Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Καλησπερα κοπέλες. Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 11/4. Σπάσανε τα νερά και είχα συσπάσεις αλλά διαστολή 2. Ο μικρός έκανε κακά και έπεφταν οι παλμοί του στο 50 από 160.

Πήγαμε τελικά με έκτακτη κτ. Μου επέτρεψαν να έχω το συζηγο για σύνοδο και του επέτρεψαν να μπει και μέσα!!!! Και έβγαλε βίντεο την όλη διαδικασία!!! Ξετρελαθηκαμε ήταν μια αλλιώτικη εμπειρία. 

Η γιατρος μου μέχρι και Mozart μου έβαλε για να χαλαρώσω!! Κάναμε επισκληριδιο 2 δοσεις διότι δε με έπιασε από την 1η. 

Ο μικρός γεννήθηκε 38 και 6ημερων. 3255 50cm. Μου τον έβαλαν ελαχιστα στη θερμοκοιτίδα για 2 ώρες λόγω μοικωνιου από τα κακα και ξεκινήσαμε αποκλειστικο θηλασμό από Σάββατο βράδυ. 

Τέλος καλό όλα καλα :)

Να σας ζησει ο μπεμπακος!!παντα γερος και καλοτυχος να ειναι!!ωραια που ηταν και ο αντρας σου μαζι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 14/4/2020 at 12:24 ΠΜ, Ginpuam είπε:

Καλησπερα κοπέλες. Γεννήσαμε τελικά το Σάββατο 11/4. Σπάσανε τα νερά και είχα συσπάσεις αλλά διαστολή 2. Ο μικρός έκανε κακά και έπεφταν οι παλμοί του στο 50 από 160.

Πήγαμε τελικά με έκτακτη κτ. Μου επέτρεψαν να έχω το συζηγο για σύνοδο και του επέτρεψαν να μπει και μέσα!!!! Και έβγαλε βίντεο την όλη διαδικασία!!! Ξετρελαθηκαμε ήταν μια αλλιώτικη εμπειρία. 

Η γιατρος μου μέχρι και Mozart μου έβαλε για να χαλαρώσω!! Κάναμε επισκληριδιο 2 δοσεις διότι δε με έπιασε από την 1η. 

Ο μικρός γεννήθηκε 38 και 6ημερων. 3255 50cm. Μου τον έβαλαν ελαχιστα στη θερμοκοιτίδα για 2 ώρες λόγω μοικωνιου από τα κακα και ξεκινήσαμε αποκλειστικο θηλασμό από Σάββατο βράδυ. 

Τέλος καλό όλα καλα :)

Να σας ζήσει! Γερός και τυχερός να είναι σε όλη του την ζωή!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι υπολοιπες ειμαστε σε αναμονη..ακομα να ερθουν τα μωρακια μας..διανυω την 40η εβδομαδα και δε βλεπω φως στο τουνελ.Ειμαι περιεργη θα κανει ντου απο μονο του η θα εξαντλησει ολα τα περιθωρια για να δουμε!!!παντως εμεις εδω του Απριλιου ειμαστε λιγες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρα ειμαι περιμενω!!!ο γιατρος πριν δυο εβδομαδες μου ειπε πως εχω διαστολη δυο και την επομενη εβδομαδα ειχε κατεβει και το μωρακι μας..ο τραχηλος ηθελε δουλεια ακομα οποτε το αφηνουμε μεχρι και την 41η να ερθει μονο του αλλιως μετα θα παμε με προκληση:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Εμείς παλεύουμε με τους κολικούς.... Υπάρχουν στιγμές που κλαίει ασταμάτητα, κοκκινίζει, σφίγγεται... Η κατάσταση είναι απελπιστική... Ακούγονται τα εντερακια της που κάνουν θόρυβο και υποφέρει... Μαζί κι εμείς... Είμαστε αρκετές μέρες άυπνοι... Δεν ξέρω τι να κάνουμε.. Της πήραμε σταγόνες για κολικούς αλλά δεν βλέπω διαφορά... Έχουμε τρελαθεί... Εγώ κλαίω και ο άντρας μου κάνει ό,τι μπορεί....Και με τους κορονοϊούς ούτε βοήθεια δεν μπορούμε να έχουμε από κανέναν....

