Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ερωτηση για παραγγελία από ξένο site


Recommended Posts

Κορίτσια  ήθελα να ρωτήσω αν έχει παραγγείλει  κάποια κοπέλα  από ξένο α sites και συγκεκριμένα  από Ali ή wish...  An είναι free  shipping ένα προϊόν  πληρώνεις έξοδα  τελωνείου για να έρθει  στην Ελλάδα;  κ αν ναι πόσο είναι περίπου  το ποσό κ για αγορές τι κόστους κ άνω πληρώνεις έξοδα τελωνείου; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alex1989 είπε:

Κορίτσια  ήθελα να ρωτήσω αν έχει παραγγείλει  κάποια κοπέλα  από ξένο α sites και συγκεκριμένα  από Ali ή wish...  An είναι free  shipping ένα προϊόν  πληρώνεις έξοδα  τελωνείου για να έρθει  στην Ελλάδα;  κ αν ναι πόσο είναι περίπου  το ποσό κ για αγορές τι κόστους κ άνω πληρώνεις έξοδα τελωνείου; 

Σε κάθε προϊόν δίπλα σου γράφει αν έχει έξοδα αποστολής η πληρώνεις το τελωνείο η είναι με δωρεάν αποστολή!!! Έχει αναλυτική περιγραφή στο κάθε προϊόν!! Μπορεί το ένα προϊόν να έχει και το άλλο όχι δεν είναι γενικο!! Αν έχει τελωνείο πάντως δεν αξίζει να πάρεις κάτι σκέψου ότι μπορεί να φτάσει και 20€ μόνο το τελωνείο!! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Σε κάθε προϊόν δίπλα σου γράφει αν έχει έξοδα αποστολής η πληρώνεις το τελωνείο η είναι με δωρεάν αποστολή!!! Έχει αναλυτική περιγραφή στο κάθε προϊόν!! Μπορεί το ένα προϊόν να έχει και το άλλο όχι δεν είναι γενικο!! Αν έχει τελωνείο πάντως δεν αξίζει να πάρεις κάτι σκέψου ότι μπορεί να φτάσει και 20€ μόνο το τελωνείο!! 

 

Σε ευχαριστώ.  Το προϊόν που θέλω να αγοράσω αναφέρει μόνο Free shipping.  Δεν λεει για έξοδα τελωνείου  κάτι..  Πως αναφέρεται  αυτό συγκεκριμένα;  θυμάσαι; απλά δεν έχει παραγγείλει  άλλη φορά κ όντως δεν θέλω να πάρω κάτι κ να πληρώσω τόσα έξοδα τελωνείου  δεν αξίζει ..  Απλά δεν βρίσκω  πως αναφέρεται.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Σε ευχαριστώ.  Το προϊόν που θέλω να αγοράσω αναφέρει μόνο Free shipping.  Δεν λεει για έξοδα τελωνείου  κάτι..  Πως αναφέρεται  αυτό συγκεκριμένα;  θυμάσαι; απλά δεν έχει παραγγείλει  άλλη φορά κ όντως δεν θέλω να πάρω κάτι κ να πληρώσω τόσα έξοδα τελωνείου  δεν αξίζει ..  Απλά δεν βρίσκω  πως αναφέρεται.. 

Καλημερα. Εχω ψωνισει πολλες φορες απο ali και τα ιδια ισχυουν και για το wish αλλα και για καθε site εκτος ευρωπης. Οποιοδηποτε δεμα εκτος Ευρωπης περναει απο το τελωνειο, απλα καποια περνανε ως "ελευθερα" αρα δεν πληρωνεις τπτ, ενω αλλα παραμενουν και ακολουθει η διαδικασια του εκτελωνισμου οπου πληρωνεις τα εξοδα του. Αυτο γινεται σε δεματα με αξια πανω απο 22 ευρω συμπεριλαμβανομενων των εξοδων αποστολης. 

Πχ θες να αγορασεις κατι που κανει 15ε συν 2ε εξοδα αποστολης. Θα ερθει χωρις να πληρωσεις τπτ παραπανω καθως η αξια ειναι κατω απο 22.

Αλλα αν θες να αγορασεις κατι που κανει 45 ευρω πχ τοτε υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο για εκτελωνισμο και να χρεωθεις 15ε τα εξοδα εκτελωνισμου συν ΦΠΑ 24%.

Τα site αυτα δεν αναφερουν εξοδα τελωνειου καθως δεν μπορουν να γνωριζουν την πολιτικη καθε χωρας. 

Ελπιζω να βοηθησα, αν χρειαζεσαι παραπανω πληροφοριες ευχαριστως. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...