Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια βρήκαμε μάλλον τον λόγο του κακού σπέρματος. το 2021 είχε κάνει καλλιέργεια σπέρματος και είχε βγει στείρα από μικρόβια και τώρα που την επανέλαβε βγήκαν 2 μικρόβια. οπότε ξεκίνησε αντιβίωση και θα πάμε λίγο παραπίσω την εξωσωματική.  μας ειπε ο μικροβιολόγος οτι αυτα τα μικρόβια δεν εντοπίζοται-εμφανίζονται πάντα. 

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Αχ κι εγώ! 

Αχαχαχαχαχ

Τώρα θα δεις και τη γλυκα του Κριού!! 

Εγώ είμαι στην ημερομηνία αλλαγής 20 Απριλίου άλλοι λένε κριός άλλοι ταύρος... Εγώ λέω κριοταυρακι με ωροσκόπο κέρατα μιας και έχουν και τα 2 :D

Γλέντια τρελά... Αύριο έχει η μαμά μου τα γενέθλια της.... Για να δούμε αν θα έχουν μαζί... 

  • Χαχα 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Εγώ είμαι στην ημερομηνία αλλαγής 20 Απριλίου άλλοι λένε κριός άλλοι ταύρος... Εγώ λέω κριοταυρακι με ωροσκόπο κέρατα μιας και έχουν και τα 2 :D

Γλέντια τρελά... Αύριο έχει η μαμά μου τα γενέθλια της.... Για να δούμε αν θα έχουν μαζί... 

Άρα έχεις ιδέα από κριους! Έχω κι εγώ πολλους γνωστους, άντρες γυναίκες. Οι άντρες νομίζω είναι πιο μαλακοι από τις γυναίκες.. Επειδή κι εγώ αγόρι περιμένω, προτιμω να σου πω Κριός παρα Ταυρος, κι εγώ κοντά στην αλλαγή έχω πητ. Τι άγχος και αυτό πια! :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Άρα έχεις ιδέα από κριους! Έχω κι εγώ πολλους γνωστους, άντρες γυναίκες. Οι άντρες νομίζω είναι πιο μαλακοι από τις γυναίκες.. Επειδή κι εγώ αγόρι περιμένω, προτιμω να σου πω Κριός παρα Ταυρος, κι εγώ κοντά στην αλλαγή έχω πητ. Τι άγχος και αυτό πια! :lol:

Χαχα θα δίξει.... Μέσα στο άγχος από την αρχή μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.... 

Μας έχουν τρελάνει και με το απαγορευτικό. 

Εδω είμαστε λίγο απελπιστικά. Μόνο μία φορά τη μέρα μπορείς να βγεις να πας κάπου εκτός από το  σκυλάκι που πρέπει να είναι εντός του τετραγώνου σου.... Και τα βράδυ απαγορεύεται τελείως από τις 9 το βράδυ έως τις 6 το πρωί ... 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Χαχα θα δίξει.... Μέσα στο άγχος από την αρχή μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.... 

Μας έχουν τρελάνει και με το απαγορευτικό. 

Εδω είμαστε λίγο απελπιστικά. Μόνο μία φορά τη μέρα μπορείς να βγεις να πας κάπου εκτός από το  σκυλάκι που πρέπει να είναι εντός του τετραγώνου σου.... Και τα βράδυ απαγορεύεται τελείως από τις 9 το βράδυ έως τις 6 το πρωί ... 

Εμείς βγαίνουμε μόνο αφού έχουμε ιδιοχειρη αίτηση για ποιον λόγο ακριβώς βγαίνουμε, ή έχουμε στείλει μήνυμα σε σε αριθμό που μας έχουν δώσει για επιβεβαίωση, το ονοματεπώνυμο διεύθυνση και με κωδικό που πηγαινουμε. Στη δουλειά, σουπερμάρκετ, γιατρό κτλ. Εμείς σκυλάκι δεν έχουμε... Κανονικά μου είπε κι εμένα τώρα να περπατάω πολυ, αλλά βρέχει όλες τις ημέρες! Δηλαδή και τον περιορισμο να μην είχαμε, που να βγεις, δεν σου κανει καρδιά. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, NitsaElenitsa84 said:

Εμείς βγαίνουμε μόνο αφού έχουμε ιδιοχειρη αίτηση για ποιον λόγο ακριβώς βγαίνουμε, ή έχουμε στείλει μήνυμα σε σε αριθμό που μας έχουν δώσει για επιβεβαίωση, το ονοματεπώνυμο διεύθυνση και με κωδικό που πηγαινουμε. Στη δουλειά, σουπερμάρκετ, γιατρό κτλ. Εμείς σκυλάκι δεν έχουμε... Κανονικά μου είπε κι εμένα τώρα να περπατάω πολυ, αλλά βρέχει όλες τις ημέρες! Δηλαδή και τον περιορισμο να μην είχαμε, που να βγεις, δεν σου κανει καρδιά. 

Αυτό με το μυνημα ισχύει για εμάς τους νεαρούς. Για τους ηλικιωμένους ισχύει η φόρμα ή το ιδιοχειρο. 

Εγώ πήγαινα 3km αλλά από το Σάββατο που έφυγε η μεμβράνη από κάτω το αναβαλαμε.... Θα δούμε τώρα το απόγευμα που θα πάμε στη γιατρό τι θα μας πει... Όντως καμία φορα είναι και ο καιρός δε μας βοηθάει. Σε βάζει τελείως σε καραντίνα!!! 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Ginpuam είπε:

Αυτό με το μυνημα ισχύει για εμάς τους νεαρούς. Για τους ηλικιωμένους ισχύει η φόρμα ή το ιδιοχειρο. 

