Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

ΖΗΛΕΙΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ...


Νένα 27

Recommended Posts

Just now, Νένα 27 είπε:

Στην ψυχολόγο μου πήγαινα κοντά 2χρονια γιατί είχα θέματα κακοποιήσης....(παιδικής κακοποιησης)...κάναμε ψυχοθεραπεία αρκετό καιρό...με ρώτησε τα πάντα και μείναμε για αρκετό καιρό στο κομμάτι ζήλειας του άντρα μου...με συμβούλεψε να κάνω αυτά που μου είπες ήταν κοντά οι συμβουλές σας ....είχε τονίσει πως μου αρκούσε η ασφάλεια που μου προσφέρει επειδή έχω περάσει πολλά και πως είναι ένας παραδοσιακός άντρας με νοοτροπία παλιά με τα θετικά του και τα αρνητικά του...ήξερε πόσο με πιέζει το κομμάτι της ζήλειας του και μου τόνιζε τα θετικά του χωρίς όμως να προσπερνάει την ζήλεια...προσπάθησε να με βοηθήσει και η αλήθεια είναι ότι το διαχειριζομουν καλύτερα μαζί της ....με τον ερχομό του δεύτερου παιδιού μας και επειδή μας προεκειψαν διαφορά θέαμα υγείας του παιδιού σταμάτησα να την βλέπω και δεν έχω ξαναπάει από τότε...

Δεν το χρεωνω στα παιδιά μου..ίσα ίσα θα ήμουν ανεύθυνη αν έκανα κάτι τέτοιο.. Προσπαθώ να τα προστατεύσω.. Γιατί παιδιά μου είναι και ξέρω πως θα νιώσουν αν τους πω παμε μακρυά από τον μπαμπά.. Είναι αθώο το μυαλουδάκι τους δεν ξέρουν τι ανέχομαι εγώ και τι όχι...την λέξη ζήλεια δεν την ξέρουν.. .τα παιδιά μου δεν θέλω να πληρώσουν την επιλογή μου ..Όσο αφορά τον άντρα μου την λύση του χωρισμού την ξέρω καλά...ψάχνω να βρω αν υπάρχει κάποια άλλη...Δεν μου αρέσει όλο αυτό στον χαρακτήρα του γι'αυτό ζήτησα την βοήθεια σας και σας ευχαριστώ όταν όμως θα νιώσω έτοιμη να ανοίξω την πόρτα πρέπει να είμαι σίγουρη πως έχω εξαντλησει τα πάντα και πως ναι μπορώ να σταθώ στα πόδια μου...Δεν είμαι έτοιμη για κάτι τέτοιο...αν δεν είχα παιδιά ίσως το εβλεπα διαφορετικά...εδώ που ζω εγώ πάντως κανένας δεν βοηθάει την γυναίκα του με τα παιδιά και γενικότερα στον κύκλο μου από τις αδερφές μου ξάδερφες κλπ συνέχεια παράπονα κάνουν...

Αυτό εννοώ ότι το χρεώνεις. Ότι βάζεις μπροστά τα παιδιά και ότι για το δικό τους καλό ανέχεσαι μια χειριστική και καταπιεστική συμπεριφορά. Αν ψάξεις μέσα σου θα δεις ότι δεν είναι έτσι. Καταλαβαινω ότι ψάχνεις για μια λύση εκτός του χωρισμού. Δυστυχώς όμως η μόνη άλλη λύση είναι να παραδεχτεί εκείνος το πρόβλημα του και να κάνει την απαιτούμενη δουλειά με τον εαυτό του και έναν ειδικό. Φυσικά υπάρχει πάντα και η εναλλακτική να συνεχίσετε ως έχει. 

Επιτρέψε μου να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το ότι δεν θα σήκωνε ποτέ χέρι. Αλήθεια αν κάνεις κάτι που δεν εγκρίνει επανηλλειμένα είσαι σίγουρη πώς θα αντιδράσει; 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, alina80 είπε:

Αυτό εννοώ ότι το χρεώνεις. Ότι βάζεις μπροστά τα παιδιά και ότι για το δικό τους καλό ανέχεσαι μια χειριστική και καταπιεστική συμπεριφορά. Αν ψάξεις μέσα σου θα δεις ότι δεν είναι έτσι. Καταλαβαινω ότι ψάχνεις για μια λύση εκτός του χωρισμού. Δυστυχώς όμως η μόνη άλλη λύση είναι να παραδεχτεί εκείνος το πρόβλημα του και να κάνει την απαιτούμενη δουλειά με τον εαυτό του και έναν ειδικό. Φυσικά υπάρχει πάντα και η εναλλακτική να συνεχίσετε ως έχει. 

Επιτρέψε μου να διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το ότι δεν θα σήκωνε ποτέ χέρι. Αλήθεια αν κάνεις κάτι που δεν εγκρίνει επανηλλειμένα είσαι σίγουρη πώς θα αντιδράσει; 

Ναι ότι για το καλό τον παιδιών υποχωρω Ναι...Ίσως το χειριζομουν αλλιώς αν ήμουν μόνη μου...Όχι ποτέ...τον έχω φτάσει στα άκρα παλαιότερα είχα φύγει και από το σπίτι και ζήταγε συγγνώμη και έκλαιγε...του είχε μιλήσει και ο πατέρας μου τότε...Όμως όχι χέρι ποτέ και δεν θα το δεχόμουν ειλικρινά δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα και το ξέρει καλά αυτό...έχω κακό βιώματα δεν παιζουνε με τέτοια...κορίτσια το λάθος του αυτό το αναγνωρίζει και το ξέρει...ξέρει ότι με χάνει λιγο λιγο κάθε φορά που το κάνει Όμως σπάνια θα το παραδεχτεί...Μόνο όταν δει πως δεν τα παίρνω άλλο και είμαι στο αμήν τότε παραδέχεται...και φυσικά σε δικά του άτομα τα οποία μου το έχουν πει...του έχουν μιλήσει οι θείοι του ο αδερφός του και το παραδέχεται ότι ζηλεύει...σε μένα πιο δύσκολα.. 

