανα αιμα αλλα ουτε κ πονουσα καθολου. Σημερα το πρωι ομως ξυπνησα με αιμα κανονικο σαν περιοδου σε ποσοτητα αν κ μου φαινεται σαν πιο αραιωμενο κ δεν εχω δει ακομα καθολου πηχτα κομματια που συνηθως εχω. εκανα επισης ενα τεστ one step που μου ειχε μεινει κ βγηκε αρνητικο. οποτε φανταζομαι βιοχημικη.... τσαμπα η χαρα μου.. κ λεω μεσα μου πως τουλαχιστον ξερω πως μπορω να συλλαβω.. Υπαρχει ομως περιπτωση να ηταν λαθος τα θετικα? Να τα πειραξε η ζεστη...να ηταν ελαττωματικη παρτιδα...κατι..? Εχω κανει απειρα τεστ της hometest τα τελευταια 2 χρονια κ δεν ειχα ποτε καποιο θεμα. 

σημειωση: ο αντρας μου δεν εχει ιδεα ουτε για τα θετικα τεστ χθες ουτε για τα συμπτωματα των προηγουμενων ημερων... απλα ξερει πως σημερα αδειαθετησα. δεν ηθελα να του πω κατι πριν τη χοριακη και τωρα δεν ξερω αν πρεπει να του το πω...απτη μια δικαιουται να ξερει αλλα απτην αλλη θα στεναχωρεθει πολυ..δεν ξερω...

αυτα τα ωραια απο εμενα....συγνωμη για το κουραστικο γραμμα


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...