  • Λυπημένη/-ος 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Γειά σας κορίτσια. Εμείς παλεύουμε με τους κολικούς.... Υπάρχουν στιγμές που κλαίει ασταμάτητα, κοκκινίζει, σφίγγεται... Η κατάσταση είναι απελπιστική... Ακούγονται τα εντερακια της που κάνουν θόρυβο και υποφέρει... Μαζί κι εμείς... Είμαστε αρκετές μέρες άυπνοι... Δεν ξέρω τι να κάνουμε.. Της πήραμε σταγόνες για κολικούς αλλά δεν βλέπω διαφορά... Έχουμε τρελαθεί... Εγώ κλαίω και ο άντρας μου κάνει ό,τι μπορεί....Και με τους κορονοϊούς ούτε βοήθεια δεν μπορούμε να έχουμε από κανέναν....

Καλημερα. Να σου ζισει.Παρε μια αλοιφι που λεγεται colic relief massage jel τις frezyderm.Εμας μας εσωσε.Κανεις μασαζακι στιν κοιλιτσα και ζεστενεται,βγαζει τα αερια και ηρεμει.Ρωτα και τον παιδιατρο αν θελεις,οι σταγονες δεν κανουν τιποτα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Γειά σας κορίτσια. Εμείς παλεύουμε με τους κολικούς.... Υπάρχουν στιγμές που κλαίει ασταμάτητα, κοκκινίζει, σφίγγεται... Η κατάσταση είναι απελπιστική... Ακούγονται τα εντερακια της που κάνουν θόρυβο και υποφέρει... Μαζί κι εμείς... Είμαστε αρκετές μέρες άυπνοι... Δεν ξέρω τι να κάνουμε.. Της πήραμε σταγόνες για κολικούς αλλά δεν βλέπω διαφορά... Έχουμε τρελαθεί... Εγώ κλαίω και ο άντρας μου κάνει ό,τι μπορεί....Και με τους κορονοϊούς ούτε βοήθεια δεν μπορούμε να έχουμε από κανέναν....

Χωρις να εχω προσωπικη εμπειρια να σου πω τι μας ειπε η μαια σε μαθημα που καναμε.Βοηθουν καποια βοτανα να πινεις κατα των κολικων οπως γλυκανισο τιλιο λουιζα μαραθος και τσαι θηλασμου.Μπορεις να αποκλεισεις καποια τροφιμα απ τη διατροφη σου πχ γαλα καφεινη σκορδο λαχανα οσπρια.Ενα καθε φορα για να δεις τι ενοχλει.Αυτο θα φανει αφου εχεις φαει κατι απ αυτα πριν απο πεντε με εξι ωρες,τοσο θελει για να περασει στο πεπτικο συστημα του μωρου.Απ την αλλη μας ειπε πως πολλοι δεν παραδεχονται τους κολικους και ο εκνευρισμος που υπαρχει στο μωρο το απογευμα εχει να κανει με τις επισκεψεις και την αλλαγη φροντιστων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Χθες η μπέμπα από τις 11:00 και μετά δεν ήθελε να φάει... Ξύπνησε με πολύ πολύ έντονο κλάμα.. Την έβαλα πάνω μου, δέρμα με δέρμα και ήρεμησε.. Δεν μπορούσε ούτε να ενεργηθεί, ούτε να αφήσει αέρια... Ο παιδίατρος το απόγευμα μας είπε ότι πρέπει να πάμε στο Αγλαΐα Κυριακού που εφημέρευε γιατί είχε περίπου 10 ώρες να ζητήσει φαγητό(της είχαμε δώσει 50μλ σπαστά το απόγευμα...)

