Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 hours ago, Kellych said:

Κοριτσια γεια σας!!!καλη χρονια να εχουμε!!!με το καλο να δεχτουμε τα κουτσουνια μας:wub:

Με το καλό τα ζουζούνια. Πως τα πας, πως νιώθεις; 

6 hours ago, NitsaElenitsa84 said:

@Ginpuam Όντως;;; Είδες και στην πρώτη σου εγκυμοσύνη περίεργα όνειρα;

Σύμπτωση χθες μας έλεγε ένας φίλος όνειρο που είδε, επειδή η κοπέλα του του δείχνει συνέχεια βιντεάκια με φυσιολογικούς τοκετούς και τέτοια. Ότι βοηθούσε μια άγνωστη γυναίκα να γεννήσει, και κράταγε ένα ταψί από κάτω για να πέσει το μωρό. Το παστίτσιο ήταν κομμένο πιο δίπλα. Μάλλον έφαγε και του έπεσε λίγο βαρύ :D

Κάτι έβλεπα αλλά δε θυμάμαι. 

Απλά έχω πολλές φορές την τάση ακόμα και προ εγκυμοσύνης ότι βλέπω τη μέρα να το βλέπω και στον ύπνο μου. 

4 hours ago, katerinakk said:

κορίτσια εσείς κανατε καμπύλη σακχάρου; 

Εχω αύριο ραντεβού... Λογικά θα με παραπέμψει αυτές τις μέρες..... Πέφτει η σαλάτα σύννεφο για καλό και για κακό μιας και είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη. Ειδωμεν....


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, katerinakk είπε:

κορίτσια εσείς κανατε καμπύλη σακχάρου; 

Δεν εχω κανει ακομα..μεσα στις επομενες εβδομαδες θα το κανονισω..αντε να δουμε εχω λιγο αγχος..

@Ginpuam μια χαρα παω..δοξα τω Θεω!ολο και φουσκωνω και το μωρακι κλωτσαει φουλ:-Dεσυ καλα;

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο μικροβιολόγος, μου λέει ειναι μια χαρα τα αποτελέσματα σου (93νηστειας και 120 σε 60λ). λέει εδώ οι γιατροί λένε ότι θέλουν ο κάθε ένας λέει ότι θέλει οριζει φυσιολογικό. αν σου πουν κάτι λέει εσύ μην την ξανά κάνεις είναι μια χαρά. εγώ μίλησα με την προϊσταμένη και μου λέει ειναι καλη. τώρα δεν ξέρω τι θα πει ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites

@katerinakkΜια χαρα θα πει και ο γιατρος!στη μεση οσο να ναι εχω λιγο πονο λογω βαρους,στη κοιλια οταν ειμαι καθιστη πολυ ωρα.Τωρα απο δυναμεις οσο να ναι εχουν πεσει και η κινηση ειναι πιο δυσκολη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych είπε:

@katerinakkΜια χαρα θα πει και ο γιατρος!στη μεση οσο να ναι εχω λιγο πονο λογω βαρους,στη κοιλια οταν ειμαι καθιστη πολυ ωρα.Τωρα απο δυναμεις οσο να ναι εχουν πεσει και η κινηση ειναι πιο δυσκολη..

αχ κατάλαβα... υπομονή και σε λιγο καιρό θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας. αν και νομιζω αυτο το τρίμηνο είναι το πιο δύσκολο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Kellych είπε:

@katerinakk Καλημερα!!οντως ετσι φαινεται..

υπομονή και όλα να πάνε καλά. να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

να σας ρωτήσω.. από ποια εβδομάδα και μετά αν γεννήσεις δεν θεωρείται πρόωρος τοκετος; 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2020 at 12:56 PM, Kellych said:

Δεν εχω κανει ακομα..μεσα στις επομενες εβδομαδες θα το κανονισω..αντε να δουμε εχω λιγο αγχος..

@Ginpuam μια χαρα παω..δοξα τω Θεω!ολο και φουσκωνω και το μωρακι κλωτσαει φουλ:-Dεσυ καλα;

Καλησπέρα και απ μένα. Πήγαμε χθες στο γιατρό και ολα μια χαρα. Το μπεμπε μεγαλώνει ειναι 800g. Εβαλα λεει 2kg αυτο το μηνα αλλα το 1 σχεδόν ειναι το μωρό αρα ολα καλα :)

Πονακια στη μεση αμα καθήσω αφόρητα. Ειχα θεμα εξ ανέκαθεν οταν καθόμουνα αρκετή ωρα να με ποναει το τελευταίο κόκκαλο αλλα τωρα ακομη πιο δυσκολα κυρίως οταν διορθώνω καθημερινά γυρω στις 2-3 ωρες.... 

Σημερα με πονάνε και τα ποδια διοτι χθες περιποιηθηκα το παπί και ειχα ανοικτά τα ποδια αρκετή ωρα... Μπροστά απο καθρέφτη... και να μη βολεύομαι.... φανταστείτε μεχρι το τέλος τι έχει να γίνει....

  • Χαχα 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Καλησπέρα και απ μένα. Πήγαμε χθες στο γιατρό και ολα μια χαρα. Το μπεμπε μεγαλώνει ειναι 800g. Εβαλα λεει 2kg αυτο το μηνα αλλα το 1 σχεδόν ειναι το μωρό αρα ολα καλα :)

Πονακια στη μεση αμα καθήσω αφόρητα. Ειχα θεμα εξ ανέκαθεν οταν καθόμουνα αρκετή ωρα να με ποναει το τελευταίο κόκκαλο αλλα τωρα ακομη πιο δυσκολα κυρίως οταν διορθώνω καθημερινά γυρω στις 2-3 ωρες.... 

Σημερα με πονάνε και τα ποδια διοτι χθες περιποιηθηκα το παπί και ειχα ανοικτά τα ποδια αρκετή ωρα... Μπροστά απο καθρέφτη... και να μη βολεύομαι.... φανταστείτε μεχρι το τέλος τι έχει να γίνει....

Εγώ να δεις που είχα φαγούρα πριν λίγες μέρες, και από την κοιλαρα δεν μπορούσα να δω τι γίνεται εκεί κάτω. Μου πρότεινε ο άντρας να το βγάλει φωτογραφία να το δω :D Τελικά τα κατάφερα κουτσά στραβά με ένα καθρεφτάκι, ανάσκελα στο κρεβάτι

Ρε τι τραβάμε...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...