Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

ΖΗΛΕΙΑ ΣΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ...


Νένα 27

Recommended Posts

Just now, Νένα 27 είπε:

Να σαι καλά!έχεις την λογική του άντρα μου και ότι είπες το έχω ακούσει και από εκείνον...Δεν με πειράζουν τα ρούχα σαν παράδειγμα το ανέφερα...Και να με άφηνε δεν θα τα πέρατα όλα έξω όπως γίνεται πλέον πας σε μια παραλία με το στρινγκ η αλλη ,η τοπλες κάτσε ρε κολλητή πήγαινε πιο πέρα από της οικογένειες...είναι υποχρεωμένα τα μικρά να βλέπουν τέτοια πράγματα.. απλα με ενοχλεί το υπερβολικό και γω ντυνομουν κάπως κάποτε όταν ήμουν ελεύθερη και δεν είχα παιδιά τώρα δεν το θέλω αυτό αλλά θέλω την ελευθερία στο πως να περιποιηθώ τον εαυτό μου...πχ τα μαλλιά μου δεν του άρεσαν ξανθά τα άλλαξα χωρίς να θέλω μετά από χρόνια όμως το διεκδικησα ξανά...Τώρα δεν τον πειράζει κατάλαβε πως δεν κρύβει ενοχή όλο αυτό...το λέω σαν παράδειγμα...θέλει δουλειά και υπομονή απλά κάπου νευριάζω πιέζομαι και δεν μπορώ να το διαχειριστώ...Πρέπει όμως και εκείνος να απενεχοποιησει κάποια πράγματα...οσο για τον αδερφό του έτσι κάνουν εδώ έρχεται ο κουμπαρος σου πχ γιατι θελει να πει κατι στον αντρα σου ...θα ανέβει σπίτι σου ότι ώρα και να είναι θα κάτσει και αν δεν είναι σπίτι θα περιμένει να έρθει ο δικός μου δεν τα θέλει αυτά δεν θέλει να έρχεται κανένας άντρας εκτός από τους δικούς μου( πχ αδερφός μου ) και να κάθεται σπίτι μου αν δεν είμαι εγώ δεν θα ανοίγεις να με πάρουν τηλέφωνο...σε όλα τα υπόλοιπα σπίτια γίνεται αυτό που σου περιεγραψα...σε όλους ανεξαιρέτως...γίνεται ένας γάμος για παράδειγμα εδώ δεν κάνουν προσκλητήρια στα χωριά βάζουν 2 άντρες και γυρίζουν το χωριό από σπίτι σε σπίτι και καλούν πίνουν και την ρακί τους εεε στο δικό μου ποτέ χαχαχα ...με τον τρόπο του τα έχει ξεκόψει να με πάρετε τηλέφωνο τους λέει...Δεν θέλει και η αλήθεια γίνονται παααααρα πολλά στα χωριά κορίτσια...γιαυτο και τόσα χρόνια παρόλο που με ενοχλούν ορισμένα και με πιέζουν προσπαθώ να δείχνω κατανόηση αλλά και αυτός πρέπει να καταλάβει ότι δεν έχω ανάγκη να κοιτάξω κάποιον άμα ήθελα θα το είχα κάνει και δεν θα έπαιρνε και χαμπάρι αυτό δεν μπορώ να του βάλω στο κεφάλι του μέσα να αγιάσω η γυναίκα.. 

Υπάρχει μπαμπάς που να μην θυμώνει η να μην κάνει μουτρα;;;Η ακόμα χειρότερα μαμα;;;θες δεν θες κάποια στιγμή θα υπάρξει ένταση σε ένα σπίτι δεν γίνεται...οπισθοχωρω καποιες φορες γιατί προσπαθώ με τον τρόπο μου να του δώσω να καταλάβει πως δεν είναι όλα όπως τα βλέπει η τα ενοχοποιεί η πολλές φορές απλά κουράζομαι να εξηγώ και απλά δεν δίνω σημασία κοκκινο πάλι για εκείνον αυτό...Δεν φωνάζει όμως μούτρα κάνει και απλά αντιλαμβάνομαι ότι κάτι πάλι τον πείραξε και αυτό είναι που με νευριάζει λέω έλεος τι εγινε πάλι πέρασε καμία αρσενική μύγα από πάνω μου καταλαβες;;;μακάρι να με έπιανε κατευθείαν και να μου έλεγε με πείραξε αυτό όσο παράλογο και αν είναι επειδή με ενοχλεί σταματά το και το συζητάμε σπίτι...Αλλά δεν το κάνει συνήθως απλά δεν μιλάει και κάνει μούτρα...Εκεί νευριάζω και γω...

