Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εξωσωματική στην Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Ευη 2 είπε:

@KateDim

Σε ποιο δημόσιο νοσοκομείο γίνονται εξωσωματικες στη Θεσσαλονίκη , με τι κόστος κ επίσης να φανταστω είναι με λίστες κ περιμένεις κάνα χρόνο; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι πελαγωμενη! Να χαίρεστε την κορακλα κ μας ενθαρρύνεται που πετύχατε να είστε καλά! 

Καλημερα! Προσωπικα δεν εμεινα εγκυος τελικα με εξωσωματικη. Ειχα κανει μονο μια διεγερση κ δυο ετ στο ιδιωτικο. Στο δημοσιο μου εκαναν αφαιρεση διαφραγματος.

Για Θεσσαλονικη ξερω οτι κανουν εξωσ στο Παπαγεωργιου. Πριν 5-6 χρονια ειχε κλεισει μια φιλη μου κ τοτε ειχε αναμονη ενος χρονου τωρα δεν ξερω τι γινεται. Μπορεις ομως να απευθυνθεις κ στα πανεπιστημιακα Λαρισας κ Ιωαννινων. Με την Εγνατια δεν πεφτουν κ πολυ μακρια. Εχει κ τοπικ εδω σχετικα.

Καλη ευκολια ευχομαι κ φυσικα γρηγορα εγκυες!

  • Ευχαριστώ 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, KateDim είπε:

Κάνουμε καιρό ελεύθερες επαφές και τακτικά από το νέο έτος. Ποιος είναι ο γιατρός σου; 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες να είστε καλά! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα KateDim εμείς είμαστε στη Ζερβακάκου Γλυκερία, είναι και στο Γένεσις. Εμείς τα καταφέραμε με την πρώτη προσπάθεια (πριν μερικές μέρες πήραμε τα αποτελέσματα) αλλά φυσικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Σημασία έχει ότι μας βοήθησε πάρα πολύ, γιατί είχαμε πάει και αλλού & μας εξηγούσε τα πάντα, με αποτέλεσμα και η ψυχολογία μου να είναι πολύ καλή. Θεωρώ πολύ σημαντικό και αυτό. Σου εύχομαι καλή επιτυχία. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σα κορίτσια και από μένα .. συγχαρητήρια για όσες τα έχετε καταφέρει μεχρι τωρα αλλα και σε όσες ακομη προσπαθούν!!!!! Κοίταζα κατι παλια φορουμς και δημοσιεύσεις και δεν ξερω αν κατάλαβα καλά αλλα υπαρχει embryolab και στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη;; 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 12/9/2019 at 4:17 ΜΜ, Ευη 2 είπε:

Γεια σε όλες και όλους! Για να μας πει εδώ κάποια/ος εμένα και την @KateDim γιατί θα σκάσουμε, μόνο από προσωπική εμπειρία δική της ή έστω γνωστού της, όταν μιλάμε για αζωοσπερμια με μηδενικά ή απειροελάχιστα σπερματοζωαρια υπάρχει πιθανότητα επίτευξης εγκυμοσυνης(με εξωσωματικη λέμε πάντα δεν πλανομαστε πλανην οικτράν :p ) ή να μην το τραβάμε τζάμπα από τα μαλλια και να ακολουθήσουμε άλλη μεθοδο(δότη); Παρακαλώ να απαντήσει κάποια που ξέρει πραγματικά αν είναι εφικτο είτε με βιοψία όρχεων(για μηδενικά σπερματοζωαρια) είτε με ενίσχυση σπέρματος για απειροελάχιστα σπερματοζωαρια να ξέρουμε αν έχουμε ελπίδες. 

Σε ποιο δημόσιο νοσοκομείο γίνονται εξωσωματικες στη Θεσσαλονίκη , με τι κόστος κ επίσης να φανταστω είναι με λίστες κ περιμένεις κάνα χρόνο; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι πελαγωμενη! Να χαίρεστε την κορακλα κ μας ενθαρρύνεται που πετύχατε να είστε καλά! 

Δημόσιο νοσοκομείο στην Θεσσαλονίκη που κάνει εξωσωματική είναι μόνο το Παπαγεωργίου. Η κλασική εξωσωματική είναι δωρεάν μέσω ΕΟΠΥΥ και η μικρογονιμοποιηση κοστίζει 1350€. Δεν έχει λίστα αναμονής καθόλου! Μόλις έχεις όλες τις εξετάσεις έτοιμες στον επόμενο κύκλο ξεκινάς διεργεση!! Έκανα πριν λίγο καιρό εγώ εκεί εξωσωματική!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...