Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

On 24/4/2020 at 9:29 ΠΜ, Alcedo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μας πήγαν χθες το απόγευμα σε δωμάτιο.. Η μπέμπα έκανε 38.8 χθες το πρωί και μετά έπεσε.. Επίσης έκανε βήχα... Της έκαναν εξετάσεις και βρήκαν αδενοϊό..Πώς κόλλησε δεν ξέρω..Εμείς μπαίναμε στην εντατική με μάσκα και προστατευτική ενδυμασία .. Οι νοσηλεύτριες ήταν χωρίς μάσκα.. Όλη την μέρα- βράδυ ήταν ανήσυχη...

Γιατί να είναι χωρίς μάσκα οι νοσηλεύτριες δε κατάλαβαινω..λες κ εκείνες δεν έχουν επαφή στη καθημερινότητα τους με ένα κάρο κόσμο..τι να πω?! Εφόσον όμως ξεπέρασε την εγχειρησουλα της μη σε φοβίζει τπτ κορίτσι μου,έχετε πολύ δυνατό μωράκι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου γλυκά! Είναι πολύ δυνατή η μπέμπα μας, δόξα τω Θεώ! Χθες έκανε μετάγγιση αίματος γιατί είχε χαμηλή αιμοσφαιρίνη... Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να πάμε σπίτι μας να ηρεμήσει το παιδάκι μας... Όλη την ώρα ταράζεται με τόσα που έχει περάσει.. Κάθε λίγο και λιγάκι να ανοίγει η πόρτα, πότε η καθαρίστρια, πότε γιατροί, πότε νοσηλεύτριες.. Είναι παντού τρυπημένη...Κάθε μέρα ψάχνουν φλέβα για να της πάρουν αίμα...Και σπαράζει από το κλάμα για όσες ώρες ψάχνουν και τρυπούν.... Πόσες φορές της έχω βγάλει το στήθος από το στόμα,ακόμα δεν έχει προλάβει να πιει μια σταγόνα... Παιδάκι μου γλυκό....

@Renez Τί να σου πω κορίτσι μου;! Εγώ το είπα σε μια γιατρό της εντατικής και μου είπε ότι όλες φοράνε μάσκα όταν πάνε πάνω από τα μωρά και ότι θα το είχε η μπέμπα από πριν...Από πού; Σπίτι κλεισμένοι ήμασταν και όσοι ήρθαν σπίτι μας(ο γυναικολόγος και ο παιδίατρος) ήταν με όλα τα προστατευτικά μέσα...Επίσης τις νοσηλεύτριες τις είχα δει ότι δεν φορούσαν... Αλλά τί άλλο να έλεγα; ...θα έβγαζα άκρη;!

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου γλυκά! Είναι πολύ δυνατή η μπέμπα μας, δόξα τω Θεώ! Χθες έκανε μετάγγιση αίματος γιατί είχε χαμηλή αιμοσφαιρίνη... Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να πάμε σπίτι μας να ηρεμήσει το παιδάκι μας... Όλη την ώρα ταράζεται με τόσα που έχει περάσει.. Κάθε λίγο και λιγάκι να ανοίγει η πόρτα, πότε η καθαρίστρια, πότε γιατροί, πότε νοσηλεύτριες.. Είναι παντού τρυπημένη...Κάθε μέρα ψάχνουν φλέβα για να της πάρουν αίμα...Και σπαράζει από το κλάμα για όσες ώρες ψάχνουν και τρυπούν.... Πόσες φορές της έχω βγάλει το στήθος από το στόμα,ακόμα δεν έχει προλάβει να πιει μια σταγόνα... Παιδάκι μου γλυκό....

