Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Όχι, δεν έχω παρουσιάσει μέχρι τώρα πόνο στο στομάχι... Μήπως έφαγες κάτι βαρύ; Όλα είναι συμπιεσμένα πλέον μέσα μας...ίσως να σε ζορίζει το μωρό και να πονάς... Περαστικά σου εύχομαι..

έχω συχνά ενόχληση αλλά επειδή δοξα το θεό περνάει γρήγορα λέω μήπως είναι η στάση του μωρού. Ευχαριστώ κορίτσι μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πόνο στο στομάχι όχι αλλά απνια και δυσφορία λόγω θέσης μωρού και που ζορίζονται όλα και ανεβαίνουν προς τα πάνω... 

Εχω ακούσει για το γάλα ότι ισβς βοηθάει ή το gaviskon λέει ότι κανει για εγγυους


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alcedo είπε:

Πολύ καλά κάνεις!! Ούτε κι εγώ.. Δεν μου άρεσε ποτέ το"πάστωμα" όπως το έλεγα πάντα! Από μυρωδιές,μόνο αυτή της καθαριότητας (σαπουνάκι, πούδρα κλπ) μου αρέσει. Εδώ και κάποια χρόνια δεν φοράω καθόλου άρωμα.  Και το κομμωτήριο το βαριέμαι φρικτά(για ένα κούρεμα θα πάω,με το ζόρι).

Επειδή δεν τρώω καθόλου ζωικά(είμαι vegan) θα μπορούσε να επιμείνει ότι χρειάζεται να τρώω στην εγκυμοσύνη διάφορα..Αλλά του το είπα από την πρώτη μας συνάντηση,ως δεδομένο,οπότε δεν γινόταν να επιμείνει σε κάτι. Άλλωστε είμαι αρκετά χρόνια σε αυτό το δρόμο και ενημερωμένη(δεν μπορούσε να αντικρούσει κάτι). Και οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές!

Μια χαρά σε βρίσκω. Από τη στιγμή που είναι καλές οι εξετάσεις σου δεν μπορεί να πει τίποτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες! Τι κάνετε;; Εμένα με ξενυχτησε ο μπέμπης, από τις πεντεμισι το πρωι στο ποδι και όλο τουμπες έκανε. Τι γινόταν μέσα στην κοιλιά άραγε;; Δεν άντεξα και κοιμήθηκα παλι στις 9 για λίγο.. 

Έχετε ξεκινήσει τίποτα ετοιμασιες για το μωρό;; Ψώνια, προετοιμασία δωματίου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιά. Και εγώ αϋπνίες από τις 4.30 και πείναγα κιόλας έκανα ένα τοστακι και έφαγα. 

Αν με ρωτήσεις πότε κοιμάται το μωρό θα σου πω ΠΌΤΕ! Συνέχεια κολοτουμπες κάνει. Έχουμε ήδη έτοιμο δωμάτιο λόγω και του άλλου γιου 4.5 χρονών. Πήραμε πάνω κάτω κρεβάτι και έχω και την κούνια του εκεί. Βασικά εγώ κοιμάμαι στο δωμάτιο των παιδιών και ο άντρας μου με τον μεγάλο στο δικό μας έδω και 2 μήνες :D Βολεύομαι καλύτερα η αλήθεια να λέγεται....

Μετά για τους πρώτους μήνες θα είμαστε μαζί από εκεί μιας και ο άντρας μου ξυπνάει νωρίς και το μωρό θα κλαίει.... 

Από ρουχαλάκια έχω κάμποσα από πριν και από φίλες το ίδιο και από ρηλαξ, θερμούς, μπιμπερό, αποστειρώσεις, καρότσια. Είναι πιο εύκολο όταν τα έχεις ήδη 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. ναι εγώ τα έχω όλα έτοιμα. σήμερα έκατσα και έφτιαξα και την τσάντα μαιευτηρίου να την εχω έτοιμη να μην έχω τίποτα μετά. επλυνα και τα ρούχα του τα σιδερωσα. νομίζω πως δεν έχω κάτι άλλο να κάνω. εσυ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα. Και η γιατρός μου είπε μετά το Ντόπλερ ετοιμασιες, χωρίς άγχος. Καρότσι είδαμε, ουτε έκλεισα ουτε αγόρασα. Ρουχα θα πάρω μερικά αλλά θα μου δώσουν κιόλας κάμποσα. Μια συρταριερα θέλω για το παιδικό δωμάτιο και μια κουνια για δίπλα στο δικό μας κρεβάτι. ΙΚΕΑ λογικά για να είναι και στενή, δεν έχει πολυ χώρο το δωμάτιο. Μπιμπερό ελπίζω να μη μου χρειαστεί. Θα ήθελα να θηλασω, αλλά στην ανάγκη πεταγεται ο άντρας σε ένα φαρμακείο και παίρνει μπιμπερό και ότι χρειάζεται. Κάθισμα αυτοκινήτου επίσης ξέρω ποιο θα παρω. 