Just now, Ξένη είπε:

Συμφωνώ με την ψυχολόγο σου, επειδή βλέπω ότι σου έκαναν καλό οι συνεδρίες σας, να ξαναπάς, διαφωνώ όμως με κάτι και εσύ διαφωνείς...διαφωνείς στο ότι είναι αρκετό η ασφάλεια που σου προσφέρει,  παντρευομαστε κάποιον γιατί τον αγαπάμε,  όπως παντρεύτηκες και εσύ επειδή τον αγαπάς  Αλλά πήγαινε και πες της ότι θέλεις ότι είχες, να σε βοηθήσει με αυτά που πρέπει να έχεις και θέλεις να έχεις,  με την συζήτηση και τις συμβουλές της θα βρείτε την άκρη.  Ήθελα να σε βοηθήσω, δεν ήξερα πως να σου στείλω προσωπικό μνμ. Ελπίζω να λύσετε τα θέματα σας, δεν ξέρω πώς πέρασες στην παιδική σου ηλικία  Αλλά φρόντισε τα παιδιά σου να μεγαλώσουν στο περιβάλλον που εσύ νομίζεις ότι είναι καλύτερο,  εσύ είσαι μέσα στο χορό και ξέρεις,  εμείς οι απ έξω πολλά μπορούμε να πούμε.  Είμαι σίγουρη ότι θα κάνεις ότι περνάει απ το χέρι σου για να έχουν τα παιδιά σου ότι δεν είχες εσύ....σε φιλώ 

Σ'ευχαριστώ κάθε πάλι.. να σαι σίγουρη πως αυτά που πέρασα εγώ στην παιδική μου ηλικία πάνω από το πτώμα μου θα το περάσουν τα παιδιά μου...Δεν τα εύχομαι σε κανέναν αν και υπάρχουν...Η αγάπη σου δίνει και την ασφάλεια είναι ήρεμη λέξη από μόνη της.....Όσο μπορώ και όσο αντέχω με την δύναμη του θεού να μην ζήσουν αυτά που έζησα εννοώ με τους γονείς μου...ότι μπορώ να κάνω θα το κάνω..

Just now, Diana8 είπε:

Κανένας δεν είπε να χωρίσει ... απλά για να φτάσει σε τέτοιο σημείο η κατάσταση είναι σοβαρή ... όπως είπα και στην δικιά μου ιστορία θεωρώ πως σίγουρα πρέπει να δεις εάν υπάρχει λύση ...αλλά όχι μόνη σου ..γιατί να προσπαθείς εσυ αυτό δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα δεν είναι από μεριά σου με αυτά που μας γράφεις ... ποτέ δεν τελειώνουμε κάτι τόσο γρήγορα ειδικά με παιδιά ...κανένας δεν το θέλει αυτό ...ούτε εμένα οι γονείς μου πιστεύω με έκαναν για να χωρίσουν μετά κανένας δε το θέλει αυτό για το παιδί του ....αλλά θα προτιμούσα προσωπικα εγώ να χώριζαν εάν με ρωταγαν γιατί δυστιχως όταν δεν αντιμετωπίζονται τα προβλήματα με ηρεμία και με λογική ..με ομιλία ... γενικά ένα ζευγάρι να λειτουργεί σαν Ένα και όχι ξεχωριστά ... τότε υπαρχει πρόβλημα...και ναι για αυτό που μου έγραψες ότι αυτο θές να αποφύγεις το << να  χωρίσουν και να κάνει ο καθένας την ζωή του>>  σε κάθε περίπτωση θα προτιμούσα αυτό να συμβεί είτε ήμουνα 5 είτε μ 10 είτε 30 χρόνων ... γιατί η ζωή συνεχίζεται είτε θελουμε να το πιστέψουμε είτε όχι ...δεν θα ήθελα οι γονείς μου να έχουν πρόβλημα ...να βαράει την μητέρα μου ....έμενα...να ζει μια φυλακή η μητέρα μου μόνο Κ μόνο Γιά μένα...και είμαι υπερήφανη που πήρε την απόφαση αυτή και με μεγάλωσε όπως με μεγάλωσε ...δεν θα μπορούσαν ποτέ να δω την μητέρα μου στεναχωρημένη η να κλαίει  η να είναι πιεσμένη ....και ευτυχώς δεν το έζησα αυτό ....έχω φίλες που το ζουν και είναι πολύ δύσκολο αυτό και άσχημο ...όμως θα πω πως κάποτε τα παιδιά φεύγουν όπως εγώ τώρα ..από την μητέρα μου επειδή μένω με το αγόρι μου .. στην ίδια πόλη βέβαια ..αλλά φεύγουν κάποια στιγμή ....η μητέρα μου θα έμενε με εκείνο τον άνθρωπο που της έκανε όλα αυτόν που είπα πάνω ????? Δεν θα μπορούσαν ούτε να το φανταστώ να τραβουσε κάτι τέτοιο και εγώ να μην ήμουνα εκεί ....πρέπει να κοιτάξουμε και λίγο η ζωή μας εάν περνάμε καλά η όχι εάν είμαστε ευτυχισμένοι η όχι ... όλα αλλάζουν με τα χρόνια και οι γονεις μας μεγαλώνουν ... τι δεν θα έδιναν να ήταν μΑζι και αγαπημένοι ...όμως καλύτερα έτσι αφού δεν υπάρχει άλλη λύση !!!!!! Καλή συνέχειας καλο βράδυ ..... 