@Renez Τί να σου πω κορίτσι μου;! Εγώ το είπα σε μια γιατρό της εντατικής και μου είπε ότι όλες φοράνε μάσκα όταν πάνε πάνω από τα μωρά και ότι θα το είχε η μπέμπα από πριν...Από πού; Σπίτι κλεισμένοι ήμασταν και όσοι ήρθαν σπίτι μας(ο γυναικολόγος και ο παιδίατρος) ήταν με όλα τα προστατευτικά μέσα...Επίσης τις νοσηλεύτριες τις είχα δει ότι δεν φορούσαν... Αλλά τί άλλο να έλεγα; ...θα έβγαζα άκρη;!

Αντε να πάτε σπίτι σας ρε κορίτσι μου με το καλο.. Δεν μπορώ ούτε να φανταστώ πόσο δύσκολο είναι και για τη μπέμπα αλλά κυρίως για σένα ψυχολογικά. Θα πρέπει να κάνει κάποιους ελέγχους μετά η μικρή σου; πότε θα βγείτε;; Ευτυχώς που τα μωράκια δεν θυμούνται και μετά όλο αυτό θα είναι μια κακή ανάμνηση για σένα και την οικογένειά σου. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου γλυκά! Είναι πολύ δυνατή η μπέμπα μας, δόξα τω Θεώ! Χθες έκανε μετάγγιση αίματος γιατί είχε χαμηλή αιμοσφαιρίνη... Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να πάμε σπίτι μας να ηρεμήσει το παιδάκι μας... Όλη την ώρα ταράζεται με τόσα που έχει περάσει.. Κάθε λίγο και λιγάκι να ανοίγει η πόρτα, πότε η καθαρίστρια, πότε γιατροί, πότε νοσηλεύτριες.. Είναι παντού τρυπημένη...Κάθε μέρα ψάχνουν φλέβα για να της πάρουν αίμα...Και σπαράζει από το κλάμα για όσες ώρες ψάχνουν και τρυπούν.... Πόσες φορές της έχω βγάλει το στήθος από το στόμα,ακόμα δεν έχει προλάβει να πιει μια σταγόνα... Παιδάκι μου γλυκό....

@Renez Τί να σου πω κορίτσι μου;! Εγώ το είπα σε μια γιατρό της εντατικής και μου είπε ότι όλες φοράνε μάσκα όταν πάνε πάνω από τα μωρά και ότι θα το είχε η μπέμπα από πριν...Από πού; Σπίτι κλεισμένοι ήμασταν και όσοι ήρθαν σπίτι μας(ο γυναικολόγος και ο παιδίατρος) ήταν με όλα τα προστατευτικά μέσα...Επίσης τις νοσηλεύτριες τις είχα δει ότι δεν φορούσαν... Αλλά τί άλλο να έλεγα; ...θα έβγαζα άκρη;!

Τίποτε τι να πεις?! Δε φτάνουν όσα ζεις τόσο καιρό με το παιδάκι σου να έχεις κ αυτά να σκέφτεσαι..πάντως είναι συχνό φαινόμενο στο νοσοκομείο να πηγαίνουμε για κάτι άλλο κ να κολλάμε κ εκεί κάτι..ακόμη κ εμείς οι ενήλικες..

Δε πειράζει τα δύσκολα πέρασαν..είσαι εσύ κ ο μπαμπάς της εκεί κ της δίνεται δύναμη. Προσεύχομαι για εσάς..γιατί πραγματικά με έχεις αγγίξει τόσο η ιστορια σου ,όπως κ κάθε παιδάκι κ μανούλα που περνάνε δύσκολα..

Περιμένω να διαβάσω το μνμ που θα λέει πως γυρίσατε όλοι μαζί σπίτι υγιής!!

Σε φιλώ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου γλυκά! Είναι πολύ δυνατή η μπέμπα μας, δόξα τω Θεώ! Χθες έκανε μετάγγιση αίματος γιατί είχε χαμηλή αιμοσφαιρίνη... Ελπίζω μέσα στις επόμενες μέρες να πάμε σπίτι μας να ηρεμήσει το παιδάκι μας... Όλη την ώρα ταράζεται με τόσα που έχει περάσει.. Κάθε λίγο και λιγάκι να ανοίγει η πόρτα, πότε η καθαρίστρια, πότε γιατροί, πότε νοσηλεύτριες.. Είναι παντού τρυπημένη...Κάθε μέρα ψάχνουν φλέβα για να της πάρουν αίμα...Και σπαράζει από το κλάμα για όσες ώρες ψάχνουν και τρυπούν.... Πόσες φορές της έχω βγάλει το στήθος από το στόμα,ακόμα δεν έχει προλάβει να πιει μια σταγόνα... Παιδάκι μου γλυκό....