Μου θυμισες μια θεραπευομενη που μου ειχε πει με αγανκτηση.Μα καλα υπαρχει σπιτι χωρις ξυλο?Σιγ μην το κανουμε και θεμα.Και ομως υπαρχουν σπιτι και οικογενεις που δεν επικρατει εκφοβισμος ουτε ο αντρας με τον τροπο του κανει οτι θελει τη γυναικα του.Υπαρχει σεβασμος και αγαπη και ελευθερια.Τα παιδια δεν καταλαβαινουν απο στρινγκ καλη μου.Εσυ θα τα μαθεις πως θα ταβλεπουν.Ειναι κακοποιητικη η συμπεριφορα του αντρα σου.Σωματικα οχι αλλα εισαι 27 και θα επρεπε να σε σεβεται για αυτο που εισαι οχι να προσαρμοζεσαι για να ειστε ενταξει.Προφανως για να το συζητας σε ενολχει αλλα ακομα αντιστεκεσαι πολυ.Εδω ηρθες για επιβεβαιωση?Γιατι σε βλεπω πολυ επιθετικη προς τις διαφορετικες αποψεις.Επικροτεις μονο οσες συμφωνουν με σενα και ειναι κριμα.Αφου δε νιωθεις καλα κανε κατι με αυτο.

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Αν είναι αληθινό το σχόλιο σου @Whoohoo που εύχομαι να είναι τρολ εκτός από body shaming και slut shaming αναπαράγεις και την κουλτούρα του βιασμού τα όσα αναφέρεις είναι εν δυνάμει επικίνδυνα για όσες κοπέλες τα διαβάσουν 

ανατρίχιασα με το σχόλιο της.....παναγια μ τι άλλο θα ακούσω.....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Νένα, χωρίς παρεξήγηση, έχω την εντύπωση ότι κατά βάθος έχεις ακριβώς την ίδια νοοτροπία με τον σύζυγο, προβάλεις την δική σου ηθική και νοοτροπία πάνω στις υπόλοιπες γυναίκες και τον δικαιολογείς. Απλά αντιδράς τώρα γιατί 'θίγεσαι' προσωπικά και σου έχει φύγει και η καψούρα. Αν η συζήτηση γινόταν σε ένα πηγαδάκι στο σόι σου για μια ξαδέρφη σου πχ δεν θα έπαιρνες το μέρος της. Δεν φταις, έτσι σε μεγάλωσαν, αλλά αν δεν αλλαξεις εσύ το πώς βλέπεις τον εαυτό σου δεν θα απαιτήσεις και δεν θα δεις ποτέ πραγματικά μια αλλαγή από τον σύντροφο σου. 

12 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό αυτό που περιγράφεις δεν είναι ένα ελάττωμα. Είναι μια χειριστική συμπεριφορά που στόχο έχει να σε ελέγχει. Δεν είναι μόνο ζήλεια. Δεν είναι κάτι που μπορείς να αλλάξεις. Μπορεί να αλλάξει μόνο αν εκείνος το θέλει και σίγουρα με τη βοήθεια ειδικού. Από όσα λες εκείνος δεν το αναγνωρίζει καν σαν πρόβλημα. Σε θεωρεί κτήμα του, όπως αποφασίζει τι θα φυτέψει στο χωράφι του έτσι αποφασίζει και τι θα φορέσεις εσύ ή με ποιους θα κανεις παρέα. Βάζεις μπροστά το γιο σου, ότι είναι δεμένος με τον πατέρα του. Αν θέλεις να ανεχτεις αυτή την κατάσταση είναι δικαίωμα σου. Δεν θα σου πω φύγε (αν ήσουν κόρη μου θα σε έπαιρνα με το ζόρι μακριά). Κάνε ότι θέλεις, αλλά μην το χρεώνεις στα παιδιά σου. Στην τελική αύριο μεθαύριο ο γιος σου θα αναπαράγει στις σχέσεις του το πρότυπο που του δινετε εσείς τώρα. 

Επίσης το ότι φροντίζει τα παιδιά του δεν είναι για να του δώσουμε και κάνα βραβείο. Υποχρέωση του είναι εφόσον είναι γονιός (αυτό γιατί έχω βαρεθεί να λέμε μπράβο στους πατεράδες που αλλάζουν και καμιά πάνα). 

Κλάμα με την πάνα :lol:

  • Μου αρέσει 6

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με το λουκουμαδακι! Η ίδια φαίνεται να κατακρίνεις το ντύσιμο, εκτός αν το κάνεις αμυντικά για να δικαιολόγησεις τις παράλογες απαιτήσεις του συζύγου σου. 

