Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αν όχι στην Ελλάδα, σε ποια χώρα θα ζούσατε μόνιμα και γιατί; (Γενική χαλαρή συζήτηση)


Recommended Posts

Γειά και χαρά σας. Τι κάνετε; Όχι δεν είμαι σε φάση μετανάστευσης (ακόμη δηλαδή), μιας που σε ένα μήνα θα φέρω πρώτα ο Θεός το δεύτερο παιδάκι μου στον κόσμο. Με αφορμή όμως πολύ φιλικού μου ζευγαριού που φεύγει για τον Καναδά, αναρωτιομουν εγώ αν έφευγα, που θα πήγαινα; Πού θα έχει άραγε καλύτερη ζωή για τα παιδάκια μου (σχολεία, υγεία κλπ), και έτσι είπα να ανοίξω αυτό το θέμα να συζητήσουμε τις απόψεις μας και γιατί όχι κορίτσια που έχουν κάνει ήδη το τόσο μεγάλο και δύσκολο βήμα να μεταναστεύσουν, να μας πουν εμπειρικά την άποψη τους. Μια γενική χαλαρή συζήτηση φίλες και φίλοι... Ξέρω ότι πολλοί/ες όσες δυσκολίες και αν υπάρχουν δε θα άφηναν με τίποτα και για τίποτα την όμορφη χώρα μας, μη μαλλιοτραβηχτουμε οι μεν με τους δε όπως έχω δει να γίνεται συχνά.

Φιλιά πολλά!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...