Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου ❤️ Κ εγώ είμαι μια μέλλουσα μανούλα για δεύτερη φορά καθώς περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου, αγοράκι αυτή τη φορά με πητ 22 Απριλίου, το πιθανότερο. Διανύει την 24 εβδομάδα κύησης, χθες έκανα την καμπύλη ζαχαρου και σήμερα πήγα να αφήσω κάτι ουρά κ η γιατρός μου είπε ότι το νηστείας είναι λίγο πιο πάνω από το όριο. Το οποίο στην εγκυμοσύνη είναι 92 και εγώ είχα 93.Δε θέλω με τίποτα να αρχίσω μετρήσεις κλπ γιατί το πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη και δεινοπαθησα με διατροφή αυστηρή.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Angelmom77 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου ❤️ Κ εγώ είμαι μια μέλλουσα μανούλα για δεύτερη φορά καθώς περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου, αγοράκι αυτή τη φορά με πητ 22 Απριλίου, το πιθανότερο. Διανύει την 24 εβδομάδα κύησης, χθες έκανα την καμπύλη ζαχαρου και σήμερα πήγα να αφήσω κάτι ουρά κ η γιατρός μου είπε ότι το νηστείας είναι λίγο πιο πάνω από το όριο. Το οποίο στην εγκυμοσύνη είναι 92 και εγώ είχα 93.Δε θέλω με τίποτα να αρχίσω μετρήσεις κλπ γιατί το πέρασα στην πρώτη εγκυμοσύνη και δεινοπαθησα με διατροφή αυστηρή.. 

Καλώς όρισες καλη μου. Τώρα για 1 μονάδα δε νομίζω να σε πάρει με μετρήσεις. Είχα και εγώ στον 1ο και οπως λες αυστηρή νηστεία....

Για να καταλάβεις σε όλη την εγκυμοσύνη 6kg εβαλα. Γέννησα και βγήκα πιο αδύνατη αποτι οταν μπήκα :D


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει 5 κιλά μόνο... Βέβαια ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 105 κιλά. Τώρα την ξεκίνησα 87 και είμαι 95. Ωστόσο θυμήθηκα νωρίτερα ότι μόλις ήπια τη γλυκοζη, ήπια και το σίδηρο (viofer) και αυτό έχει γλυκοζη, φρουκτοζη, σορβιτολη κ.α. Μήπως αυτό μου έκανε την ζημιά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Angelmom77 said:

Εγώ είχα πάρει 5 κιλά μόνο... Βέβαια ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 105 κιλά. Τώρα την ξεκίνησα 87 και είμαι 95. Ωστόσο θυμήθηκα νωρίτερα ότι μόλις ήπια τη γλυκοζη, ήπια και το σίδηρο (viofer) και αυτό έχει γλυκοζη, φρουκτοζη, σορβιτολη κ.α. Μήπως αυτό μου έκανε την ζημιά; 

Χμμμμ δεν ξερω αλλα λιγο απο ολα...

Εγώ έφτασα στη γέννα τα 76kg και σε αυτή ξεκίνησα 76 και οδευω :p 4 μεχρι τωρα....

Ξέχασε δε μου ειπε για γλυκόζη. Το έπαιξα τρελιτσα να γλυτώσω λιγο αλλά τη διατροφή μου την κάνω καλού κακού εδω και καιρό 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Θα κάνω αύριο πρωί (8.30) την καμπύλη ζαχαρου και ηθελα να σας ρωτήσω γιατί δεν θυμάμαι, μέχρι ποια ώρα μπορώ να φάω σημερα και να πιω νερο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katerinakk said:

κορίτσια σήμερα πήγα στον γιατρο. Όλα καλα δοξα το θεό. είμαι 27κ4 και ειναι 1κιλο. ειναι καλα λετε;

Μπράβο μια χαρά. Και εγώ που πηγα την προηγούμενη βδομάδα ηταν 800g καλα εισαι  ♡


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...