Το μόνο που έχει μπει στο σπίτι για μωρό είναι αρκετές συσκευασίες πανες, από φίλους που τους ξέμειναν επειδή άλλαξε απότομα νουμερο το μωρό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την μαύρη μου αλήθεια δεν νιώθω άσχημα να μου δίνουν. Αφού δεν θα τους χρησιμεύουν γιατί να μείνουν να τα τρώει μια αποθήκη. Και από άλλες μαμάδες αγοράζω αν τύχει. 

Προτιμώ να φυλαξω για ανάγκες άμεσες ( πάνες, γάλατα αν χρειαστεί μιας και θέλω να θηλασω και αυτό το μικρούλι) 

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Να σας πω την μαύρη μου αλήθεια δεν νιώθω άσχημα να μου δίνουν. Αφού δεν θα τους χρησιμεύουν γιατί να μείνουν να τα τρώει μια αποθήκη. Και από άλλες μαμάδες αγοράζω αν τύχει. 

Προτιμώ να φυλαξω για ανάγκες άμεσες ( πάνες, γάλατα αν χρειαστεί μιας και θέλω να θηλασω και αυτό το μικρούλι) 

και εμένα όλα μου τα έδωσαν. δοξα τον θεό δεν χρειάστηκε να αγοράσω τίποτα. μέχρι και την βαλίτσα μαιευτηρίου δανείστηκα. δεν είναι κακό όπως λες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμένα η μπουμπού μου κάθε που ξυπνάω για τσίσα(ανά 1.5-2  ώρες κάθε βράδυ!) κάνει τουμπίτσες και εγώ χαίρομαι να τη νιώθω! Από ετοιμασίες,τίποτα ακόμα μιας και είμαι μέσα στο σπίτι κλεισμένη.. Ελπίζω τέλος του μήνα(μετά το ραντεβού με τον γιατρό) να μου δώσει το οκ να βγω. Έπιπλα θα αγοράσουμε μεταχειρισμένα, καθώς και λίκνο συγκοίμησης(θέλω διακαώς να θηλάσω). Φορμάκια κλπ έχει κάποια η αδερφή μου(βέβαια έχει αγόρια,αλλά κάποια είναι οκ και άλλωστε μέσα στο σπίτι θα τα φοράμε). Μια νυχτικιά και πυτζάμες,έχει πάλι η αδερφή μου.  Ο,τι μου δίνουν, δεν λέω όχι! 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμένα η μπουμπού μου κάθε που ξυπνάω για τσίσα(ανά 1.5-2  ώρες κάθε βράδυ!) κάνει τουμπίτσες και εγώ χαίρομαι να τη νιώθω! Από ετοιμασίες,τίποτα ακόμα μιας και είμαι μέσα στο σπίτι κλεισμένη.. Ελπίζω τέλος του μήνα(μετά το ραντεβού με τον γιατρό) να μου δώσει το οκ να βγω. Έπιπλα θα αγοράσουμε μεταχειρισμένα, καθώς και λίκνο συγκοίμησης(θέλω διακαώς να θηλάσω). Φορμάκια κλπ έχει κάποια η αδερφή μου(βέβαια έχει αγόρια,αλλά κάποια είναι οκ και άλλωστε μέσα στο σπίτι θα τα φοράμε). Μια νυχτικιά και πυτζάμες,έχει πάλι η αδερφή μου.  Ο,τι μου δίνουν, δεν λέω όχι! 

τέλεια πολύ ωραια♡

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμένα η μπουμπού μου κάθε που ξυπνάω για τσίσα(ανά 1.5-2  ώρες κάθε βράδυ!) κάνει τουμπίτσες και εγώ χαίρομαι να τη νιώθω! Από ετοιμασίες,τίποτα ακόμα μιας και είμαι μέσα στο σπίτι κλεισμένη.. Ελπίζω τέλος του μήνα(μετά το ραντεβού με τον γιατρό) να μου δώσει το οκ να βγω. Έπιπλα θα αγοράσουμε μεταχειρισμένα, καθώς και λίκνο συγκοίμησης(θέλω διακαώς να θηλάσω). Φορμάκια κλπ έχει κάποια η αδερφή μου(βέβαια έχει αγόρια,αλλά κάποια είναι οκ και άλλωστε μέσα στο σπίτι θα τα φοράμε). Μια νυχτικιά και πυτζάμες,έχει πάλι η αδερφή μου.  Ο,τι μου δίνουν, δεν λέω όχι! 