Δεν είναι καν ζηλεια αυτό που βιώνεις, είναι αρρώστια... ψυχαναγκασμος... Σε επαρχία μεγάλωσα και με συγχωρείς αλλά τέτοιες ακρότητες κάνανε στις γυναίκες τους οι ανισσοροποι που και χεράκι σηκωνανε και μεθαγανε και ξένο.. κοίταγαν. Τα λουλουδάκια κοινώς της κοινωνίας... όχι η πλειοψηφία των αντρών. Προφανώς και δεν θα κυκλοφορήσεις σε χωριά σχεδόν γυμνή γιατί θα σου κρεμάσουν κουδούνια ως τρίτο δεύτερη, αλλά το σεξι κομψο ντύσιμο δεν είναι απαγορευτικό σε καμία περίπτωση ακόμη και στο χωριο!!! Μην σου πω ότι σε ορισμένες περιστάσεις επιβάλλεται για να μην σου κολλήσουν την ταμπέλα της κακομοίρας. 

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Α καλά τώρα κράζουμε και τα στρινγκ στις παραλίες γιατί τέτοιο μίσος για τις γυναίκες να πάρει η ευχή; Πόσος πόνος κρύβεται πίσω από αυτά τα λόγια; Αν η άλλη γουστάρει να βάλει στρινγκ θα το βάλει δεν είναι π#ρνη ως πότε οι γυναίκες θα κατηγορούνται για το φύλο τους; Επίσης αν εμένα με κερατώσει ο άντρας μου δεν φταίω μόνο εγώ σε καμία περίπτωση και σίγουρα γυμνό δεν ισούται με σεξ. Νιώθω ότι γίνεται συζήτηση στα τέλη του 1890 και όχι στο 2019 μετά κοιτάζω το ρολόι στον υπολογιστή μου και όμως γράφει 2019... Ως πότε ρε φίλε η γυναίκα θα θεωρείται ένοχη για τα πάντα. Να πάρει η ευχή δηλαδή πόσο λυπάμαι... 

Α επίσης προς ενημέρωση σας ναι ναι και οι γυναίκες έχουμε οργασμό ελπίζω να μην σας σοκάρω αλλά ναι και εμείς οι γυναίκες έχουμε σεξουαλική ενόρμηση όταν περνάει το γκομενάκι από μπροστά μας κοίτα να δεις όμως ένα πράγμα ούτε τον κράζουμε ούτε του την πέφτουμε ούτε τον βιάζουμε και μετά τον πετάμε στις πέτρες. 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααα καλά έχουμε ξεφύγει από το θέμα.....λοιπόν κορίτσια η κοπέλα μια ερώτηση έκανε στην αρχή,  δεν ζήτησε να κρίνεται την άποψη της....μαζέψτε λίγο τις απόψεις σας γιατί την έχετε τερματίσει τη συζήτηση...Ο καθένας έχει άποψη και μπορεί να διαφωνεί με τον άλλον,  λογικό είναι, μην τσαντιζεστε αν κάποιος άλλος διαφωνεί με την άποψη σας. Και επισης μην κρίνεις για να μην κριθεις.....Η κοπέλα έκατσε και είπε την ιστορία της και εμείς το τερματισαμε,  αν κάτσουμε όλες και πουμε τα σωθικά μας και τι συμβαίνει στο σπίτι της κάθε μιας θα ακούσουμε άλλες δέκα διαφορετικές γνώμες που δεν θα μας αρέσουν και θα τσαντιστουμε που θα μας κρίνουν οι υπόλοιποι. Αν μπορείτε να βοηθήσετε με ήρεμο τρόπο την κοπέλα,  καλώς αλλιώς μαζέψτε τα λόγια σας....έλεος....φτάσαμε από την ζήλια να λέμε αν είναι σωστά τα στρινγκ στην παραλία....δλδ σε λίγο σε αυτό το θέμα θα αναλύσουμε και τι άποψη έχετε για τους γκέι. Αν θελετε να συζητήσετε για την σύγχρονη ελληνίδα ανοίξτε ένα θέμα άλλο.  Ααα και κάτι ακόμα πριν πούμε την οποιαδήποτε συμβουλή να σκεφτομαστε και τις συνέπειες...το ορι ο ανθρωπος εχει μια ζηλια μεγαλυτερη απο το φυσιολογικο δε σημαινει οτι θα την σπασει και στο ξύλο,  αυτα μπορει να τα εχετε δει σαν περιστατικα αλλα δεν συμβαινουν σε ολες τις οικογένειές. Και μην κάνετε την τρίχα,  τριχιά.....έλεος 

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Whoohoo είπε:

 

Καπου ειπες οτι και ο αδερφος του να περασει απο κατω, αν δεν ειναι ο αντρας σου δεν ανεβαινει στο σπιτι...Με συγχωρεις, αλλα τι δουλεια εχει ο αδερφος του στο σπιτι μαζι σου αν δεν ειναι εκει ο αντρας σου? Πρωτα ερχεται η οικειοτητα, μετα οι σκεψεις κτλ...Εχεις ακουσει τι γινεται γυρω σου? Τι νομιζεις οτι υπαρχει εμπιστοσυνη επειδη καποιος ειναι αδερφος, αδερφη, κολλητη και κουμπαρα? Δεν υπαρχουν αυτα...Δεν παυεις να εισαι γυναικα με εναν αντρα μονη στο σπιτι....Οποτε καλα κανει ο αντρας σου, και εσυ θα πρεπει να προσεχεις ποια βαζεις στο σπιτι σου...

