Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Alcedo είπε:

@mpempaki1 Γειά σου κορίτσι μου. Τον θηλάζεις τον μπέμπη σου; Εγώ την θηλάζω όποτε θελήσει. Στον θηλασμό δεν υπάρχει ωράριο. Μπορεί να θέλει μετά από 2 ώρες,μπορεί μετά από ένα τέταρτο. Οπότε ζητήσει προσφέρεις. Εσύ κάθε πότε του δίνεις;

Ναι τον θηλάζω αποκλειστικά.  Η παιδίατρος μου έχει πει κάθε 2 με 3 ώρες μέχρι το βράδυ.. Αλλά από ότι βλέπω και σε άλλες μανούλες ανα 4 ώρες τα ταΐζουν.. εμένα δεν ζητάει πλέον στο 2 ώρο αλλά τν ξυπνάω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 867
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

Ναι τον θηλάζω αποκλειστικά.  Η παιδίατρος μου έχει πει κάθε 2 με 3 ώρες μέχρι το βράδυ.. Αλλά από ότι βλέπω και σε άλλες μανούλες ανα 4 ώρες τα ταΐζουν.. εμένα δεν ζητάει πλέον στο 2 ώρο αλλά τν ξυπνάω.. 

Για το βράδυ λες; Όποτε ξυπνήσει θηλάζεις. Αφού έχει το βάρος που αναλογεί δεν χρειάζεται να τον ξυπνάς.. και πόσο μάλλον ανά δίωρο. Εμένα ξυπνάει το πολύ σε 4 ώρες και την θηλάζω.

Δεν παίρνει το βάρος που πρέπει; Δεν έχει τις απαραίτητες πάνες; Γιατί σε αγχώνει η παιδίατρος;


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mpempaki1 είπε:

κορίτσια κάθε πόσες ώρες ταΐζετε τα μωράκια σας;

Εγώ τον θηλάζω όποτε πεινάσει και του δίνω και ξένο γάλα ανά 4-5 ώρες, κάνει πέντε γεύματα την ημέρα από 150-180 ml ανά γεύμα. Είναι 7 κιλά οπότε πρέπει να παίρνει γύρω στα 1050 ml.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ξέρετε κάποιο καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο η Έλενα ς η Αλεξάνδρας γιατί εγώ έχω ιδιοτικο και μου ζήτησε αρκετά λευτα και δν έχω την δυνατότητα να τα δώσω στης 24 μπαίνω στον 2 μήνα και έχω πολλη ανχος να πάνε όλα καλά; Γιατί η αλήθεια είναι έχω αίμα λίγο πίνω ουτροτζεσταν κάθε 6 ώρες και ξεκούραση μου είπε για αυτό θέλω κάποιον γιατρό καλο αν ξέρετε... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@Κατερίνακι Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλό να γεννήσεις ένα γερό μωράκι! Δυστυχώς κορίτσι μου εμένα έφυγε από το Έλενα και δεν ξέρω άλλον.. Ελπίζω να βρεθεί κάποια κοπέλα που να σε βοηθήσει. 

  • Μου αρέσει 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Alcedo είπε:

Για το βράδυ λες; Όποτε ξυπνήσει θηλάζεις. Αφού έχει το βάρος που αναλογεί δεν χρειάζεται να τον ξυπνάς.. και πόσο μάλλον ανά δίωρο. Εμένα ξυπνάει το πολύ σε 4 ώρες και την θηλάζω.

Δεν παίρνει το βάρος που πρέπει; Δεν έχει τις απαραίτητες πάνες; Γιατί σε αγχώνει η παιδίατρος;

το βραδυ κοιμάται. Αλλά μέσα στηβ μερα μου έχει πει στο 2ωρο άντε 3ώρο.. τα κιλά του είναι μια χαρά δοηα τον θεό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

το βραδυ κοιμάται. Αλλά μέσα στηβ μερα μου έχει πει στο 2ωρο άντε 3ώρο.. τα κιλά του είναι μια χαρά δοηα τον θεό. 

Καλημέρα! Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί σε αγχώνει... όποτε ζητήσει το παιδί του προσφέρεις! Είτε στα 10 λεπτά,είτε στη μια ώρα,είτε στις 4 ώρες..όποτε... Δεν υπάρχει ωράριο στον θηλασμό! Μην αγχώνεσαι και ακολούθα το πρόγραμμα που ορίζει ο μπεμπάκος σου! Και καλούς θηλασμούς!