Τυχερή! Εμένα μόνο μια κουμπάρα μου έχει αγόρι, όλες οι άλλες γνωστές κορίτσια. Γαλάζιο θα φορουσα κι εγώ σε κορίτσι εννοείται, αλλά κοριτσίστικο φορμακι σε αγόρι δεν μου παει.. Χαχαχαχαχ

Να ξέρεις, το λίκνο είναι μέχρι έξι μηνών, από τον κατασκευαστή του αυτό. Θα πρέπει να αλλάξεις μετά.. Εγώ θα βάλω την κουνια μια και καλή να γλιτώσω τα περα δώθε. Καρότσι έχει η αδερφή μου να μου δωσει, αλλά είναι τεράστιο και βαρυ, δεν θα με βολέψει καθόλου, οποτε θα παρω άλλο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Τυχερή! Εμένα μόνο μια κουμπάρα μου έχει αγόρι, όλες οι άλλες γνωστές κορίτσια. Γαλάζιο θα φορουσα κι εγώ σε κορίτσι εννοείται, αλλά κοριτσίστικο φορμακι σε αγόρι δεν μου παει.. Χαχαχαχαχ

Να ξέρεις, το λίκνο είναι μέχρι έξι μηνών, από τον κατασκευαστή του αυτό. Θα πρέπει να αλλάξεις μετά.. Εγώ θα βάλω την κουνια μια και καλή να γλιτώσω τα περα δώθε. Καρότσι έχει η αδερφή μου να μου δωσει, αλλά είναι τεράστιο και βαρυ, δεν θα με βολέψει καθόλου, οποτε θα παρω άλλο.. 

Κοίτα,κι εγώ τα μπλε εντελώς δεν θα τα χρησιμοποιήσω. Ας τα δώσει όπου αλλού θέλει. Έχει αρκετά άσπρα, γκρι οπότε μια χαρά.  Ναι, το ξέρω για το λίκνο αλλά το θέλω,τουλάχιστον για όσο, γιατί κάπως θα ξεκουράζομαι αν δεν χρειάζεται να σηκώνομαι συνέχεια. Μόλις βρούμε την ροή μας,θα την βρούμε την άκρη! Κοιτάω στα μεταχειρισμένα βρεφική κούνια που γίνεται κρεβάτι(έως 6 ετών νομίζω) και σιφινέρα- αλλαξιέρα. Όλο και κάτι βρίσκω με 200-300 ευρώ! Είναι πολύ ακριβά ρε παιδί μου τα καινούργια...Και λέμε καλύτερα να πάνε τα επιπλέον χρήματα σε άλλα είδη ( πάνες, κρέμες αλλαγής καλής ποιότητας, αφρόλουτρα καλής ποιότητας,απορρυπαντικό  κλπ- χωρίς βλαβερές ουσίες δηλαδή).. Ααα επίσης θα αγοράσω και έναν εργονομικό μάρσιπο, νομίζω θα με βοηθήσει πολύ! Αυτά! 

Έχετε λίστα βαλίτσας για το νοσοκομείο; Σε δημόσιο θα γεννήσω,στο Έλενα. Τους έστειλα mail αλλά δεν μου έχουν απαντήσει....

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Κοίτα,κι εγώ τα μπλε εντελώς δεν θα τα χρησιμοποιήσω. Ας τα δώσει όπου αλλού θέλει. Έχει αρκετά άσπρα, γκρι οπότε μια χαρά.  Ναι, το ξέρω για το λίκνο αλλά το θέλω,τουλάχιστον για όσο, γιατί κάπως θα ξεκουράζομαι αν δεν χρειάζεται να σηκώνομαι συνέχεια. Μόλις βρούμε την ροή μας,θα την βρούμε την άκρη! Κοιτάω στα μεταχειρισμένα βρεφική κούνια που γίνεται κρεβάτι(έως 6 ετών νομίζω) και σιφινέρα- αλλαξιέρα. Όλο και κάτι βρίσκω με 200-300 ευρώ! Είναι πολύ ακριβά ρε παιδί μου τα καινούργια...Και λέμε καλύτερα να πάνε τα επιπλέον χρήματα σε άλλα είδη ( πάνες, κρέμες αλλαγής καλής ποιότητας, αφρόλουτρα καλής ποιότητας,απορρυπαντικό  κλπ- χωρίς βλαβερές ουσίες δηλαδή).. Ααα επίσης θα αγοράσω και έναν εργονομικό μάρσιπο, νομίζω θα με βοηθήσει πολύ! Αυτά! 

Έχετε λίστα βαλίτσας για το νοσοκομείο; Σε δημόσιο θα γεννήσω,στο Έλενα. Τους έστειλα mail αλλά δεν μου έχουν απαντήσει....

θα ήθελες να σου πω τι έχω βάλει εγώ στην βαλίτσα μου για δημόσιο; μαια τα έχει πει. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...