Δύσκολα θα πάει ο άντρα μου σε ειδικό...Δεν νομίζω ότι χρειάζεται και πολύ μυαλό για να καταλάβει τι θα του πει...οπότε το αποφεύγει...γιαυτο ψάχνω εγώ την λύση μάλλον τον διαχειρίσμο της κατάστασης που ζω καταλαβες;Ναι έχεις δίκιο αφού δεν υπήρχε λύση...Καλύτερα έτσι...Και οι δικοί μου δεν είχαν άλλες επιλογές...έπρεπε να χωρίσουν όμως υπήρχε κάτι παράξενο ανάμεσα τους αγαπούσε ο ένας τον άλλο παρά πολύ μέχρι και σήμερα εννοώ μέχρι που πέθανε ο πατέρας μου...Η μάνα μου μόνο εκείνον ήθελε να την συμβουλεύει μαζί δεν κάνανε αυτοί οι δύο...χωριστά Ήταν καλά.. Καλό βράδυ και σε σένα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Νένα 27 εσύ ξέρεις τι είναι καλύτερο για  την οικογένεια σας. Εμείς δεν ξέρουμε με λεπτομέρειες πως είναι η καθημερινότητα σας και με τον γραπτό λόγο δεν μπορούμε να καταλάβουμε πως εσύ τα ζεις στην πράξη,  αν νιώθεις ότι δεν μπορείς να απαιτήσεις αυτά που θέλεις και ότι πνίγεσαι και ότι ποτέ δεν θα είναι ήρεμη η οικογένεια σας, τότε πρέπει να πάρεις την πιο σκληρή και γενναία απόφαση, χωρίς να φοβηθείς για το δικό σου μέλλον και των παιδιών,  από οικονομικής άποψης μιλάω. Αλλά νομίζω δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα,  μπορείς να το παλέψεις, ο άντρας σου σε αγαπάει,  με ηρεμία και συζήτησή θα τα καταφέρετε. Θα χαρώ να μάθω τα καλύτερα στο μέλλον .

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλα μου, έχω ακούσει πολλές ιστορίες ζήλιας, αρρωστημένης. Επειδή σε μια σχέση είναι 2 και δεν είσαι μόνη σου καλό θα είναι το δικό του πρόβλημα να το λύσει κι εκείνος και όχι μόνη σου, διάβασα που γράφεις συνέχεια "τα παιδιά μου" παιδιά σας είναι δεν τα έκανες μόνη σου. Μάθε να λες κανένα όχι, αυτός τώρα έχει βρει και τα κάνει άμα δεν αντιδράς και κάνεις ότι γουστάρει εκείνος, αυτό είναι δικό σου θέμα και ευθύνεται εσυ, βέβαια κατανοώ το γεγονός ότι είσαι από πολύ μικρή με αυτόν τον άνθρωπο άρα δεν έχεις αποκτήσει κάποια εμπειρία πάνω στο θέμα σχέσης, σωστά; όλα αυτά που περιγράφεις δεν είναι φυσιολογικά, σίγουρα έχει μεγαλώσει με λάθος πρότυπα, (οι γονείς μου που κοντεύουν τα 60 δεν γύρισε ο πατέρας μου να πει στην μάνα μου μην ντύνεσαι έτσι κ μην κάνεις αυτό ή το άλλο, είναι αστείο) Δεν ανήκεις κάπου δεν είσαι ιδιοκτησία κανενός. Κάπου όμως μπερδεύομαι με αυτά που γράφεις η αλήθεια είναι, μία γράφεις ότι δεν σε αφήνει να φοράς σορτς και την άλλη λες ότι βγαίνεις με φίλες κ όταν γυρνάς εκείνος κοιμάται, όταν βγαίνεις με φίλες τι φοράς; έτσι όπως τον περιγράφεις θα περίμενα ότι σε παρακολουθεί κιόλας ή ότι περιμένει στην πόρτα να γυρίσεις. Κάπου νομίζω ότι έχεις μπερδευτεί και εσυ η ίδια... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Άμα η ψυχολόγος σου είπε "στρατηγικές" και πως να κρατήσεις το σπίτι σου μόνο ψυχολόγος δεν είναι εγώ συμφωνώ με @Artemis20 @λουκουμαδακι και @alina80 όταν ακούω η γυναίκα κρατάει το σπίτι και άλλα τέτοια εκτός του ότι μου έρχεται εμετός μου γυρίζει και το μάτι κάτι τέτοιες "αντιλήψεις" μεγάλωσαν κάτι "άντρες" που έκαναν τζουκμποξ τον Βαγγέλη που βίασαν επανειλημμένα και τελικά σκότωσαν και πέταξαν σαν σκυλί την Ελένη στην Ρόδο την Αμαλίτσα στο Μοσχάτο και δεν έχει τέλος η λίστα των θυμάτων. Η ανοχή είναι συνενοχή. Επίσης περνάει στα παιδιά σας το μήνυμα ότι θα ελέγχετε τις γυναίκες σας κι εσείς αύριο μεθαύριο με την οποιαδήποτε γελοία δικαιολογία. Και το ότι κλαίει ότι τάχα καταλαβαίνει το λάθος του είναι βαθύς χειρισμός. Ο άνθρωπος έχει βρει σε σένα την τέλεια μαριονέτα. Ποιος ξέρει τι κουβαλάει κι αυτουνού η ψυχή αλλά δεν σε αφορά εσένα αυτό δεν είσαι ο ρομπέν των δασών όλων των τραυματισμένων της γης. Όπως είπε και η @Artemis20 εσύ βγήκες από ένα κακοποιητικό σύστημα και μπήκες σε ένα άλλο. Τεσπα δεν συνεχίζω να γράφω. Αν θες να ακούσεις συμβουλές και κόλπα συγγνώμη αλλά εγώ δεν θα βάλω το χέρι μου στην φωτιά. Σου εύχομαι να απαλλαγείς γρήγορα από αυτόν και να αρχίσεις να ανθίζεις είσαι νέα κοπέλα έχεις όλη την ζωή μπροστά σου. Ζήσε κοπέλα μου. 

