Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλημέρα και από εμένα!   @Ginpuam Άντε ωραία, θα δείτε και τον μπεμπουλη σας! Εμείς νομίζω την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρό.

 @Alcedo  λογικά θα παρεις το οκ να βολτάρετε κι εσείς! 

Μακάρι!! Κι ας είναι για μια σύντομη βόλτα με το αυτοκίνητο... Κλεισούρα..αλλά το συνήθισα να πω την αλήθεια...:neutral: Με το καλό να πάτε κιμε εσείς στον γιατρό και όλα να είναι τέλεια!

 

 

1 hour ago, Ginpuam είπε:

Παρασκευή.... Μετράμε αντίστροφα λεμεεεεε :D

Ναι λογικά θα μου πει για τις εξετάσεις του Σαββάτου και ο Θεός βοηθός 

Με το καλο όλες μας να δούμε τα ζουζούνια μας. Να ηρεμήσουμε μέχρι την επόμενη φορά :D

Ουουου! Έφτασε η μέρα! Να ηρεμήσεις λιγάκι! Καλά νέα να έχεις! Να μας πεις τι σου είπε!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@NitsaElenitsa84 

Ευτυχώς έχω βρει(δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα) γιατί έψαχνα με πολύ συγκεκριμένα κριτήρια( vegan  και πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού). Δεν είναι και δίπλα μου(εμείς ήμαστε Πειραιά και ο παιδίατρος Καλλιθέα) αλλά αφού τον βρήκαμε κιόλας, πάλι καλά λέω!:-P

 Εσύ;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω βρει αλλά δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα. Θέλω μια συνάντηση πριν το μωρό... Λογικά να μου πει μερικά πραγματα; Να ρωτήσω; Αλλά τι;;

Εμένα είναι τρία τέσσερα τετράγωνα απο το σπίτι μου. Δεν ήταν κριτήριο αυτό αλλά έτυχε!

Ε καλά Πειραιάς Καλλιθέα δεν είναι και τόσο μακριά, βολεύει.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επιστρέψαμε. Όλα καλά ο μικρός 2kg μια χαρά και η γλυκόζη μου. Για το σίδηρο μου που ήταν λίγο χαμηλό είπε να μην το ξεχνάω... 

Εγώ σταθερή στα 80 kg είμαι +4 από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μου έγραψε και την άδεια μου και μου λέει δεν πιστεύω τώρα να ξεκινήσεις να τρως το καταπέτασμα :D

Ο μικρός με το κεφάλι κάτω και ρώτησα το γιατρο αν θα πάμε καθόλου για vbac και μου είπε αυτό δεν μπορώ να το ξέρω ακόμη μέχρι τελευταία στιγμή... Ειδωμεν.... 

  • Μου αρέσει 2

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alcedo είπε:

@NitsaElenitsa84 

Ευτυχώς έχω βρει(δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα) γιατί έψαχνα με πολύ συγκεκριμένα κριτήρια( vegan  και πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού). Δεν είναι και δίπλα μου(εμείς ήμαστε Πειραιά και ο παιδίατρος Καλλιθέα) αλλά αφού τον βρήκαμε κιόλας, πάλι καλά λέω!:-P

 Εσύ;

Κι εγώ θα ήθελα μια συνάντηση πιο πριν(γνωριμίας,να δω αν συνεννοούμαστε- εκπέμπουμε στο ίδιο μήκος κύματος) αλλά λόγω περιορισμού μετακινήσεων είναι δύσκολο. Συν τοις άλλοις φοβάμαι σε επίσκεψη στο ιατρείο του μην έχει άρρωστα παιδάκια και κολλήσουμε καμιά ίωση τώρα που οδεύουμε για τον τελικό στόχο... Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο,να πεις την κατάσταση και να ζητήσεις συνάντηση γνωριμίας. Είναι και δίπλα στο σπίτι σου,τέλεια!

Just now, Ginpuam είπε:

Λοιπόν επιστρέψαμε. Όλα καλά ο μικρός 2kg μια χαρά και η γλυκόζη μου. Για το σίδηρο μου που ήταν λίγο χαμηλό είπε να μην το ξεχνάω... 

Εγώ σταθερή στα 80 kg είμαι +4 από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μου έγραψε και την άδεια μου και μου λέει δεν πιστεύω τώρα να ξεκινήσεις να τρως το καταπέτασμα :D

Ο μικρός με το κεφάλι κάτω και ρώτησα το γιατρο αν θα πάμε καθόλου για vbac και μου είπε αυτό δεν μπορώ να το ξέρω ακόμη μέχρι τελευταία στιγμή... Ειδωμεν.... 