Εγώ πήγαινα 3km αλλά από το Σάββατο που έφυγε η μεμβράνη από κάτω το αναβαλαμε.... Θα δούμε τώρα το απόγευμα που θα πάμε στη γιατρό τι θα μας πει... Όντως καμία φορα είναι και ο καιρός δε μας βοηθάει. Σε βάζει τελείως σε καραντίνα!!! 

Άντε θα περιμενω νέα! 

Κανόνισε να σε κρατήσει κι εσένα να γεννήσεις. Θα μείνω να τα λέω μόνη μου εδώ στο τέλος.. :D

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέψαμε 2 διαστολή. Δεν υπάρχει λόγος λέει να με κρατήσει. Επειδή το 1ο μωρό το γεννήσαμε με καισαρική δε θέλει να με πάρει με τεχνητούς πόνους εκτός και αν περάσουμε τις 40 εβδομάδες. 

Τουλάχιστον αν είναι να μπούμε από μόνες μας στη διαδικασία και αν χρειαστεί να βοηθήσουμε λίγο ελάχιστα με φάρμακα. Ραντεβού την άλλη βδομάδα. Συνεχίζουμε περπάτημα λέει συν ασκήσεις... Συν σ3ξ και Άγιος ο Θεός :D

  • Μου αρέσει 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μια χαρά. Οπότε στην αναμονή ακόμα... Το έχω πει κι εγώ του δικού μου ότι στην ανάγκη θα κάνουμε σεξ για να βοηθηθεί η κατάσταση. Αχ ποιος να το έλεγε! Στην ανάγκη! :lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια !!! Πετάγομαι από την ομάδα μανουλες Μαΐου ... να σας ζησουν τα παιδακια σας σε οσες γεννησαν και με το καλό στις υπόλοιπες. Με ένα πόνο !! Εγώ 30 Απριλίου μπαίνω 38η εβδομάδα και θα πάμε καισαρική. Πάω για αντράκι ταύρο. 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια κοπέλα γέννησε στο Ιασώ κι αν έχει να μας πει εντυπώσεις. Πχ άφηναν τον μπαμπά να πηγαινοέρχεται στο μαιευτηριο ή  μένει μέσα όλες τις μερες; απο χρεωσεις πως παμε; τι εξτρα μπορει να μας χρεωσουν;  δωμάτιο, προσωπικό πως ειναι;

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτερων!!!  

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kellych said:

Χαιιιιι ειμαι και εγω εδω :-P

Για πες τα νέα σου κούκλα :*

4 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Καλησπέρα κορίτσια !!! Πετάγομαι από την ομάδα μανουλες Μαΐου ... να σας ζησουν τα παιδακια σας σε οσες γεννησαν και με το καλό στις υπόλοιπες. Με ένα πόνο !! Εγώ 30 Απριλίου μπαίνω 38η εβδομάδα και θα πάμε καισαρική. Πάω για αντράκι ταύρο. 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν κάποια κοπέλα γέννησε στο Ιασώ κι αν έχει να μας πει εντυπώσεις. Πχ άφηναν τον μπαμπά να πηγαινοέρχεται στο μαιευτηριο ή  μένει μέσα όλες τις μερες; απο χρεωσεις πως παμε; τι εξτρα μπορει να μας χρεωσουν;  δωμάτιο, προσωπικό πως ειναι;

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτερων!!!  

Καλημέρα. Εμάς στην κλινική μας στην Κύπρο επιτρέπεται η συνοδεία από το σύζυγο αλλά δε δικαιούται να μπαινοβγαινει. Μπήκε είτε κάθεται μαζί σου μέχρι να βγεις είτε φεύγει και δε ξαναέρχεται... 

Δεν πιστεύω να μας χρεώσουν έξτρα γι'αυτο αν και δε ρώτησα (διότι δεν είναι ακριβώς επιλογή μας... Αλλά επιβάλλεται έμμεσα...) θα ρωτήσω με το καλό την άλλη βδομάδα. 

Πως είσαι σ' αυτή τη φάση τώρα; :)


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!πηγα χθες στο γιατρο,μου εκαναν καρδιοτοκογραφημα μια χαρα ειναι το μωρακι αν και η μητρα δεν εδειχνε συσπασεις..με εξετασε και ο γιατρος και μου ειπε πως εχω διαστολη δυο.την επομενη εβδομαδα θα με δει παλι:)λεω να ετοιμασω το σπιτι αυτες τις μερες που θα εχει καλυτερο καιρο να ειμαστε ετοιμοι για το μωρακι και να παμε και για κανα περπατημα παλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kellych said:

Καλημερα κοριτσια μου!!!πηγα χθες στο γιατρο,μου εκαναν καρδιοτοκογραφημα μια χαρα ειναι το μωρακι αν και η μητρα δεν εδειχνε συσπασεις..με εξετασε και ο γιατρος και μου ειπε πως εχω διαστολη δυο.την επομενη εβδομαδα θα με δει παλι:)λεω να ετοιμασω το σπιτι αυτες τις μερες που θα εχει καλυτερο καιρο να ειμαστε ετοιμοι για το μωρακι και να παμε και για κανα περπατημα παλι..

Μία από τα ίδια.... Κάνε ότι μπορείς. Περπάτημα βαθειά καθησματα και το σπίτι όσο μπορείς μη σκοτωθείς κιόλας ας κάνει κάτι και ο άντρας :D


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ έχω πητ 6/5 , αλλά κάτι μου λέει πως θα γεννήσω Απρίλη... Η μικρή 35η βδομάδα ήταν 2700... Ούτε μπορώ να το πιστέψω πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός..  αλλά αυτές οι μέρες μου φαίνονται ατελείωτες..  ειδικά με την καραντίνα εδώ και ένα μήνα... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...