@Renez Τί να σου πω κορίτσι μου;! Εγώ το είπα σε μια γιατρό της εντατικής και μου είπε ότι όλες φοράνε μάσκα όταν πάνε πάνω από τα μωρά και ότι θα το είχε η μπέμπα από πριν...Από πού; Σπίτι κλεισμένοι ήμασταν και όσοι ήρθαν σπίτι μας(ο γυναικολόγος και ο παιδίατρος) ήταν με όλα τα προστατευτικά μέσα...Επίσης τις νοσηλεύτριες τις είχα δει ότι δεν φορούσαν... Αλλά τί άλλο να έλεγα; ...θα έβγαζα άκρη;!

το καλό μ το κορίτσι είναι αστέρι....να μην την φοβάσαι την κόρη σ ...θα βάλει κάτω τα παντα κ έτσι θα Είναι μια ζωή....μαχητρια....

ψυχή μ να μ την φιλήσεις στο κεφαλακι της κ να τις πει την αγαπώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα με υγεία!

@kastel, @Renez, @Rafaelatarzan Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με συγκινείτε.... Δεν γνωριζόμαστε κι όμως σας νιώθω τόσο κοντά μου.... Σας ευχαριστώ πολύ και δεν το λέω τυπικά... Είναι στιγμές που σπάω, νιώθω να διαλύομαι...Αλλά προσπαθώ πολύ, για την μπέμπα και για τον άντρα μου που με στηρίζει πολύ... Πρίν λίγο πέρασε ο χειρουργός και είπε ότι παίρνουμε εξιτήριο σήμερα,πρώτα Ο Θεός! Αύριο το μεσημέρι θα έρθει σπίτι ο παιδίατρος να την δει(με συμβουλή του χειρουργού).. Θέλει μια παρακολούθηση γιατί ήταν ένα σοβαρό- βαρύ χειρουργείο. Σε ένα μήνα θα ξανάρθουμε εδώ για να την δουν. Περιμένουμε οδηγίες τώρα..

 

 

  • Μου αρέσει 3

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα με υγεία!

@kastel, @Renez, @Rafaelatarzan Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με συγκινείτε.... Δεν γνωριζόμαστε κι όμως σας νιώθω τόσο κοντά μου.... Σας ευχαριστώ πολύ και δεν το λέω τυπικά... Είναι στιγμές που σπάω, νιώθω να διαλύομαι...Αλλά προσπαθώ πολύ, για την μπέμπα και για τον άντρα μου που με στηρίζει πολύ... Πρίν λίγο πέρασε ο χειρουργός και είπε ότι παίρνουμε εξιτήριο σήμερα,πρώτα Ο Θεός! Αύριο το μεσημέρι θα έρθει σπίτι ο παιδίατρος να την δει(με συμβουλή του χειρουργού).. Θέλει μια παρακολούθηση γιατί ήταν ένα σοβαρό- βαρύ χειρουργείο. Σε ένα μήνα θα ξανάρθουμε εδώ για να την δουν. Περιμένουμε οδηγίες τώρα..

 

 

Μπραβο ρε κορίτσι μου, τι ωραία νέα είναι αυτά. Γερή να είναι από δω και πέρα, η τελευταία κακή στιγμή να ήταν. Η μπέμπα πως είναι; ήσυχη ή πονάει και γκρινιάζει; Με το καλό να πάτε σπίτι σας. 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα με υγεία!

