Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Δεν τους αρέσει αλλά όταν είναι για να γιατρευτεις το κάνεις γαργάρα. 

Όντως έχουμε λίγο θέμα.... Σε κάθε αλλαγή ώρας έστω 5 λεπτά ανοίγω τα παράθυρα αλλά κάποια πράγματα αδύνατον να τα αποφύγεις... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σίγουρα έτσι είναι, τι να κάνεις, σε γυάλα να μπεις;

Σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις εμβόλιο για τη γρίπη λόγω της δουλειάς; Εμένα δεν μου είπε τίποτα, αλλά μιας φίλης νηπιαγωγού ο γιατρός της είπε οπωσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Ε πάλι καλά! Κι εμένα ο σίδηρος μου καταποντίστηκε οπότε δεν γινόταν να μην πάρω και από αυτόν. Αλλά ξέρω αλλού δίνουν από την αρχή της εγκυμοσύνης όλο το σετ, μια σακούλα φάρμακα.

Η γιατρός μου για το εμβόλιο το άφησε πάνω μου και την είδα χαλαρή. Εγώ της το ανέφερα να φανταστείς. Αυτή από μόνη της πιστεύω δεν θα μου έλεγε τίποτα για να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει εξ αρχής και σίδηρο και φολικο. Ήμουνα με άλλο γιατρό βέβαια. Αυτός είπε ότι θέλω να τρέφεσαι σωστά και να τα περνεις αυτούσια από τις τροφές 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά τον βρίσκω

Κι εμένα δεν μου αρέσουν τα πολλά φάρμακα, χάπια.

Έχεις και παιδίατρο έτσι χαλαρό;

Μα είναι γεγονός ότι δεν απορροφάται όλη η ποσότητα από τον οργανισμό όταν είναι σε χημεία. Δηλαδή παλιά που δεν έπαιρναν ασβέστιο τι έκαναν. Καμία γυναίκα δεν είχε οστεοπόρωση και ας είχαν κάνει τρία τέσσερα παιδιά το λιγότερο. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να είναι όλες με αιματοκρίτη 20 και με διαλυμένα κόκκαλα. Ο οργανισμός χάνει στην εγκυμοσύνη αλλά μετά ούτως ή άλλως τα αναπληρώνει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

Οντως!!!. 

Ναι και ο παιδίατρος μας είναι χαλαρός πρέπει να δει τα σκούρα τελείως για να με παραπέμψει σε αντιβιωσεις.. 

Προσπαθώ και εγώ όσο γίνεται με φυσικά μέσα να αποφύγουμε φάρμακα. Είναι 4 τώρα οι μικρός δεν έχουμε πάει πολλές φορές στο γιατρό ή αλήθεια να λέγεται. 

Τον θήλασα 4 μήνες και μετά μέχρι 2 ετών έπινε γάλα της κατσίκας. Είχε αγοράσει 2 ο άντρας μου ειδικά γι'αυτο το σκοπό και μέρα παρά μέρα μου έφερνε γάλα το ζεσταινα 5-6 φορές να καουνε τα μικρόβια. Το σουρωνα και ετοιμο.... Έπινε και πίνει 1 λίτρο γάλα. Δεν τον προλαβαίνω :p


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω μπράβο τυχεροί! Αφού έχετε χώρο την καλύτερη δουλειά κάνατε. Εγώ αν και μεγάλωσα με Νουνού, γάλα αγελαδινό και γιαούρτι δεν τρωω σχεδόν καθόλου μου φαίνεται σαν ανοστο και νερό, αλλά κατσικίσιο ή πρόβειο είναι η καλύτερη μου.

Κι εγώ έχω αρχίσει σιγά σιγά και ρωτάω για παιδίατρο στην περιοχή μου ή τριγύρω, μαζεύω πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Όποιος σε κανεις να νιώθεις πιο οικεία μαζί του και το σημαντικότερό να μπορείς να τον βρεις ευκολα... και να σου απαντάει πάντα σε οτι και αν τον ρωτήσεις.  

Μη φοβηθείς α ισως να είναι χαζό. Καλύτερα να ρωτήσεις πάρα να μείνεις με την έγνοια και την απορία 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμένα μου αρέσει να είναι συζητήσιμος ο γιατρός, να τον ρωτήσω κάτι και να μου εξηγήσει. Αν πάει να με αγχωσει χωρίς λόγο και μου λέει βλακείες το καταλαβαίνω. Και να μη φορτώνει φάρμακα, εννοείται αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε γνωρίζω αν έχεις κάτι από τα συγκεκριμένα. Απλά εμένα κυρίως τώρα το Χειμώνα έχουν γίνει τα 2,3ο δεξί μου χέρι. 

Πλυντήριο πιάτων, στεγνωτήριο ρούχων. 

Επειδή δεν τα είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, τώρα μπορώ να δω τη διαφορά!!! 

Τις μέρες της αναμονής της χοριακης έβαλε ο άντρας μου πλυντήριο για να μη σκύβω και επειδή έπρεπε να λείψει παρόλο που ο ήλιος έκαιγε ντάλα έξω δεν μπορούσα φάση τιναγμα, απλωμα, σκυψιμο. Όπως βγήκαν από το πλυντήριο τσουπ κατευθείαν μέσα και σε 1.30 ώρα τζιτζι


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ άστα δεν έχω δυστυχώς. Και είναι και μικρό το διαμέρισμα, το βρήκαμε λύση ανάγκης δίπλα σχεδόν στα πεθερικά μου για να έχω βοήθεια, από την προηγούμενη εγκυμοσύνη που είχα την άνοιξη, γιατί τους γονείς μου τους έχω χάσει. Το πατρικό μου είναι αρκετά μακριά και εκεί θα είμαι μόνη μου αλλά έχει διπλάσιο χώρο. Πλυντήριο πιάτων δηλαδή εδώ δεν χωράει με τίποτα εκτός αν πάρω μικρό πάγκου. Δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτα να πάρω μικρό γιατί αν πάω σε μεγαλύτερο σπίτι τα επόμενα χρόνια, εννοείται θα ήθελα μεγαλύτερο πλυντήριο να βολεύει.

Δυστυχώς δεν χωράει ούτε στεγμωτηριο να χώσω κάπου...

Link to comment
Share on other sites

Έστω πάγκου πάρα τπτ! 

Ούτε εμένα βόλευε το στεγνωτηριο. Άλλοι το βάζουν πάνω από το πλυντήριο. Εγώ το έχω στο έξτρα δωμάτιο που το έχω κάνει πλυσταριό. 

 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, θα μιλήσω με υδραυλικό να δω αν γίνεται και πως, με παροχή και αποχέτευση και θα αρχίσω να ψάχνω, γιατί δεν με βλέπω να φεύγω από το συγκεκριμένο σπίτι σύντομα. Λογικά με το δεύτερο παιδί αργότερα με το καλό θα χρειαστούμε μεγαλύτερο χώρο οπότε... ;-) Ήδη τα πιάτα της καθημερινότητας είναι μπελάς. Με μωρό κιόλας...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...