  • Μου αρέσει 8

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Άμα η ψυχολόγος σου είπε "στρατηγικές" και πως να κρατήσεις το σπίτι σου μόνο ψυχολόγος δεν είναι εγώ συμφωνώ με @Artemis20 @λουκουμαδακι και @alina80 όταν ακούω η γυναίκα κρατάει το σπίτι και άλλα τέτοια εκτός του ότι μου έρχεται εμετός μου γυρίζει και το μάτι κάτι τέτοιες "αντιλήψεις" μεγάλωσαν κάτι "άντρες" που έκαναν τζουκμποξ τον Βαγγέλη που βίασαν επανειλημμένα και τελικά σκότωσαν και πέταξαν σαν σκυλί την Ελένη στην Ρόδο την Αμαλίτσα στο Μοσχάτο και δεν έχει τέλος η λίστα των θυμάτων. Η ανοχή είναι συνενοχή. Επίσης περνάει στα παιδιά σας το μήνυμα ότι θα ελέγχετε τις γυναίκες σας κι εσείς αύριο μεθαύριο με την οποιαδήποτε γελοία δικαιολογία. Και το ότι κλαίει ότι τάχα καταλαβαίνει το λάθος του είναι βαθύς χειρισμός. Ο άνθρωπος έχει βρει σε σένα την τέλεια μαριονέτα. Ποιος ξέρει τι κουβαλάει κι αυτουνού η ψυχή αλλά δεν σε αφορά εσένα αυτό δεν είσαι ο ρομπέν των δασών όλων των τραυματισμένων της γης. Όπως είπε και η @Artemis20 εσύ βγήκες από ένα κακοποιητικό σύστημα και μπήκες σε ένα άλλο. Τεσπα δεν συνεχίζω να γράφω. Αν θες να ακούσεις συμβουλές και κόλπα συγγνώμη αλλά εγώ δεν θα βάλω το χέρι μου στην φωτιά. Σου εύχομαι να απαλλαγείς γρήγορα από αυτόν και να αρχίσεις να ανθίζεις είσαι νέα κοπέλα έχεις όλη την ζωή μπροστά σου. Ζήσε κοπέλα μου. 

Κανένας ψυχολόγος, σοβαρός, δεν σου λέει τι να κάνεις, επιλογές σου δίνει, οπότε συμφωνώ και εγώ.... Ρε συ αδιανόητα που φαίνονται όλα αυτά που διαβάζω και πως υπάρχουν νέα παιδιά με αυτά τα πρότυπα και τις σκέψεις, δηλαδή δεν βλέπουν τι γίνεται έξω, σε τι κόσμο ζουν... 

Καλημέρα κιόλας! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες,  η συζήτηση για μένα τελειώνει εδώ πάνω σε αυτό το θέμα.

@Νένα 27 ελπίζω η κάθε κοπέλα να σε βοήθησε με τον τρόπο της και να κράτησες λίγα απ όλα από την κάθε μια μας, ο Θεός να σε βοηθήσει και να διαλέξεις ότι νομίζεις ότι είναι καλύτερο για σένα και τα παιδάκια σου. Δε νομίζω πως θα αφήσεις τα παιδιά σου να φτάσουν στο σημείο να φερθούν όπως στον Βαγγέλη η στην Ελένη από την Ρόδο κτλ. Επίσης δεν είπα ποτέ να κρατήσεις την οικογένεια σου πάση θυσία ακόμα και αν εσύ δεν περνάς καλά και να Είσαι υποχείριο κανενός Αλλά το πρόβλημα σου εγώ καταλαβαίνω ότι έχει ξεκινήσει από τότε που ήσουν μικρή και τώρα σου βγαίνουν διάφορα,  καλό είναι να ρυθμίσεις εσύ τα θέματα σου και αν μπορέσετε να κάνετε κάτι από κοινού για να λύσετε και τα μικρά προβληματάκια που έχετε,  όλες οι οικογένειες έχουν τα θέματα τους, εφόσον έχεις και συμπαράσταση από τους δικούς του θα την βρεις την άκρη. Απευθύνομαι σε σένα ότι εσύ θα βρεις την άκρη γιατί εσύ μας έστειλες μνμ να σε βοηθήσουμε και όχι επειδή νομίζω ότι εισαι ο Ρομπέν των δασών, μικρή κοπέλα είσαι και από πολύ μικρή μπήκες στα βάσανα Αλλά θα τα καταφέρεις, εμείς δεν έχουμε άποψη για το τι παίζει ακριβώς μες στο σπίτι σου και να μπορέσουμε να σε συμβουλεψουμε ακριβώς, δεν είδα να έχεις φτάσει στα όνειρα σου , είδα απλά ότι εισαι σε μικρή ηλικία, δεν έζησες την ελευθερία όταν έπρεπε, τώρα όμως έχεις τα παιδάκια σου που πάντα θα τα έχεις,  μπορεί να κουράζεσαι Αλλά πρέπει να είσαι εκεί γιατί είσαι μανούλα, τώρα θες να συνεχίσεις μόνη σου?με τον σύζυγό? Δική σου επιλογή.....όταν φέρνεις τα παιδιά σου στον κόσμο ζεις για τα παιδιά σου, εγώ καταλαβαίνω ότι μπορεί να σε κουράζει και αυτό,  πίσω από αυτά που είπες ότι ο άντρας σου ξυπνάει τα βράδια και προσέχει τα παιδιά σας πιο πολύ από σένα,  κατάλαβα ότι προσπαθεί για την οικογένεια σας, καλό είναι να λύσεις τα θέματα σου. Και πίστεψε με στην δουλειά μου έχω δει πάρα πολλά που έχουν να κάνουν με ενδοοικογενειακή βία και χτυπημένες γυναίκες και παιδιά κακοποιημένα και παιδιά χωρισμένων γονιών. Δεν νομίζω να έχει φτάσει σε αυτό το σημείο η οικογένεια σου. Εσύ ξέρεις τι σας συμβαίνει πραγματικά και εσύ θα αποφασίσεις.  Ελπίζω όλες να σε βοηθήσαμε....αποχωρώ.....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , KateDim είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, έχω ακούσει πολλές ιστορίες ζήλιας, αρρωστημένης. Επειδή σε μια σχέση είναι 2 και δεν είσαι μόνη σου καλό θα είναι το δικό του πρόβλημα να το λύσει κι εκείνος και όχι μόνη σου, διάβασα που γράφεις συνέχεια "τα παιδιά μου" παιδιά σας είναι δεν τα έκανες μόνη σου. Μάθε να λες κανένα όχι, αυτός τώρα έχει βρει και τα κάνει άμα δεν αντιδράς και κάνεις ότι γουστάρει εκείνος, αυτό είναι δικό σου θέμα και ευθύνεται εσυ, βέβαια κατανοώ το γεγονός ότι είσαι από πολύ μικρή με αυτόν τον άνθρωπο άρα δεν έχεις αποκτήσει κάποια εμπειρία πάνω στο θέμα σχέσης, σωστά; όλα αυτά που περιγράφεις δεν είναι φυσιολογικά, σίγουρα έχει μεγαλώσει με λάθος πρότυπα, (οι γονείς μου που κοντεύουν τα 60 δεν γύρισε ο πατέρας μου να πει στην μάνα μου μην ντύνεσαι έτσι κ μην κάνεις αυτό ή το άλλο, είναι αστείο) Δεν ανήκεις κάπου δεν είσαι ιδιοκτησία κανενός. Κάπου όμως μπερδεύομαι με αυτά που γράφεις η αλήθεια είναι, μία γράφεις ότι δεν σε αφήνει να φοράς σορτς και την άλλη λες ότι βγαίνεις με φίλες κ όταν γυρνάς εκείνος κοιμάται, όταν βγαίνεις με φίλες τι φοράς; έτσι όπως τον περιγράφεις θα περίμενα ότι σε παρακολουθεί κιόλας ή ότι περιμένει στην πόρτα να γυρίσεις. Κάπου νομίζω ότι έχεις μπερδευτεί και εσυ η ίδια... 