Πήγαμε και μετά από εξετάσεις, ακτινογραφίες, υπέρηχους κλπ τρέξιμο άγχος και κλάμα μας είπαν ότι πρέπει να χειρουργηθεί γιατί έχει τρύπα στο διάφραγμα και έχει περάσει το εντεράκι πάνω, πιέζει το αριστερό πνευμόνι και έχει μετατοπίσει την καρδιά...... Από την κοιλιά μου ήδη είχε συμβεί αυτό... Είναι διασωληνομένη στην Εντατική,σε καταστολή......Αύριο, πρώτα Ο Θεός θα μπει χειρουργείο το κοριτσάκι μας. Σας παρακαλώ όποια κοπέλα θέλει και μπορεί να προσευχηθεί να πάνε όλα καλά γιατί είναι δύσκολο χειρουργείο...Είναι τόσο μικρή......

Έχει σπαράξει η ψυχή μου.... Πονάω πολύ....................κι εγώ και ο άντρας μου................Θα τρελαθώ αν πάθει κάτι...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Χθες η μπέμπα από τις 11:00 και μετά δεν ήθελε να φάει... Ξύπνησε με πολύ πολύ έντονο κλάμα.. Την έβαλα πάνω μου, δέρμα με δέρμα και ήρεμησε.. Δεν μπορούσε ούτε να ενεργηθεί, ούτε να αφήσει αέρια... Ο παιδίατρος το απόγευμα μας είπε ότι πρέπει να πάμε στο Αγλαΐα Κυριακού που εφημέρευε γιατί είχε περίπου 10 ώρες να ζητήσει φαγητό(της είχαμε δώσει 50μλ σπαστά το απόγευμα...)

Πήγαμε και μετά από εξετάσεις, ακτινογραφίες, υπέρηχους κλπ τρέξιμο άγχος και κλάμα μας είπαν ότι πρέπει να χειρουργηθεί γιατί έχει τρύπα στο διάφραγμα και έχει περάσει το εντεράκι πάνω, πιέζει το αριστερό πνευμόνι και έχει μετατοπίσει την καρδιά...... Από την κοιλιά μου ήδη είχε συμβεί αυτό... Είναι διασωληνομένη στην Εντατική,σε καταστολή......Αύριο, πρώτα Ο Θεός θα μπει χειρουργείο το κοριτσάκι μας. Σας παρακαλώ όποια κοπέλα θέλει και μπορεί να προσευχηθεί να πάνε όλα καλά γιατί είναι δύσκολο χειρουργείο...Είναι τόσο μικρή......

Έχει σπαράξει η ψυχή μου.... Πονάω πολύ....................κι εγώ και ο άντρας μου................Θα τρελαθώ αν πάθει κάτι...

Ο Θεός κ η Παναγία μαζί σ....θα ανάψω το καντήλι μ κ θα προσευχηθώ για εσας μέσα από την ψυχή μ....το μωράκι σ τιποτα δεν θα πάθει να έχεις πίστη είναι πολύ δυνατή κ θα βγιε νικήτρια από όλο αυτό.....μπορεί να είναι μικρή αλλά είναι σκληρή σαν εσένα κ σύντομα θα την πάρεις κοντά σ....

Σας φιλώ.....περιμένουμε νέα σας αύριο που θα πάνε όλα καλά θα το δεις....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Χθες η μπέμπα από τις 11:00 και μετά δεν ήθελε να φάει... Ξύπνησε με πολύ πολύ έντονο κλάμα.. Την έβαλα πάνω μου, δέρμα με δέρμα και ήρεμησε.. Δεν μπορούσε ούτε να ενεργηθεί, ούτε να αφήσει αέρια... Ο παιδίατρος το απόγευμα μας είπε ότι πρέπει να πάμε στο Αγλαΐα Κυριακού που εφημέρευε γιατί είχε περίπου 10 ώρες να ζητήσει φαγητό(της είχαμε δώσει 50μλ σπαστά το απόγευμα...)

