Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Εξοπλισμός για δίδυμα


Recommended Posts

Καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα για τη συνέχεια των αγορών για δίδυμα.

Αναρωτιέμαι σε τι ποσότητες να τα αγοράσω ολα. Πχ εσώρουχα και φορμακια 0-3 για τον πρώτο καιρό πόσα να έχω; Είναι αρκετά 6-7 για το κάθε μωρό;

Το ίδιο και πετσετακια, σελτεδακια, πάνες αγκάλιας, δεδομένου ότι ιδανικά δεν θα ήθελα να βάζω πλυντήριο κάθε μέρα τον χειμώνα αλλά 2 φορές την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mytwins είπε:

Καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα για τη συνέχεια των αγορών για δίδυμα.

Αναρωτιέμαι σε τι ποσότητες να τα αγοράσω ολα. Πχ εσώρουχα και φορμακια 0-3 για τον πρώτο καιρό πόσα να έχω; Είναι αρκετά 6-7 για το κάθε μωρό;

Το ίδιο και πετσετακια, σελτεδακια, πάνες αγκάλιας, δεδομένου ότι ιδανικά δεν θα ήθελα να βάζω πλυντήριο κάθε μέρα τον χειμώνα αλλά 2 φορές την εβδομάδα.

6-7φορμακια κ κορμακια για το καθε ενα ειναι καλα στην αρχη......5-6σελτεδακια 8πανες αγγαλιας(εφοσον ειναι 2) κ πετσετακια παρεεεε να χειςςς!!!! Τωρα για το πληντυριο 2φορες την εβδομαδα δεν σου το εγγυωμαι μαλλον για 3φορες την εβδομαδα το βλεπω εκτος κ αν πλενεις στο χερι-γρηγορα τα πετσετακια π θα λερωνονται συχνα!!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mytwins είπε:

Καλησπέρα, επαναφέρω το θέμα για τη συνέχεια των αγορών για δίδυμα.

Αναρωτιέμαι σε τι ποσότητες να τα αγοράσω ολα. Πχ εσώρουχα και φορμακια 0-3 για τον πρώτο καιρό πόσα να έχω; Είναι αρκετά 6-7 για το κάθε μωρό;

Το ίδιο και πετσετακια, σελτεδακια, πάνες αγκάλιας, δεδομένου ότι ιδανικά δεν θα ήθελα να βάζω πλυντήριο κάθε μέρα τον χειμώνα αλλά 2 φορές την εβδομάδα.

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση και έχω χάσει τη μπάλα. δεν πίστευα ποτέ όλη αυτή τη βιομηχανία που έχει στηθεί γύρω από το μωρό ποντάροντας στην ευτυχία των γονιών και των παππουδογιαγιαδων ..... Αναρωτιέμαι ακομη τι απ' όλα αυτά χρειάζεται πραγματικά. Οπότε κοριτσια άθε συμβουλή οδηγία εμπειρία είναι ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου my twins

Η βαλεντιναχρηστος έχει δίκιο σε όλα.

Τα πετσετακια άφθονα. Είχα πάρει από ικεα μια συσκευασία με κάμποσα τεμάχια.

Πότε γέννας με το καλό;

 

Αααα χειμώνα sorry τώρα το πρόσεξα.

Μην αγχώνεσαι στην πορεία θα αγοράσεις ότι προκύψει. Η βαλιτσουλα να έχει ότι σου πει η κλινική και φτάνει.

Τις πάνες αγκαλιας δεν τις χρησιμοποίησα, γέννησα βέβαια καλοκαίρι.

Εσύ σίγουρα θα χρειαστείς αλλά όχι πολλές.

Θα τα θηλασεις; Ή θα πάρεις αποστειρωτη κ μπιμπερο;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω νομιζω 2φορες πλυντηριο ισως να μην αρκουν

6-7που λες είναι μια χαρα

Πετσετακια πχ για γουλιες καμια δεκαρια για το καθενα

Το ίδιο κ αν παρεις Πετσετακια πχ για τοπικό πλυσιμο

3-4πανουλες κ Σελτεδακια για το καθενα(τα Σελτεδακια είχα ένα στο κρεβατι όταν τα αλλαζα, ένα στην τσάντα για έξω, ένα στον καναπε) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Σελτεδακια θα πάρω και για τα λικνα κάτω από τα σεντονακια.

Πλυντήριο θα βάζω όσο συχνά χρειάζεται, και επειδή δεν έχω στεγνωτηριο, μετά καλοριφέρ!

@ΒαλεντιναΧρηστος θέλω να ελπίζω ότι θα θηλάσω, θηλαστρο δεν θα πάρω , αν χρειαστεί θα νοικιάσω νοσοκομειακό, αποστειρωτη μου έχουν χαρίσει, οπότε θα πάρω φαντάζομαι και κανένα μπιμπερο να έχω εύκαιρο αν χρειαστεί.

Τώρα έχω μπει σε σκέψεις με αλλά πράγματα και το αν αξίζει να τα πάρω διπλά από την αρχή. Πχ να πάρω δύο ριλαξ ή μπορεί να μην τους αρέσει, οπότε να πάρω το ένα και βλέπουμε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mytwins είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Σελτεδακια θα πάρω και για τα λικνα κάτω από τα σεντονακια.

Πλυντήριο θα βάζω όσο συχνά χρειάζεται, και επειδή δεν έχω στεγνωτηριο, μετά καλοριφέρ!

@ΒαλεντιναΧρηστος θέλω να ελπίζω ότι θα θηλάσω, θηλαστρο δεν θα πάρω , αν χρειαστεί θα νοικιάσω νοσοκομειακό, αποστειρωτη μου έχουν χαρίσει, οπότε θα πάρω φαντάζομαι και κανένα μπιμπερο να έχω εύκαιρο αν χρειαστεί.

Τώρα έχω μπει σε σκέψεις με αλλά πράγματα και το αν αξίζει να τα πάρω διπλά από την αρχή. Πχ να πάρω δύο ριλαξ ή μπορεί να μην τους αρέσει, οπότε να πάρω το ένα και βλέπουμε; 

Καλημερα! Εγω δεν μιλησα για θηλασμο:lol: αλλα μια χαρα τα σκεφτηκες! Οχι καλε ενα ρηλαξ παρε κ βλεπεις εξαλλου στην αρχη δεν επιτρεπεται κιολας νομιζω μετα απο 30ημερων κανει βεβαια εμεις την βαλαμε απο 10ημερων αλλα αλλο αυτο....


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FifitsaReal said:

Θα σου έλεγα να επενδύσεις εξαρχής σε δύο καλά καρεκλακια φαγητού που ξαπλώνει η πλάτη τους σαν ρηλαξ .

Α, δεν το ήξερα καν ότι υπάρχουν τετοια! Θα το κοιτάξω.

@vikib για πάρκα, παιχνίδια κλπ σίγουρα ένα θα έχω, δεν τα παίρνω διπλά, απλά αναρωτιομουν για το ρηλαξ, γιατί όταν θα είναι ξύπνια και μικρουλια κάπου θα πρέπει να τα τοποθετώ, ειδικά όταν θα είμαι μόνη χωρίς βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ,επειδή μόλις σκούπισα αφού τάισα τα δίδυμα μου ,θα σου έλεγα να επενδύσεις σε μια καλή ηλεκτρική σκούπα και ένα στεγνωτηριο ρούχων :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...