@kastel, @Renez, @Rafaelatarzan Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο με συγκινείτε.... Δεν γνωριζόμαστε κι όμως σας νιώθω τόσο κοντά μου.... Σας ευχαριστώ πολύ και δεν το λέω τυπικά... Είναι στιγμές που σπάω, νιώθω να διαλύομαι...Αλλά προσπαθώ πολύ, για την μπέμπα και για τον άντρα μου που με στηρίζει πολύ... Πρίν λίγο πέρασε ο χειρουργός και είπε ότι παίρνουμε εξιτήριο σήμερα,πρώτα Ο Θεός! Αύριο το μεσημέρι θα έρθει σπίτι ο παιδίατρος να την δει(με συμβουλή του χειρουργού).. Θέλει μια παρακολούθηση γιατί ήταν ένα σοβαρό- βαρύ χειρουργείο. Σε ένα μήνα θα ξανάρθουμε εδώ για να την δουν. Περιμένουμε οδηγίες τώρα..

 

 

μπραβοοοοοοοο γιουπιιιιιιιι το κοροτσι μας... πάει σπίτι τ..να συνεχίσεις να εισια δυνατή γιατί τώρα το μωρό σ σε θέλει βράχο..  

ολα  δω κ πέρα θα πάνε τελεία... τελειώσατε.

Φιλάκια πολλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Alcedo σιδερένιο το κορίτσι σου! Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας κοπέλα μου, πόσο σε καταλαβαίνω... έχω εδώ το αντράκι μου και έχω ξεχάσει όλα όσα περάσαμε, το ίδιο θα κάνεις κι εσύ, σημασία έχει ότι θα την πάρεις γερή και δυνατή στο σπίτι. 

Έχει και ο μπέμπης μου χαμηλή αιμοσφαιρίνη, 8,8 και 26 αιματοκρίτη (σοκ!) Και του δίνουμε σίδηρο 8 σταγόνες τη μέρα. Εσάς σας είπαν πόση αιμοσφαιρίνη έχει;

  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σπίτι μας! Δόξα τω Θεώ! Τώρα την θηλάζω!!

@kastel Είναι ήρεμη μωρέ... Είναι καλό το κοριτσάκι μας! Όλα τα υπέμενε στωικά...πόσα τρυπήματα, χειρουργείο...πολλά...

@Rafaelatarzan Προσπαθώ καθημερινά! Ειλικρινά προσπαθώ. Τώρα θα μπούμε σε μια σειρά και θα ηρεμήσει και η μπέμπα..Που ήταν ταραγμένη ακόμα και στον ύπνο της....τόσα που πέρασε.. Εδώ δεν ανοίγουν ξαφνικά πόρτες και φώτα και ξεκινούν να την τρυπούν.. Εδώ έχει ησυχία,δεν φωνάζουν απ'έξω λες και δεν έχει παιδιά χειρουργημένα στα δωμάτια... Ένα χάος ήταν...

@Sweet_child Το ξέρω ότι με καταλαβαίνεις.. Περάσατε κι εσείς ζόρια.. Να είναι γερός και ευλογημένος ο μπέμπης σου! Πριν την μετάγγιση είχε ή 7ή 7.5 απ' ότι μας είπαν. Μετά ανέβηκε στο 10 και κάτι..

Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας κορίτσια μου γλυκά! Γερά και ευλογημένα!!

  • Μου αρέσει 4

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλό μήνα με υγεία! Τί κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Τρώνε,κοιμούνται ικανοποιητικά;

Πώς είναι το κορίτσι σ??? πως τα πάει??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν έχω προλάβει να γράψω τιποτα. Είμαστε στο τρέξιμο. Τα χέρια μονίμως κατειλημμένα από τον μπέμπη. Μας ηρθε ανήμερα του Αγίου Γεωργίου με προκληση, όλα πηγαν καλά. Τρεισήμισι κιλάκια βγήκε! 

@Alcedo σιδερένια η μικρή σας!! Σας σκεφτόμουν συνέχεια, ήμουν σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...