Το ανέφερα και πιο πάνω ότι με μπερδεύει και μένα...θα βγω με την ξαδέρφη μου και της ξάδερφες του ίσως και καμία θεία του...πως θα ντυθω;;;νορμαλ τζιν και μπλουζάκι...με έχει παρακολουθήσει 2 φορές παλαιότερα όταν τα είχαμε ακόμα...το έμαθα μετά και αυτό...Για να μην νομίζεις και από αυτό έχουμε...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2019 at 2:00 AM, Νένα 27 said:

Καλησπέρα κορίτσια...ήθελα πολύ να ανοίξουμε αυτό το θέμα και να μάθω και τις δικές σας εμπειρίες...Εγώ λοιπόν είμαι με τον άντρα μου 10 χρόνια και τα 6 παντρεμένη...Είναι πολύ καλός σαν σύζυγος και πατέρας μας φροντίζει μας αγαπάει αλλά υπάρχει το αγκάθι της ζήλειας...Αυτό το άτιμο το τσίμπημα που δεν λέει να φύγει με τίποτα...Από την αρχή της σχέσης μας μου έκοψε πολλά πχ Όχι κολλητά παντελόνια, όχι φούστες και φορέματα,σεμνές μπλούζες Όχι έξω κοιλιά και στήθος,να αλλάξω το ξανθό τον μαλλιών μου,να βγάλω το σακουλάκι από την μύτη κ.α πολλά....τα έκανα όλα όσο ζήταγε έδινα δεν μπορούσα να αρνηθώ, ελιωνα για εκείνον ο απολύτως έρωτας...με τα χρόνια λοιπόν άρχισα κάπου να χάνω τον εαυτό μου....Και έπρεπε να τον βρω...έκανα την επανάσταση μου έβαλα ξανά το σκουλαρίκι μου ξανά έκανα τα μαλλιά μου ξανθά έβαλα τα τζινακια μου τα κολλητά όλα με μέτρο....Όμως ρε κορίτσια έχει θέμα όπου και να πάμε πρέπει να προσέχω τις κινήσεις μου ,τα λόγια μου αν είμαστε με παρέα στο σπίτι αν δεν είναι εκείνος δεν πλησιάζει ούτε αρσενική μύγα....αν είναι κουρασμένη και δεν θέλω επαφή για κάποιες μέρες μου παραπονιέται ότι τον βαρέθηκα και δεν τον αγαπάω έλεος...κάπου με πνιγεί όλο αυτό...πλέον έχουμε 2 παιδιά κάθε χρόνο και χειρότερα...

Πραγματικα ειναι τοσο σημαντικο το ντυσιμο? Για μενα οι αντρες που δεχονται οι γυναικες τους να ντυνονται προκλητικα δεν εχουν λογικη...κατι παει λαθος με αυτους...Σε ποιον λογικο αντρα του αρεσει η γυναικα του να κυκλοφορει με κοντα, στηθος και κοιλια εξω???? Και γιατι να θελεις να κανεις οφθαλμολουτρο στους αλλους? ειδικα οταν εχεις εναν ανθρωπο που αγαπας και σεβεσαι διπλα σου ο οποιος βλεπει τους αλλους αντρες να κοιτανε το στηθος, τα οπισθια με τα σαλια στο στομα???? 

Και φυσικα θα πρεπει να προσεχεις τα λογια σου και τις κινησεις σου γιατι ολοι ανθρωποι ημαστε και το μυαλο μας ειναι περιεργο και περιπλοκο πραγμα. Ουτε αερα θελεις να δωσεις καπου που δεν πρεπει, ουτε να παρεξηγηθεις....και αυτο το κανεις για σενα και την οικογενεια σου...

Καπου ειπες οτι και ο αδερφος του να περασει απο κατω, αν δεν ειναι ο αντρας σου δεν ανεβαινει στο σπιτι...Με συγχωρεις, αλλα τι δουλεια εχει ο αδερφος του στο σπιτι μαζι σου αν δεν ειναι εκει ο αντρας σου? Πρωτα ερχεται η οικειοτητα, μετα οι σκεψεις κτλ...Εχεις ακουσει τι γινεται γυρω σου? Τι νομιζεις οτι υπαρχει εμπιστοσυνη επειδη καποιος ειναι αδερφος, αδερφη, κολλητη και κουμπαρα? Δεν υπαρχουν αυτα...Δεν παυεις να εισαι γυναικα με εναν αντρα μονη στο σπιτι....Οποτε καλα κανει ο αντρας σου, και εσυ θα πρεπει να προσεχεις ποια βαζεις στο σπιτι σου...

