Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Alcedo είπε:

Εννοείται κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ!

για σενα:νυχτικα, καλτσες σουτιεν θηλασμού παντόφλες και σαγιονάρες για το μπάνιο πετσέτες σώματος προσώπου και μικρή για το στήθος, αφρόλουτρο οδοντοβουρτσα  χτένα επιθέματα,  σερβιέτες, εσώρουχα.Μωρού: φορμακια, εσώρουχα, πανακια ρεψιματος, πάνες, πάνες αγκαλιάς, κουβέρτα, μωρομαντηλα, σελτεδακι, κρέμα αλλαγής πανας, καλτσακια γάντια. τιοοτα κορίτσι μου ελπίζω να σε βοηθησα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

για σενα:νυχτικα, καλτσες σουτιεν θηλασμού παντόφλες και σαγιονάρες για το μπάνιο πετσέτες σώματος προσώπου και μικρή για το στήθος, αφρόλουτρο οδοντοβουρτσα  χτένα επιθέματα,  σερβιέτες, εσώρουχα.Μωρού: φορμακια, εσώρουχα, πανακια ρεψιματος, πάνες, πάνες αγκαλιάς, κουβέρτα, μωρομαντηλα, σελτεδακι, κρέμα αλλαγής πανας, καλτσακια γάντια. τιοοτα κορίτσι μου ελπίζω να σε βοηθησα

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Με βοήθησες πολύ! :wub:Άντε να ξεκινήσω να οργανώνομαι σιγά σιγά!! Περνάει ο καιρός!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Alcedo Αφού θα γεννήσεις στο Έλενα σίγουρα θα θηλάσεις! Βοηθάνε πολυ οι νοσοκόμες έχω ακούσει σε όλα τα δημόσια μαιευτήρια. Η γιατρός μου ήταν και στο Αττικό πέρα από το ιδιωτικό, μέχρι πριν ένα χρόνο νομίζω. Κι εγώ για το δημόσιο πήγαινα αλλά δεν την προλαβα. Τώρα μόνο στο ιδιωτικό... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Με βοήθησες πολύ! :wub:Άντε να ξεκινήσω να οργανώνομαι σιγά σιγά!! Περνάει ο καιρός!

και εγω σήμερα την έφτιαξα και δεν χορταίνω να την κοιτάω. δεν ξερω γιατι χαχΑ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

@Alcedo Αφού θα γεννήσεις στο Έλενα σίγουρα θα θηλάσεις! Βοηθάνε πολυ οι νοσοκόμες έχω ακούσει σε όλα τα δημόσια μαιευτήρια. Η γιατρός μου ήταν και στο Αττικό πέρα από το ιδιωτικό, μέχρι πριν ένα χρόνο νομίζω. Κι εγώ για το δημόσιο πήγαινα αλλά δεν την προλαβα. Τώρα μόνο στο ιδιωτικό... 

Μακάρι!! Αυτό έχω ακούσει κι εγώ! Ατυχία που έφυγε αλλά την ξέρεις,την εμπιστεύεσαι οπότε πως να μην την ακολουθήσεις σε μια τόσο σημαντική στιγμή της ζωής σου;!

Just now, mpempaki1 είπε:

και εγω σήμερα την έφτιαξα και δεν χορταίνω να την κοιτάω. δεν ξερω γιατι χαχΑ

Σε καταλαβαίνω!!! Έτσι θα είμαι κι εγώ φαντάζομαι! Και τα έπιπλα σκέφτομαι και τα ρουχαλάκια και συγκινούμαι....:)

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alcedo είπε:

Μακάρι!! Αυτό έχω ακούσει κι εγώ! Ατυχία που έφυγε αλλά την ξέρεις,την εμπιστεύεσαι οπότε πως να μην την ακολουθήσεις σε μια τόσο σημαντική στιγμή της ζωής σου;!

Όπως το λες είναι. Αφού λέω θα γεννούσα μόνο μαζί της, χωρίς νοσοκόμους ή μαίες του νοσοκομείου. Της έχω πολλη εμπιστοσύνη. Εν τω μεταξύ παρακολουθώ και μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης, προετοιμασίας για το μωρό, τοκετό, φροντίδα του μωρού, θηλασμό στο τοπικό πεδυ, δωρεάν. Βέβαια έχω διαβάσει και έχω ψάξει πράγματα, θα μας δείξουν και στο μαιευτήριο, αλλά δεν βλάπτει η επανάληψη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

πλησιάζει σιγά σιγά η ώρα..

Ναι!!! Δόξα τω Θεώ!

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Όπως το λες είναι. Αφού λέω θα γεννούσα μόνο μαζί της, χωρίς νοσοκόμους ή μαίες του νοσοκομείου. Της έχω πολλη εμπιστοσύνη. Εν τω μεταξύ παρακολουθώ και μαθήματα ψυχοπροφυλακτικης, προετοιμασίας για το μωρό, τοκετό, φροντίδα του μωρού, θηλασμό στο τοπικό πεδυ, δωρεάν. Βέβαια έχω διαβάσει και έχω ψάξει πράγματα, θα μας δείξουν και στο μαιευτήριο, αλλά δεν βλάπτει η επανάληψη! 

Τέλεια! Καλά κάνεις! Εγώ γράφτηκα σε OnLine σεμινάρια και ξεκίνησα να παρακολουθώ(μιας και δεν βγαίνω από το σπίτι). Κάπως θα με βοηθήσουν φαντάζομαι!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alcedo είπε:

Δεν έχω ιδέα.....:wacko: Εσύ;  Το Σάββατο γίνομαι 31 εβδομάδων. Πότε μπαίνουμε στο μήνα μας..;

Είναι κατά 90% σίγουρη αλλά αν κάνω λάθος με συγχωρείς. στον μήνα μας μπαίνουν στην 36η εβδομάδα (36_40 ο 9ομηνας ) εγώ μπαινω 9 Μαρτίου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Έλα ρε συ, πολυ ενδιαφέρον! Μπράβο ψαχτηρι!! Στα ελληνικά είναι;;

Είναι της nutricia (όχι ότι στηρίζω την ετοιματζίδικη διατροφή, εννοείται) αλλά λόγω ανάγκης. Όλο και κάτι θα μάθω. Είναι σε συγκεκριμένες ημερομηνίες

Just now, mpempaki1 είπε:

Είναι κατά 90% σίγουρη αλλά αν κάνω λάθος με συγχωρείς. στον μήνα μας μπαίνουν στην 36η εβδομάδα (36_40 ο 9ομηνας ) εγώ μπαινω 9 Μαρτίου

Έχω ακόμα...! Με το καλό κορίτσι μου γλυκό!! 

  • Ευχαριστώ 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Είναι της nutricia (όχι ότι στηρίζω την ετοιματζίδικη διατροφή, εννοείται) αλλά λόγω ανάγκης. Όλο και κάτι θα μάθω. Είναι σε συγκεκριμένες ημερομηνίες

Έχω ακόμα...! Με το καλό κορίτσι μου γλυκό!! 

Ευχαριστώ πολύ ♡ επίσης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...