Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλημέρα! Χαχαχαχ τι καλά, μπράβο! Ετσι το "έβρισκα" κι εγώ όταν ήμουν μικρή!

Κι εμείς ωραία περάσαμε, Πρωτοχρονιά εδώ οικογενειακά παραμονή και ανήμερα σε τραπέζια. Σκάσαμε. Απορώ που νιώθω πείνα μετα από τόσο φαί. Στο ρεβεγιόν κοιμηθήκαμε κατά τις 2, απορούσα που άντεξα τόσο αλλά είχα πιάσει μια ενδιαφέρουσα συζήτηση με μια ξαδέλφη και με τράβηξε. Βέβαια την άλλη μέρα σηκώθηκα 12 το μεσημέρι :D

Αυτό με την συχνουρια το είδα τα Χριστούγεννα που πήγαμε στο χωριό και ήταν μερικές ώρες με το αυτοκίνητο. Σε κάθε στάση πήγαινα τουαλέτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, NitsaElenitsa84 said:

@Ginpuam ή άλλα κορίτσια που είναι δεύτερη εγκυμοσύνη, κάνατε ραγαδες στην πρώτη;;

Δυστυχώς εκανα παρόλο που εβαζα διάφορες κρεμες. Αλλα ειναι τα σημάδια της αγάπης ♡

Και τωρα φαινονται αλλα υγεία. Απλα το καλοκαίρι φοράω ολοσωμο διοτι αισθητικά δε με τρελαίνει η ιδέα να φαίνονται. Εσείς κάνατε;

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το ολόσωμο!!!

Εγώ έκανα στην εφηβεία, στήθος και μηρούς. Δεν είχα πάρει κιλά, από την ανάπτυξη, ψήλωσα απότομα και το στήθος είχε γίνει τούμπανο. Και τώρα δεν ξέρω τι θα γίνει. Προς το παρόν είμαι οκ και στα κιλά αλλά λογικά η κοιλιά θα τσιτωσει. Ρώτησα τη γυναικολόγο μου επειδή δεν θέλω να βάλω αλοιφές, θα βάλω ελαιόλαδο και ο θεός βοηθός. Αυτή μου σύστησε της φρεζιντερμ, μερικές γνωστές μου αυτήν ειχαν βάλει αλλά η συγκεκριμένη εταιρεία μου κάνει ξηροδερμια όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει κρέμα προσώπου ή αντηλιακό.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα το ελαιόλαδο πιστευω. Αγνό πράγμα και σίγουρο.

Πήγαμε σήμερα στα χιόνια. Κατενθουσιάστηκε ο γιος μου. Εκανε κάμποσες φορές με το έλκηθρο του και τον πατέρα του. Το χάρηκε πολύ. Έριξε και τις χιονομπαλες του. Ξάπλωσε και στο μαλακό το χιονι με τον πατέρα του έγιναν και οι 2 παιδακια :D

Εγώ απο μακρυά μπας και έτρωγα καμια τούμπα.... αν δεν ειχα τον μικρό ούτε καν θα ξεμυταγα στο κρυο..... αλλα χαλαλι.... 

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Αχ τι καλά το μανάρι!! Έπαιξε με το χιονακι! Εμένα πήγε ο μεγάλος σήμερα να παίξει, χαχαχαχαχ, για σκι!! Εγώ ούτε καν έχω πλησιάσει στο χιόνι, δεν μου κάνουν και τα ρούχα του βουνού πια οπότε κρυώνω ότι να φορέσω. Έμεινα σπίτι να βάλω δυο πλυντήρια με την ησυχία μου, και να βγω βόλτα στην αγορά σήμερα με τη λιακάδα

:-P

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinakk said:

κορίτσια καλή χρονιά. ξέρετε σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε στον 7ο και σε ποια στον 8ο;

Χμμμμ κοίτα... 4*7 = 28 εβδομάδες αλλά ημερολογιακα δεν ταιριάζει μιας και αν το πάρουμε 4*9 =36 ενώ λέμε ότι γένναμε στις 40 εβδομάδες.... = 9 μήνες...  Ούτε εγώ ξέρω να σου πω παρόλο που ξαναγεννησα :p


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχχχχ τι όνειρο έβλεπα χθες το βράδυυυυ.

Γέννησα λεει δίδυμα.... και μάλιστα το ενα σηκώθηκε τσιτσιδο και περπαταγε!! :D

Προς το τέλος ξεκινάνε κατι περίεργα όνειρα... 

  • Χαχα 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ginpuam Όντως;;; Είδες και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη περίεργα όνειρα;

Σύμπτωση χθες μας έλεγε ένας φίλος όνειρο που είδε, επειδή η κοπέλα του του δείχνει συνέχεια βιντεάκια με φυσιολογικούς τοκετούς και τέτοια. Ότι βοηθούσε μια άγνωστη γυναίκα να γεννήσει, και κράταγε ένα ταψί από κάτω για να πέσει το μωρό. Το παστίτσιο ήταν κομμένο πιο δίπλα. Μάλλον έφαγε και του έπεσε λίγο βαρύ :D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...