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Καλημέρα! Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί σε αγχώνει... όποτε ζητήσει το παιδί του προσφέρεις! Είτε στα 10 λεπτά,είτε στη μια ώρα,είτε στις 4 ώρες..όποτε... Δεν υπάρχει ωράριο στον θηλασμό! Μην αγχώνεσαι και ακολούθα το πρόγραμμα που ορίζει ο μπεμπάκος σου! Και καλούς θηλασμούς!

Καλημέρα. ακριβώς αυτό λέω και εγώ αλλα ... μου είχε πει 2 3 ώρες..  να μην μένει παραπάνω λέει νηστικό ένα μωρό..  μα και εμένα στο 2 ώρα σπάνιά να πεινάσει. Υπάρχουν  φορές που θα θελήσει στηβ 1.5 ώρα αλλά όταν τον αφήνω συνήθως στις 3κάι πεινάει.  Αλλά 9 στις 10 φορες τον ξυπνάω εγώ στο 2 ώρό. Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλημέρα. ακριβώς αυτό λέω και εγώ αλλα ... μου είχε πει 2 3 ώρες..  να μην μένει παραπάνω λέει νηστικό ένα μωρό..  μα και εμένα στο 2 ώρα σπάνιά να πεινάσει. Υπάρχουν  φορές που θα θελήσει στηβ 1.5 ώρα αλλά όταν τον αφήνω συνήθως στις 3κάι πεινάει.  Αλλά 9 στις 10 φορες τον ξυπνάω εγώ στο 2 ώρό. Ευχαριστώ πολύ 

Ακολούθα το πρόγραμμα του παιδιού σου εφόσον παίρνει βάρος και έχεις τις απαραίτητες πάνες.

Να είσαι καλά και να τον χαίρεσαι!

  • Ευχαριστώ 1

ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alcedo είπε:

Ακολούθα το πρόγραμμα του παιδιού σου εφόσον παίρνει βάρος και έχεις τις απαραίτητες πάνες.

Να είσαι καλά και να τον χαίρεσαι!

σε ευχαριστώ για όλα. να είναι καλά και τό δικό σου μωράκι. να είναι πάντα ευλογημένο και εσείς γεροί να την χαρείτε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!μεγαλωνουμε και εμεις μερα με τη μερα!!κλεινουμε δυο υπεροχους μηνες!!και εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα οποτε το ζητησει το μωρακι χωρις ωραριο ξερουν αυτα:)για μπανακι στη θαλασσα μας ειπε ο παιδιατρος αφου κλεισει τους εξι μηνες μπορει..αλλα πιστευω θα πηγαινουμε απογευματα και θα τον εχουμε παρεα ισα ισα..πως τα κοιμιζετε τα μωρακια;εμενα κοιμαται με τον θηλασμο ειτε στην αγκαλια μου με λικνισμα..τωρα εχει αρχισει και κοιμαται λιγο παραπανω μεχρι προτινος ανα διωρο ξυπνουσε το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Kellych είπε:

Γεια σας κοριτσια!!μεγαλωνουμε και εμεις μερα με τη μερα!!κλεινουμε δυο υπεροχους μηνες!!και εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα οποτε το ζητησει το μωρακι χωρις ωραριο ξερουν αυτα:)για μπανακι στη θαλασσα μας ειπε ο παιδιατρος αφου κλεισει τους εξι μηνες μπορει..αλλα πιστευω θα πηγαινουμε απογευματα και θα τον εχουμε παρεα ισα ισα..πως τα κοιμιζετε τα μωρακια;εμενα κοιμαται με τον θηλασμο ειτε στην αγκαλια μου με λικνισμα..τωρα εχει αρχισει και κοιμαται λιγο παραπανω μεχρι προτινος ανα διωρο ξυπνουσε το βραδυ.

Καλημέρα! Ωραία!! Μεγαλώνετε κι εσείς! Σου εύχομαι να ζήσετε πολλά υπέροχα χρόνια!

Εμένα ο παιδίατρος μου είπε ότι μπορώ να βάζω ποδαράκια στην θάλασσα. Ήταν δεκτικός και άνετος στο άκουσμα -μπάνιο στην θάλασσα! Κι εμείς πηγαίνουμε απόγευμα(μετά τις 17:00). Απλά το κεφαλάκι έχουμε στην σκιά.

Ελπίζω να ξεκινήσει να κοιμάται λιγάκι παραπάνω(με τον θηλασμό θέλουμε σίγουρα βραδινούς θηλασμούς) για να ξεκουράζεσαι κι εσύ! 


ptHjp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσια τι κανετε;;πως ειναι τα μπεμπακια σας;;εμεις μεγαλωνουμε τελος του μηνα θα κλεισουμε τεσσερις μηνες!!ο δικος μου θελει συνεχεια να κοιμαται μπρουμυτα και προσπαθω να τον γυρναω..εσας κανουν κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...