Θα τρελαθούμε εντελώς;Να κλειστούμε σε γυάλινο κλουβί αν ειναι ετσι!

Απο την στιγμή που ερχεται ο αδερφός του άνδρα σου στο σπίτι σου και τον γλυκόκοιτάζεις ή σε γλυκοκοιτάζει η σχέση σου και ο γάμος σου ειναι ήδη τελειωμένος σεξ θα υπάρξει αν όχι με αυτόν με κάποιον αλλο.

 Με την δική σου λογική δεν υπάρχουν ουτε δεσμοί αίματος ουτε πραγματικές φιλίες μονο ερωτικες σκέψεις στους ανθρώπους. Για το δικο μου μυαλό αυτο ειναι σκέτη διαστροφή. Και ο άρρωστος ειναι αυτός που τα σκέφτεται αυτα.

 

@Νένα 27 αν σε θεωρεί ικανή να τον απατήσεις με όποιον μπαίνει σπίτι σας δεν σε εκτιμάει ως άνθρωπο και προσωπικότητα. Δεν σε θεωρεί ακέραιο χαρακτήρα, αλλα ενα κοριτσάκι που μπορει οποιοσδήποτε να το ξεγελάσει με καραμέλες. Πρεπει να καταλάβει οτι αν θελήσεις να τον κεράτωσεις μπορείς όσα εμπόδια και αν σου βάλει. Στην πραγματικότητα δεν σε εμπιστεύεται.

Εχω πολυ κοντινή μου περιπτωση που χώρισε ο ενας λόγος ηταν αυτός που γράφεις τον πείραζε που έβγαινε με ελεύθερες φίλες της και ο δεύτερος η τσιγκουνιά του. Ξέρεις γιατι τον χώρισε ομως κυρίως; γιατι σκέφτηκε τι πρότυπο ειναι η ίδια για την κόρη της. Μια γυναίκα που απολογούνταν για το παραμικρό και σε ολα έκανε υποχωρήσεις για να μην εχουν καυγάδες μπροστά στο παιδί. Και δεν ξέρεις ποσο χαίρομαι που ξεκλείδωσε το μυαλό της απο υπέρτέλειο πατέρα που προλάβαινε να κανει ολες τις δουλειές του σπιτιού για της το τονίσει που πέρναγε άπειρες ωρες παιχνιδιού με την κόρη του για φανει και πάλι συγκριτικά ανώτερος.

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με ολο το σεβασμο...Η κοπελα ποτε  ηταν επιθετικη?  Αντιθετα ειδα καποια σχολια αρκετα εντονα και με χαρακτηρισμους....

Εγω προσωπικα δεν εγραψα περιμενοντας επικροτηση...Εσεις για αυτο γραφετε? Για να σας πουνε μπραβο και συμφωνω...Γραφουμε για να πουμε την γνωμη μας και να δωσουμε μια αλλη οπτικη...Ο καθενας πορευεται με τα πιστευω του και χτιζει την ζωη του αναλογως. Τζαμπα το αγριευετε το πραγμα χρησιμοποιοντας ακραια παραδειγματα βιας...Ναι βεβαια καποιες θεωρειτε οτι να σου πει ο αλλος μην βγαινεις με το στηθος φορα παρτιδα ψυχολογικη βια και χειραφετηση....Τελος παντων

Οσον αναφορα το ντυσιμο, τα στρινγκ, το στηθος εξω και τα κολαν με φατσα φορα τα οπισθια προσωπικα παντα, δεν ειναι αυτο ενα κομψο σεξυ ντυσιμο...Το "σεξυ" μπορει να ειναι και ενα καθολου προκλητικο ντυσιμο..και για μενα επισης το ποσο σεξυ ημαστε ξεκιναει απο το ποσο σεξυ αισθανομαστε...Ασχετο αυτο βεβαια απλα το αναφερω για να μην μπερδευουμε το appropriate με το provocative και τα ισοπεδωνουμε ολα...Αλλο το κρεβατι μας αλλο ο δρομος που κυκλοφορουμε

Ο καθενας βεβαια ντυνεται οπως θελει...Και κανει οτι θελει. Δεν ειμαι εγω αυτη που θα πω σε κανεναν τι να κανει και πως να ζει την ζωη του! Αλλα επιτρεψτε μου κοριτσια, να διαφωνω σε πολλα απο αυτα που λετε, να βλεπω την ζωη αλλιως...Στο κατω κατω, επιλογη μας ειναι ολα και προτεραιοτητες..