Καλά τα νέα σου κορίτσι μου! Μπράβο!! Μια χαρά είναι ο μπεμπάκος!!!:x

Σώπα μωρέ... Μια χαρά είναι τα κιλά που πήρες..Πόσο να φας πια;!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε. Κοίτα δεν μπορώ να πω ότι δεν τρώω. Αλλά σε φυσιολογικα πλαίσια. Δεν έχω ιδιαίτερες επιθυμίες.. 

Προσπαθώ να τρώω μέχρι τις 8 το αργότερο αντε το πολύ 9 και μετά ξανά το πρωί 9

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Έλα μου ντε. Κοίτα δεν μπορώ να πω ότι δεν τρώω. Αλλά σε φυσιολογικα πλαίσια. Δεν έχω ιδιαίτερες επιθυμίες.. 

Προσπαθώ να τρώω μέχρι τις 8 το αργότερο αντε το πολύ 9 και μετά ξανά το πρωί 9

Λογικό είναι να τρως, νηστική θα μείνεις;! Αλλά έχεις μέτρο, αλλιώς δεν θα είχες πάρει τόσο λίγα κιλά! Μια χαρά σε βρίσκω πάντως!!! Συνέχισε έτσι!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι διότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει διαβήτη εγκυμοσύνης και έτσι ειπα να προλάβω αυτη τη φορά να γλυτώσω και ενδικρινολογους και τρύπημα τα κάθε μέρα με σωστή διατροφή από την αρχή 

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Ναι διότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα κάνει διαβήτη εγκυμοσύνης και έτσι ειπα να προλάβω αυτη τη φορά να γλυτώσω και ενδικρινολογους και τρύπημα τα κάθε μέρα με σωστή διατροφή από την αρχή 

Καλημέρα! Ε τότε έπραξες άριστα, αφού υπήρχε και προηγούμενο!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 34 εβδομάδων σήμερα, ώρα να φτιάξουμε και την βαλίτσα μαιευτηρίου, πήρατε νυχτικά και πιτζάμες; Θα πάρω μέσω ίντερνετ γιατί δύσκολο να κυκλοφορώ πια για αγορές. Έχετε να προτείνετε κάποιο site;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε; 34 εβδομάδων σήμερα, ώρα να φτιάξουμε και την βαλίτσα μαιευτηρίου, πήρατε νυχτικά και πιτζάμες; Θα πάρω μέσω ίντερνετ γιατί δύσκολο να κυκλοφορώ πια για αγορές. Έχετε να προτείνετε κάποιο site;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ ακόμα συγκεντρώνω πληροφορίες για το τι θα πρέπει να βάλω στην βαλίτσα(είμαι 31και 5 και θα γεννήσω με καισαρική στις 11/04 στο Έλενα, πρώτα Ο Θεός).

Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ και πού θα γεννήσεις με το καλό;

Όσο για site έχω δει πολλά αλλά δεν ικανοποιήθηκα με κάποιο(είναι και ακριβά). Τα περισσότερα κορίτσια πάντως βολεύτηκαν με πυτζάμες και νυχτικό από την λαϊκή, αν μπορείς να ρίξεις μια ματιά κι εσύ ίσως βρεις κάτι.


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ ακόμα συγκεντρώνω πληροφορίες για το τι θα πρέπει να βάλω στην βαλίτσα(είμαι 31και 5 και θα γεννήσω με καισαρική στις 11/04 στο Έλενα, πρώτα Ο Θεός).

Εσύ πότε έχεις ΠΗΤ και πού θα γεννήσεις με το καλό;

Όσο για site έχω δει πολλά αλλά δεν ικανοποιήθηκα με κάποιο(είναι και ακριβά). Τα περισσότερα κορίτσια πάντως βολεύτηκαν με πυτζάμες και νυχτικό από την λαϊκή, αν μπορείς να ρίξεις μια ματιά κι εσύ ίσως βρεις κάτι.

9 Απριλίου είναι η ΠΗΤ μου, θα γεννήσω στο δημόσιο, στη Μυτιλήνη. Αν ήμουν σε κάποια μεγαλούπολη θα μπορούσα αλλά εδώ δεν έχει λαϊκή. Όντως στα περισσότερα sites είναι ακριβά, ειδικά τα μαιευτηρίου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MarakiKakkin είπε:

9 Απριλίου είναι η ΠΗΤ μου, θα γεννήσω στο δημόσιο, στη Μυτιλήνη. Αν ήμουν σε κάποια μεγαλούπολη θα μπορούσα αλλά εδώ δεν έχει λαϊκή. Όντως στα περισσότερα sites είναι ακριβά, ειδικά τα μαιευτηρίου.

Με το καλό κορίτσι μου!! 

Έχεις δίκιο... Δεν έχει κάποιο παζάρι- πανηγύρι τώρα κοντά φαντάζομαι...; 

Οπότε αναγκαστικά πρέπει να βρεις μέσω ίντερνετ.. Θα έχω το νου μου αν βρώ κάτι οικονομικό, να σου πω.


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...