Θα συμφωνησω και εγω με την @Ξένη

Καλα τα λογια τα μεγαλα..Αλλα ειναι υπερβολικο να χωριζουμε για τα απαγορευμενα σορτσακια στα μπαλκονια, ενα σκουλαρικι στην μυτη κτλ...Για μενα ειναι πολυ θλιβερο, τοσο μα τοσο αβιαστα, να χωριζουν δυο ανθρωποι που οχι, δεν εχουν απλα σχεση, αλλα ειναι σε γαμο!!! Η οικογενεια και ο γαμος ειναι ιερα πραγματα...Μπορουμε τοσο ευκολα να τα διαλυσουμε επειδη "προσβαλλεται η προσωπικοτητα μας"???? ποια προσωπικοτητα σου δινει το κοντο σορτς στο μπαλκονι με τον γειτονα να χαλβαδιαζει τα μπουτακια οταν εσυ σκυβεις να σκουπισεις? 

Το μονο θεμα που προσωπικα θα προσπαθουσα να μετριασει ο αντρας σου ειναι η παραλογη ζηλεια τυπου που κοιτας και ποιον...ειναι κριμα να μαλωνεις για πραγματα που δεν υπαρχουν...

Ετσι οπως γραφεις, μου δινεις την εντυπωση οτι ησαστε αγαπημενο ζευγαρι...Ευχομαι να σου πανε ολα καλα. 

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αληθινό το σχόλιο σου @Whoohoo που εύχομαι να είναι τρολ εκτός από body shaming και slut shaming αναπαράγεις και την κουλτούρα του βιασμού τα όσα αναφέρεις είναι εν δυνάμει επικίνδυνα για όσες κοπέλες τα διαβάσουν 

  • Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 3

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 said:

Αν είναι αληθινό το σχόλιο σου @Whoohoo που εύχομαι να είναι τρολ εκτός από body shaming και slut shaming αναπαράγεις και την κουλτούρα του βιασμού τα όσα αναφέρεις είναι εν δυνάμει επικίνδυνα για όσες κοπέλες τα διαβάσουν 

Αληθινο ειναι. Δεν θα ανοιξω καμια αντιπαραθεση μαζι σου. Ο καθενας με την κριση του. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!Συγγνωμη αλλα οποιος σκεφτεται τοσο ανωμαλα και πονηρα πχ.τι θα κανει με τον αδελφο του σπιτι τους τοτε δε ξερω ο ιδιος τι κανει για να σκεφτεται ετσι.Μονο οποιος ειναι κυριολεκτικα πονηρος θα σκεφτοταν τοσο αισχρα για τη γυναικα του.Η ζηλεια ειναι αρρωστια και δεν αλλαζει.Επειδη ψυχολογος ειμαι ειναι λιγο σχετικο το τι μας λεει ο ψυχολογος και τι θελουμε να αντιληφθουμε.Σε μια συνεδρια ειχαμε συζητηση με μια μητερα να βαλει ορια στην κορη της.Εκεινη σταματησε να της μαγειρευει κλπ.νομιζοντσς πως βαζει ορια.Επειδη λοιπον εχει να κανει με την αντιληψη και με το τι μπορουμε να δεχτουμε ας ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι.

@Νένα 27  Προφανως και θα συμφωνησεις με οσες κοπελες σου προτεινουν να σωσεις την οικογενεια σου γιατι αυτο νομιζρις οτι πρεπει να κανεις και αυτο σιγουρα ειναι και πιο ευκολο απο το να αφησεις κατι που πραγματικα δε σου κανει καλο.Οντως φαινεται να πηγες απο ενα δυσκολο οικογενειακο περιβαλλον σε ενα αλλο που φαινομενικα ειναι καλυτερο αφου ο αντρας σου φροντιζει καλα τα παιδια σας.Συνηθως οι ανθρωποι που ζηλευουν φροντιζουν πολυ την οικογενεια τους η κανουν κατι πολυ καλο για να σντεχουμε και αλλο διπλα τους.Λυπαμαι αλλα πρεπει να ζητησετε βοηθεια.Εσυ για να δεις γιατι τα ανεχεσαι ολα αυτα και εκεινος που ειναι ετσι.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agki* είπε:

Κοριτσια καλημερα!Συγγνωμη αλλα οποιος σκεφτεται τοσο ανωμαλα και πονηρα πχ.τι θα κανει με τον αδελφο του σπιτι τους τοτε δε ξερω ο ιδιος τι κανει για να σκεφτεται ετσι.Μονο οποιος ειναι κυριολεκτικα πονηρος θα σκεφτοταν τοσο αισχρα για τη γυναικα του.Η ζηλεια ειναι αρρωστια και δεν αλλαζει.Επειδη ψυχολογος ειμαι ειναι λιγο σχετικο το τι μας λεει ο ψυχολογος και τι θελουμε να αντιληφθουμε.Σε μια συνεδρια ειχαμε συζητηση με μια μητερα να βαλει ορια στην κορη της.Εκεινη σταματησε να της μαγειρευει κλπ.νομιζοντσς πως βαζει ορια.Επειδη λοιπον εχει να κανει με την αντιληψη και με το τι μπορουμε να δεχτουμε ας ειμαστε λιγο επιφυλακτικοι.

@Νένα 27  Προφανως και θα συμφωνησεις με οσες κοπελες σου προτεινουν να σωσεις την οικογενεια σου γιατι αυτο νομιζρις οτι πρεπει να κανεις και αυτο σιγουρα ειναι και πιο ευκολο απο το να αφησεις κατι που πραγματικα δε σου κανει καλο.Οντως φαινεται να πηγες απο ενα δυσκολο οικογενειακο περιβαλλον σε ενα αλλο που φαινομενικα ειναι καλυτερο αφου ο αντρας σου φροντιζει καλα τα παιδια σας.Συνηθως οι ανθρωποι που ζηλευουν φροντιζουν πολυ την οικογενεια τους η κανουν κατι πολυ καλο για να σντεχουμε και αλλο διπλα τους.Λυπαμαι αλλα πρεπει να ζητησετε βοηθεια.Εσυ για να δεις γιατι τα ανεχεσαι ολα αυτα και εκεινος που ειναι ετσι.