με ξενιζει πως μιλατε καποιες για τους αντρες...Σαν να ειναι εχθροι...Ειδικα οταν εχεις επιλεξει εναν ανθρωπο, ξυπνας και κοιμασαι μαζι του, δημιουργειτε οικογενεια και ζωη! Και μετα τον βγαζετε στην απεξω αποκαλοντας τον "ο αλλος"...Εγω δεν βλεπω ετσι την οικογενεια..δεν βλεπω τον αντρα μου σαν κατι εξω απο εμενα που δεν με αφορα οχι μονο η γνωμη του αλλα το πως αισθανεται!!!! Αδιανοητο ποσος εγωισμος χωραει μεσα σε μια σχεση! 

Αν σε καποιες αρεσει να επιδεικνυουν την σεξουαλικοτητα τους, γουστο τους και καπελο τους...Φανταζομαι θα βρουν και ενα συντροφο με ιδιες αντιληψεις...Τωρα πως απο μια ζηλεια βγαλατε ολες το συμπερασμα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι τερας και πως αντεχει η κοπελα στο σπιτι της...τι να πω βρε κοπελες...δεν εχετε δει τι μαυριλα κυκλοφορει και τι ζει ο καθενας μεσα στο σπιτι του...

Just now, Καντι said:

Θα τρελαθούμε εντελώς;Να κλειστούμε σε γυάλινο κλουβί αν ειναι ετσι!

Απο την στιγμή που ερχεται ο αδερφός του άνδρα σου στο σπίτι σου και τον γλυκόκοιτάζεις ή σε γλυκοκοιτάζει η σχέση σου και ο γάμος σου ειναι ήδη τελειωμένος σεξ θα υπάρξει αν όχι με αυτόν με κάποιον αλλο.

 Με την δική σου λογική δεν υπάρχουν ουτε δεσμοί αίματος ουτε πραγματικές φιλίες μονο ερωτικες σκέψεις στους ανθρώπους. Για το δικο μου μυαλό αυτο ειναι σκέτη διαστροφή. Και ο άρρωστος ειναι αυτός που τα σκέφτεται αυτα.

οχι το φυσιολογικο ειναι να πει στον κουνιαδο, περνα να σου κανω εναν καφε να γινουμε φιλοι....Αν ειναι δυνατον...τωρα τι να σου εξηγησω πανω σε αυτο...Ε μαλλον πρωτη φορα ακους να συμβαινουν οντως τετοια πραγματα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Whoohoo είπε:

Κοριτσια με ολο το σεβασμο...Η κοπελα ποτε  ηταν επιθετικη?  Αντιθετα ειδα καποια σχολια αρκετα εντονα και με χαρακτηρισμους....

Εγω προσωπικα δεν εγραψα περιμενοντας επικροτηση...Εσεις για αυτο γραφετε? Για να σας πουνε μπραβο και συμφωνω...Γραφουμε για να πουμε την γνωμη μας και να δωσουμε μια αλλη οπτικη...Ο καθενας πορευεται με τα πιστευω του και χτιζει την ζωη του αναλογως. Τζαμπα το αγριευετε το πραγμα χρησιμοποιοντας ακραια παραδειγματα βιας...Ναι βεβαια καποιες θεωρειτε οτι να σου πει ο αλλος μην βγαινεις με το στηθος φορα παρτιδα ψυχολογικη βια και χειραφετηση....Τελος παντων

Οσον αναφορα το ντυσιμο, τα στρινγκ, το στηθος εξω και τα κολαν με φατσα φορα τα οπισθια προσωπικα παντα, δεν ειναι αυτο ενα κομψο σεξυ ντυσιμο...Το "σεξυ" μπορει να ειναι και ενα καθολου προκλητικο ντυσιμο..και για μενα επισης το ποσο σεξυ ημαστε ξεκιναει απο το ποσο σεξυ αισθανομαστε...Ασχετο αυτο βεβαια απλα το αναφερω για να μην μπερδευουμε το appropriate με το provocative και τα ισοπεδωνουμε ολα...Αλλο το κρεβατι μας αλλο ο δρομος που κυκλοφορουμε

Ο καθενας βεβαια ντυνεται οπως θελει...Και κανει οτι θελει. Δεν ειμαι εγω αυτη που θα πω σε κανεναν τι να κανει και πως να ζει την ζωη του! Αλλα επιτρεψτε μου κοριτσια, να διαφωνω σε πολλα απο αυτα που λετε, να βλεπω την ζωη αλλιως...Στο κατω κατω, επιλογη μας ειναι ολα και προτεραιοτητες..

με ξενιζει πως μιλατε καποιες για τους αντρες...Σαν να ειναι εχθροι...Ειδικα οταν εχεις επιλεξει εναν ανθρωπο, ξυπνας και κοιμασαι μαζι του, δημιουργειτε οικογενεια και ζωη! Και μετα τον βγαζετε στην απεξω αποκαλοντας τον "ο αλλος"...Εγω δεν βλεπω ετσι την οικογενεια..δεν βλεπω τον αντρα μου σαν κατι εξω απο εμενα που δεν με αφορα οχι μονο η γνωμη του αλλα το πως αισθανεται!!!! Αδιανοητο ποσος εγωισμος χωραει μεσα σε μια σχεση! 

