Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Predictor early. Υπάρχει περίπτωση για ψευδές θετικό;


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ηρθα κ εγω να πω τον πονο μου.... εγω ειμαι 36, ο αντρας μου 39 και προσπαθουμε εδω και 3 χρονια για το πρωτο μας μωρακι, ποτε πιο εντατικα, ποτε πιο χαλαρα. Οι δικες του εξετασεις ηταν μια χαρα. Εγω γνωρίζω απο την εφηβεια οτι εχω πολυκυστικες ωοθηκες και υποθυρεοειδισμο. Γενικα οι κυκλοι μου παντα ηταν μεγαλοι και ακανονιστοι... ειδικα σε περιοδους στρες. Μετά από μια ξεγυρισμένη πνευμονια τον Μάιο που δεν καταλαβα ποτε πως την επαθα γτ ξεκινησε πιο ελαφρια κ απο απλο κρύωμα, έκοψα το καπνισμα, αρχισα να τρωω αρκετα φρουτα..τα λιγουρευομουν ενω στο παρελθον ποτε, αρχισα να πινω πολυ νερο που εως τοτε το νερο μου ηταν μονο οτι εχουν μεσα οι καφεδες, οι χυμοι κ τα αναψυκτικα, ελαττωσα παρα πολυ τους καφεδες γτ σταματησαν να μου κανουν κουκου χωρις τσιγαρο και πλακωθηκα στις βιταμινες. έπαιρνα με ευλάβεια ολα τα χαπια που μου ειχε συστησει ο ενδοκρινολογος και ο γυναικολογος και παρακολουθουσα την ωορρηξια μου με τεστ της hometest και θερμομετρο. Τους τελευταιους 2 μηνες λοιπον ανακαλυψα πως ολα αυτα εκαναν δουλεια κ ειχα ωορρηξια και περιοδο ακριβως 15 μερες μετα το θετικο τεστ ωορρηξιας. Στον τελευταιο κυκλο ειχαμε επαφες τις δυο μερες πριν την ωορρηξια και αρχισα να παρατηρω τα εξης. η θερμοκρασια μου ανεβαινε καθε μερα κ λιγο. τα τεστ ωορρηξιας που συνεχισα να κανω δεν ηταν ποτε τελειως λευκα κ εδειχναν να εχουν μια ελαφρια ευξηση καθε μερα (ενω στους προηγουμενους κυκλους δεν ειχαν ιχνος γραμμης μετα την ωορρηξια). απο την 7η εως την 9η μερα μετα την ωορρηξια ειχα καθε απογευμα ελαχιστα ροζ υγρα στο σκουπισμα. το στηθος μου ηταν πολυ ευαισθητο κ δυσκολευομουν να κοιμηθω τα βραδια γτ κοιμαμαι μπρουμυτα κ πονουσε. κ ειχα ενα ανεξηγητο προαισθημα οτι ειμαι εγκυος. φτανουμε λοιπον στη χθεσινη μερα που ειναι η 13η μετα την ωορρηξια κ κανω τεστ...για την ακριβεια εκανα 4 τεστ το ενα μετα το αλλο με τα ιδια πρωινα ουρα. τα 3 βγηκαν αχνα θετικα κ το ενα αρνητικο. τα 2 θετικα ηταν της hometest και τα αλλα 2 (1 θετικο κ 1 αρνητικο) one step. κ αρχιζω να σκεφτομαι οτι εγινε το θαυμα μετα απο 3 χρονια κ σχεδιαζω να παω για χοριακη αυριο τεταρτη που υποτιθεται πως περιμενω περιοδο. το μεσημερι ομως αρχισα να εχω πονους περιοδου...οποτε ξαπλωσα, κουμπωσα κ ενα utrogestan κ μετα απο λιγο ηρεμησα. μεχρι το βραδυ που επεσα για υπνο δεν κουνηθηκα απτον καναπε, κ οσες φορες πηγα τουαλετα δεν ειδα ξανα αιμα αλλα ουτε κ πονουσα καθολου. Σημερα το πρωι ομως ξυπνησα με αιμα κανονικο σαν περιοδου σε ποσοτητα αν κ μου φαινεται σαν πιο αραιωμενο κ δεν εχω δει ακομα καθολου πηχτα κομματια που συνηθως εχω. εκανα επισης ενα τεστ one step που μου ειχε μεινει κ βγηκε αρνητικο. οποτε φανταζομαι βιοχημικη.... τσαμπα η χαρα μου.. κ λεω μεσα μου πως τουλαχιστον ξερω πως μπορω να συλλαβω.. Υπαρχει ομως περιπτωση να ηταν λαθος τα θετικα? Να τα πειραξε η ζεστη...να ηταν ελαττωματικη παρτιδα...κατι..? Εχω κανει απειρα τεστ της hometest τα τελευταια 2 χρονια κ δεν ειχα ποτε καποιο θεμα. 