Αγκι, μιας κι εισαι ειδικος, νομιζω οτι η Νενα νιωθει περισσοτερη οικειοτητα σε ενα καταπιεστικο, χειριστικο και κακοποιητικο περιβαλλον, μιας κι αυτο εχει συνηθισει απο παιδι.μπορει να θελει να πιστεψει οτι το γεγονος πως δεν δεχεται σωματικη κακοποιηση, κανει το τωρινο περιβαλλον καλυτερο, αλλα αδυνατει να κατανοησει οτι γινεται υποχειριο του παραλογισμου ενος αντρα κι αυτο σωρευτικα επιφερει την ιδια ψυχικη κακοποιηση. επιτρεψε μου, αν και δεν ειμαι ψυχολογος, να συμπληρωσω οτι χρειαζεται πολλη δουλεια για να κατανοησει τι πραγματικα θεωρειται υγιες και τι οντως της αξιζει. 

οσο για το συζυγο, οπως προειπα, χρηζει σοβαρης ψυχοθεραπειας και τεραστιας προσωπικης προσπαθειας για αλλαγη.πραγμα που εφοσον καν δεν κατανοει,δεν νομιζω οτι ειναι ευφικτο να συμβει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

Αγκι, μιας κι εισαι ειδικος, νομιζω οτι η Νενα νιωθει περισσοτερη οικειοτητα σε ενα καταπιεστικο, χειριστικο και κακοποιητικο περιβαλλον, μιας κι αυτο εχει συνηθισει απο παιδι.μπορει να θελει να πιστεψει οτι το γεγονος πως δεν δεχεται σωματικη κακοποιηση, κανει το τωρινο περιβαλλον καλυτερο, αλλα αδυνατει να κατανοησει οτι γινεται υποχειριο του παραλογισμου ενος αντρα κι αυτο σωρευτικα επιφερει την ιδια ψυχικη κακοποιηση. επιτρεψε μου, αν και δεν ειμαι ψυχολογος, να συμπληρωσω οτι χρειαζεται πολλη δουλεια για να κατανοησει τι πραγματικα θεωρειται υγιες και τι οντως της αξιζει. 

οσο για το συζυγο, οπως προειπα, χρηζει σοβαρης ψυχοθεραπειας και τεραστιας προσωπικης προσπαθειας για αλλαγη.πραγμα που εφοσον καν δεν κατανοει,δεν νομιζω οτι ειναι ευφικτο να συμβει.

Τα ειπες πολυ σωστα ολα!Δυστυχως η αυτοεκτιμηση ενος ανθρωπου που εχει κακοποιηθει ειναι στα ταρταρα.Επισης πιθανον να νομιζει πως ειναι τυχερη αφου δεν τρωει ξυλο.Το θεμα ειναι οτι κανει κακο και στα παιδια.Και εχω ενα ερωτημα Νενα για σενα.Δεν ειναι και ο φοβος που σε κανει να αφηνεις τον εαυτο σου?Που οπισθοχωρεις?Και αυτο κακοποιηση ειναι.Και εσυ λες τα παιδια σου δεν εχουν αντιληφθεο αυτον τον μηχανισμο?Ο μπαμπας φωνσζει και θυμωνει αρα ολοι τουμπεκι ψιλοκομμενο.Φαντασου πως νιωθουν λοιπον και πως θα νιωθουν καθως αναπτυσουν την προσωπικοτητα τους.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Whoohoo είπε:

Πραγματικα ειναι τοσο σημαντικο το ντυσιμο? Για μενα οι αντρες που δεχονται οι γυναικες τους να ντυνονται προκλητικα δεν εχουν λογικη...κατι παει λαθος με αυτους...Σε ποιον λογικο αντρα του αρεσει η γυναικα του να κυκλοφορει με κοντα, στηθος και κοιλια εξω???? Και γιατι να θελεις να κανεις οφθαλμολουτρο στους αλλους? ειδικα οταν εχεις εναν ανθρωπο που αγαπας και σεβεσαι διπλα σου ο οποιος βλεπει τους αλλους αντρες να κοιτανε το στηθος, τα οπισθια με τα σαλια στο στομα???? 

Και φυσικα θα πρεπει να προσεχεις τα λογια σου και τις κινησεις σου γιατι ολοι ανθρωποι ημαστε και το μυαλο μας ειναι περιεργο και περιπλοκο πραγμα. Ουτε αερα θελεις να δωσεις καπου που δεν πρεπει, ουτε να παρεξηγηθεις....και αυτο το κανεις για σενα και την οικογενεια σου...

Καπου ειπες οτι και ο αδερφος του να περασει απο κατω, αν δεν ειναι ο αντρας σου δεν ανεβαινει στο σπιτι...Με συγχωρεις, αλλα τι δουλεια εχει ο αδερφος του στο σπιτι μαζι σου αν δεν ειναι εκει ο αντρας σου? Πρωτα ερχεται η οικειοτητα, μετα οι σκεψεις κτλ...Εχεις ακουσει τι γινεται γυρω σου? Τι νομιζεις οτι υπαρχει εμπιστοσυνη επειδη καποιος ειναι αδερφος, αδερφη, κολλητη και κουμπαρα? Δεν υπαρχουν αυτα...Δεν παυεις να εισαι γυναικα με εναν αντρα μονη στο σπιτι....Οποτε καλα κανει ο αντρας σου, και εσυ θα πρεπει να προσεχεις ποια βαζεις στο σπιτι σου...

Θα συμφωνησω και εγω με την @Ξένη

Καλα τα λογια τα μεγαλα..Αλλα ειναι υπερβολικο να χωριζουμε για τα απαγορευμενα σορτσακια στα μπαλκονια, ενα σκουλαρικι στην μυτη κτλ...Για μενα ειναι πολυ θλιβερο, τοσο μα τοσο αβιαστα, να χωριζουν δυο ανθρωποι που οχι, δεν εχουν απλα σχεση, αλλα ειναι σε γαμο!!! Η οικογενεια και ο γαμος ειναι ιερα πραγματα...Μπορουμε τοσο ευκολα να τα διαλυσουμε επειδη "προσβαλλεται η προσωπικοτητα μας"???? ποια προσωπικοτητα σου δινει το κοντο σορτς στο μπαλκονι με τον γειτονα να χαλβαδιαζει τα μπουτακια οταν εσυ σκυβεις να σκουπισεις? 