Αν σε καποιες αρεσει να επιδεικνυουν την σεξουαλικοτητα τους, γουστο τους και καπελο τους...Φανταζομαι θα βρουν και ενα συντροφο με ιδιες αντιληψεις...Τωρα πως απο μια ζηλεια βγαλατε ολες το συμπερασμα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι τερας και πως αντεχει η κοπελα στο σπιτι της...τι να πω βρε κοπελες...δεν εχετε δει τι μαυριλα κυκλοφορει και τι ζει ο καθενας μεσα στο σπιτι του...

οχι το φυσιολογικο ειναι να πει στον κουνιαδο, περνα να σου κανω εναν καφε να γινουμε φιλοι....Αν ειναι δυνατον...τωρα τι να σου εξηγησω πανω σε αυτο...Ε μαλλον πρωτη φορα ακους να συμβαινουν οντως τετοια πραγματα.

Μπορεί να σε λένε γιουχου αλλά μόνο γιουχου δεν είσαι....με αυτό το μνμ σου συμφωνώ απόλυτα. Και νόμιζα ότι μόνο εγώ είναι η χωριατισσα εδώ μέσα. 

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Whoohoo είπε:

Κοριτσια με ολο το σεβασμο...Η κοπελα ποτε  ηταν επιθετικη?  Αντιθετα ειδα καποια σχολια αρκετα εντονα και με χαρακτηρισμους....

Εγω προσωπικα δεν εγραψα περιμενοντας επικροτηση...Εσεις για αυτο γραφετε? Για να σας πουνε μπραβο και συμφωνω...Γραφουμε για να πουμε την γνωμη μας και να δωσουμε μια αλλη οπτικη...Ο καθενας πορευεται με τα πιστευω του και χτιζει την ζωη του αναλογως. Τζαμπα το αγριευετε το πραγμα χρησιμοποιοντας ακραια παραδειγματα βιας...Ναι βεβαια καποιες θεωρειτε οτι να σου πει ο αλλος μην βγαινεις με το στηθος φορα παρτιδα ψυχολογικη βια και χειραφετηση....Τελος παντων

Οσον αναφορα το ντυσιμο, τα στρινγκ, το στηθος εξω και τα κολαν με φατσα φορα τα οπισθια προσωπικα παντα, δεν ειναι αυτο ενα κομψο σεξυ ντυσιμο...Το "σεξυ" μπορει να ειναι και ενα καθολου προκλητικο ντυσιμο..και για μενα επισης το ποσο σεξυ ημαστε ξεκιναει απο το ποσο σεξυ αισθανομαστε...Ασχετο αυτο βεβαια απλα το αναφερω για να μην μπερδευουμε το appropriate με το provocative και τα ισοπεδωνουμε ολα...Αλλο το κρεβατι μας αλλο ο δρομος που κυκλοφορουμε

Ο καθενας βεβαια ντυνεται οπως θελει...Και κανει οτι θελει. Δεν ειμαι εγω αυτη που θα πω σε κανεναν τι να κανει και πως να ζει την ζωη του! Αλλα επιτρεψτε μου κοριτσια, να διαφωνω σε πολλα απο αυτα που λετε, να βλεπω την ζωη αλλιως...Στο κατω κατω, επιλογη μας ειναι ολα και προτεραιοτητες..

με ξενιζει πως μιλατε καποιες για τους αντρες...Σαν να ειναι εχθροι...Ειδικα οταν εχεις επιλεξει εναν ανθρωπο, ξυπνας και κοιμασαι μαζι του, δημιουργειτε οικογενεια και ζωη! Και μετα τον βγαζετε στην απεξω αποκαλοντας τον "ο αλλος"...Εγω δεν βλεπω ετσι την οικογενεια..δεν βλεπω τον αντρα μου σαν κατι εξω απο εμενα που δεν με αφορα οχι μονο η γνωμη του αλλα το πως αισθανεται!!!! Αδιανοητο ποσος εγωισμος χωραει μεσα σε μια σχεση! 

Αν σε καποιες αρεσει να επιδεικνυουν την σεξουαλικοτητα τους, γουστο τους και καπελο τους...Φανταζομαι θα βρουν και ενα συντροφο με ιδιες αντιληψεις...Τωρα πως απο μια ζηλεια βγαλατε ολες το συμπερασμα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι τερας και πως αντεχει η κοπελα στο σπιτι της...τι να πω βρε κοπελες...δεν εχετε δει τι μαυριλα κυκλοφορει και τι ζει ο καθενας μεσα στο σπιτι του...