σημειωση: ο αντρας μου δεν εχει ιδεα ουτε για τα θετικα τεστ χθες ουτε για τα συμπτωματα των προηγουμενων ημερων... απλα ξερει πως σημερα αδειαθετησα. δεν ηθελα να του πω κατι πριν τη χοριακη και τωρα δεν ξερω αν πρεπει να του το πω...απτη μια δικαιουται να ξερει αλλα απτην αλλη θα στεναχωρεθει πολυ..δεν ξερω...

αυτα τα ωραια απο εμενα....συγνωμη για το κουραστικο γραμμα

ναι αφου ηταν αχνο θετικο μαλλον ηταν λαθος. μετα απο τρια χρονια προσπαθειας κ 36 χρονων καλο ειναι να πατε σε ενα γιατρο να  κανετε αλλες διαδικασιες νομιζω οτι σπαταλας τον χρονο σου κ στο τελος θα μπεις σε περιπετειες πολυ μεγαλητερες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

ναι αφου ηταν αχνο θετικο μαλλον ηταν λαθος. μετα απο τρια χρονια προσπαθειας κ 36 χρονων καλο ειναι να πατε σε ενα γιατρο να  κανετε αλλες διαδικασιες νομιζω οτι σπαταλας τον χρονο σου κ στο τελος θα μπεις σε περιπετειες πολυ μεγαλητερες. 

Αυτό είχαμε σκοπό να κάνουμε γυρνώντας απτις διακοπές. Είναι δυνατόν όμως να βγήκαν κ τα 3 λάθος; Εγώ εκεί σκαλώνω... γτ βουτάω το πρώτο κ βλέπω αμέσως γραμμή...κ επίτηδες βούτηξα κ αλλα να είμαι σίγουρη.. σήμερα πάντως έχω πολύ αίμα κ μπόλικα μεγάλα πηγματα... θα κλείσω ραντεβού με τον γιατρό μου για την άλλη βδομάδα που θα έχω καθαρίσει 

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου καλησπέρα.εκανα τεστ εγκυμοσύνης predictor early σήμερα κ μου βγήκε μια σκούρα κ μια άχνη θολή δεύτερη γραμμουλα.λετε να περιμένω μέχρι τις 9 τ μήνα που θα αδιαθετουσα κανονικά η όχι?@βαλεντιναχρηστος...Μ πες ν περιμένω αλλά δεν κρατήθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.εκανα τεστ εγκυμοσύνης predictor early σήμερα κ μου βγήκε μια σκούρα κ μια άχνη θολή δεύτερη γραμμουλα.λετε να περιμένω μέχρι τις 9 τ μήνα που θα αδιαθετουσα κανονικά η όχι?@βαλεντιναχρηστος...Μ πες ν περιμένω αλλά δεν κρατήθηκα...

καλε τι να περιμενεις αν βγηκαν δυο γραμμες εισαι εγκυος πηγαινε να κανεις χοριακη αυριο ! με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλε τι να περιμενεις αν βγηκαν δυο γραμμες εισαι εγκυος πηγαινε να κανεις χοριακη αυριο ! με το καλο!

Δλδ δεν υπάρχει περίπτωση να Μ αλλάξει τπτ..επειδή ήταν θολή στις προηγούμενες τρεις(αυτή θα ναι η τέταρτη)μια κ έξω χοριακη έκανα για αυτό ρώτησα.βποτε τεστ φαρμακειου...απλά αυτή τν φορά δεν κρατήθηκα κ κανονικά αδιαθετω σε 6 μέρες(που δεν το βλέπω δλδ)..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafa24 είπε:

Δλδ δεν υπάρχει περίπτωση να Μ αλλάξει τπτ..επειδή ήταν θολή στις προηγούμενες τρεις(αυτή θα ναι η τέταρτη)μια κ έξω χοριακη έκανα για αυτό ρώτησα.βποτε τεστ φαρμακειου...απλά αυτή τν φορά δεν κρατήθηκα κ κανονικά αδιαθετω σε 6 μέρες(που δεν το βλέπω δλδ)..

Εαν οντως εχει γραμμουλα, συγχαρητηρια!!!! Δεν κανει λαθος...Με το καλο!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.εκανα τεστ εγκυμοσύνης predictor early σήμερα κ μου βγήκε μια σκούρα κ μια άχνη θολή δεύτερη γραμμουλα.λετε να περιμένω μέχρι τις 9 τ μήνα που θα αδιαθετουσα κανονικά η όχι?@βαλεντιναχρηστος...Μ πες ν περιμένω αλλά δεν κρατήθηκα...

Αν σ βγηκε δευτερη οοσο θολη κ να ειναι,ειναι θετικο κανε ομως μια χοριακη οποτε θες να δεις που βρισκεται...μπραβο σ με το καλο!!

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Εαν οντως εχει γραμμουλα, συγχαρητηρια!!!! Δεν κανει λαθος...Με το καλο!

Ευχαριστώ....οπότε κλείνω ραντεβού στο μικροβιολόγο κ πάω απευθείας χοριακη...ελπίζω μόνο αυτή τν φορά να ανέβει κ να μην πέσει...αν κ έχω τρία παιδάκια ήδη κ μόνο στο άκουσμα βιοχημική κύηση λυπάμαι Μ είχαν κοπεί τα πόδια....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...