Το μονο θεμα που προσωπικα θα προσπαθουσα να μετριασει ο αντρας σου ειναι η παραλογη ζηλεια τυπου που κοιτας και ποιον...ειναι κριμα να μαλωνεις για πραγματα που δεν υπαρχουν...

Ετσι οπως γραφεις, μου δινεις την εντυπωση οτι ησαστε αγαπημενο ζευγαρι...Ευχομαι να σου πανε ολα καλα. 

 

 

Να σαι καλά!έχεις την λογική του άντρα μου και ότι είπες το έχω ακούσει και από εκείνον...Δεν με πειράζουν τα ρούχα σαν παράδειγμα το ανέφερα...Και να με άφηνε δεν θα τα πέρατα όλα έξω όπως γίνεται πλέον πας σε μια παραλία με το στρινγκ η αλλη ,η τοπλες κάτσε ρε κολλητή πήγαινε πιο πέρα από της οικογένειες...είναι υποχρεωμένα τα μικρά να βλέπουν τέτοια πράγματα.. απλα με ενοχλεί το υπερβολικό και γω ντυνομουν κάπως κάποτε όταν ήμουν ελεύθερη και δεν είχα παιδιά τώρα δεν το θέλω αυτό αλλά θέλω την ελευθερία στο πως να περιποιηθώ τον εαυτό μου...πχ τα μαλλιά μου δεν του άρεσαν ξανθά τα άλλαξα χωρίς να θέλω μετά από χρόνια όμως το διεκδικησα ξανά...Τώρα δεν τον πειράζει κατάλαβε πως δεν κρύβει ενοχή όλο αυτό...το λέω σαν παράδειγμα...θέλει δουλειά και υπομονή απλά κάπου νευριάζω πιέζομαι και δεν μπορώ να το διαχειριστώ...Πρέπει όμως και εκείνος να απενεχοποιησει κάποια πράγματα...οσο για τον αδερφό του έτσι κάνουν εδώ έρχεται ο κουμπαρος σου πχ γιατι θελει να πει κατι στον αντρα σου ...θα ανέβει σπίτι σου ότι ώρα και να είναι θα κάτσει και αν δεν είναι σπίτι θα περιμένει να έρθει ο δικός μου δεν τα θέλει αυτά δεν θέλει να έρχεται κανένας άντρας εκτός από τους δικούς μου( πχ αδερφός μου ) και να κάθεται σπίτι μου αν δεν είμαι εγώ δεν θα ανοίγεις να με πάρουν τηλέφωνο...σε όλα τα υπόλοιπα σπίτια γίνεται αυτό που σου περιεγραψα...σε όλους ανεξαιρέτως...γίνεται ένας γάμος για παράδειγμα εδώ δεν κάνουν προσκλητήρια στα χωριά βάζουν 2 άντρες και γυρίζουν το χωριό από σπίτι σε σπίτι και καλούν πίνουν και την ρακί τους εεε στο δικό μου ποτέ χαχαχα ...με τον τρόπο του τα έχει ξεκόψει να με πάρετε τηλέφωνο τους λέει...Δεν θέλει και η αλήθεια γίνονται παααααρα πολλά στα χωριά κορίτσια...γιαυτο και τόσα χρόνια παρόλο που με ενοχλούν ορισμένα και με πιέζουν προσπαθώ να δείχνω κατανόηση αλλά και αυτός πρέπει να καταλάβει ότι δεν έχω ανάγκη να κοιτάξω κάποιον άμα ήθελα θα το είχα κάνει και δεν θα έπαιρνε και χαμπάρι αυτό δεν μπορώ να του βάλω στο κεφάλι του μέσα να αγιάσω η γυναίκα.. 

Just now, Agki* είπε:

Τα ειπες πολυ σωστα ολα!Δυστυχως η αυτοεκτιμηση ενος ανθρωπου που εχει κακοποιηθει ειναι στα ταρταρα.Επισης πιθανον να νομιζει πως ειναι τυχερη αφου δεν τρωει ξυλο.Το θεμα ειναι οτι κανει κακο και στα παιδια.Και εχω ενα ερωτημα Νενα για σενα.Δεν ειναι και ο φοβος που σε κανει να αφηνεις τον εαυτο σου?Που οπισθοχωρεις?Και αυτο κακοποιηση ειναι.Και εσυ λες τα παιδια σου δεν εχουν αντιληφθεο αυτον τον μηχανισμο?Ο μπαμπας φωνσζει και θυμωνει αρα ολοι τουμπεκι ψιλοκομμενο.Φαντασου πως νιωθουν λοιπον και πως θα νιωθουν καθως αναπτυσουν την προσωπικοτητα τους.

Υπάρχει μπαμπάς που να μην θυμώνει η να μην κάνει μουτρα;;;Η ακόμα χειρότερα μαμα;;;θες δεν θες κάποια στιγμή θα υπάρξει ένταση σε ένα σπίτι δεν γίνεται...οπισθοχωρω καποιες φορες γιατί προσπαθώ με τον τρόπο μου να του δώσω να καταλάβει πως δεν είναι όλα όπως τα βλέπει η τα ενοχοποιεί η πολλές φορές απλά κουράζομαι να εξηγώ και απλά δεν δίνω σημασία κοκκινο πάλι για εκείνον αυτό...Δεν φωνάζει όμως μούτρα κάνει και απλά αντιλαμβάνομαι ότι κάτι πάλι τον πείραξε και αυτό είναι που με νευριάζει λέω έλεος τι εγινε πάλι πέρασε καμία αρσενική μύγα από πάνω μου καταλαβες;;;μακάρι να με έπιανε κατευθείαν και να μου έλεγε με πείραξε αυτό όσο παράλογο και αν είναι επειδή με ενοχλεί σταματά το και το συζητάμε σπίτι...Αλλά δεν το κάνει συνήθως απλά δεν μιλάει και κάνει μούτρα...Εκεί νευριάζω και γω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...