οχι το φυσιολογικο ειναι να πει στον κουνιαδο, περνα να σου κανω εναν καφε να γινουμε φιλοι....Αν ειναι δυνατον...τωρα τι να σου εξηγησω πανω σε αυτο...Ε μαλλον πρωτη φορα ακους να συμβαινουν οντως τετοια πραγματα.

Γιατί δεν είναι φυσιολογικό????? καλα παμε καλά?????? τι ακούω η γυναίκα πάναγια μ...η κουνιαδα να έρχεται άλλα  οι κουνιαδοι χωρίς κορδέλα απαγορεύονται...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agki* είπε:

Μου θυμισες μια θεραπευομενη που μου ειχε πει με αγανκτηση.Μα καλα υπαρχει σπιτι χωρις ξυλο?Σιγ μην το κανουμε και θεμα.Και ομως υπαρχουν σπιτι και οικογενεις που δεν επικρατει εκφοβισμος ουτε ο αντρας με τον τροπο του κανει οτι θελει τη γυναικα του.Υπαρχει σεβασμος και αγαπη και ελευθερια.Τα παιδια δεν καταλαβαινουν απο στρινγκ καλη μου.Εσυ θα τα μαθεις πως θα ταβλεπουν.Ειναι κακοποιητικη η συμπεριφορα του αντρα σου.Σωματικα οχι αλλα εισαι 27 και θα επρεπε να σε σεβεται για αυτο που εισαι οχι να προσαρμοζεσαι για να ειστε ενταξει.Προφανως για να το συζητας σε ενολχει αλλα ακομα αντιστεκεσαι πολυ.Εδω ηρθες για επιβεβαιωση?Γιατι σε βλεπω πολυ επιθετικη προς τις διαφορετικες αποψεις.Επικροτεις μονο οσες συμφωνουν με σενα και ειναι κριμα.Αφου δε νιωθεις καλα κανε κατι με αυτο.

Εαν δεν σας ειναι κοπος διαβαστε λιγο τις απαντησεις μου πιο πανω και πειτε μου εαν ειμαι λαθος σε οτι λεω ...:) και παρολα αυτα ρωτανε την γνωμη μας η την εμπηρια μας και μετα δεν αρεσει... κριμα !! Ειναι λογικο η καθε γυναικα να εχει διαφορετικη εμπηρια η αποψη αλλα απ τ στιγμη που γραφεις κατι τετοιο ειναι λογικο η καθε μια να πει διαφορα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι εσείς θίγετε και προσβάλετε όλους τους άντρες όταν θεωρείτε ότι δεν μπορούν να υπάρξουν φιλικές κοινωνικές ουσιαστικές σχέσεις ανάμεσα στα δύο φύλλα χωρίς ερωτικό περιεχόμενο. Προσβάλετε και το γυναικείο και τον εαυτό σας όταν νομίζετε ότι ο κουνιάδος ο ξάδερφος ο άγνωστος βλέπει πάντα και μόνο έναν κώλο και ένα βυζί επάνω σας και όχι την προσωπικότητα σας..  

  • Μου αρέσει 8

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Η πλάκα είναι ότι εσείς θίγετε και προσβάλετε όλους τους άντρες όταν θεωρείτε ότι δεν μπορούν να υπάρξουν φιλικές κοινωνικές ουσιαστικές σχέσεις ανάμεσα στα δύο φύλλα χωρίς ερωτικό περιεχόμενο. Προσβάλετε και το γυναικείο και τον εαυτό σας όταν νομίζετε ότι ο κουνιάδος ο ξάδερφος ο άγνωστος βλέπει πάντα και μόνο έναν κώλο και ένα βυζί επάνω σας και όχι την προσωπικότητα σας..  

αππαπαπαπαπα ετσι είναι καλε τι λες κ συ τώρα.....αν δεν φοράνε κορδέλα κ δεν έχουν βυζι έξω απαγορεύονται...τι πονηρά μυαλά υπάρχουν λεω εγω μονάχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Whoohoo είπε:

Κοριτσια με ολο το σεβασμο...Η κοπελα ποτε  ηταν επιθετικη?  Αντιθετα ειδα καποια σχολια αρκετα εντονα και με χαρακτηρισμους....

Εγω προσωπικα δεν εγραψα περιμενοντας επικροτηση...Εσεις για αυτο γραφετε? Για να σας πουνε μπραβο και συμφωνω...Γραφουμε για να πουμε την γνωμη μας και να δωσουμε μια αλλη οπτικη...Ο καθενας πορευεται με τα πιστευω του και χτιζει την ζωη του αναλογως. Τζαμπα το αγριευετε το πραγμα χρησιμοποιοντας ακραια παραδειγματα βιας...Ναι βεβαια καποιες θεωρειτε οτι να σου πει ο αλλος μην βγαινεις με το στηθος φορα παρτιδα ψυχολογικη βια και χειραφετηση....Τελος παντων