Πήγαμε και μετά από εξετάσεις, ακτινογραφίες, υπέρηχους κλπ τρέξιμο άγχος και κλάμα μας είπαν ότι πρέπει να χειρουργηθεί γιατί έχει τρύπα στο διάφραγμα και έχει περάσει το εντεράκι πάνω, πιέζει το αριστερό πνευμόνι και έχει μετατοπίσει την καρδιά...... Από την κοιλιά μου ήδη είχε συμβεί αυτό... Είναι διασωληνομένη στην Εντατική,σε καταστολή......Αύριο, πρώτα Ο Θεός θα μπει χειρουργείο το κοριτσάκι μας. Σας παρακαλώ όποια κοπέλα θέλει και μπορεί να προσευχηθεί να πάνε όλα καλά γιατί είναι δύσκολο χειρουργείο...Είναι τόσο μικρή......

Έχει σπαράξει η ψυχή μου.... Πονάω πολύ....................κι εγώ και ο άντρας μου................Θα τρελαθώ αν πάθει κάτι...

Κορίτσι μου, η Παναγία να είναι μαζί της. Εννοείται, να σου ανάψω και ένα κεράκι το απόγευμα που σαραντιζω. Όλα καλά να πάνε και να βγεί δυνατό τι κοριτσάκι σου. Θα ζητήσω από τον πατέρα μου που είναι ιερέας να προσεύχεται. Καλή επιτυχία!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

@Rafaelatarzan , @MarakiKakkin Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου... Μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά πραγματικά νιώθω το ενδιαφέρον σας. Με συγκινήσατε πολύ...:cry:  Όλα τα καλά Του Θεού να έχετε στην οικογένειά σας

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

 

@Rafaelatarzan , @MarakiKakkin Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου... Μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά πραγματικά νιώθω το ενδιαφέρον σας. Με συγκινήσατε πολύ...:cry:  Όλα τα καλά Του Θεού να έχετε στην οικογένειά σας

 

Κορίτσι μου να είσαι δυνατή και εσύ και το κοριτσάκι σου. Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι. Να είναι ευλογημένη και να έχει τη βοήθεια της Παναγίας στο χειρουργείο. Με όλη μου τη θετική ενέργεια και μια αγκαλιά. 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alcedo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Χθες η μπέμπα από τις 11:00 και μετά δεν ήθελε να φάει... Ξύπνησε με πολύ πολύ έντονο κλάμα.. Την έβαλα πάνω μου, δέρμα με δέρμα και ήρεμησε.. Δεν μπορούσε ούτε να ενεργηθεί, ούτε να αφήσει αέρια... Ο παιδίατρος το απόγευμα μας είπε ότι πρέπει να πάμε στο Αγλαΐα Κυριακού που εφημέρευε γιατί είχε περίπου 10 ώρες να ζητήσει φαγητό(της είχαμε δώσει 50μλ σπαστά το απόγευμα...)

Πήγαμε και μετά από εξετάσεις, ακτινογραφίες, υπέρηχους κλπ τρέξιμο άγχος και κλάμα μας είπαν ότι πρέπει να χειρουργηθεί γιατί έχει τρύπα στο διάφραγμα και έχει περάσει το εντεράκι πάνω, πιέζει το αριστερό πνευμόνι και έχει μετατοπίσει την καρδιά...... Από την κοιλιά μου ήδη είχε συμβεί αυτό... Είναι διασωληνομένη στην Εντατική,σε καταστολή......Αύριο, πρώτα Ο Θεός θα μπει χειρουργείο το κοριτσάκι μας. Σας παρακαλώ όποια κοπέλα θέλει και μπορεί να προσευχηθεί να πάνε όλα καλά γιατί είναι δύσκολο χειρουργείο...Είναι τόσο μικρή......

Έχει σπαράξει η ψυχή μου.... Πονάω πολύ....................κι εγώ και ο άντρας μου................Θα τρελαθώ αν πάθει κάτι...

Έχε πίστη. Δεν είναι εύκολη η κατάσταση μόνο εσύ ξέρεις πόσο. Πολύ πονάς αυτή τη στιγμή. Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να βγει σιδερένιο το κοριτσάκι σου. Θετική σκέψη και θα πάνε όλα καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...