Οσον αναφορα το ντυσιμο, τα στρινγκ, το στηθος εξω και τα κολαν με φατσα φορα τα οπισθια προσωπικα παντα, δεν ειναι αυτο ενα κομψο σεξυ ντυσιμο...Το "σεξυ" μπορει να ειναι και ενα καθολου προκλητικο ντυσιμο..και για μενα επισης το ποσο σεξυ ημαστε ξεκιναει απο το ποσο σεξυ αισθανομαστε...Ασχετο αυτο βεβαια απλα το αναφερω για να μην μπερδευουμε το appropriate με το provocative και τα ισοπεδωνουμε ολα...Αλλο το κρεβατι μας αλλο ο δρομος που κυκλοφορουμε

Ο καθενας βεβαια ντυνεται οπως θελει...Και κανει οτι θελει. Δεν ειμαι εγω αυτη που θα πω σε κανεναν τι να κανει και πως να ζει την ζωη του! Αλλα επιτρεψτε μου κοριτσια, να διαφωνω σε πολλα απο αυτα που λετε, να βλεπω την ζωη αλλιως...Στο κατω κατω, επιλογη μας ειναι ολα και προτεραιοτητες..

με ξενιζει πως μιλατε καποιες για τους αντρες...Σαν να ειναι εχθροι...Ειδικα οταν εχεις επιλεξει εναν ανθρωπο, ξυπνας και κοιμασαι μαζι του, δημιουργειτε οικογενεια και ζωη! Και μετα τον βγαζετε στην απεξω αποκαλοντας τον "ο αλλος"...Εγω δεν βλεπω ετσι την οικογενεια..δεν βλεπω τον αντρα μου σαν κατι εξω απο εμενα που δεν με αφορα οχι μονο η γνωμη του αλλα το πως αισθανεται!!!! Αδιανοητο ποσος εγωισμος χωραει μεσα σε μια σχεση! 

Αν σε καποιες αρεσει να επιδεικνυουν την σεξουαλικοτητα τους, γουστο τους και καπελο τους...Φανταζομαι θα βρουν και ενα συντροφο με ιδιες αντιληψεις...Τωρα πως απο μια ζηλεια βγαλατε ολες το συμπερασμα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι τερας και πως αντεχει η κοπελα στο σπιτι της...τι να πω βρε κοπελες...δεν εχετε δει τι μαυριλα κυκλοφορει και τι ζει ο καθενας μεσα στο σπιτι του...

οχι το φυσιολογικο ειναι να πει στον κουνιαδο, περνα να σου κανω εναν καφε να γινουμε φιλοι....Αν ειναι δυνατον...τωρα τι να σου εξηγησω πανω σε αυτο...Ε μαλλον πρωτη φορα ακους να συμβαινουν οντως τετοια πραγματα.

Δεν τα ακουμε πρωτη φορα αλλα προφανως δε σκεφτομαστε τοσο χυδαια.Τελικα οποιος φοβαται σκεφτεται ετσι η ειναι και ο ιδιος ετσι για αυτο και ανησυχει.Αν καποιος ειναι αθωος δε φυλαγεται

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Η πλάκα είναι ότι εσείς θίγετε και προσβάλετε όλους τους άντρες όταν θεωρείτε ότι δεν μπορούν να υπάρξουν φιλικές κοινωνικές ουσιαστικές σχέσεις ανάμεσα στα δύο φύλλα χωρίς ερωτικό περιεχόμενο. Προσβάλετε και το γυναικείο και τον εαυτό σας όταν νομίζετε ότι ο κουνιάδος ο ξάδερφος ο άγνωστος βλέπει πάντα και μόνο έναν κώλο και ένα βυζί επάνω σας και όχι την προσωπικότητα σας..  

Μα ποσο δικιο εχεις...αγγιζει τα ορια του αρρωστημενου να θεωρεις οτι σε ενα σπιτι ο κουνιαδος με την νυφη του, αυτο που θα χει στο μυαλο του ειναι να τη γαμ..... ποσο αρρωστο,ποσο σεξιστικο,ποσο τελειωμενο....κι ο αντρας που θεωρει αυτο για την γυναικα του και τον ιδιο του τον αδερφο....ποσο καημενος επισης....λυπαμαι και μονο που το σκεφτομαι...φαντασου ποσο αρρωστες σκεψεις θα κανει ο ιδιος για τη νυφη του η την οποιαδηποτε για να φτασει σε σημειο να πρεσβευει κατι τετοιο..πραγματικα λυπαμαι.

τελικα αυτο που για αλλη μια φορα βλεπω ειναι οτι αν κι ειμαστε στο 2019, υπαρχουν φαινομενα κωσταλεξι σε ελληνικες επαρχιες. κι ακομα κι αν αυτοι κυκλοφορουν με ρασα και μπουργκες σκεφτονται και πραττουν πολυ πιο χυδαια και αρρωστημενα απο πολλες που κυκλοφορουν με το μπουστο εξω.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...